Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kacper Ryx

Kacper Ryx

Kraków

Kacper Ryx to bohater cyklu kryminałów historycznych autorstwa Mariusza Wollnego. Jako oficjalny Inwestygator Ich Królewskich Mości tropi i karze przestępców w XVI-wiecznym Krakowie (aczkolwiek zdarza mu się również rozszerzać działalność na całą Rzeczpospolitą). Autor książek o jego przygodach to pisarz z zamiłowania, a z powołania nauczyciel historii z kilkudziesięcioletnim stażem (obecnie już w stanie spoczynku). Swoją twórczością od przeszło 10 lat udowadnia, iż dzieje Polski obfitują w niesamowite historie oraz intrygi . Na swoim koncie, oprócz wspomnianej czterotomowej serii o Kacprze Ryksie ma książki takie, jak "Krew Inków", "Oblicze Pana", cykl "Krwawa Jutrznia", "Tropem Smoka" oraz dawno wyprzedane książki o historii Polski dla dzieci z serii "Był sobie król..."

Napisz wiadomość do Projektodawcy

16723 PLN z 5000 PLN

181 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

334%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.04.2015.

Wydanie najnowszej książki M.Wollnego 'Mściciel.'

O projekcie

Bardzo nam miło, iż zechciałeś zaglądnąć na stonę naszej akcji crowdfundingowej, mającej na celu wydanie najnowszej książki Mariusza Wollnego !

Mściciel to ostatnia część trylogi Krwawa Jutrznia vel Kroniki dymitriad (tak nazywa ją nieoficjalnie autor). W poniższym tekście dowiesz się, o co w tym całym zamieszaniu chodzi, jedno jest pewne - potrzebujemy Twojego wsparcia, a w zamian zaoferujemy Ci fajne nagrody!

 

 

vel Kroniki Dymitriad

 

To trylogia krakowskiego pisarza Mariusza Wollnego opowiadająca o przygodach Kacpra Turopońskiego (po tacie zwanego również Ryksem) na tle jednego z największych przedsięwzieć w historii polskiej polityki - dymitriad. Do tej pory ukazały się dwie, bardzo dobrze przyjęte przez Czytelników części - Krwawa Jutrznia oraz Straceńcy. Po ponad roku oczekiwania i trzymania w napięciu ta fascynująca historia wreszcie doczekała się swojego zwieńczenia.

Krwawa Jutrznia na profilu Lubimyczytać.pl

Straceńcy na profilu Lubimyczytać.pl

"...Tymczasem wymieniono zakładników i przystąpiono do rozmów, które zakończyły się 6 listopada. Ustalono i zaprzysiężono na krucyfiks, że następnego dnia garnizon złoży broń i opuści Kreml. Komendant Struś i dowódca piechoty kapitan Charliński mieli pozostać na miejscu i trafić w ręce Trubeckiego, a ich podwładni – do obozu Dońców, natomiast ludzie Budziłły i on sam mieli się dostać Pożarskiemu. Wcześniej wypuszczono wraz z rodzinami propolskich bojarów z Mścisławskim na czele, dla ich dobra czyniąc wrażenie, że byli oni polskimi jeńcami, źle traktowanymi w niewoli. Ale Dońcy nie dali się tak łatwo oszukać. Kiedy wpierw przez bramę Borowicką wyszły niewiasty z dziećmi, przyczajeni mołojcy zdradzali wielką chęć, by napaść na nie, odrzeć kobiety z odzienia i zgwałcić, a potem pomordować i ograbić ich mężów i ojców, ale dworianie Pożarskiego i sam kniaź skutecznie interweniowali. Po awanturze z dworianami rozeźleni Kozacy ostatecznie zawrócili do swego obozu, ale ich niesubordynacja niedobrze wróżyła temu, co miało nastąpić nazajutrz – kapitulacji polskiego garnizonu.

