Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Misioteka

Misioteka

Kraków, Polska

Jesteśmy grupą 19 studentów z Instytutu Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W ramach zajęć z Crowdsourcingu realizujemy projekt Misioteka, pod kierownictwem Pani Joanny Cebulak i Pana Sebastiana Grabowskiego. Głównym celem naszego projektu jest stworzenie kącika literackiego
w świetlicy „Chatka Puchatka” w Krakowie. Planujemy rewitalizację pomieszczenia i przekształcenie go w Misiotekę, czyli wyjątkowe miejsce w chatce misia Puchatka, gdzie dzieci będą mogły przenieść się w świat marzeń, przeczytać ciekawą książkę, odpocząć i przeżyć razem niesamowite chwile.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

23272 PLN z 20000 PLN

249 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

116%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.01.2017.

#naroguDekerta

O projekcie

W Krakowie powstaje wiele ciekawych inwestycji na większą skalę, ale my – zachęcając do pomocy wszystkich mieszkańców – zdecydowaliśmy się zrobić coś dla lokalnej społeczności Zabłocia. Zauważyliśmy, że w tej postindustrialnej  dzielnicy brakuje miejsc zielonych, że mało jest przestrzeni publicznej łączącej ludzi.

 

Czy słyszałeś kiedyś o efekcie motyla? Teorii zakładającej, że trzepot skrzydeł tego owada w Azji może wywołać trzęsienie ziemi w USA? Rozumiemy to jako znak narastającej skali oddziaływania. Sam motyl uznawany jest za symbol szczęścia i przemiany. Nie mogliśmy przejść obojętnie wobec takich sygnałów i zdecydowaliśmy się na wspólną budowę parku kieszonkowego z motywem przewodnim, jakim jest właśnie ogród motyli. Inicjatywie nadaliśmy prostą i przyjazną nazwę #naroguDekerta.

 

 

Kim jesteśmy? Grupą 50 studentów, którzy chcą pozytywnych zmian. Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczymy się o mediach społecznościowych w zarządzaniu. Aktywność, innowacja, kreatywność, wspólnota – to 4 ważne słowa, które opisują działanie naszego zespołu. U podstaw inicjatywy #naroguDekerta leży przekonanie o kluczowym znaczeniu zaangażowania społeczności lokalnej i chęć zainspirowania jej do zmiany swojego otoczenia. Dlatego właśnie postawiliśmy na projekt crowdfundingowy, który opiera się na współpracy z mieszkańcami Krakowa, partnerami: Zarządem Zieleni Miejskiej i Fundacją Architects PL, partnerami wspierającymi: Stowarzyszeniem Podgorze.pl i Telewizja.Krakow.pl, patronami: Magicznym Miastem Kraków i Uniwersytetem Jagiellońskim oraz głównym patronem medialnym: RMF MAXXX.

 

 

Projekt koncentruje się wokół małego skweru przy zbiegu ulic Dekerta, Wałowej i Kiełkowskiego, który planujemy wziąć w nasze ręce, by stworzyć niecodzienną, zieloną enklawę. Park kieszonkowy, który tam powstanie, to niewielka, wypełniona roślinnością i małą architekturą przestrzeń miejska pomiędzy budynkami. Stanowi idealne miejsce do codziennego relaksu i spotkań towarzyskich.

W ramach zagospodarowania skweru o łącznej powierzchni 554m2przewidziana jest infrastruktura, dzięki której będzie on przyjazny motylom: przyciągające je specjalne odmiany kwiatów i krzewów, a także domki dla owadów. W planach jest również zasadzenie gęstych i rzadkich traw, wśród których ulokowane będzie oświetlenie solarne imitujące świetliki. Zamontowane zostaną wygodne ławki, drewniana instalacja ze słowem „motyl” w różnych językach oraz płyty chodnikowe z grami podwórkowymi. W centrum skweru znajdować będzie się wiśnia ozdobna, obok której umieszczona zostanie tablica informująca o inicjatywie.

 

Aby spełnić podstawowe założenia projektu, musimy uzbierać kwotę minimum 20000 złotych. Finał akcji przewidzieliśmy na 29.01.2017r. – do tego czasu konieczne jest zebranie przynajmniej planowanej sumy. Jeśli jednak dzięki Waszemu zaangażowaniu uda nam się zebrać większą kwotę, pozwoli ona na bardziej efektywne i funkcjonalne wyposażenie przestrzeni parku, np. w ładowarki solarne.

Dołącz do nas w dowolny sposób – powiadom znajomych o akcji, zaangażuj się w mediach społecznościowych, wesprzyj choćby najmniejszą kwotą. W końcu, zgodnie z metaforą efektu motyla, taki mały ruch może wywołać nasz wspólny sukces.

