Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Nandu

Nandu

Warszawa, Polska

Jesteśmy zespołem, który łączy pasje, upodobania i zboczenia muzyczne z różnych gatunków takich jak funk, rock, pop, jazz i soul.
Od założenia zespołu w 2013 roku zagraliśmy już kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, po drodze wygrywając kilka konkursów. Zostaliśmy finalistami XXV Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu oraz mielismy okazję wystąpić w programie Telewizji Polskiej “Świat się kręci”. Za następny krok uważamy wydanie naszej płyty!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10721 PLN z 10000 PLN

77 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.12.2015.

Premierowa płyta Nandu

O projekcie

Spis treści

 

Wydaj płytę z Nandu! Nandu

Nandu to struś. To egzotyczny nielot, kręgowiec, strunowiec… a my strunowców mamy dwóch! Poza tym, jesteśmy zespołem, który porusza się w gatunkach muzyki funk, rock, pop, jazz i soul oraz pozostajemy równie egzotyczni, co jego zoologiczny odpowiednik.

Od założenia grupy w 2013 roku zagraliśmy już wspólnie kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, po drodze wygrywając kilka konkursów, z czego jesteśmy ogromnie dumni.

Jesteśmy gotowi na więcej, dlatego aktualnie przygotowujemy się do wydania płyty z naszym autorskim materiałem.

Zamieścimy na niej 8 kawałków, które mieliśmy przyjemność grać wielokrotnie na żywo. Każdy z nich będzie oddawał nasz soulowo-jazzowy charakter, pozytywne wibracje i zdecydowanie pokaże Wam, na co nas stać.

Kim jesteśmy? Nandu

Jest nas pięcioro. Każde z nas jest indywidualistą i mamy ogromne szczęście, że udało nam się znaleźć wspólny język, jakim jest muzyka. Różnorodne punkty słyszenia powodują, że tworzymy. To my:

Justyna - wokalistka, wspaniała kucharka, laureatka wielu konkursów piosenki, gra na pianinie, tańczy, rozwiązuje sudoku. Justyna jest autorką tekstów piosenek Nandu i wielu niezrozumianych przez społeczeństwo dowcipów. Koncerty kończy boso.

Chmura - założyciel Nandu, od dziecka legalnie bawił się gitarą. Gdyby Jan Bo nie dojechał z przyczyn niezależnych na koncert Lady Pank, Chmura zagrałby ich wszystkie kawałki (w podobnym stanie... ducha). Regularnie zapomina o zabraniu części swojego systemu gitarowego na koncert, bywało, że gitary. Na co dzień prawnik, mecenas - zajmie się każdą sprawą.

Romek - zegarek to dla niego zbędny gadżet, od niechcenia może posłużyc się metronomem. Pogodził się z teorią, że gdy utwór zaczyna przyspieszać to i tak wina perkusisty. Potrzebne Ci profesjonalne systemy dźwiękowe? Romek wie jak i gdzie je załatwić :). Miłośnik dużych samochodów i małych drinków.

Krzysztof - ten doskonały klawiszowiec (perkusista z wykształcenia) udowodni Ci, że bycie zwycięzcą jest bez sensu. Nie wszystko ma sens na pierwszy rzut oka. Krzysztof dobrze o tym wie. Poza tym świetny kompan rozmów na różne tematy - głównie jazz. Gdyby urodził się w latach 40-tych zagrałby na płycie Kind Of Blue Milesa. Prawdopodobnie na bębnach.

Dex - z nim mozna wspiąć się na ściankę i na wysokie elektroniczne tony, zjechać rowerem i po strunie basu, grafik, producent, muzyk. Zawsze spada na 4-łapy. Podono przyszły żeglarz z uprawnieniami.

Dlaczego Polak Potrafi? Nandu

Polak Potrafi to działanie społecznościowe, grupowe. Zakłada, że każda jednostka może coś wspólnie zdziałać. Tak jak my mieliśmy szczęście stworzyć całość, tak wierzymy, że Wasze cegiełki do tej całości będą wspaniale pasować.

Nasza muzyka nie wybrzmiałaby w pełni bez tych, którzy jej słuchają. Nie wybrzmi bez Was, dlatego zapraszamy Was do projektu, który, jeśli udany, pozwoli jej nabrać profesjonalnego sznytu. Z Wami, dla Was.

Dlaczego Ciebie potrzebujemy? Nandu

Celem projektu jest dokończenie realizacji nagrań naszego materiału, który po części został już zarejestrowany oraz wydanie go w postaci długogrającego krążka.

Do tej pory udało nam się zrealizować nagranie ścieżek do 6 naszych utworów

Kwota, którą uzbieramy z Waszą pomocą zostanie przeznaczona na:

  • Nagranie
  • Wynajem studia
  • Miks
  • Mastering
  • Koszty logistyczne
  • Tłoczenie płyty
  • Produkcja okładki w formie DIGI PACK-a

Nagrody dla was NanduNanduNanduNanduNanduWszystkie nagrody to wizualizajce - finalne produkty mogą nieco odbiegać od prezentacji!

A jeśli zbierzemy więcej? Nandu

Kwota założona teraz to niezbędnie minimum. Dodatkowe środki finansowe zostaną przeznaczone na prace studyjne nad kolejnymi utworami, które czekają na nagranie i zabiegi produkcyjne. Wybraliśmy najciekawsze naszym zdaniem utwory repertuaru NANDU, których energię potwierdziliśmy na kilkudziesięciu koncertach na przestrzeni ostatnich 2 lat. Jeśli nadwyżka będzie wystarczająco duża zrealizujemy również kolejny klip promujący wydawnictwo.

Co już zrobiliśmy?

Nagraliśmy piosenkę świąteczną:

Mamy już trzy teledyski:

Nasze covery 2+1

Etap regionalny Festiwalu Emergenza!

Wystąpiliśmy w programie "Świat się kręci" (trzeba przewinąć na koniec...)

Nandu w programie Świat się kręci

Nasz Soundcloud:

Media o naszej akcji

FineTuneTvWarszawski zespół Nandu zbiera fundusze na wydanie debiutanckiego albumu. Porjekt crowdfundingowy może przybliżyć grupę do spełnienia swoich marzeń.
finetunetv.pl

muzykoholicyNANDU – czyli struś amerykański – dziś potrzebuje Waszej pomocy!
muzykoholicy.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.12.2015 21:09