 Tej nocy, z wyjątkiem Turopońskiego śpiącego spokojnie jak dziecko, chyba nikt w polskim obozie nie zmrużył oka. Młodość i osłabienie organizmu mają jednak swoje prawa, więc sen zmorzył Bartka dwie godziny po północy. Kiedy się ocknął, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Byli w domu sami z Ryksem. Pozostali zniknęli, a razem z nimi cała broń, również ta należąca do Bartka i Kacpra, i wszystkie wartościowsze rzeczy. Obudzony natychmiast Ryx nie przejął się tym zbytnio:

- Na pewno znajdzie się jakieś wyjaśnienie – odparł i nie zaprzątał sobie tym więcej głowy. Wyjaśnienie podsunął im komendant Struś, gdy niedługo po świtaniu żołnierze formowali się na placu Soborowym:

- W nocy ktoś spuścił się z murów i uciekł do Moskwicinów. Strażnicy znaleźli linę. Ufam, że tamci tchórze i zdrajcy złamali karki albo ich zabito - poinformował z goryczą i odszedł dopilnować otwarcia bram.

 Bartek już otwierał usta, lecz wydanie przyjaciół nie mogło mu przejść przez gardło. Oni mogli być zdrajcami, on taki być nie zamierzał. Poza tym wciąż nie mieściło mu się w głowie, że wypróbowani nie raz druhowie mogliby się dopuścić czegoś tak odrażającego. Zaś Ryx przyjmował wszystko z obojętnością, która jego przybocznego doprowadzała do rozpaczy..."

Wszystko wskazuje na to, że los polskiego garnizonu w Moskwie jest przesądzony i dobiega kresu. Czyżby i ta awantura miała zakończyś się masakrą Polaków, jak opisane w pierwszym tomie trójksięgu "krwawe gody" Maryny i Dymitra Samozwańca I ?

Co się stanie z carową? Czy zdoła odzyskać tron? A Ryx Junior? Przeżyje? Odnajdzie Ukrytą Dolinę? Spotkają się z Zuzanną?

Mściciel przenosi Czytelników z Moskwy na kresy dawnej Rzeczypospolitej. Jednak nie te znane z Trylogii Henryka Sienkiewicza ale inne, zupełnie już zapomniane, choć znacznie bliższe i nie mniej egzotyczne od tamtych, naddnieprzańskich. 

 

NA DRUK "MŚCICIELA"

Tekst książki jest już gotowy, okładka również (autorstwa Zuzy Wollny), wszystkie elementy poszły do składu. Kwestią podstawową pozostaje zgromadzenie środków na wydruk książki w odpowiednim nakładzie, tak aby dla wszystkich wypatrujących jej od wielu miesięcy wystarczyło. Mając na uwadze to, iż nakład 4000 egzempalarzy części pierwszej wyprzedał się w półtora roku, nakład drugiej (również 4000 egz.) również jest na wyczerpaniu, stwierdziliśmy, że 500 egzemplarzy na start to optymalna ilość. Aby wydrukować taką partię potrzebujemy uzbierać podczas tej kampanii 5 000 polskich złotych (pamiętając, że ok 10 % odpada na starcie a prowizję dla portalu i opłaty za bezpiecze płatności). Jeśli uda się nam zebrać więcej funduszy to przeznaczymy je na kolejne, poniżej zaprezentowane cele:

 

 

DLACZEGO CROWDFUNDING?

