Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sylwia Bajek Everteam.pl

Sylwia Bajek Everteam.pl

Kraków, Poland

Sylwia Bajek, należy do duetu Everteam. W maju 2018 wspięła się na szczyt Lhotse, 8516 m jako najmłodsza Polka w historii. W ciągu 12 miesięcy z sukcesem przeprowadziła dwie wysokobudżetowe akcje crowdfunding'owe na finansowanie wypraw.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

47290 PLN z 44900 PLN

252 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.01.2017.

Najmłodsza Polka na Evereście - EKSPEDYCJA 2017

O projekcie

AKTUALNOŚCI:

7-STY-2017: Niespełna 24h pozostały do końca akcji. Mamy ponad 95% = 42 807 zł, a grono wszystkich Wspierających wynosi 193 osoby! Siedzę jak na szpilkach czując jednocześnie wielką wdzięczność, a poziom adrenaliny rośnie proporcjonalnie do ilości endorfin jakich dostarczacie.

4-STY-2017: Do końca akcji pozostały 4 dni, Wspierających jest już 150, a na liczniku kwota 37 148 zł!

28-GRU-2016: Firma Salco włącza się do akcji obdarowując naszych drogich Wspierającym voucherami -40% na wyjątkowe zakupy dla ciała i ducha, bez względu na wartość zamówienia! Vouchery do wykorzystania w sklepie: www.salcosklep.pl otrzymają wszyscy Wspierający akcję od kwoty 55 zł.23-GRU-2016: Najserdeczniejsze życzenia: spokoju ducha, dobrej energii, czasu dla siebie i bliskich, nie tylko na czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale tak na co dzień. Projekt Najmłodsza Polka na Evereście nie pauzuje na czas Świąt, dlatego każde, świąteczne wsparcie sprawi mi ogromną radość zbliżając nas do celu :)

17-GRU-2016: Połowa grudnia za nami, czas na pierwsze podsumowania i przedświąteczną mobilizację sił. Wszystkich wspierających w Drużynie jest  109, zebraliśmy 17 305 zł! Kto jest niesamowity? Wy! Chciałabym docenić Waszą solidarną pomoc dodatkową nagrodą. We współpracy z Wild Willy przygotowaliśmy bonusy: każdy Wspierający od kwoty 100 zł+ otrzyma opakowanie 30g najlepszej jakości, polskiej produkcji suszonej wołowiny w klasycznym smaku. Dodatkowo dla prawdziwych koneserów przygotowaliśmy Pakiet Extra Wild Willy Jerky Beef o wartości 74,95 zł jako nagroda limitowana. Enjoy! 6-GRU-2016: Ho-Ho-Ho! Dostałam od Was najlepszy Mikołajkowy prezent: nieocenione, solidarne wsparcie i zaangażowanie w realizację planu wejścia na najwyższy szczyt Świata - jest w tym spora dawka szaleństwa! Dziękuję Wam za wiarę we mnie, wsparcie finansowe i dobre słowo – tego wszystkiego naprawdę potrzebuję, a serce rośnie! Dziś kwota jaką osiągnęliśmy wspólnymi siłami to  12.827 zł !! Czy uda nam się dziś osiągnąć dziś 30%?

 

2-GRU-2016: Kochani, mamy już 25% niezbędnej kwoty! Bądźcie ze mną do końca :) A ja tymczasem zapraszam Was wszystkich na dzisiejszą prelekcję w ramach 14. już Krakowskiego Festiwalu Górskiego, na której opowiem o projekcie 'Najmłodsza Polka na Evereście' i tegorocznej wyprawie na Denali. Do zobaczenia o 18:00 na KFG, II piętro, sala 9, Uniwersytet Ekonomiczny.

