Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

nangadream

nangadream

Lattabo

Kolejna próba zimowego wejścia na Nanga Parbat. Justice 4 All - Nanga Dream Expedition 2103/14. Ruszamy pierwszego Grudnia... Budżet takiej wyprawy może sie zamknąć w kwotach od 10 000pln do 200 000 pln w zależności od szans na osiągniecie takich środków :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10602 PLN z 8000 PLN

183 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

132%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.11.2013.

Nanga Dream part II

O projekcie

 Witajcie Kochani Ludzie !

Dziękujemy Wam za wsparcie. To wspaniałe, że idea NANGA DREAM - JUSTICE FOR ALL przypadła Wam do gustu. Cieszy nas to niezmiernie, bo jest najlepszym dowodem na to, że działamy w słusznej sprawie, że społeczeństwa składają się także z tych nieurobionych systemem jednostek, że w ludziach nie umarło pragnienie wolności, że jest jeszcze szansa na wyzwolenie.

Wyruszamy z początkiem grudnia. Skład podstawowy ostatnich lat powiększony będzie o 100% i wyniesie  4rech bojowników wolności.

Dzięki poprzedniej zbiórce zaczynamy zakupy. Jeśli chodzi o koszta wyprawy to właśnie zrezygnowałem z próby ich  przytoczenia.

Zazwyczaj wyglądało to tak, że wyruszaliśmy z kasą, jaką udało nam się zebrać, docieraliśmy do bazy praktycznie bez kasy, zadłużaliśmy się na czas akcji, wyciskaliśmy karty kredytowe i wracaliśmy zadłużeni (wtedy jeszcze na obu czekała praca ).

W tym roku po raz pierwszy DZIĘKI WAM ! chcemy wyjechać z tym, co trzeba - od dobrych lin zaczynając na żelach energetycznych kończąc.

Słuchajcie więc:  My i tak już jedziemy - na podróż jest. Uruchamiamy kolejną zbiórkę bo czemu nie?

Może wystarczy na nowy aparat z szerokim obiektywem (ukradzione niedawno 20 km pod Krakowem wraz z namiotem, kuchenką i sprzętem Rab'a podczas operacji ” filmik dla Rab'a” - przejazd rowerem Kraków - Lądek Zdrój ). Może uzbieramy  tyle, że będziemy mogli wysyłać filmiki z bazy (transfer 5$/MB). Ostatnio nawet zamarzył nam się aerocopter (i w głowie ujęcia ludzi na grani ! - miazga ).

…o żelach energetycznych się marzy (całe życie na snikersach :) )i o innych zabawkach.

Wspierając nas wspieracie też  idee, które w  idealnym świecie, nie potrzebują budżetu (czyli na przykład świecie Jacque Fresco ) .

 

 

1.       Cel wyprawy

Pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat.

 

2.       Lista uczestników

Tomasz Mackiewicz

Jacek Teler

Marek Klonowski

Paweł Dunaj

 

3.       Termin i skrócony opis przebiegu

Planowany wylot 1 Grudnia 2013. Przelot do Islamabadu, transport do Chilas – Astore – Tarahing. Trek do Lattabo. Aklimatyzacja na szczycie 5500 m na przeciw bazy w Lattabo. Planowane rozpoczecie akcji na Nanga Parbat pierwszego dnia zimy. Planowane osiągniecie szczytu do końca stycznia 2014.

4.       Kosztorys (część)

- przelot Europa -  Islamabad dla jednego uczestnika – 1000 $

- Pozwolenie na wspinaczkę (zimowe to tylko 5% opłaty leniej ) – 800 $

- porter z Tarashing do Bazy (20 – 25 kg ) – 100 $ (potrzeba 20stu = 2000 $)

- butle z gazem (x 40 ) – 300 $

- cargo sprzetu z polski – 1000 $

- liny poręczowe, karabinki, śruby lodowe  – 2000 $

- żele energetyczne – 300 $

- żywność liofizowana – 1000 $

- łączność satelitarna - 500 $

 

5.       Dojazd

Jedynym bezpośrednim połączeniem Europy z Pakistanem jest lot Manchaster – Islamabad (jednocześnie najbardziej ekonomicznym). Kupna gazu, części żywności, wykonanie szabli śnieżnych, zakup akumulatora, dokonuje się w Rawalpindi . Odprawy wspinaczokowej należy dokonać w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Islamabadzie na Stadionie Narodowym.

 Po 3 – 4 dniach wyruszymy drogą znaną jako Karakorum Highway na Terytoria Północne. Podróż do Chilas (około 350 km ) zajmuje 14 godzin. W Chilas po dokonaniu ostatecznych zakupów kerosyny, świeżego mięsa, ryżu etc przesiądziemy się do wynajętego jeepa (stara toyota BJ40) i ruszymy do Tarashing gdzie kończy się droga i rozpoczyna się trek do bazy.