Dwie pierwsze części wydane zostały nakładem jednego z krakowskich wydawnictw, niestety tym razem nie udało się dojść do porozumienia satysfakcjonującego obie strony. Zdecydowaliśmy się zatem, aby spóbować sił w tzw. self-publishingu. Z racji niewystarczających środków finansowych crowdfunding przyszedł nam do głowy praktycznie natychmiast. Na całym świecie mniej lub bardziej znani twórcy wydają w ten sposób swoje kolejne książki, płyty, gry czy filmy. Oprócz zgromadzenia środków na realizację pomysłu to również doskonała forma nawiązania bezpośredniej relacji pomiędzy pisarzem (czy innym twórcą) a jego czytelnikami. Jedynym pośrednikiem staje się platforma crowdfundingowa (w naszym przypadku polakpotrafi.pl), która umożliwia sprawne przeprowadzenie całej akcji. Mściciel wydany zostanie nakładem wydawnictwa JaMa (które założył M. Wollny ad hoc, aby móc oficjalnie wydawać swoje książki), ale prawda jest taka, że jeśli ta kampania się powiedzie, to każdy, który nas wesprze będzie dla nas wydawcą tej książki. Skrócimy tym samym wspólnie łańcuch powiązań AUTOR-WYDAWCA-DYSTRYBUTOR-KSIĘGARNIA-CZYTELNIK do prostej relacji AUTOR - CZYTELNIK. I uwierzcie nam, obie strony na tym skorzystają :)

DOBRA, DOBRA, ALE KIEDY PREMIERA?!

Jeśli uda nam sie osiągnąć przynajmniej cel podstawowy, premiera książki nastąpi w maju 2015. Sami sobie wyznaczyliśmy termin 10 maja i będziemy robić wszystko, aby go dotrzymać. Oczywiście po drodze mogą pojawić się różne problemy, które każą nam premierę przesunąć, ale o wszystkim, wszystkich Was będziemy informować na bieżąco.

PRZEJDŹMY ZATEM DO TEGO CO JESTEŚMY W STANIE WAM ZAOFEROWAĆ W ZAMIAN ZA WASZĄ POMOC:)

 

Poniżej przedstawiamy Wam listę nagród do zdobycia podczas trwania naszej kampanii. Znajdziecie tam oczywiście Mściciela, ale również wcześniejsze dwie części Kronik dymitriad, specjalne koszulki i torby "Jestem wydawcą tej książki.", czy specjalne zdjęcia autora z osobistymi podziękowaniami za pomoc w wydaniu książki :)

I UWAGA OD RAZU PIERWSZY BONUS - PIERWSZA SETKA MŚCICIELI NA TYLNEJ OKŁADCE BĘDZIE MIAŁA RĘCZNIE WPISANY NUMER CZYLI NP. OSOBA, KTÓRA JAKO PIERWSZA ZAKUPI MŚCICIELA DOSTANIE EGZEMPLARZ Z NUMEREM "1/100" A OSOBA SETNA W KOLEJNOŚCI "100/100". TAKŻE NIE MA CO TRACIĆ CZASU !  

PONIŻEJ PREZENTUJEMY NAGRODY, NATOMIAST WYBIERA SIĘ JE W PIONOWYM PANELU PO PRAWEJ STRONIE EKRANU =====>>>>>>>>>>

 

Mściciel + dedykacja od autora

odbiór osobisty - 35 zł

wysyłkowo na terenie Polski - 45 zł 

wysyłka za granicę - 35 zł + koszt wysyłki (prosimy o wcześniejszy kontakt)

      

 

Kroniki dymitriad + dedykacja od autora

odbiór osobisty - 99 zł

wysyłkowo na terenie Polski - 115 zł 

wysyłka za granicę - 99 zł + koszt wysyłki (prosimy o wcześniejszy kontakt)

 

Dostępne tylko i wyłącznie podczas trwania tej akcji koszulki i torby 'Jestem wydawcą tej książki' 

Uwaga rozmiar nadruku to 35 cm wysokości więc proporcje różnić się będą w zależności od wybranego rozmiaru!!!