 

30-LIS-2016: Jesteście niesamowici, nieocenieni - najlepsi kibice jakich mogłabym mieć! 6-tego dnia akcji próg 10.000 złotych na liczniku został złamany! Włączcie do udziału przyjaciół i rodzinę - im nas więcej tym jesteśmy skuteczniejsi. Mega dziękuję, że jesteście! :)

 

27-LIS-2016: Dzięki Wam po 3 dniach od startu mamy ponad 15% niezbędnej kwoty! Bardzo doceniam Waszą pomoc dlatego wspólnie z WeeRide Polska, cenioną marką produktów rowerowych dla całej rodziny przygotowaliśmy dla Was dodatkową nagrodę! Każdy Wspierający od kwoty 55 zł otrzyma dodatkowo bon o wartości 50 zł do wykorzystania na zakupy powyżej 190 zł na: www.myweeride.pl, facebook: WeeRide Polska25-LIS-2016: Kochani, po 24h od rozpoczęcia akcji przekroczyliśmy 5.000 złotych! To oznacza, że mamy już ponad 10%. Jesteście niesamowici, nieocenieni, czyste szaleństwo !! Utrzymajmy tę formę :)

 

1. PROJEKT - NAJMŁODSZA POLKA NA EVEREŚCIE

 

Mount Everest /Czomolungma /Sagarmatha

- najwyższy szczyt Świata, 8.848 m n.p.m.

Na szczycie budzącego podziw i grozę Mt.Everest dotychczas stanęło zaledwie kilkudziesięciu Polaków, w tym tylko kilkanaście kobiet. Wanda Rutkiewicz w 1978 roku w wieku 35 lat pokazała wszystkim Polakom, że można! Była również pierwszą Europejką i trzecią kobietą na Świecie, której udało się tego dokonać. Najmłodszą dotychczas Polką na szczycie Everestu była Martyna Wojciechowska, w 2006 roku, mając 31 lat.

Biorąc udział w przyszłorocznej wyprawie mam szansę w wieku 25 lat zostać najmłodszą Polką (z 6-letnią różnicą w stos. do poprzedniczki), która stanie na szczycie Dachu Świata.

Ustanowienie tego rekordu nie jest moim głównym celem, a raczej odkryciem, którego dokonałam po podjęciu decyzji o wyprawie. Podziwiam wszystkie dotychczasowe zdobywczynie, a znalezienie się w ich gronie będzie dla mnie wyróżnieniem i ogromną frajdą! Byłoby super gdyby wyprawa była impulsem również dla innych młodych osób będących na etapie koniec studiów / początek życia zawodowego / rodzinnego do sięgania po niełatwe cele i marzenia.

MARZENIA TRZEBA MIEĆ :) Nie ma rzeczy niemożliwych, ale trzeba włożyć w nie pracę i uwierzyć w siebie. 

 

 

Cześć! Namaste! 

Mam na imię Sylwia, mam 25 lat i mnóstwo wewnętrznej energii, którą  staram się dobrze rozładowywać i darzyć nią bliskich. Podobnie jak wielu ludzi w moim wieku nadal jeszcze studiuję (architekturę wnętrz), równolegle podejmując się dodatkowych zleceń zw. z projektowaniem architektury i opracowań graficznych.

Intensywnie przygotowuję się do największego z moich dotychczasowych górskich wyzwań: realizacji celu o wejściu na najwyższą Górę Świata - Mount Everest.

 

 

2. DLACZEGO GÓRA GÓR?

Od kiedy pamiętam tkwiła we mnie silna potrzeba realizacji niełatwych wyzwań, które wielokrotnie stawiałam sobie na różnych polach życia. Stopniowe przekraczanie własnych ograniczeń, wychodzenie poza strefę komfortu sprawiają, że naprawdę żyjesz!

Góry podobnie jak wiele dyscyplin sportowych kształtują charakter, uczą wytrwałości, konsekwencji w dążeniu do celu.. 

Pomysł o wejściu na Everest pojawił się jak iskierka z czasem żarząca się coraz mocniej i mocniej.

Pomyslałam, że fajnie byłoby to wykorzystać i dać od siebie coś wyjątkowego w historii polskiego himalaizmu kobiecego.

