Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dawid Grzegorczuk

Dawid Grzegorczuk

Świętochłowice, Polska

Nazywam się Dawid Grzegorczuk. Mam 18 lat i mieszkam w Świętochłowicach (woj. śląskie). Moją największą pasją jest sport, a konkretnie podnoszenie ciężarów. Od 2 lat intensywnie ćwiczę tą dyscyplinę sportu, aktualnie w chorzowskim klubie UKS Power Kuźnik. Jestem mocno zmotywowany, by osiągać jak najlepsze wyniki, co owocuje licznymi zwycięstwami zarówno na arenie polskiej, jak i międzynarodowej. Wiem, że dzięki ciężkiej pracy można bardzo wiele osiągnąć. Zostałem zakwalifikowany do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata w RPA i aktualnie zbieram fundusze na ten wyjazd.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7357 PLN z 6300 PLN

84 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

116%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.05.2016.

Najsilniejszy młody Polak na Mistrzostwach Świata w RPA

O projekcie

Nazywam się Dawid Grzegorczuk i moim celem jest zebranie środków na sfinansowanie wyjazdu na Mistrzostwa Świata Seniorów i Juniorów w WLK (wyciskanie sztangi leżąc klasycznie), które odbędą się w dniach 14-23 maja 2016 r. w Potchefstroom w Republice Południowej Afryki, gdzie będę reprezentował Polskę w kadrze narodowej.

Moją największą pasją jest sport, choć nie ukrywam, że na siłownię trafiłem niejako przez przypadek. Pewnego styczniowego popołudnia wybraliśmy się wraz z bratem do nowootwartej siłowni, by nieco się poruszać. Zacząłem amatorskie treningi na maszynach oraz ze sztangą. Szybkie postępy sprawiły, że zostałem zauważony przez tamtejszych trenerów, którzy zaczęli mnie przekonywać, ze takiego talentu nie należy marnować. Zapisałem się więc do klubu sportowego UKS Power Kuźnik w Chorzowie. Zaczęły się intensywne treningi, udziały w zawodach oraz pierwsze zwycięstwa, które sprawiły, że uwierzyłem, że dzięki ciężkiej pracy można bardzo wiele osiągnąć.

 

W RPA chcę zmierzyć się z najsilniejszymi, pokazać polską moc oraz powalczyć o jak najlepsze rezultaty.

 

Od dwóch lat systematycznie poprawiam swoje wyniki i zdobywam nagrody na zawodach ogólnopolskich i światowych.

W 2015 i 2016 roku zdobyłem m.in. : 

- I miejsce w wadze 105 kg na Mistrzostwach Świata Kobiet i Mężczyzn w wyciskaniu sztanki leżąc w Rødby w Szwecji (kwiecień 2016)

- I miejsce w wadze 93 kg na 26–tych Mistrzostwach Świata Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu sztangi leżąc w Sundsvall w Szwecji oraz poprawiłem rekord świata o 5 kg.

- I miejsce w Pucharze Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w kategorii Juniorów do lat 18 open w Kielcach 

- I miejsce na Mistrzostwach Seniorów, Seniorek, Juniorów i Juniorek w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym pod patronatem burmistrza dzielnicy Praga- Południe M. St. Warszawy 

- I miejsce w kategorii open na XI Otwartych Mistrzostwach Śląska w Knurowie, 

- I miejsce w Pucharze Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Nasielsku,

- I miejsce na XXI Otwartych Mistrzostwach Śląska w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Żorach, 

- I miejsce na V Integracyjnych Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w Strzegomiu, 

- I miejsce w kategorii wiekowej junior i senior w XIV Nadwiślańskim Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „Bartosz 2015” w Tarnobrzegu.

 

 

 

 

Jak widać, najwyższe podium często należy do mnie, jednak nie spoczywam na laurach. Trenuję dużo i wytrwale. Myślę, że mam duże szanse powtórzyć sukcesy z poprzedniego roku. Na mistrzostwach świata będę reprezentantem kadry narodowej.

 

 

Sport, jakim jest podnoszenie sztangi nie jest jeszcze dyscypliną olimpijską. Dla mnie oznacza to, że nie mogę liczyć na żadne wsparcie finansowe ze związku. Wszystkie koszty związane z treningami, sprzętem i wyjazdami na zawody muszę pokrywać z własnych funduszy. 