(koszulki dostępne w wersjach damskiej i męskiej w rozmiarach S, M, L, XL, XXL)

 

Mściciel / Kroniki... + koszulka 'Jestem wydawcą tej książki'

odbiór osobisty - 75 zł / 139 zł

wysyłkowo na terenie Polski - 85 zł / 155 zł

wysyłka za granicę - 75 zł / 139 zł + koszt wysyłki (prosimy o wcześniejszy kontakt)

Mściciel / Kroniki... + torba 'Jestem wydawcą tej książki'

odbiór osobisty - 60 zł / 124 zł

wysyłkowo na terenie Polski - 70 zł / 140 zł

wysyłka za granicę - 60 zł / 124 zł + koszt wysyłki (prosimy o wcześniejszy kontakt)

Mściciel / Kroniki... + koszulka + torba

odbiór osobisty - 100 zł / 164 zł

wysyłkowo na terenie Polski - 110 zł / 180 zł

 wysyłka za granicę - 100 zł / 164 zł + koszt wysyłki (prosimy o wcześniejszy kontakt)

 

Do każdej z nagród dokupić można za 10 zł jedno z trzech poniższych zdjęć Mariusza Wollnego wydrukowane na papierze zdjęciowym w formacie 13x18 oraz ręcznie przez niego podpisane. Aby dokupić zdjęcie do nagrody wystarczy przy dokonywaniu wpłaty wpłacić o 10 zł więcej i napisać nam, które zdjęcie Państwo wybierają (w kolejności od lewej - nr 1, 2, 3)

(zdjęcia autorstwa naszego partnera pracetwórcze.pl)

 

UWAGA BONUS DRUGI - Dodatkowo wszystkie osoby, które wesprą nasze przedsięwzięcie kwotą wyższą niż 100 zł wpisane zostaną na listę wydawców Mściciela, która znajdzie się na jednej z ostatnich stron książki !!

 

Oferta dla firm

Firmom i innnym instytucjom oferujemy natomiast możliwość umieszczenia ich loga na tylnej okładce książki za 500 zł brutto lub jednej strony reklamowej (czarno-białej) na końcu książki w cenie 1000 zł bruttno.

Teraz jeśli wybrałeś już interesującą Cię nagrodę, znajdź ją na liście w pionowym panelu po prawej stronie monitora, kliknijna nią a potem na zielony kwadracik "wesprzyj projekt" obok niej. Oczywiście nie musisz ograniczać się do wybrania jednej nagrody - chcesz kupić 2 książki lub 2 dowolne zestawy - dla siebie i na prezent? Nie ma problemu ; )

Jeśli nie jesteś w stanie wesprzeć nas finansowo, a podoba Ci się nasza idea to prosimy - powiedz o nas znajomym! Udostępnij naszą akcję na facebooku, wyślij ją mailem do znajomego lub po prostu powiedz o nas podczas obiadu, szybkiej kawki albo oczekując w kolejce do kina! Każdy najmniejszy gest się dla nas liczy.

 

 A teraz wypadałoby się przedstawić :)

O autorze, Ryksie i osobie, która się akcją zajmuje słów kilka ...

 

Mariusz Wollny

Były brunet, były Ślązak, niepraktykujący (za karę przez wiele lat cudze dzieci uczył historii) etnograf po UJ. Zdeklarowany krakus z ponad 30-letnim stażem. Kocha kobiety swego życia: żonę, która go utrzymuje i córki (dwie plastyczki i poliglotkę), bez których pomocy nic by nie zdziałał (prowadzą mu rachunkowość, ilustrują teksty, tłumaczą obce słówka, czasem dopisują całe rozdziały) oraz góry i książki (czytać, nie pisać). Amerykanista z bożej łaski (kultura i historia Indian), w swoim czasie pisywał mało poważne artykuliki do bardzo poważnego kwartalnika przyjaciół Indian „Tawacin” (już nieistniejącego). Autor książek popularno-naukowych dla dzieci i dorosłych, powieści i zwariowanych historii. Znany przede wszystkim z 4-tomowego cyklu o przygodach XVI-wiecznego inwestygatora królewskiego (detektywa) Kacpra Ryksa oraz trylogii o jego synu, której ostatnia część jest przedmiotem niniejszej kampanii. Opublikował również m.in. Oblicze Pana, Krew Inków, Tropem Smoka, Kazimierza Wielkiego, dwie części (trzecia wciąż czeka na wydawcę), Był sobie król…, Bardzo bzdurne bajdurki, Jak Lolek został papieżem.