W 2016 roku w ramach przygotowań wspięłam się na najwyższy szczyt Ameryki Północnej, Denali 6190 m na Alasce  i Island Peak 6189 m w Himalajach. Aby osiągnąć ’szczytową‘ formę trenuję również biegi miejskie i górskie (przebiegłam w m.in: PZU Cracovia Maraton 2014, 2015, 2016 - wszystkie edycje z ekipą charytatywnych biegaczy '42 do Szczęścia', Królewska Triada Biegowa 2016, PZU Półmaraton Warszawski 2016, Jerusalem Half-marathon 2015, BMW Półmaraton Praski 2015, Amsterdam Marathon 2015 i wiele innych), trenuję wspinaczkę skałkową, robię zróżnicowane treningi siłowe, uprawiam sporty zimowe..

Po doświadczeniach coraz trudniejszych szczytów oraz obserwacji mojego organizmu na wysokości (aklimatyzacji, wytrwałości w sytuacjach krytycznych) wizja wspólnego (z moim chłopakiem Szczepanem) wejścia wydała nam się celem pięknym i osiągalnym.

Motorem napędzającym górskie przygody była z pewnością możliwość dzielenia tej pasji z ukochaną osobą.

 

 3. JAKI JEST PLAN:

Wyprawę w składzie: Sylwia Bajek, Szczepan Brzeski, Arkadiusz Babij rozpoczniemy ok. 10 kwietnia 2017. Będziemy poruszać się tzw. drogą południową po stronie nepalskiej. Pierwsze 9 dni to trekking do Everest Base Camp na wys. 5.334 m n.p.m. Ten obóz stanowił będzie przez ok. 1,5 miesiąca nasz drugi dom, tyle że będzie nieco mniejszy i bardziej przewiewny niż ten w Polsce. Stąd wyruszać będziemy na wyjścia aklimatyzacyjne w wyższe partie Himalajów, a także oczekiwać okna pogodowego. Atak szczytowy planowany jest na drugą połowę maja. Pierwszą  przeszkodą w drodze na szczyt będzie słynny lodospad Khumbu, następnie czekają nas  4. obozy, z których ostatni na wysokości ok. 8000 m n.p.m.

4. BUDŻET

Najwyższa Góra Świata ceni się niestety jak żadna inna.                                

Całkowity koszt wyprawy to ok. 135 000 zł.

W jej skład wchodzą:

 

 • Obowiązkowy koszt agencji – 30 000 $ (= ok. 125 000 zł przy aktualnym kursie dolara). Kwota ta pokrywa m.in. organizację obozowiska w Everest Base Camp, wyżywienie, koszt tzw. permitu upoważniający do wejścia na Mt.Everest, Szerpę, transport ekwipunku do bazy, maskę i butlę z tlenem, lot Katmandu-Lukla-Katmandu i in.                                                                        
 • Koszty przelotów z Polski do Katmandu + powrót - ok. 3 500 zł                      
 • Koszty transportu górskiego ekwipunku z Polski do Katmandu + powrót – ok. 1500 zł 
 • Niezbędne doposażenie – 2 500 zł
 • Ubezpieczenie do wysokości 8.848 m n.p.m. – 2 500 zł

 

Plan minimum, który umożliwi mi udział w 2017 roku wyprawie na Mount Everest to cel akcji: 44 900 zł. Pozostałe 50 tys. zł zebrałam, pozostanie ok. 40 tys. zł, które będę w stanie pożyczyć i choć zadłużę się niewiarygodnie pojadę na wyprawę marzeń! 

100% - To minimalny budżet, który umożliwi mi udział w wyprawie. Dzięki Waszemu wsparciu wspólnie udowodnimy, że Polka Potrafi!

110% + - Dzięki Wam uda mi się niemal w całości sfinansować bilety lotnicze oraz transport górskiego ekwipunku bez konieczności zaciągania pożyczki w kwocie 4500 zł. 

130% + - Dzięki Waszemu wsparciu kwestie finansowe zejdą z pierwszego planu. Uniknę zadłużenia w kwocie 13,5 tys. zł. Jestem przeszczęśliwa i mogę pakować się na wyprawę! 

 

 

 

5. DLACZEGO WARTO WESPRZEĆ MÓJ PROJEKT?

Chciałabym, aby cel projektu był naszym wspólnym celem, a wejście na szczyt Mt. Everest naszym wspólnym sukcesem! 

