Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

murbeton

murbeton

Warszawa

Angelika - z wykształcenia nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Pracuje w przedszkolu. Ma wolne wakacje i chętnie coś sensownego z nimi zrobi :)

Elka - z wykształcenia logopeda i audiolog. Jakiś czas spędziła pracując w przedszkolu, aktualnie zajmuje się rocznym Frankiem. Dzieci lubi najbardziej i chce dla nich jak najlepiej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

510 PLN z 10000 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.01.2016.

PIONIERSKIE WAKACJE W MIEŚCIE - MURBETON

O projekcie

Cześć i dzień dobry!

Angelika. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Wychowawca
i kierownik wypoczynku.

Elka. Logopeda i audiolog. Wychowawca wypoczynku dzieci
i młodzie
ży.

OBIE ZAPATRZONE W DZIECI Z WZAJEMNOŚCIĄ

  

Rzecz jest bardzo dobra i sensowna - tylko z taką miałyśmy śmiałość powalczyć z naprawdę onieśmielającą nas kamerą.
W
świecie zdominowanym przez ciągłą edukację i wysysającą siły witalne elektronikę zamierzamy dać
dzieciakom w a k a c j e (początkowo półkolonie w Warszawie). Chcemy dać młodym szansę na odpoczynek i czystą frajdę, wynikającą z ich własnej
k r e a t y w n o ś c i.

Pewnie część z was zauważyła, że w dzisiejszym świecie dzieci zazwyczaj nie potrafią zorganizować sobie samodzielnie rozrywki w czasie wolnym  (jeśli w ogóle go mają - szkoła, zajęcia dodatkowe, wiadomo). A jak pojawia się nuda (czyt. brak zorganizowanych zajęć) laptop, tablet, smartphone, playstation Tak to mniej więcej wygląda. Nie mówimy Nie. Dziś TAK po prostu JEST, tak jak kiedyś BYŁO INACZEJ.
Cieszyłybyśmy się jednak bardzo, gdyby chociaż mała część młodych zainteresowała się czymś innym po wakacjach u nas.

Chcemy zaszczepić w nich ideę ciekawego nudzenia się. Takiego, podczas którego godzina to jakby 5 minut i jeszcze w tym czasie coś powstaje albo pojawia się konkretna niezabieralna umiejętność.

 

 

 Na dostępnych obozach i zajęciach wakacyjnych organizatorzy zapewniają dziecku maksimum atrakcji w prawie każdej minucie.
Tzw.
czas wolny zaś, to jedyny czas kiedy faktycznie młody człowiek ma chwilę swobody (bo i wychowawcy wtedy odpoczywają). Wygląda to jednak tak, że podopieczny pozbawiony osoby dorosłej (cały czas narzucającej i organizującej zajęcia) i jakichkolwiek ciekawych materiałów, po które mógłby sięgnąć, sięga najczęściej po swój telefon..(!!)

My dajemy dzieciom swobodę wyboru, materiały, przestrzeń i trochę nudy na początku, kończącej się odkrywaniem w sobie pokładów kreatywności. Cały czas też jesteśmy obecne dla nich duchem i ciałem – dusze mamy młode, ciała zaś sprawne (może się wydawać, że znajdą to Państwo wszędzie, my zaś z własnego doświadczenia zawodowego zapewniamy, że mamy tę unikatowość, która pozwala na szybkie nawiązywanie dobrego kontaktu z dziećmi).

 

Właśnie po to, żeby dziecko s a m o d z i e l n i e wybrało sobie zajęcie, żeby s a m o zainteresowało się dostępnym sprzętem, grami, materiałami i w końcu-żeby s a m o d z i e l n i e odkryło, co lubi robić, albo co być może polubi (bo nigdy czegoś nie robiło, a chce się nauczyć).

Ale… tak czy siak kilka godzin w tygodniu poświęcimy na zajęcia zorganizowane, bo na szczęście istnieją takie, które w odpowiednich dawkach i wśród odpowiednich ludzi można pogodzić z wypoczynkiem.

