Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartosz Czauderna

Bartosz Czauderna

Kraków, Polska

Zawodowo Kajakarz Freestyleowy. Członek Kadry Narodowej. Brązowy Medalista Mistrzostw Europy, Pucharów Świata oraz wielokrotny Mistrz Polski. Od 4 lat również trener rodzeństwa Agaty i Michała Sobieraj-Jakubców. Doktorant i student Instytutu Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Prywatnie, zawsze uśmiechnięty i chodzący z głową w chmurach. Marzy o medalu Mistrzostw Świata.


https://www.facebook.com/bartosz.czauderna/
http://bartoszfreestylekayaker.blogspot.com/
https://www.youtube.com/user/Nitaheheh

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Tomasz Jakubiec Tomanek

Tomasz Jakubiec Tomanek

Kraków, Poland

Prywatnie tata Agaty i Michała (i Krzyśka, ale on jeszcze za mały na takie ekscesy).
Oficjalnie między innymi członek honorowy AKTK Bystrze AGH, członek Explorer Club, uczestnik wypraw - Do źródeł Nilu \'93, Colorado \'94, Himalajak \'03, Grand Canyon Colorado \'13.

Moje CV kajakowe
https://www.facebook.com/tjakubiec1/media_set?set=a.1674666599233473.1073741898.100000704469702&type=3

Agata Sobieraj-Jakubiec

Agata Sobieraj-Jakubiec

Kraków

Mam 19 lat i jestem studentką AGH w Krakowie. Na kajakach pływam odkąd pamiętam. Swoja przygodę z freestylem zaczęłam prawie 3 lata temu. Początkowo trenując na Krakowskim torze kajakowym, później jeżdżąc z naszym teamem po Europie od zawodów do zawodów i poszukując nowych wyzwań.

Michał Sobieraj-Jakubiec

Michał Sobieraj-Jakubiec

Kraków, Poland

Student AGH, zawodnik Krakowskiego Klubu Kajakowego, członek kadry narodowej we freestyle'u kajakowym


24986 PLN z 18750 PLN

165 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

133%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.10.2017.

MŚ we Freestyle Kajakowym - Argentyna 2017

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

MŚ we Freestyle Kajkowym - Argentyna 2017

Prosimy o wsparcie dla reprezentantów Polski na Mistrzostwach Świata we Freestyle Kajakowym w Argentynie (San Juan – 27 listopada do 2 grudnia 2017) 

 

Jesteśmy członkami polskiej kadry narodowej i zawodnikami Krakowskiego Klubu Kajakowego. To jednak nie jest równoznaczne z zapewnieniem finansowania dla naszego - jako reprezentantów kraju – udziału w Mistrzostwach Świata. Dzięki wsparciu KKK udało się kupić w promocyjnej cenie bilety lotnicze – tyle że z Wenecji i do Chile. Fundusze na pozostałe wydatki musimy zgromadzić sami.

Do Mistrzostw przygotowujemy się od wielu lat, częściowo wspierani przez macierzysty klub i PZK-aj, jednak większość wydatków pokrywamy z kieszeni własnej lub naszych rodziców. Na obozach treningowych w kraju i za granicą oraz podczas zawodów, bez względu na warunki pogodowe, mieszkamy we własnych namiotach, sami sobie gotujemy posiłki z żywności przywiezionej z kraju, oszczędzamy na czym się da. Realizujemy przy tym ciężkie, całoroczne programy treningowe, ale nie marudzimy, bo to nasza pasja. Jednak dla osiągnięcia optymalnego przygotowania i jak najlepszego wyniku nie są to warunki idealne.

Tym razem chcemy uniknąć sytuacji, jak ta sprzed czterech lat. Podczas przygotowań do MŚ w Stanach Zjednoczonych Bartosz z powodu braku środków przez miesiąc spał „na dziko” w lesie na terenie Parku Narodowego . Przypłacił to chorobą i osłabieniem przed zawodami. Mimo bardzo intensywnego, długiego przygotowywania się i wysokiej formy zawody skończył na 21. miejscu.

My czyli kto? 

My to trójka pasjonatów oddanych kajakarstwu freestyle'owemu. Bartosz i jego podopieczni, rodzeństwo Agata i Michał. Nasze drogi zeszły się przypadkiem w samochodzie, którym wracaliśmy z warszawskich targów "Wiatr i Woda". To właśnie wtedy narodził się pomysł założenia sekcji juniorskiej w Krakowskim Klubie Kajakowym i rozpoczęciu wspólnych treninfów.