Do tej pory koszty te starali pokrywać się moi rodzice oraz okazjonalni sponsorzy.  Teraz jednak koszt wyjazdu do RPA jest  na tyle wysoki, że ciężko będzie mi go samemu opłacić

Dlatego postanowiłem zgłosić swój projekt na stronie Polak Potrafi. Liczę, że wspólnymi siłami uda nam się osiągnąć sukces!

 

Moje marzenie nie będzie możliwe bez Waszej pomocy!

 

W ramach podziękowań za Wasze wsparcie przygotowałem różne, ciekawe upominki i nagrody. Znajdziecie je w panelu po prawej stronie. Ich realizacja nastąpi od razu po zakończonym projekcie.

 

 

Od razu z góry chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy zechcą wesprzeć mój projekt. Wasz wkład z pewnością nie pójdzie na marne, ponieważ w ten sposób pomagacie nie tylko zrealizować czyjeś marzenia, ale i promujecie polskich sportowców za granicą. 

 Pokaż, że Polak Potrafi.

 

 

Media o Twoim projekcie:

Dawid wygrał w Danii, przed nim wyjazd z kadrą narodową do RPA

swietochlowice.naszemiasto.pl | 2016-04-24

Dawid Grzegorczuk, 18-letni Świętochłowiczanin o którym pisaliśmy kilka tygodni temu, zdobył w piątek tytuł mistrza świata w wyciskaniu sztangi leżąc na zawodach w Danii. To kolejny międzynarodowy sukces po tym, jak w zeszłym roku na 26–tych Mistrzostwach Świata Kobiet i Mężczyzn w Szwecji poprawił rekord świata o 5 kg.

Siłacz z chorzowskiego klubu jedzie na Mistrzostwa Świata do RPA

www.chorzow.eu | 2016-04-18

Dawid Grzegorczuk ma 18 lat, a jego największą pasją jest sport. Od ponad dwóch lat chłopak trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym Power Kuźnik Chorzów. Dawid systematycznie poprawia swoje wyniki i zdobywa nagrody na zawodach ogólnopolskich i światowych.

NAJSILNIEJSZY MŁODY POLAK ZBIERA PIENIĄDZE NA UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH ŚWIAT

katowice.tvp.pl | 2016-04-06

Nazywają go najsilniejszym młodym Polakiem. 18–letni Dawid Grzegorczuk jest rekordzistą świata w wyciskaniu sztangi leżąc i ma szansę na reprezentowanie Polski w mistrzostwach świata w RPA. Na drodze Dawida stoją jednak kwestie finansowe.

Podniesie ponad ćwierć tony, ale sam nie udźwignie kosztów wyjazdu do RPA na Mistrzostwa Świata

swietochlowice.naszemiasto.pl | 2016-04-04

Czy jeden człowiek może udźwignąć 290 kg? Dawid Grzegorczuk, Świętochłowiczanin i 18-letni mistrz świata i rekordzista świata w wyciskaniu sztangi leżąc, może! Dawid w maju ma szansę zasilić kadrę narodową na Mistrzostwach Świata Seniorów i Juniorów w Potchefstroom w Republice Południowej Afryki. Aby tak się stało potrzebne są fundusze. Konkretnie 6300 zł. Wyjazd na drugi koniec świata przekracza możliwości finansowe rodziny.

Nasz młody Mistrz Świata!

www.e-chorzow.com | 2016-03-24

Dawid Grzegorczuk z Chropaczowa zdobył Mistrzostwo Świata juniorów do lat 18 w wyciskaniu sztangi leżąc. Podczas zawodów (2015) w szwedzkim Sundsvall pobił rekord świata wyciskając 237,5 kilograma.

Świętochłowiczanin potrafi! Niezbędna pomoc dla młodego mistrza i rekordzisty.

swietochlowicki.pl | 2016-03-24

Jest młodym mistrzem, rekordzistą świata juniorów i mieszka w Świętochłowicach! Otwierają się przed nim drzwi do profesjonalnej seniorskiej kariery. Teraz potrzebuje wsparcia niezbędnego do wyjazdu na mistrzostwa świata do RPA, więc zorganizował akcję składkową na PolakPotrafi.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.05.2016 21:09