Mamy ogromną szansę na postawienie kroku naprzód w historii polskiego himalaizmu kobiecego odnawiając rekord sprzed niemal 11 lat !!

Tylko z Waszym udziałem w akcji uda nam się pokazać, że Polka potrafi! Wspierając mój projekt będziesz jego częścią na każdym przemierzanym przeze mnie kilometrze himalajskiego szlaku. Znaczenie ma każda, nawet niewielka kwota wsparcia, bo razem jesteśmy licznym i silnym zespołem. Mocno wierzę w to, że RAZEM damy radę!

- Kto jak nie MY.

 

6. KIBICUJĄ MI WYJĄTKOWI LUDZIE

Największym wsparciem są zawsze nam najbliżsi. Jednak im dalej idę  ‘w Świat’ ze swoimi górskimi historiami tym częściej obserwuję jak wielu ludzi pozytywnie reaguje i wspiera nas w dążeniu do celu. I są to za każdym razem niesamowicie uskrzydlające doświadczenia - Ogromnie wam dziękuję! :)

Projekt Najmłodsza Polka na Evereście wspierają również zupełnie wyjątkowi ludzie gór. 

Anna Czerwińska - jako druga Polka w historii stanęła na szczycie Mt. Everest, jako drugi Polak i pierwsza Polka zdobyła pełną górską Koronę Ziemi (9 najwyższych szczytów wszystkich kontynentów)! Zdobywczyni sześciu 8-tysięczników (i dwóch przedwierzchołków ponad 8000 m), w tym pierwsze polskie kobiece wejście na Lhotse 8501 m i Makalu 8485 m. Autorka wielu książek i artykułów o tematyce górskiej.

Monika Witkowska – jedna z czołowych polskich podróżniczek, dziennikarka, przewodniczka wypraw. Przebyła ponad 30 tys. mil morskich żeglując. W 2013 roku jako dziesiąta Polka w historii zdobyła Mount Everest. W grudniu 2015 roku wejściem na Masyw Vinsona na Antarktydzie zamknęła projekt pełnej górskiej Korony Ziemi.

Małgorzata Pierz &Daniel Mizera – jedyny na Świecie zespół matka &syn, któremu udało się zdobyć Everest i skompletować pełną górską Koronę Ziemi. Daniel jest również najmłodszym Polakiem, który wspiął się na Mt. Everest w wieku 25 lat.

Damian Granowski – Od 10 lat aktywny wspinacz, od 5 lat instruktor wspinaczki. Miłośnik wspinania w każdej formie, szczególnie wspinania górskiego - latem i zimą. Wielokrotny zwycięzca polskich zawodów w drytooloingu (zimowa wspinaczka mikstowa). Twórca strony i Szkoły Wspinania Drytooling.com.pl.

Yurij Boiko – wspina się od 12 lat, od 6 lat instruktor wspinaczki, okazyjnie przewodnik po Karpatach ukraińskich. Prowadzi sekcje wspinaczkowe dla dzieci i dorosłych, a także kursy skałkowe. Od 2 lat uczęszczam do Yurija na sekcję wspinaczkową.

Adam Pieprzycki - instruktor alpinizmu PZA, trener wspinaczki, ratownik TOPR. Szkoli m.in dla Klubu Wysokogórskiego Kraków, z którym jest związany. Autor wielu nowych dróg w Tatrach. Miłośnik wspinaczki od boulderingu przez wspinanie sportowe:

„Jako Instruktor Alpinizmu PZA szkoliłem Sylwię w trakcie Kursu Turystyki Zimowej, który prowadziłem w Tatrach. Chociaż była jedyną kobietą w zespole dała się poznać jako osoba o dużym pokładzie energii i zaangażowania z radością uczestnicząca w górskich eskapadach. Już wtedy rozmawialiśmy o jej planie wspięcia się na najwyższy szczyt Ameryki Północnej - Denali, który z sukcesem udało jej się zrealizować. Trzymam kciuki za powodzenie przyszłorocznej wyprawy Sylwii na Mount Everest. Obserwując jak się rozwija i wytrwale realizuje górskie marzenia, jestem pewien, że sobie poradzi. W końcu nic nie daje takiej wolności i energii jak realizacja pasji - sam dobrze o tym wiem!”