Bartosz Czauderna (26 lat, absolwent AWF, student i doktorant UJ Kraków).

Freestyle trenuje od 10 lat, wielokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, stał na podium Mistrzostw Europy oraz dwukrotnie Pucharu Świata. Jego największym marzeniem jest zdobycie medalu Mistrzostw Świata.

Przygodę z kajakarstwem, na początku nizinnym, rozpoczął w wieku trzech lat dzięki Mamie.Przez wiele lat z "Wańkowiczem" (Krakowski Klub Kajakowy im. Melchiora Wańkowicza) spłyneli dziesiątki rzek cementując w nim fascynację tą formą aktywności. W lutym 2007 za sprawą kuzynów należących do AKTK Bystrze AGH poznał Piotra Sikorę z Retendo, który zainteresował go Freestyle'm Kajkowym. Natychmiast został pochłonięty przez tą wspaniałą dyscyplinę, kompletnie się od niej uzależniając! Pomagali mu najbliżsi. Mama przez kilka lat wożąc na wieczorne treningi, dziadek dowożąc na zawody po całej Europie. Freestyle poświęca każdą wolną chwilę, podróżując po świecie i trenując na różnych playspotach. Na początku 2009 przeszedł do Krakowskiego Klubu Kajakowego, który wspiera go w działaniach. Aby zdobyć wiedzę do rozwijania swojej pasji oraz umiejętności do trenowania siebie i innych uzyskał tytuł magistra Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Jest również doktorantem i studentem Instytutu Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 Od 4 lat trenuje Agatę i Michała, którzy są dla niego ogromną motywacją. Razem jeżdżą po świecie, podążając za swoją pasją.

Fanpage           Filmy                 Blog

 

Michal Sobieraj-Jakubiec  (18 lat, student AGH w Krakowie)

 

 

Freestyle trenuje 6 lat. Zaczynał pod skrzydłami Jacka Daszkowskiego „Prymusa” i Michała Dońca z Retendo. W 2014 roku przeszedł do Krakowskiego Klubu Kajakowego pod opiekę Bartosza. Na swoim koncie ma 2 tytuły wicemistrza i 1 tytuł mistrza Polski, kilkakrotnie zdobywał miejsca na podium międzynarodowych zawodów, w tym Pucharów Europy. Kiedy zaczynał swoją przygodę z freestylem kajakowym nie sądził, że zajdzie tak wysoko. Jego marzenie to zdobyć medal Mistrzostw Świata.

 

Agata Sobieraj-Jakubiec (19 lat, studentka AGH Kraków)

Freestyle trenuje od 2 lat, namówiona przez brata. Mimo późnego startu, dzięki wytężonej pracy, ogromnej determinacji, odporności psychicznej i opiece trenera szybko zaczęła osiągać wysokie wyniki, m.in. 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy 2015 w kategorii juniorek, mistrzostwo Polski w kategorii juniorek oraz wicemistrzostwo Polski w kategorii seniorek. Teraz przed nią kolejne ekscytujące wyzwanie – Mistrzostwa Świata. 

 

Michał i Agata, podobnie jak Bartosz, od najmłodszych lat byli „skazani” na kajaki. Po raz pierwszy uczestniczyli w spływie kajakowym jako trzy- i czterolatki na Czarnej Hańczy, gdzie zabrali ich rodzice: „Tomanek” i „Martówka” zapaleni i zasłużeni kajakarze Akademickiego Klubu Turystyki Kajakowej Bystrze AGH. Od tego czasu każde wakacje i większość weekendów spędzali w kajakach. Stali się częścią wielkiej kajakowej rodziny, przesiąkając niepowtarzalną atmosferą, instynktownie ucząc się rzeki, nabierając do niej respektu. Zakochali się wówczas w rzekach nizinnych, z czasem rodzice zaczęli zarażać ich bakcylem kajakarstwa górskiego. 

Od lat ich przygotowania do najważniejszych zawodów odbywają się zgodnie z opracowanym przez Bartosza szczegółowym planem treningowym. W zimie trenują kilka razy w tygodniu na basenie i siłowni OSiR „Kolna”, wiosną przenoszą się na tor kajakowy oraz zakole Wisły. W lecie pakują się do Bartoszowego busa wraz z zapasem jedzenia na długie miesiące i przenoszą się do Austrii, gdzie aż do jesieni trenują przy zaprzyjaźnionym campingu Naturfreunde nad rzeką Salza. W zależności od kalendarza zawodów Pucharu Europy, Pucharu Świata, mistrzostw Europejskich oraz Federacji krajowych, jeżdżą swoim wesołym busem po Europie startując gdzie się da. Potem wracają do treningów w Polsce.

