Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Sylwia Bajek

Sylwia Bajek

Kraków, Poland

Sylwia Bajek, 25 lat, pochodzi z Rzeszowa.
Podróżniczka, miłośniczka wspinaczki skałkowej, fotografii reportażu, poczucia wolności, minimalizmu, \'dziania się\'...
Biega maratony, jest stałą członkinią ekipy biegaczy
‘42 do Szczęścia’.
Przygotowuje się do realizacji jednego z największych dotychczasowych wyzwań i marzeń: projektu
Najmłodsza Polka na Evereście (rocznik \'91) zaplanowanego na wiosnę 2017 roku. Na swoim górskim koncie ma m.in. Denali, Island Peak.
Na co dzień studentka Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, projektantka identyfikacji wizualnych brandu, marketingowiec.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


252 Wspierający

105% Postęp

47290 PLN z 44900 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 08.01.2017 22:10

Najmłodsza Polka na Evereście - EKSPEDYCJA 2017

RSS

Realizacja nagród i spotkania powyprawowe Dodano 27.06.2017, godz. 12:11

Kochani,

Mam nadzieję, że pocztówki z wyprawy już do Was dotarły :)

Pozostałe nagrody zostaną zrealizowane do 10 lipca.

Powoli planujemy również prelekcje powyprawowe. Będzie okazja do spotkania m.in. w Warszawie - 27/07, Klubokawiarnia 'Szczyt Wszystkiego', Krakowie (wrzesień) i Rzeszowie (wrzesień).

O dokładnych terminach i miejscach spotkań informować będziemy na facebookowym funpage'u Everteam2017.

 

Pozdrowienia,

Sylwia

Dodano: 28.06.2017, 10:44
  marzika
marzika
doszły, doszły :) kartka zajmuje honorowe miejsce na mojej lodówce :) także wielkie dzięki
Dodano: 27.06.2017, 12:18
  maciejrataj
maciejrataj
Ależ TAK! Bardzo dziękuję za przesłaną pocztówkę. Miła niespodzianka. Pewnie nie jestem pierwszy ale zapytam: czy ma Pani chęć organizowania ponownej wyprawy na Mt Everest?
Trzymam kciuki, pozdrawiam
Maciej

Wynik wyprawy Dodano 02.06.2017, godz. 16:25

Kochani,

21 maja, ok. godz.. 10, w trakcie ataku szczytowego na Mount Everest osiągnęłam wysokość 8 800 metrów (ok. 50 m do szczytu), skąd z powodów tlenowych, ode mnie niezależnych ((niewystarczająca ilość butli zapewnianych przez naszą agencję) razem z moim partnerem musiałam podjąć niełatwą decyzję o odwrocie.
Myślę, że pomimo braku oficjalnego szczytu 'na koncie' należy oceniać wynik wyprawy w kategoriach sukcesu - mojego prywatnego, ale również całej naszej Drużyny PolakPotrafi! W końcu to 8 800 m! - i tylko ok. 60 Polaków w historii było wyżej niż my :)

Każdemu z Was jestem nieopisanie wdzięczna, za to, że we mnie uwierzyliście, wspieraliście, że mogłam wyruszyć na wyprawę, a następnie przeżyć przygodę życia!!
Cała droga w kierunku spełnienia marzenia o Mount Everest była dla mnie bardzo pouczająca i ważna, bez względu na wynik, choć niewątpliwie szczyt byłby najlepszym ukoronowaniem wszystkich wysiłków.

Wczoraj, po niemal dwóch miesiącach wróciłam do domu, bez odmrożeń i innych  ubytków :) 

Zachęcam do śledzenia funpage'a, na którym publikujemy na bieżąco: www.facebook.com/everteam2017

PS: WARTO SPEŁNIAĆ MARZENIA I POMAGAĆ W ICH REALIZACJI INNYM! :)

