Dołącz do naszej społeczności!

Nanga Dream part II

Kategoria - Podróże

132%

Postęp

10602 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

 Witajcie Kochani Ludzie !

Dziękujemy Wam za wsparcie. To wspaniałe, że idea NANGA DREAM - JUSTICE FOR ALL przypadła Wam do gustu. Cieszy nas to niezmiernie, bo jest najlepszym dowodem na to, że działamy w słusznej sprawie, że społeczeństwa składają się także z tych nieurobionych systemem jednostek, że w ludziach nie umarło pragnienie wolności, że jest jeszcze szansa na wyzwolenie.

Wyruszamy z początkiem grudnia. Skład podstawowy ostatnich lat powiększony będzie o 100% i wyniesie  4rech bojowników wolności.

Dzięki poprzedniej zbiórce zaczynamy zakupy. Jeśli chodzi o koszta wyprawy to właśnie zrezygnowałem z próby ich  przytoczenia.

Zazwyczaj wyglądało to tak, że wyruszaliśmy z kasą, jaką udało nam się zebrać, docieraliśmy do bazy praktycznie bez kasy, zadłużaliśmy się na czas akcji, wyciskaliśmy karty kredytowe i wracaliśmy zadłużeni (wtedy jeszcze na obu czekała praca ).

W tym roku po raz pierwszy DZIĘKI WAM ! chcemy wyjechać z tym, co trzeba - od dobrych lin zaczynając na żelach energetycznych kończąc.

Słuchajcie więc:  My i tak już jedziemy - na podróż jest. Uruchamiamy kolejną zbiórkę bo czemu nie?

Może wystarczy na nowy aparat z szerokim obiektywem (ukradzione niedawno 20 km pod Krakowem wraz z namiotem, kuchenką i sprzętem Rab'a podczas operacji ” filmik dla Rab'a” - przejazd rowerem Kraków - Lądek Zdrój ). Może uzbieramy  tyle, że będziemy mogli wysyłać filmiki z bazy (transfer 5$/MB). Ostatnio nawet zamarzył nam się aerocopter (i w głowie ujęcia ludzi na grani ! - miazga ).

…o żelach energetycznych się marzy (całe życie na snikersach :) )i o innych zabawkach.

Wspierając nas wspieracie też  idee, które w  idealnym świecie, nie potrzebują budżetu (czyli na przykład świecie Jacque Fresco ) .

 

Kampania finansowania społecznościowego Nanga Dream part II

 

1.       Cel wyprawy

Pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat.

 

2.       Lista uczestników

Tomasz Mackiewicz

Jacek Teler

Marek Klonowski

Paweł Dunaj

 Kampania crowdfundingowa Nanga Dream part II

3.       Termin i skrócony opis przebiegu

Planowany wylot 1 Grudnia 2013. Przelot do Islamabadu, transport do Chilas – Astore – Tarahing. Trek do Lattabo. Aklimatyzacja na szczycie 5500 m na przeciw bazy w Lattabo. Planowane rozpoczecie akcji na Nanga Parbat pierwszego dnia zimy. Planowane osiągniecie szczytu do końca stycznia 2014.

4.       Kosztorys (część)

- przelot Europa -  Islamabad dla jednego uczestnika – 1000 $

- Pozwolenie na wspinaczkę (zimowe to tylko 5% opłaty leniej ) – 800 $

- porter z Tarashing do Bazy (20 – 25 kg ) – 100 $ (potrzeba 20stu = 2000 $)

- butle z gazem (x 40 ) – 300 $

- cargo sprzetu z polski – 1000 $

- liny poręczowe, karabinki, śruby lodowe  – 2000 $

- żele energetyczne – 300 $

- żywność liofizowana – 1000 $

- łączność satelitarna - 500 $

 

5.       Dojazd

Jedynym bezpośrednim połączeniem Europy z Pakistanem jest lot Manchaster – Islamabad (jednocześnie najbardziej ekonomicznym). Kupna gazu, części żywności, wykonanie szabli śnieżnych, zakup akumulatora, dokonuje się w Rawalpindi . Odprawy wspinaczokowej należy dokonać w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Islamabadzie na Stadionie Narodowym.

Projekt Nanga Dream part II

 Po 3 – 4 dniach wyruszymy drogą znaną jako Karakorum Highway na Terytoria Północne. Podróż do Chilas (około 350 km ) zajmuje 14 godzin. W Chilas po dokonaniu ostatecznych zakupów kerosyny, świeżego mięsa, ryżu etc przesiądziemy się do wynajętego jeepa (stara toyota BJ40) i ruszymy do Tarashing gdzie kończy się droga i rozpoczyna się trek do bazy.

6.       Trek

Z miejscowości Tarashing poprzez wioskę Rupal oraz lodowiec Bazin docieramy do Lattabo (opuszczona w zimie osada położona na wysokości 3500m). Trek powinien zająć 2 dni.

Kampania crowdfundingowa Nanga Dream part II

6.       Wspin

Po przygotowaniu bazy będziemy się wstępnie aklimatyzować na szczycie na południe od bazy Lattabo o wysokości około 5500m. Rozpoczęcie akcji górskiej na Nanga Parbat planowane na pierwszy dzień zimy tj. 21 Grudnia 2013.