6.       Trek

Z miejscowości Tarashing poprzez wioskę Rupal oraz lodowiec Bazin docieramy do Lattabo (opuszczona w zimie osada położona na wysokości 3500m). Trek powinien zająć 2 dni.

6.       Wspin

Po przygotowaniu bazy będziemy się wstępnie aklimatyzować na szczycie na południe od bazy Lattabo o wysokości około 5500m. Rozpoczęcie akcji górskiej na Nanga Parbat planowane na pierwszy dzień zimy tj. 21 Grudnia 2013.

ABC – 4100 m

Camp 1 – 5100m

Camp 2 – 6100m

Camp 3 – 6600m

Camp 4 – 7400m

8126m - szczyt

Nanga Parbat pozostaje nie zdobyta zimą. Próbowało około 16stu wypraw różnymi drogami w tym Polacy 9 razy. Najwyżej dotarł Zbigniew Trzmiel na wyprawie z Andrzejem Zawadą w 1996 roku a później Tomasz Mackiewicz w roku bierzącym (7400m).

blog wyprawy: www.nangadream.blogspot.com

lista zimowych wypraw na Nanga Parbat

 

nasze filmy:

Nanga 2013

Nanga 2012

Nanga 2011

 

Media o Twoim projekcie:

Polacy jadą w Himalaje. Czy zdobędą Nanga Parbat?

fakty.tvn24.pl | 2013-12-01

Dariusz Kmiecik zaprasza na swój materiał w Faktach

Nanga Parbat to jeden z dwóch, obok K2, niezdobytych dotąd zimą ośmiotysięczników. Polacy, po raz kolejny, będą próbowali zdobyć ten szczyt zimą. Jakie szanse mają nasi himalaiści? O tym w materiale Dariusza Kmiecika o 19:00.

Polacy jadą w Himalaje. Czy zdobędą Nanga Parbat?

fakty.tvn24.pl | 2013-12-01

Czwórka polskich himalaistów wyruszyła w Himalaje. Wspinacze będą próbowali zdobyć Nanga Parbat zimą. Do tej pory nikomu się to nie udało – również tej ekipie. Polacy do ataku na szczyt podchodzą po raz czwarty.

Simone Moro: Zimowy himalaizm to loteria. Mamy 10 proc. szans na zdobycie Nanga Parbat

off.sport.pl | 2013-12-01

Krzysztof Wielicki powiedział kiedyś, że himalaizm zimowy to loteria. Dlatego szanse na zdobycie Nanga Parbat zimą szacuję na 10 proc. A jadę dlatego, że eksploracja nigdy się nie kończy. Białych plam na mapie już nie ma, ale wciąż istnieje ten wyjątkowy sposób odkrywania, jakim jest zimowy himalaizm - mówi w rozmowie z off.sport.pl Simone Moro, który tej zimy zaatakuje Nanga Parbat. I dodaje, że być może dojdzie do współpracy między jego wyprawą, a polską ekspedycją Tomasza Mackiewicza i Marka Klonowskiego.

Zimowa wyprawa na Nanga Parbat: Jacek Teler z Częstochowy dobrej myśli [WIDEO + ZDJĘCIA]

www.dziennikzachodni.pl | 2013-11-30

Częstochowianin Jacek Teler jest jednym z czterech śmiałków, którzy na przełomie roku rozpoczynają zdobywanie słynnego ośmiotysięcznika Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). Śmiałkowie to: Tomasz Mackiewicz, Marek Klonowski, Paweł Dunaj i właśnie Jacek Teler. To dziewiąty co do wysokości szczyt świata, położony w zachodniej części Himalajów Wysokich. Zimowa wyprawa na Nanga Parbat rusza 1 grudnia.Tomasz Mackiewicz przed zimową wyprawą na Nanga Parbat: Trzeba zakończyć to, co się zaczęło.

www.rmf24.pl | 2013-11-29

"To jest ciągle aktywny projekt, który żyje i daje nam dużo satysfakcji" - mówi o tegorocznej zimowej wyprawie na Nanga Parbat jeden z jej uczestników Tomasz Mackiewicz. Dla niego i Marka Klonowskiego będzie to już czwarta próba wejścia na ten niezdobyty jeszcze w zimie ośmiotysięcznik położony w zachodniej części Himalajów. "Zdecydowaliśmy, że to jest naszym celem i walczymy, żeby zakończyć to, co zaczęliśmy" - mówi himalaista w rozmowie z RMF FM.

Polacy wracają w Himalaje

polska.newsweek.pl | 2013-11-27

Już 1 grudnia rusza zimowa wyprawa na liczący 8126 metrów szczyt Nanga Parbat. Zimą tej góry nie zdobył jeszcze nikt.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.11.2013 18:06