I tutaj pojawią się:

  • Crossfit Kids – bo bez profesjonalnego trenera ani rusz
  • Longboardy – j.w., a później dzieciaki same będą w stanie sobie śmigać na deskach
  • Kino jeśli coś wartego uwagi się pojawi

Czasem też kogoś do nas zaprosimy-same dobre, inspirujące dusze :)

Stawiamy na rozwój fizyczny, artystyczny i społeczny, a przede wszystkim na rozwój kreatywności (a może po prostu nie tłumimy jej?). Dydaktykę zostawiamy szkołom i przedszkolom, gdzie pracujemy bądź pracowałyśmy.

 

 

Nie, nie będziemy sobie siedzieć i patrzeć. To nie my. Będziemy uczestniczyć, doradzać, tworzyć, inspirować, jeździć, podtrzymywać, konstruować, malować, grać, pomagać, wspierać

 

 

Idea polakpotrafi.pl bardzo nam odpowiada, bo w naturze naszej jest dać coś, za coś :) Aż do przesady czasem.
Listę nagród możecie przejrzeć w kolumnie po prawej stronie

 

Nie w naszym stylu jest proszenie ludzi o wsparcie, zwłaszcza to finansowe. Jednak tylko w ten sposób możemy zdobyć środki, które pozwolą nam odpalić projekt. A jest to projekt d o b r y. Co do tego mamy pewność.

Pieniądze, które mamy nadzieję zdobędziemy, przeznaczymy na tzw. start, czyli wszelkiego rodzaju opłaty, z którymi zderzymy się zanim jeszcze zbierzemy grupę śmiałków podejmujących nasze wakacyjne wyzwanie.

Start, czyli co dokładnie?

  • opłaty za wynajem salbo musimy zapewnić dzieciom przyjazną kreatywnemu działaniu przestrzeń.
  • zakupybo żeby tworzyć trzeba mieć materiały, żeby tworzyć kreatywnie trzeba mieć bardzo dużo materiałów.
    A przecie
    ż chcemy jeszcze działać na longboardach, pograć czasem w planszówki, czy po prostu rozegrać mecz piłki nożnej lub porzucać frezbee

To jest nasze minimum, ale jeśli postanowicie wesprzeć nas ponad to minimum, wtedy będziemy mogły rozbudować naszą ofertę i zapewnić dzieciom dostęp do bardziej różnorodnych gier i materiałów.

 

 

 

Mamy nadzieję, że udało nam się Was przekonać do naszego projektu.

Docenimy każdą wpłaconą złotówkę!

Liczymy na Was!

 

CROSSFIT KIDS – zajęcia sportowe bazujące na aktywnościach, które dzieci lubią i które są dostosowane do ich potrzeb rozwojowych. Składają się z kombinacji ruchów rozwijających różne cechy motoryczne, m.in. siłę, szybkość, gibkość, koordynację ruchów, wytrzymałość.. wszystko, co niezbędne w codziennym życiu. Zajęcia takie organizowane są dla dzieci  w wieku od 3 do 18 lat i zapewniają ich harmonijny rozwój i zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne w przyszłości. Do zobrazowania posłuży nam przyjemny film youtubowy, można zerknąć - https://www.youtube.com/watch?v=1l6UhlE_9jY

LONGBOARDdłuższa wersja deskorolki. Bardziej stabilna i łatwiejsza w nauce, tym samym bardziej bezpieczna, dająca więcej radości od początku przygody z nią.

STREETART – w naszym wykonaniu to zabawa sprayem i własną wyobraźnią na przygotowanych wcześniej powierzchniach.

SZTUKA UŻYTKOWA – to nic innego jak nasze majsterkowanie, używanie desek, sznurków, gwoździ, śrubokrętów () i tworzenie czegoś, o czym państwo mogliby nawet nie pomyśleć.

 

 

 

 

https://web.facebook.com/murbetoniak/

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.01.2016 18:06