Sylwia

Dodano: 08.06.2017, 2:30
  Mikku_94
Mikku_94
Szczyt tam pozostanie, nie ucieknie :) Decyzja musiała być pewnie bardzo ciężka do podjęcia :( Chyba nikt normalny nie ryzykował by zdrowia, a nawet życia, które zachowaliście :) 50 metrów to wydaje się chwila marszu ale w tamtych warunkach to pewnie z pół godziny ostrożnego stąpania po grani :) Dacie rade innym razem :) Pozdro ! :P
Dodano: 05.06.2017, 14:53
  Michu B.
Michu B.
Brawo! :) I tak Ci zazdroszczę, że w ogóle szczyt widziałaś na własne oczy ^^ i cały ten widok dookoła :)
Dodano: 02.06.2017, 20:58
  Kamil Bąbel
Kamil Bąbel
Super, że wróciliście cali i zdrowi. Ogromne gratulacje za upór i wytrwałość. Rozsądek nade wszystko!

Wyzwanie Mount Everest czas start! Dodano 07.04.2017, godz. 8:29

Kochani,
W ogromnym stopniu dzięki Waszemu wsparciu rozpoczęła się właśnie moja przygoda z Mount Everest.
Jesteśmy już w Katmandu i jutro rozpoczynamy trekking do Everest Base Camp, gdzie dotrzemy ok połowy kwietnia – zatem Wielkanoc spędzimy w górskich okolicznościach. Już teraz życzę Wam rodzinnych, ciepłych Świąt!
Około połowy maja prawdopodobnie podejmiemy pierwszą próbę ataku szczytowego, dlatego szczególnie w tym czasie będę potrzebować mnóstwo dobrych fluidów z Waszej strony :)
W miarę możliwości, na bieżąco będziemy relacjonować na naszym funpage’u Everteam2017, gdzie zapraszam gorąco!

Uściski,
Sylwia

Epickie zakończenie projektu: mamy 105% !! Dodano 09.01.2017, godz. 13:23

Kochani, JEST PETARDA! :D

Wczoraj o 22:00 zakończyła się 45-dniowa kampania crowdfundingowa projektu Najmłodsza Polka na Evereście - Ekspedycja 2017.
Był stres i mnóstwo pracy, a później już tylko radość, radość i więcej radości :)
Wynik przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, uzyskaliśmy 105% zakładanego celu !! Co więcej, grono wspierających objęło 252 osoby [zbieram szczękę z podłogi] !!!
To świetny, chciałoby się powiedzieć EPICKI wynik! Jestem Wam przeogromnie wdzięczna, że tylu z Was dało się porwać w tą, jakby nie było szaloną przygodę.
Każdego z Was mam ochotę nosić teraz na rękach i skakać z radości - i to nie żart :)
Wspólnymi siłami postawiliśmy właśnie ogromny, stumilowy krok w kierunku wymarzonego szczytu Mt. Everest. Wielki szacunek za to co zrobiliście, serdecznie Wam dziękuję! Teraz zrobię co w mojej mocy aby zdobyć najwyższy wierzchołek Świata i bezpiecznie wrócić, obdarowując Was nagrodami, które wybraliście w akcji :)

Przebieg wyprawy będziemy relacjonować na łamach funpage'a:
https://www.facebook.com/everteam2017
oraz stronie wyprawy: www.everteam.pl

Dane do wysyłki nagród i realizacji voucherów/ bonów kompletować będę w najbliższych dniach, indywidualnie, drogą mailową z adresu: sylwiakbajek@gmail.com.

Terminy realizacji nagród:
- do kwoty 35 zł - realizacja do 10. lutego,
- bony na produkty WeeRide Polska, Salco, Yeti oraz kursy w Szkole Wspinania Drytooling.com.pl otrzymacie przed końcem stycznia,
- pozostałe nagrody 55 zł + zrealizowane zostaną w trakcie wyprawy na Mt.Everest (np. imienne podziękowania z Everest Base Camp, pocztówka z wyprawy etc.) oraz po jej zakończeniu - do 30. czerwca br.

Każdemu z osobna przybijam solidną piątkę mocy!

