Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Szanta

Szanta

Białystok, Polska

Edyta Ślączka Poskrobko Poetka, bajarka, z wykształcenia pedagog wczesnoszkolny
Druk w „Gońcu Kresowym”, „ Jachtingu”, almanachu „ Epea” , „ Pamięć i Trwanie” ,„ Czas Miłosierdzia” „ Morze i żagle w poezji polskiej” 2010. Pisze i wydaje opowiadania dla dzieci, uczestniczy w wystawach prezentując instalacje poetyckie oraz monodramy. Jest redaktorem literackim na portalu „Wywrota”. Obecnie skupia się na opowiadaniu baśni w tradycyjny sposób.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

485 PLN z 11723 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.04.2017.

Morze i żagle w poezji polskiej

O projekcie

Celel Projektu

Czy chcesz mieć wkład w propagowanie literatury polskiej? Chcesz pomóc w szerzeniu idei poezji i morza? A Może jesteś fanem szant? Jeśli tak to pomóż nam  ponownie wydać antologię poezji morskiej "Morze i żagle w poezji polskiej" ( obejmuje wiersze od XVIw po współczesność)!

Pierwsze wydanie rozeszło się błyskawicznie. Chcemy wraz z redaktorem antologii- panem Jackiem Czajewskim dodać kilka wierszy, więc będzie to wydanie rozszerzone. Między innymi o wiersz Karola Wojtyły.

Dlaczego zwracam się do Was? Ano dlatego, że nie mamy jak poprzednio dofinansowania za to mamy wydawcę, który zapewni świetną promocję książce ale nie sfinansuje przedsięwzięcia. Poezja dochodowa nie jest ale JEST POTRZEBNA!

Wierzę, że jest potrzebna, wierzę, że ten pomysł zebrania wierszy od XVI wieku po współczesność ma sens.Potrzebna naszej kulturze, rozwojowi naszych dzieci, a także do umilania nam chwil wolnych oraz ukojenia serc czasem kiedy smutno.

 Potrzebujecie prezentu komuś kto kocha żagle? Lubicie wiersze? Popieracie pomysł zebrania w jeden obszerny tom poezji mówiącej o morzu na przestrzeni wieków? Pomóżcie i rozgłaszajcie gdzie się da. Razem wydamy świetną pozycję!

Oczywiście przygotowałam dla was wspaniałe nagrody. Spójrzcie na wykaz, i do dzieła! Liczmy na was!

 

Oto jedna z nagród: Przepiękny kamienny wieloryb!

Przedstawiam Wam osoby zaangażowane w projekt:

 Jacek Czajewski, urodził się w 1936 r Jest jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej, działaczem żeglarskim i instruktorem, autorem kilkunastu książek i podręczników dla żeglarzy, od trzydziestu lat recenzentem literatury marynistycznej w miesięczniku "Żagle". Był także współredaktorem miesięcznika „Jachting”, do którego pisałam wiersze. Niektóre z nich Pan Jacek umieścił w Antologii. W ostatnim ćwierćwieczu pływa on głównie na dużych żaglowcach. Jego najdłuższy rejs to dziesięciomiesięczna wyprawa w latach 1983-84 "Pogorią" do Indii, Sri Lanki i wokół Afryki z pierwszą "Szkołą pod Żaglami", którą współorganizował z kpt. Krzysztofem Baranowskim. "W cywilu" jest profesorem nadzwyczajnym. dr hab. Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.

 Aleksander Majerski

 Ponad 30 lat zmagań z drewnem. Do tego grafika i malarskie początki. Kilkadziesiąt wystaw w Polsce i za granicą. Udział w licznych Międzynarodowych Plenerach. Monumentalne kompozycje rzeźbiarskie w Polsce, Niemczech, Słowacji, Czechach i na Ukrainie. Nagrody i wyróżnienia w konkursach. Od 2010 roku członek ZPAMiG w Rzeszowie.

Współzałożyciel grupy twórców ZŁOTA LINIA.- http://www.zlotalinia.pl/majerski_aleksander/majerski_aleksander.htm

Organizator wielu wystaw Złotej Linii

Znajdziecie go na FB - https://www.facebook.com/aleksander.majerski?fref=ts

 

Edyta Ślączka-Poskrobko

 Czyli ja :) Informacje o mnie macie z boku jako, że założyłam ten projekt. Toteż tu może tylko niezbędne minimum. Piszę poezję, prozę,  wydaję ale także prezentuję czasem w radio. Tworzę z poezji instalacje, które prezentowane są na róznych wystawach. Najczęściej Złotej Linii ale nie tylko. Tworzę z poezji także monodramy poetyckie, a to wszystko po to aby wiersze nie zamykały się w sztywnych ramach książek. Jednak w tym przypadku warto wydac pozycję książkkową i dlatego nie stoję zboku. Pomagam i Was zachęcam do pomagania w tym dziele.  

:: W Złotej Linii od początku jej działalność. Jest jej  współzałożycielką i była pierwszą poetką w grupie twórców  Złota Linia.

Wiersze możecie przeczytać tu: https://www.facebook.com/Edyta-%C5%9Al%C4%85czka-Poskrobko-216322995071705/?fref=ts

a kilka bajek tu:

http://opowiesci.bialystok.pl/22.htm

http://opowiesci.bialystok.pl/55.htm

http://opowiesci.bialystok.pl/88.htm

A oto nasz wydawca:

 

Rafał Czachorowski

Poeta, prozaik, redaktor i wydawca. Urodzony w Warszawie. Założyciel i wydawca PoeciPolscy.pl – działającej od 2010 roku witryny promującej poezję.
Od 2012 roku prowadzi cotygodniową, autorską audycję radiową Literacki wolny eter w Radiu Wnet. W 2013 stypendysta Miasta Stołecznego Warszawy w dziedzinie upowszechniania kultury – cykl warsztatów literackich dla dzieci.
Założyciel Fundacji Duży Format.oraz powstałego dzięki fundacji Festiwalu Dużego Formatu - http://www.fundacjadf.pl/projekty/festiwal/
"literatura może być przystępna, ożywiona i modna, co staramy się udowodnić..."

 Patronat na projektem objęli:

 

        

 

NA CO PRZEZNACZYMY PIENIĄDZE

1. Druk. To największy wydatek.

2. Wynagrodzenie dla grafika ( skromne i to bardzo )

3. Opłaty pocztowe związane z wysyłką antologii i od wydawnictwa do mnie a potem do Was. A będą to niemałe koszty bo książka ciężka.4. Prowizję portalu Polak Potrafi

5. Przejazdy do miejsc w Polsce, które zamówią wieczór poetycki bądź baśniowy. Przejazdy do stolicy opłącę już sama.

 JEŚLI ZBIERZEMY WIĘCEJ

1. Dodrukujemy antologię i przekażemy egzemplarze do bibliotek szkolnych. Możecie mieć wpływ gdzie trafią, ale te zasady wyboru wyjawię jak już będzie wiadomo, że zebraliśmy z naddatkiem.

2. Dopłacę grafikowi, ponieważ jest tego wart a podjął się nieomal dla idei. Wykonanie zaś tylu rysunków jest i czasochłonne i pomysłochłonne. :)

 

A OTO I PIERWSZA Z GRAFIK: ( jak widać prace już trwają )

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.04.2017 11:11