Więcej o autorze i jego twórczości

Profil autora na portalu Lubimyczytać.pl 

Kacper Ryx 

Główny bohater czterech powieści Mariusza Wollnego: Kacper Ryx (2007), Kacper Ryx i król przeklęty (2008), Kacper Ryx i tyran nienawistny (2010), Kacper Ryx i król alchemików (2012). Postać fikcyjna, z roku na rok zyskująca jedna na autentyczności :) (Ot w 2012 rok zajął się handlem i otworzył własny sklepik) 

Kacper jest sierotą. Został podrzucony pod furtę nieistniejącego już obecnie kościoła św. Ducha w Krakowie 6 stycznia 1550 roku. Dla uczczenia Święta Trzech Króli nazwano go Kacprem Rexem, lecz urzędnik rejestrujący dziecko pomylił się i zamiast Rex wpisał Ryx. Studiował medycynę na Akademii Krakowskiej, lecz dzięki swoim wrodzonym cechom - sprytowi, mądrości i dociekliwości oraz kilku zbiegom okoliczności - staje się detektywem, a właściwie Inwestygartorem Królewskim. Na łamach czterech tomów swych przygód tropi przestępców oraz rozwiązuje autentyczne sprawy kryminalne, które wstrząsały jego rodzinnym miasten oraz całą Rzeczpospolitą. Doczekal się córki i syna, który dzielnie zastępuje ojca w roli głównego bohatera książek Wollnego. 

Profil Ryksa na Facebook'u

Ryx na portalu Lubimyczytać.pl

 

 Maciej Kowalski 

Urodzony w 1988 roku, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku zarządzenie. Prywatnie chrześniak Mariusza Wollnego, zawodowo jego wspólnik. Wraz z autorem i jego żoną prowadzą Skład Towarów Rarytnych u Kacpra Ryksa, gdzie zakupić można książki autora oraz arcyciekawe twory historyczego rękodziała. Inicjator i koordynator pozaksiążkowych działań związanych z uniwersum Kacpra Ryksa i twórczości M. Wollnego - m.in. Aplikacji Moblinej Kacpra Ryksa, powstającej właśnie gry planszowej "Kacper Ryx i król żebraków", Wirtualnego Składu Towarów u Kacpra Ryksa oraz ninijeszej akcji. Z zamiłowania muzyk od prawie 10 lat aktywnie działający w krakowskim środowisku. To Ja :) Z chęcią odpowiem na wszystkie Wasze pytania dotyczące tej akcji.

 

PATRONATY MEDIALNE:

 

 

PARTNERZY:

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Zostań wydawcą najnowszej powieści Wollnego!

historykon.pl | 2015-04-14

W zeszłym tygodniu na portalu Polakpotrafi.pl ruszyła akcja crowdfundingowa, mająca na celu sfinansowanie wydania książki Mariusza Wollnego, znanego głównie z cyklu o Kacprze Ryksie – XVI-wiecznym krakowskim Inwestygatorze (detektywie). Jego najnowsza powieść zatytułowana „Mściciel” to ostatnia część trylogii „Kroniki dymitriad”, w której opisuje przygody Kacpra Turopońskiego (syna Kacpra Ryksa) na tle jednego z największych przedsięwzięć w historii polskiej polityki zagranicznej – tytułowych dymitriad. W książce dowiemy się, jak zakończą się losy głównego bohatera, jego niegdysiejszej miłości – Maryny Mniszchówny, ale także największego wroga – Prochora Białoskórskiego. „Mściciel” będzie również zwieńczeniem całej ‘sagi Ryksowej’, a jego wydanie autor zdecydował się powierzyć nie wydawnictwu, a czytelnikom!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.04.2015 10:10