A także:

Marin Minamiya –najmłodsza na Świecie zdobywczyni pełnej górskiej Korony Ziemi, najmłodsza Japonka, której udało się wspiąć na szczyty Mount Everest in Mt. Manaslu (8163m n.p.m.). Realizuje projekt ‘Explorer’s Grand slam’ obejmujący zdobycie pełnej Korony Ziemi i dotarcia do obu biegunów.

Samuel Short – podróżnik i himalaista brytyjskiego pochodzenia. Wspiął się m.in na Mt.Everest i Ama Damblam, które zalicza do ulubionych podejść. W czerwcu 2016 roku naszą wspólną wyprawą na najwyższy szczyt Ameryki Północnej, Denali na Alasce zamknął projekt górskiej Korony Ziemi. Niezawodny górski kompan.

6. NAGRODY

Każde wsparcie finansowe z Waszej strony jest dla mnie ogromnie cenne.

Aby odwdzięczyć się za Waszą pomoc przygotowałam dla Was wyjątkowe nagrody, które pozwolą Wam w możliwie największym stopniu poczuć klimat wyprawy na Mt. Everest i zaciągnąć się himalajskim urokiem! 

Przykładowe nagrody: 

 • Pocztówka wysłana do Ciebie prosto z wyprawy z Nepalu z podpisami naszego górskiego team’u! 

 • Kolorowe, tybetańskie flagi modlitewne, nieodłączny symbol himalajskich szlaków. W buddyzmie tybetańskim wierzy się, że wprowadzają harmonię, oczyszczają okolicę, a także chronią ludzi od złych wypadków.
 • Twoje imię i nazwisko (lub wskazanej przez Ciebie osoby) zostanie wpisane na kolorową, tybetańską flagę modlitewną, którą rozwieszę w Everest Base Camp na wys. 5.334 m n.p.m. Tybetańczycy wierzą, że ta praktyka zwiększa powodzenie w życiu wskazanej na fladze osoby. Sprzyjających sił i dobrej energii nigdy za wiele! :)

 

 • Mapa  Sagarmatha National Park przywiezioną z Nepalu – dokładnie taka, jaką będziemy posługiwać się podczas wyprawy!

 

 • Każdy Wspierający od kwoty 100 zł+ otrzyma opakowanie 30g najlepszej jakości, polskiej produkcji suszonej wołowiny w klasycznym smaku. Dodatkowo dla prawdziwych koneserów przygotowaliśmy Pakiet Extra Wild Willy Jerky Beef o wartości 74,95 zł jako nagroda limitowana.

 

 • Vouchery -40% na produkty solankowe do kąpieli, bez względu na wartość zamówienia, do wykorzystania w sklepie: www.salcosklep.pl. Vouchery otrzymają wszyscy Wspierający akcję od kwoty 55 zł.

 

 • Bon o wartości 200 zł do wykorzystania w sklepie YETI – polskiego producenta najwyższej jakości odzieży i śpiworów puchowych www.yeti.com.pl/pl/ (np. przy zakupie uniwersalnej kurtki puchowej ‘Wave’ – jak na zdjęciu).

 

 • Voucher w wysokości 100 zł do wykorzystania w Szkole Wspinania Drytooling.com.pl przy zapisie na kurs skałkowy lub kurs drytoolingu lub kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych. Wszystkie kursy prowadzone są przez certyfikowanego instruktora i wielokrotnego mistrza w drytoolingu - Damiana Granowskiego.  Po odbyciu kursu otrzymasz Certyfikat ukończenia kursu.
 • Reakreacyjno - wspinaczkowy 1-dniowy lub 2-dniowy wypad w skałki Jury Krakowsko-Częstochowskiej dla 2. osób w grupie do 6. osób z instruktorem Szkoły Wspinania Drytooling.com.pl, wielokrotnym mistrzem w drytoolingu - Damianem Granowskim. Nagroda z noclegiem: prywatny, nowoczesny apartament  w centrum Krakowa! Uwaga! Opcja dla wszystkich bez względu na stopień zaawansowania we wspinaniu, również dla początkujących możliwa do realizacji w okresie letnim.

