Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Augustyniak

Michał Augustyniak

Kraków

Michał Augustyniak - muzyk, Kraków.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9310 PLN z 6000 PLN

53 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

155%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.12.2015.

NAKED MIND - KONCERT I PŁYTA LIVE

O projekcie

NAKED MIND to międzynarodowy projekt muzyczny zrodzony z miłości do muzyki świata, a także  fascynacji gongami i misami tybetańskimi. Jako jedyni na świecie wykorzystujemy równocześnie trzystuletnią altówkę barokową oraz tradycyjny indyjski sitar. Od ponad roku spotykaliśmy się w drewnianym domku w magicznej Lanckoronie i tworzyliśmy muzykę, którą chcielibyśmy się z Wami podzielić.

 

Naszym celem jest zorganizowanie wyjątkowego koncertu z udziałem specjalnych gości, zarejestrowanie go i wydanie w formie albumu na płycie CD. Jeśli kochasz muzykę, piękno niezwykłych instrumentów z całego świata, śpiew i niesamowite brzmienie gongów i mis tybetańskich to na pewno ta muzyka jest dla Ciebie!  

Wszystko co mogliśmy zrobić sami już zrobiliśmy:

  • Przygotowaliśmy zespół i muzykę - części naszych kompozycji już możecie posłuchać na naszej stronie www.nakedmind.net
  • Wyprodukowaliśmy już kilka profesjonalnych klipów, a wkrótce ukaże się nowy, niesamowity klip do utworu "Kongurei" , który nakręciliśmy w dzikich zakątkach Puszczy Knyszyńskiej! 
  • Zorganizowaliśmy koncert 5 grudnia 2015 r. w wyjątkowym miejscu - eleganckiej sali koncertowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie. 

  • Zaprosiliśmy wyjątkowych gości m.in. fenomenalną tancerkę klasycznego tańca indyjskiego bharatanatyam Anitę Singh oraz światowej klasy sopranistkę, improwizatorkę i niezwykłą osobowość panią Olgę Szwajgier! 

  • 6000 zł wystarczy na wynajęcie realizatora, który zajmie się rejestracją koncertu, miksem i masteringiem nagrania oraz pozwoli nam na wyprodukowanie płyty cd z okładką, będziemy korzystali z pomocy i talentu artysty malarza i kaligrafa Masakazu Miyanaga, który jest autorem naszego znaku:

  • 8000 pozwoli nam na wynajęcie profesjonalnej ekipy filmowej, która nagra koncert. Powstanie z tego niezapomniana pamiątka tego wyjątkowego wydarzenia. 
  • 12000 zł pozwoli nam na dodatkową sesję w studiu nagraniowym, gdzie zarejestrujemy utwory, które nie zmieszczą się na koncercie. 
  • 15000 zł pozwoli nam na zrobienie Wam wielkiej niespodzianki :) 

To właśnie między innymi dobór instrumentów jest wyjątkową cechą tego zespołu, ponieważ jako jedyni na świecie wykorzystujemy równocześnie trzystuletnią altówkę barokową oraz sitar - wyjątkowy instrument, na którym Michał Augustyniak uczył się u mistrzów w Indiach! Zresztą wszyscy jesteśmy zainspirowani muzyką indyjską - w utworzy "Naked Mind Theme" na tablach (instrumencie perkusyjnym) zagrał Janek Kubek, który regularnie studiuje w Indiach, a Anita Singh zatańczyła w naszym klipie. Janek i Anita również wystąpią na naszych koncercie 5 grudnia! 

Gramy w większości swoje oryginalne kompozycje, ale przeplatamy je improwizacjami, w których głos zabierają gongi, misy tybetańskie o magicznym brzmieniu i niezwykły, alikwotowy śpiew...

 

Songwriter, gitarzysta, wokalista i kompozytor. Wydał 4 albumy ze swoimi piosenkami, a za album "Tribute To Georgie Buck" był nominowany do Fryderyków. Jest autorem muzyki do filmu animowanego "Do Serca Twego" Ewy Borysewicz. Sześć lat temu zaczął grać na sitarze i miłość do tego instrumentu zaprowadziła go do Indii, gdzie studiował grę na tym instrumencie u Pandita Partho Bose. Jako jeden z nielicznych wokalistów w Polsce posługuje sie także technikami śpiewu alikwotowego kargyraa i sygit.

 

Londyńczyk o hinduskich korzeniach. Szkolił się na pilota w Royal Air Forces, ale ostatecznie wylądował w Polsce, gdzie wrócił do gry na skrzypcach. Grał m. in. z Nigelem Kennedy i zespołami Fiolka, T.Love i Max Klezmer Band. Jego hinduskie skrzypce Ravanhutta można usłyszeć w filmie "Wiedźmin". W Naked Mind gra głównie na trzystuletniej altówce o wyjątkowo szlachetnym brzmieniu, ale także śpiewa, gra na saksofonie, darabuce i djembe.