Trzymajcie się ciepło i do usłyszenia,
SylwiaDodano: 12.01.2017, 22:25
  alternatywnycypel
alternatywnycypel
Zbiórka to jedno, teraz Droga Sylwio przed Tobą wielkie wyzwanie Będziemy trzymać kciuki i wysyłać dobre moce! Pozdrawiamy raz jeszcze :)

Niespełna 24 h do końca akcji! Dodano 07.01.2017, godz. 22:50

Niespełna 24h pozostały do końca akcji! Kończymy jutro o godz. 22:00 - do tego momentu mamy czas na zebranie min. 100%. Udało się już złamać 95%, a grono wszystkich Wspierających wynosi aż 193 osoby!
Siedzę jak na szpilkach czując jednocześnie wielką wdzięczność, a poziom adrenaliny rośnie proporcjonalnie do ilości endorfin jakich dostarczacie każdym kolejnym kliknięciem na wsparcie :)

Do usłyszenia na mecie! :)
Sylwia
Dodano: 08.01.2017, 17:59
  slawekpost
slawekpost
To masz cel przekroczony.
Pozdrawiam.
Sławek P.

4 dni do końca akcji. Mobilizujemy siły :) Dodano 04.01.2017, godz. 13:20

Kochani, czy już wspominałam, że jesteście Wielcy?
Do końca akcji pozostały 4 dni, na liczniku mamy już 37 148 zł, a w sumie jest nas dokładnie 150 osób! Jestem pod wrażeniem zasięgu akcji i mocy Was wszystkich.
Mobilizujemy siły i dobijamy na pełnej parze do celu akcji tj. 44 900 zł!
Damy radę?? :)

Ściskam mocno,
Sylwia
Dodano: 04.01.2017, 13:44
  Tomek Pilarski
Tomek Pilarski
Pewnie że damy radę! Jest moc :-D

Regeneracja i odprężenie dla Wspierających :) Dodano 28.12.2016, godz. 17:37

Drodzy Darczyńcy - mam dla Was coś wyjątkowego! :)

Regeneracja i odprężenie - 2 słowa, które brzmią jak miód malina po intensywnym treningu, włączając w to zawody w świątecznym wsuwaniu smakołyków na czas :)
W obu przypadkach na pomoc przychodzi aromatyczna kąpiel w naturalnych solankach cenionej przez sportowców firmy Salco,których zalety można by wyliczać i wyliczać!
Salco włącza się do akcji na PolakPotrafi.pl obdarowując naszych drogich Wspierającym voucherami -40% na wyjątkowe zakupy dla ciała i ducha, bez względu na wartość zamówienia!
Wśród dostępnych w ofercie produktów znajdziecie m.in. solanki do kąpieli z kolagenem o właściwościach pielęgnacyjnych, naturalne solanki bezzapachowe, a także całą paletę produktów z kompozycją zapachową pobudzających zmysły.
Sami regularnie sprawiamy sobie takie solankowe przyjemności dlatego z ręką na sercu możemy zagwarantować - "rozpłyniecie się"! :)
Vouchery do wykorzystania w sklepie: www.salcosklep.pl otrzymają wszyscy wspierający akcję od kwoty 55 zł.

Pozdrowienia,
Sylwia

Święta święta.. Dodano 23.12.2016, godz. 18:52

Kochani, Spokoju ducha, dobrej energii, czasu dla siebie i bliskich życzymy Wam serdecznie naszym wyprawowym zespołem, nie tylko na czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale tak na co dzień. Niech te najbliższe dni będą okazją do regeneracji sił i przygotowania się na kolejny, wspaniały rok, pełen życzliwości, niezapomnianych wypadów w góry (i nie tylko) oraz wielu powodów do radości!

Projekt Najmłodsza Polka na Evereście nie pauzuje na czas Świąt, dlatego każde, świąteczne wsparcie sprawi mi ogromną radość :)

Trzymajcie się ciepło,
Sylwia

Przedświąteczna mobilizacja sił i dodatkowe nagrody :) Dodano 17.12.2016, godz. 18:57