Kosztorys

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Freestyle Kajakowym odbywają się w Argentynie. To jeden z najdroższych krajów Ameryki Południowej. Stąd tak wysokie kwoty w naszym kosztorysie wynikające nie z rozrzutności, lecz konieczności zapewnienia optymalnych warunków potrzebnych do regeneracji podczas miesięcznego treningu, przygotowań i udziału w tych tak ważnych zawodach.
Samochód – ok. 10 000 zł
Lecimy do Santiago De Chile. Tam musimy wynająć samochód, by przejechać ok. 500 km przez Andy i dotrzeć do San Juan, a potem z powrotem na lotnisko. Auto będzie potrzebne przez cały miesiąc do codziennych dojazdów na treningi.. Pojazd musi zmieścić nas troje, 3 kajaki i sprzęt. W koszt wliczone jest paliwo.
Zakwaterowanie – ok. 10 000 zł
Trzyosobowy pokój w hostelu na okres jednego miesiąca
Wyżywienie – ok. 10 000 zł
Wyżywienie na miejscu dla całej drużyny przez miesiąc na poziomie gwarantującym dostarczenie odpowiedniej ilości kalorii.

Zgodnie z zasadami zbiórki funduszy na portalu polakpotrafi.pl od zgromadzonej kwoty pobrane zostaną:
- 9,9% prowizji dla portalu
- 15% pokrywające zobowiązania związane z nagrodami dla darczyńców
Razem to ok. 25 %

Plan minimum

Jak już pisaliśmy, nie jest nam obce spanie w namiotach, oszczędzanie na jedzeniu i transporcie. Zimno, wilgoć, spartańskie warunki to dla nas nic nowego.
Dlatego, żeby być w Argentynie i wystartować w mistrzostwach wystarczy nam -

15 000zł + 25% = 18 750 zł.

Plan optymalny

Naszym marzeniem jest zaprezentować nasz najwyższy poziom.
Żeby tak się stało, żebyśmy mogli spędzać czas na treningach, ich analizie, ustalaniu taktyki, doskonaleniu technik, a nie kombinowaniu jak powiązać koniec z końcem pomóżcie nam uzbierać -

30 000 zł + 25% = 37 500 zł

Zawsze staramy się dzielić nasza pasję i pomagać innym ucząc nowych amatorów kajakarstwa, pokazując im piękno i zarażając ich pasją tego wspaniałego sportu.

Naszym celem jest godne reprezentowanie naszego kraju. Kontynuując chwalebne tradycje polskiego kajakarstwa pragniemy pokazywać światu potencjał, jakim dysponuje Polska w tej dyscyplinie.
Tym razem my potrzebujemy pomocy od Was.

Zapraszamy do kontaktu oraz współpracy. Wszelka forma pomocy zbliży nas do upragnionego celu. Zachęcamy szczególnie do udostępniania akcji!

 

bartoszczauderna@gmail.com

 

Nasza strona na Facebooku

 

 

Nagrody dla wspierających 

Bluzy i koszulki

 

Apteczka whitewater

 

Książki i albumy z dedykacjami autorów minn Aleksandra Doby i Piotra Chmielińskiego

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

MP we Freestyle’u Kajakowym na Kolnej

www.zis.krakow.pl | 2017-09-16

W konkurencji K1M Juniorów, podobnie jak przed rokiem najlepszy okazał się zawodnik KKK Kraków Michał Sobieraj-Jakubiec.

Studenci AGH przed mistrzostwami świata we freestyle kajakowym

www.agh.edu.pl | 2017-09-13

Świeżo upieczeni studenci AGH, Agata Sobieraj-Jakubiec oraz Michał Sobieraj-Jakubiec planują wystartować w tegorocznych mistrzostwach świata we freestyle kajakowym, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia w San Juan w Argentynie.

Mistrz Polski z perspektywą na medal w Mistrzostwach Świata

www.pzkaj.pl | 2017-09-12

Zawodnik Krakowskiego Klubu Kajakowego Michał Sobieraj-Jakubiec, w pierwszy weekend września br. zdeklasował przeciwników zdobywając tytuł Mistrza Polski Juniorów we Freestyle’u Kajakowym. Wynik punktowy dawał mu pewne zwycięstwo w kategorii juniorów, ale gdyby był klasyfikowany w kategorii seniorów

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.10.2017 22:10