ABC – 4100 m

Camp 1 – 5100m

Camp 2 – 6100m

Camp 3 – 6600m

Camp 4 – 7400m

8126m - szczyt

Kampania finansowania społecznościowego Nanga Dream part II

Nanga Parbat pozostaje nie zdobyta zimą. Próbowało około 16stu wypraw różnymi drogami w tym Polacy 9 razy. Najwyżej dotarł Zbigniew Trzmiel na wyprawie z Andrzejem Zawadą w 1996 roku a później Tomasz Mackiewicz w roku bierzącym (7400m).

blog wyprawy: www.nangadream.blogspot.com

lista zimowych wypraw na Nanga Parbat

 

Kampania finansowania społecznościowego Nanga Dream part IIProjekt Nanga Dream part II

nasze filmy:

Nanga 2013

Nanga 2012

Nanga 2011

 

Projekt Nanga Dream part II

Media o Twoim projekcie:

Polacy jadą w Himalaje. Czy zdobędą Nanga Parbat?

fakty.tvn24.pl | 2013-12-01


Dariusz Kmiecik zaprasza na swój materiał w Faktach

Nanga Parbat to jeden z dwóch, obok K2, niezdobytych dotąd zimą ośmiotysięczników. Polacy, po raz kolejny, będą próbowali zdobyć ten szczyt zimą. Jakie szanse mają nasi himalaiści? O tym w materiale Dariusza Kmiecika o 19:00.

Polacy jadą w Himalaje. Czy zdobędą Nanga Parbat?

fakty.tvn24.pl | 2013-12-01


Czwórka polskich himalaistów wyruszyła w Himalaje. Wspinacze będą próbowali zdobyć Nanga Parbat zimą. Do tej pory nikomu się to nie udało – również tej ekipie. Polacy do ataku na szczyt podchodzą po raz czwarty.

Simone Moro: Zimowy himalaizm to loteria. Mamy 10 proc. szans na zdobycie Nanga Parbat

off.sport.pl | 2013-12-01


Krzysztof Wielicki powiedział kiedyś, że himalaizm zimowy to loteria. Dlatego szanse na zdobycie Nanga Parbat zimą szacuję na 10 proc. A jadę dlatego, że eksploracja nigdy się nie kończy. Białych plam na mapie już nie ma, ale wciąż istnieje ten wyjątkowy sposób odkrywania, jakim jest zimowy himalaizm - mówi w rozmowie z off.sport.pl Simone Moro, który tej zimy zaatakuje Nanga Parbat. I dodaje, że być może dojdzie do współpracy między jego wyprawą, a polską ekspedycją Tomasza Mackiewicza i Marka Klonowskiego.

Zimowa wyprawa na Nanga Parbat: Jacek Teler z Częstochowy dobrej myśli [WIDEO + ZDJĘCIA]

www.dziennikzachodni.pl | 2013-11-30


Częstochowianin Jacek Teler jest jednym z czterech śmiałków, którzy na przełomie roku rozpoczynają zdobywanie słynnego ośmiotysięcznika Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). Śmiałkowie to: Tomasz Mackiewicz, Marek Klonowski, Paweł Dunaj i właśnie Jacek Teler. To dziewiąty co do wysokości szczyt świata, położony w zachodniej części Himalajów Wysokich. Zimowa wyprawa na Nanga Parbat rusza 1 grudnia.Tomasz Mackiewicz przed zimową wyprawą na Nanga Parbat: Trzeba zakończyć to, co się zaczęło.

www.rmf24.pl | 2013-11-29


"To jest ciągle aktywny projekt, który żyje i daje nam dużo satysfakcji" - mówi o tegorocznej zimowej wyprawie na Nanga Parbat jeden z jej uczestników Tomasz Mackiewicz. Dla niego i Marka Klonowskiego będzie to już czwarta próba wejścia na ten niezdobyty jeszcze w zimie ośmiotysięcznik położony w zachodniej części Himalajów. "Zdecydowaliśmy, że to jest naszym celem i walczymy, żeby zakończyć to, co zaczęliśmy" - mówi himalaista w rozmowie z RMF FM.

Polacy wracają w Himalaje

polska.newsweek.pl | 2013-11-27


Już 1 grudnia rusza zimowa wyprawa na liczący 8126 metrów szczyt Nanga Parbat. Zimą tej góry nie zdobył jeszcze nikt.

183

Wspierających

10602 zł

Z całkowitej kwoty 8000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 18.11.2013

Wesprzyj projekt

Wpłać 20 zł lub więcej!

zdjecie z podpisami

107 Wspierających
 

Wpłać 80 zł lub więcej!

eko torba Nanga Dream

16 Wspierających
 

Wpłać 224 zł lub więcej!

koszulka RAB ( http://rab.uk.com/products/mens-clothing/tees/aeon-tee.html ) kolory zielony (jasny , ciemny), niebieski, czarny z logo Nanga Dream

16 Wspierających

O autorze

nangadream

nangadream

Lattabo

Kolejna próba zimowego wejścia na Nanga Parbat. Justice 4 All - Nanga Dream Expedition 2103/14. Ruszamy pierwszego Grudnia... Budżet takiej wyprawy może sie zamknąć w kwotach od 10 000pln do 200 000 pln w zależności od szans na osiągniecie takich środków :)

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.