Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Maciek Ptasznik

Maciek Ptasznik

Warsaw, Poland

Podróżnik, fotograf, kucharz, organizator różnego rodzaju eventów, sportowiec.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1311 PLN z 13000 PLN

43 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.11.2013.

Moja Ukochana Chorwacja

O projekcie

Witam serdecznie,

Każdy o czymś marzy… Jednak wielu ludzi boi się sięgnąć po swoje marzenia...
Boją się spróbować i zaryzykować. Boją się przegranej, bo przecież nie zawsze się udaje.
Ale warto się odważyć! Warto zrobić to dla siebie, żeby poczuć satysfakcję i radość, żeby w przyszłości nie żałować, że zabrakło odwagi na ten krok.

Wszyscy chyba znają podróżników, którzy jeżdżą po świecie i robią zdjęcia, a później piszą książki i artykuły, występują w TV lub radiu.
Tak naprawdę każdy z nas może być kimś takim i robić w życiu to co sprawia mu przyjemność. Można połączyć pasję z pracą.

Chciałbym spełnić jedno ze swoich marzeń - napisać książkę.
"Moja ukochana Chorwacja" - moja książka.
Będzie to połączenie przewodnika po Chorwacji, relacji z podróży, książki kucharskiej i albumu ze zdjęciami. Chorwacja moimi oczami i kubkami smakowymi.
Niestety brakuje mi jeszcze wielu informacji, a przede wszystkim zdjęć. Dlatego też postanowiłem pojechać do Chorwacji i uzupełnić brakujące materiały.
Zaplanowałem trasę przejazdu od południa aż po północ kraju, od Czarnogóry po Słowenię, przez najbardziej (według mnie) interesujące regiony i atrakcje turystyczne. Trasa wyniesie ponad 2000 km. Planuję pokonać ją w miesiąc na rowerze, który jest moją kolejną pasją i dlatego też postanowiłem połączyć te dwie rzeczy: miłość do Chorwacji i pasję rowerowania.

Będzie to nie lada wyzwanie, choćby ze względu na ukształtowanie terenu - w Chorwacji góry schodzą wprost do morza, tak więc pokonam przewyższenia wyższe niż Everest. Do tego jest tam ok. 1200 wysp, z których chciałbym odwiedzić 9.

Planowana trasa przejazdu:


Poniżej link do trasy umieszczonej w serwisie Traseo.pl:

http://www.traseo.pl/trasa/moja-ukochana-chorwacja

Można tam prześledzić bardziej szczegółowo planowaną trasę przejazdu podczas mojej wyprawy.


Planuję codziennie dużo jeździć, robić zdjęcia, rozmawiać z mieszkańcami różnych regionów Chorwacji, smakować miejscowej kuchni w wykonaniu lokalnych mistrzów, jak również sam chcę robić na miejscu przysmaki z dostępnych składników.
Pokażę piękno tego kraju, to w czym ja zakochałem się dawno temu. Atrakcje niektórym już znane oraz takie, o których niewielu słyszało.
Cała relacja z tej wyprawy będzie umieszczona w internecie: na facebooku, moim blogu, pecjalnym kanale na YouTube (bo oprócz zdjęć, będę kręcił też krótkie filmiki), oraz finalnie w mojej książce.
Po powrocie, podczas specjalnego spotkania zorganizuję  relację z podróży, okraszoną zdjęciami i filmikami.

Ta wyprawa to dla mnie nie tylko krok w kierunku realizacji marzenia, ale i wyzwanie pod kątem sprawności fizycznej. Jednakże ze względów finansowych nie jestem obecnie w stanie pokryć kosztów całego przedsięwzięcia. Liczę, że może tutaj znajdą się pasjonaci podróży, rowerów, fotografii, kuchni bałkańskiej, którzy pomogą zrealizować moje marzenie. Czekają na nich w podzięce bardzo ciekawe nagrody :)

Koszt całego projektu zawiera następujące składowe:
- podróż - ok. miesiąc na miejscu: noclegi, wyżywienie, koszty przejazdu, transport roweru i bagaży do i z Chorwacji. Poza tym (już na miejscu) koszty biletów, m.in. wstępu do parków narodowych, koszty przepraw promowych między lądem a wyspami itp.
- nagrody - wydruki plakatów i kalendarzy w drukarni, pamiątki, które kupię na miejscu, posiłki, które zorganizuję w przypadku kolacji itp. + dodatkowo paczki z nagrodami wysyłanymi do Polski (bo nie będę miał jak tego wieźć ze sobą rowerem).
- książka - koszty przygotowania do druku i jej druk cyfrowy w 100 egzemplarzach, które będą także nagrodami dla darczyńców oraz egzemplarze obowiązkowe dla Biblioteki Narodowej (przy wydaniu książki i przyznaniu numeru ISBN jest to obowiązkowe), kilka egzemplarzy wyślę do wydawnictw, może któreś zainteresuje się wydaniem mojej książki, już w większym nakładzie (i dystrybucją)...
W sumie ok. 13.000 PLN