HejHejHeeej! Połowa grudnia za nami, czas na pierwsze podsumowania akcji crowdfunding\'owej \'Najmłodsza Polka na Evereście\' i przedświąteczną mobilizację sił. Wszystkich wspierających w Drużynie jest już ponad setka, a dokładnie 109 – szczęśliwa liczba na dziś. Wspólnymi siłami zebraliśmy
17 305 zł! Kto jest niesamowity? Wy!
Chciałabym docenić Waszą solidarną pomoc dodatkową nagrodą.
We współpracy z Wild Willy przygotowaliśmy bonusy dla aktualnych i przyszłych Darczyńców. Każdy Wspierający od kwoty 100 zł+ otrzyma opakowanie 30g najlepszej jakości, polskiej produkcji suszonej wołowiny w klasycznym smaku. Produkt przetestowaliśmy osobiście i wszystkich mięsożerców zapewniamy – będziecie zadowoleni! Obecne w mięsie żelazo odgrywa istotną rolę w odpowiedniej suplementacji przed jak i w trakcie wyprawy wysokogórskiej, ułatwiając produkcję krwinek czerwonych niezbędnych przy optymalnej aklimatyzacji. Wild Willy Beef Jerky to produkty najwyższej jakości, które smakują wybornie – argumenty są mocne i dlatego Willy pojedzie z nami na przyszłoroczną wyprawę na Mt. Everest.
Dodatkowo dla prawdziwych koneserów przygotowaliśmy Pakiet Extra Wild Willy Jerky Beef o wartości 74,95 zł jako nagroda limitowana za kwotę 75 zł. Enjoy!

Ciepłe pozdrowienia,
Sylwia

Ho-Ho-Ho! Dodano 06.12.2016, godz. 18:14

Kochani, od Was dostałam najlepszy Mikołajkowy prezent w postaci nieocenionego, solidarnego wsparcia i zaangażowania w realizację planu wejścia na najwyższy szczyt Świata. Jest w tym spora dawka szaleństwa :D Dziękuję Wam za wiarę we mnie, wsparcie finansowe i dobre słowo – tego wszystkiego naprawdę potrzebuję, a serce rośnie!
Dziś kwota jaką osiągnęliśmy wspólnymi wysiłkami w projekcie to ✔ 12.827 zł !!
Do końca akcji pozostało 33 dni, a brakująca suma do naszego planu minimum wynosi >> 32 073 zł

Dzięki Waszemu wsparciu udało się zebrać 25% niezbędnej kwoty! Dodano 02.12.2016, godz. 15:39

Kochani, już 25% niezbędnej kwoty! Bądźcie ze mną do końca :)
A ja tymczasem zapraszam Was wszystkich na dzisiejszą prelekcję w ramach 14. już Krakowskiego Festiwalu Górskiego, na której opowiem o projekcie 'Najmłodsza Polka na Evereście' i tegorocznej wyprawie na Denali. Do zobaczenia o 18:00 na KFG, II piętro, sala9, Uniwersytet Ekonomiczny.

Mamy ponad 10.000 zł! Dodano 30.11.2016, godz. 11:53

Jesteście niesamowici, nieocenieni - najlepsi kibice jakich mogłabym mieć! 6-tego dnia akcji próg 10.000 złotych na liczniku został złamany! Włączcie do udziału przyjaciół i rodzinę - im nas więcej tym jesteśmy skuteczniejsi. Mega dziękuję, że jesteście! :)

Dodatkowa nagroda. Dodano 27.11.2016, godz. 14:20

Dzięki Wam po 3 dniach od startu mamy ponad 15% niezbędnej kwoty! Bardzo doceniam Waszą pomoc dlatego wspólnie z WeeRide Polska, cenioną marką produktów rowerowych dla całej rodziny przygotowaliśmy dla Was dodatkową nagrodę! Każdy Wspierający od kwoty 55 zł otrzyma dodatkowo bon o wartości 50 zł do wykorzystania na zakupy powyżej 190 zł na: www.myweeride.pl, facebook: Weeride Polska.

Ponad 5.000 zł w 24h! Dodano 25.11.2016, godz. 20:01

Kochani, po 24h od rozpoczęcia akcji przekroczyliśmy 5.000 złotych! To oznacza, że mamy już ponad 10% całej minimalnej kwoty. Jesteście niesamowici, nieocenieni, czyste szaleństwo !! Utrzymajmy tą formę :)