 

 

Światowej klasy sopranistka i twórczyni niezwykłej metody trenowania głosu, rozszerzyła swój własny przedział dźwiękowy z czterech do sześciu oktaw. Potrafi śpiewać teraz do granic możliwości naszego słuchu. Jest nie tylko uznaną wykładowczynią w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, ale też twórczynią „Laboratorium głosu”, gdzie uczy setki studentów w jaki sposób rozsądnie, zdrowo i w oparciu o własne zdolności posługiwać się głosem. Występowała m. in. w nowojorskiej Carnegie Hall, a w swoim dorobku artystycznym posiada kilkaset prawykonań światowych i polskich. Śpiewała m.in. utwory Ivesa, Stockhausena, Risseta, Pendereckiego, Stachowskiego, Luciuka, Lutoslawskiego, Mozarta, Bacha. Dokonała wielu nagrań płytowych, radiowych, telewizyjnych, filmowych i teatralnych.

 

Indianistka, tancerka flamenco i tańców indyjskich. Pierwsze kroki taneczne stawiała w dzieciństwie, na lekcjach bharatanatyam w szkole i tańcząc z koleżankami do hitów bollywoodzkich na szkolnym podwórku w Bombaju. Od 2005 roku pasjonuje się flamenco, co sprawiło, że dołączyła do krakowskiej grupy La Pasión. Chęć poznania korzeni flamenco zaprowadziły ją z powrotem do Indii, gdzie rozpoczęła naukę stylu kathak. Jeżdżąc regularnie do Indii pobiera również nauki bharatanatyam u rajeshwari s. Hande w Gokarnie.

 

Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i wykładowca Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego. Wrażliwość jego dźwięków doceniło wiele wspaniałych osobowości sceny muzycznej m.in. Anna Serafińska, Ewa Uryga i Tomas Celis Sanchez i Elżbieta Adamiak. Udziela się również w grupach folklorystycznych, z którymi miał okazję koncertować w krajach Europy i Ameryki Południowej. Współpracuje z Teatrem Powszechnym w Łodzi.

 

 

Ukończyła Edukację Muzyczną i muzyka zawsze była obecna w jej życiu. Jednak dopiero problemy ze zdrowiem i warsztaty z Olgą Szwajgier pokazały jej terapeutyczną i transformującą moc dźwięku. Certyfikowana dźwiękoterapeutka i dyplomantka Colour of Sound Institute w Wielkiej Brytanii. Daje koncerty relaksacyjne, wykonuje terapeutyczne sesje masażu dźwiękiem wg metody Petera Hessa. W Naked Mind odpowiada za gongi, misy tybetańskie i perkusjonalia.

 

 

Jakub Leonard Rutkowski (1969) - perkusista   i kompozytor, grający na akustycznej i elektronicznej perkusji. Od wielu lat związany z polską sceną rockową, jazzową i teatralną. Nagrał ponad 30 płyt z różnymi artystami. Najważniejsze jego kooperacje to: Nucleon, Pulsarus, Max Klezmer Band, Limboski, Kostas New Program, zespoły Dominika Strycharskiego, Włodzimierza Kiniorskiego, wieloletnia współpraca z Maćkiem Maleńczukiem. Wraz z nim oraz Robertem Tutą stworzył muzykę do niemego filmu "Mocny Człowiek".

 

Od kilkunastu lat specjalizuje się w grze na instrumentach perkusyjnych. Regularnie odwiedza Indie i studiuje klasyczny repertuar i technikę gry na tabli u Samira Chatterjee w Kalkucie. Gra z wieloma projektami bardzo różną muzykę (Beltaine, Karpaty Magiczne, Indialucia...) prowadzi warsztaty i buduje instrumenty.

 

 


 

 

 

 


 

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, a obecnie wykładowca klasy akordeonu Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat wielu międzynarodowych konkursów i festiwali. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz fundacji im. Hugo Kołątaja. Jako solista, poza koncertami w kraju ma za sobą koncerty w Niemczech, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Włoszech i USA. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Halina Młynkowa, Joanna Słowińska, Renata Przemyk, Kasia Klich, Krzysztof Kilijański, Bernard Maseli, Que Passa. Ma na swoim koncie współpracę z kompozytorami muzyki filmowej, w tym m.in.: Zbigniew Preisner, Bartosz Chajdecki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Łukasz Targosz.

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.12.2015 21:09