 

Koszty wysyłki nagród leżą po mojej stronie. O dane do ich wysyłki system zapyta automatycznie, a w przypadku wątpliwości adresowych będę kontaktować się z Wami indywidualnie. Nagrody w zależności od ich charakteru będę realizować możliwie szybko:

 • Niektóre z nich otrzymacie przed wyprawą np. Certyfikaty Wspierającego wyprawę Najmłodsza Polka na Evereście w wersji elektronicznej i drukowanej, wlepki mocy, vouchery do wykorzystania w Szkole Wspinania Drytooling.com.pl, bony na produkty YETI, wspólny start w zawodach biegowych Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich itp.
 • Część z nich zrealizuję w trakcie wyprawy np. wysyłka pocztówek z Nepalu, imienne podziękowania w formie nagrania z Everest Base Camp, wpisanie imion i nazwisk wspierających na tybetańskie flagi modlitewne (dokumentacja foto po powrocie).
 • Inne ze względu na ich charakter będę mogła zrealizować po powrocie z wyprawy np. wysyłka lub osobiste wręczenie kamienia z Mt. Everest, udział w prelekcji/ slajdowisku powyprawowym, zdjęcia z wyprawy wywołane w formacie 15x20 cm podpisem i dedykacją, czekan używany w trakcie wyprawy na Mt. Everest, wspólny rekreacyjno- wspinaczkowy wypad w skałki Jury Krakowsko- Częstochowskiej dla 2. osób i in.

 

 

7. POZNAJCIE MNIE LEPIEJ.

 

Serdecznie zapraszam na slajdowiska wyprawowe, które będę prowadzić razem ze Szczepanem Brzeskim (projekt pełna Górska Korona Ziemi).                      

Będę tam cała dla Was! :)

 

Planowane wydarzenia:

 • 2 grudnia - 'Najmłodsza Polka na Evereście - przygotowania do wyprawy 2017', Krakowski Festiwal Górski, Uniwersytet Ekonomiczny, sala nr 9, II piętro, godz. 18:00, więcej na: kfg.pl
 • 14 grudnia  – ‘Denali – wyzwanie Alaski’,  Klub Wysokogórski Kraków, godz. 19:30
 • 4. Stycznia – Klub Podróżników Atlantyda, Artefakt Cafe, ul. Dajwór 3, Kraków, godz. 19:00
 • 13 lutego – Klub Podróżników Śródziemie, Piwnica pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków, godz. 19:00

 

Zapraszam również na:

EVERTEAM.PL

oraz

facebook Everteam2017

Wspólpraca/ kontakt napisz smiało:

sylwiaKbajek@gmail.com

 

 

Wyprawą wspieramy Fundacje SiePomaga i PolakPomaga.pl - internetowe Platformy Pomagania.

 

 

Patroni wyprawy:

 

 

Sponsorzy:

 

Firmy wspierające:

 
         

Patroni medialni:

 


  

 

DOŁĄCZ DO MOJEJ DRUŻYNY! :)

 

 

Media o Twoim projekcie:

Plan na 2017 rok? Zdobyć Mount Everest

tvn24bis.pl | 2017-01-01

O wspinaczce na najwyższe szczyty Ziemi opowiadali goście programu "Pokaż nam Świat" podróżnicy i wspinacze, którzy przygotowują się do zdobycia Mount Everestu w 2017: Sylwia Bajek, uczestniczka projektu "Najmłodsza Polka na Evereście" oraz Szczepan Brzeski, uczestnik projektu "Ukończenie korony Ziemi".

POPOŁUDNIE Z TVP3 RZESZÓW

rzeszow.tvp.pl | 2016-12-29

Muzycznie, Mikołajkowo i z pasją ..... tak będzie w dzisiejszym odcinku. W programie porozmawiamy o Festiwalu Piosenki MIKOŁAJ 2016 i o Rockendrollowej Scenie Podkarpackiej. Gościem będzie także Sylwia Bajek: 25-latka, która ma marzenie, by stanąć na najwyższym szczycie Ziemi.