Zapraszamy wszystkich do kontaktu. Możecie znaleźć nas na:

     Facebooku: facebook.com/narogudekerta,

     Instagramie: instagram.com/narogudekerta,

     Twitterze: twitter.com/narogudekerta,

     oraz naszej stronie internetowej: narogudekerta.pl.

 

Może jesteśmy tylko grupą studentów, która ma wielką nadzieję, że zmieni małą część Krakowa w lepszą przestrzeń. Liczymy jednak bardzo na to, że Ty w nas uwierzysz. Dołącz do nas i zrób coś, o czym będziesz mógł opowiadać przyszłym pokoleniom!

 

FAQ

1.    Kiedy projekt zostanie zrealizowany?

 Realizacja projektu przewidziana jest na 30.07.2017 r. 

2.    Na co przeznaczymy dodatkowe fundusze?

- w przypadku zebrania 150% założonej kwoty do parku zostaną dodane bujane elementy małej architektury,

- w przypadku zebrania 300% założonej kwoty do parku zostaną dodane ładowarki solarne.

3.     Kiedy nagrody będą wysyłane?

Zgodnie z polityką PolakPotrafi.pl nagrody będą wysyłane tylko w przypadku zebrania kwoty minimalej (20000 zł) umożliwiającej realizację projektu. Jeśli kwota minimalna nie zostanie zebrana, wpłacone pieniądze zostaną zwrócone na konto wspierającego.

4.     Gdzie mogę znaleźć szczegóły dotyczące nagród?

Szczegółowe informacje dotyczące nagród znajdują się tutaj.

 

W sprawie nagród można kontaktować się z nami mailowo:  kontakt@narogudekerta.pl

Media o Twoim projekcie:

Wesprzyj ogród motyli

www.dziennikpolski24.pl | 2016-12-22

Mały skwer przy zbiegu ulic Dekerta i Wałowej ma zamienić się w atrakcyjny tzw. park kieszonkowy i ogród motyli. To inicjatywa studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Właśnie trwa zbiórka pieniędzy na realizację przedsięwzięcia.

Pomóż studentom zrealizować park „Na rogu Dekerta”

krakow.pl | 2016-12-21

Trwa zbiórka funduszy na realizację parku kieszonkowego i ogrodu motyli na rogu ulic Dekerta i Wałowej – inicjatywy studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Potrzebna kwota minimalna to 20 tys. zł. Zbiórka zakończy się 30 stycznia. Zachęcamy do wspierania tego projektu za pośrednictwem platformy crowdfundingowej PolakPotrafi.pl. Jeśli studentom uda się zebrać całą sumę, niezagospodarowany teren przy ul. Dekerta zazieleni się już w lipcu przyszłego roku.

Dołóż cegiełkę do projektu „Na rogu Dekerta”

krakow.pl | 2016-12-15

Niezagospodarowany teren, o powierzchni 554m2, na rogu ulic Dekerta i Wałowej już latem może stać się pięknym parkiem kieszonkowym (kompaktowym) i ogrodem motyli. Aby tak się stało, potrzebne jest jednak wsparcie mieszkańców. Dziś za pośrednictwem platformy crowdfundingowej PolakPotrafi.pl została uruchomiona zbiórka funduszy na realizację projektu, który jest inicjatywą studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Potrzebna kwota minimalna to 15 tys. zł netto. Zbiórka zakończy się 30 stycznia 2017 roku.

Zbierają pieniądze na Motyli Skwer na Zabłociu

krakow.wyborcza.pl | 2016-12-15

Motyli Skwer powstanie u zbiegu ulic: Kiełkowskiego, Wałowej i Dekerta. Powstanie, jeśli uda się zebrać 20 tys. zł. Za projektem stoi grupa 50 studentów Uniwersytetu Jagielońskiego.

Zbierają fundusze, bo chcą zazielenić Zabłocie

lovekrakow.pl | 2016-12-15

O tym, że Zabłocie cierpi na niedobór terenów zielonych, wiadomo od dawna. Mijają miesiące, a w okolicy pojawiają się kolejne budynki mieszkalne i biurowce. Na rogu ulic Dekerta i Wałowej jest jednak niezagospodarowany teren o powierzchni 554 mkw. Jeśli wszystko pójdzie z zgodnie z planem, już w przyszłym roku skwer ten może stać się „parkiem kieszonkowym” i „ogrodem dla motyli”. W czwartek ruszyła zbiórka pieniędzy na ten cel.

Park i ogród motyli – powstanie także dzięki tobie?

www.infokrakow24.pl | 2016-12-15

Trzeba dostrzegać piękno, tam gdzie go niema, lecz być może. Być może tą sentencja kierowali się studenci UJ, kiedy uznali, że niezagospodarowany teren na rogu ulic Dekerta i Wałowej już latem może stać się pięknym parkiem kieszonkowym i ogrodem motyli.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.01.2017 21:09