KRONIKA: 27 XII 2016, 18.30

krakow.tvp.pl | 2016-12-27

Oglądaj od 15 minuty i 40 sekundy.

Czy 25-letnia Sylwia Bajek z Rzeszowa zdobędzie Mount Everest?

rzeszow-news.pl | 2016-12-25

– To wszystko leży w głowie – mówi Sylwia Bajek z Rzeszowa, która wraz ze swoim partnerem, Szczepanem Brzeskim w kwietniu 2017 r. zamierza zdobyć Mount Everest. Jeśli jej się to uda, będzie najmłodszą Polką, która pokona najwyższy szczyt świata.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ KONDYCYJNIE ABY ZDOBYWAĆ WYSOKIE GÓRY (NP. Z KORONY ZIEMI LUB INNE NP. ALPY, ANDY)?

drytooling.com.pl | 2016-12-16

Dziś zapraszam do lektury gościnnego wpisu, Szczepana Brzeskiego, który postanowił się podzielić swoimi doświadczeniami treningowymi pod góry wysokie. Szczepan ma do tej pory na koncie m. in. wejście na 8 z 9 szczytów Korony Ziemi. Mamy nadzieję, że artykuł będzie pomocny. BTW. w przyszłym roku Szczepan wybiera się na Mount Everest, razem z Sylwią Bajek. Ich projekt możecie wesprzeć na Polakpotrafi.pl: Najmłodsza Polka na Mt. Everest!, do czego gorąco zachęcam.

Sylwia Bajek z Rzeszowa będzie najmłodszą Polką na Mount Everest?

kielce.naszemiasto.pl | 2016-12-11

Sylwia Bajek z Rzeszowa ma 25 lat i jeśli - zgodnie z planem - w maju zdobędzie Mount Everest, będzie najmłodszą Polką w historii z tym osiągnięciem. Na portalu polakpotrafi.pl można wesprzeć rzeszowiankę w realizacji tego marzenia.

Sylwia i Szczepan chcą razem wejść na Mount Everest

www.nowiny24.pl | 2016-12-04

Na ośmiu tysiącach metrów męczy nawet odpoczynek, organizm zjada sam siebie. Sylwia i Szczepan znają cenę ryzyka, ale z wyprawy na Mount Everest nie zrezygnują. Bo Góra Gór wzywa.

Rzeszowianka chce być najmłodszą Polką na Mount Evereście!

rzeszow-news.pl | 2016-12-01

– Marzenie trzeba mieć. Nie ma rzeczy niemożliwych, ale trzeba włożyć w nie pracę i uwierzyć w siebie – uważa 25-letnia Sylwia Bajek z Rzeszowa, która zamierza wiosną przyszłego roku zdobyć najwyższy szczyt świata Mount Everest wraz ze swoim partnerem, Szczepanem Brzeskim. Wyprawie patronuje Rzeszów News.

Ruszył projekt Najmłodsza Polka na Evereście

www.portalgorski.pl | 2016-11-30

Oficjalnie, z kopyta RUSZYŁ projekt crowdfunding'owy 'Najmłodsza Polka na Evereście - Ekspedycja 2017'! Nie ma odwrotu :) Z udziałem KAŻDEGO z WAS w akcji mamy ogromną szansę na postawienie kroku naprzód w historii polskiego himalaizmu kobiecego odnawiając rekord sprzed niemal 11 lat !! - Kto jak nie MY!

Ruszył projekt crowdfundingowy „Najmłodsza Polka na Evereście” – Sylwia Bajek

wspinanie.pl | 2016-11-29

Oficjalnie z kopyta ruszył projekt crowdfundingowy „Najmłodsza Polka na Evereście – Ekspedycja 2017”. Nie ma odwrotu :). Z udziałem KAŻDEGO z WAS w akcji mamy ogromną szansę na postawienie kroku naprzód w historii polskiego himalaizmu kobiecego odnawiając rekord sprzed niemal 11 lat! Kto jak nie MY!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.01.2017 22:10