Czy dam radę przejechać ten dystans?
Jestem byłym sportowcem, nadal hobbystycznie uprawiającym różne sporty, między innymi bardzo dużo jeżdżę na rowerze, stąd pomysł, żeby wyprawę odbyć na dwóch kółkach. Dlaczego? Bo rower daje dużą swobodę (można wjechać gdzieś, gdzie samochód nie dojedzie), umożliwia bliski kontakt z naturą i nie ma co ukrywać - jest tańszym niż samochód środkiem lokomocji..
Na rowerze przejechałem już kilka tysięcy kilometrów, między innymi  w 2011 r.: Podlasie, Warmię i Mazury - w sumie 1024 km.Dziennie jestem w stanie przejechać rowerem do 150 km :)
Trasa jest tak zaplanowana, by w przypadku jakichś problemów po drodze, morderczych upałów zmniejszających dystans dzienny, awarii itp. można było ją edytować, rezygnując z jakiegoś etapu - skracając tym samym cały dystans.

Czy dam radę napisać książkę o Chorwacji?
O Chorwacji pisałem już prace dyplomowe, licencjacką (studiowałem kilka lat różne kierunki związane z turystyką na 3 uczelniach), artykuły na stronach internetowych, blogach, forach dyskusyjnych. Teraz przyszła pora na ukoronowanie tej wiedzy, zainteresowań i pasji we własnej książce.

Czy poradzę sobie z całym przedsięwzięciem?
Zawodowo związany jestem z marketingiem, reklamą i poligrafią. Natomiast moim hobby są: fotografia, sport, podróże i kulinaria.
Jestem bardzo aktywną osoba i nie lubię marazmu. Od kilku lat organizuję różnego rodzaju eventy. Na samym początku były one dedykowane przyjaciołom i znajomym, jednak z czasem grono uczestników powiększało się o nowe osoby (znajomi znajomych) i to zapoczątkowało pomysł na organizację różnych przedsięwzięć dla ludzi którzy chcą fajnie i aktywnie spędzić czas. Organizuję najczęściej wycieczki rowerowe i piesze (jednodniowe, weekendowe), spływy kajakowe, kameralne kino, pokazy zdjęć, imprezy taneczne i wiele innych. Przez ostatnie 5 lat zorganizowałem ich ponad 150. Lubię to, sprawia mi to przyjemność, daje satysfakcję, a grono zadowolonych uczestników stale się powiększa.
www.facebook.com/SpiderPrzedstawia

A sama Chorwacja?
Cudowny kraj z piękną przyrodą, miłymi, serdecznymi mieszkańcami i ciekawą historią oraz zabytkami pamiętającymi epokę cesarstwa rzymskiego.
Tutaj góry schodzą wprost do krystalicznie czystego morza, rwące rzeki rzeźbią w wapienych skałach wspaniałe wąwozy, jaskinie, krasowe formy skalne. W Chorwacji możemy podziwiać 8 przepięknych parków narodowych.
Jest to najbliżej Polski położony kraj śródziemnomorski.
Tam także czeka na nas smaczna kuchnia oraz wspaniałe wina i nalewki.Więcej zdjęć na funpage na Facebooku!


Zapraszam do wzięcia udziału w projekcie i dziękuję za każde wsparcie.
Pozdrawiam,
Maciek "Spider" Ptasznik


Facebook:
https://www.facebook.com/MojaUkochanaChorwacja

Blog:
mojaukochanachorwacja.blox.pl


 

 

 
Media o Twoim projekcie:

Maciej Ptasznik wyrusza na wyprawę rowerową po Chorwacji

reporter.pl | 2013-10-16

Maciej "Spider" Ptasznik z Warszawy rozpoczął przygotowania do rowerowej wyprawy po Chorwacji. Trasa, którą zamierza pokonać w ciągu miesiąca wyniesie ponad 2000 km. Projekt zakończy się wydaniem książki "Moja ukochana Chorwacja".

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.11.2013 18:06

Newsletter PolakPotrafi.pl

Newsletter
Zapisz się teraz ... a otrzymasz cotygodniowe wiadomości o nowych fascynujących projektach, które będą stawać się rzeczywistością dzięki Tobie na PolakPotrafi.pl

Nasza ekipa

Ta strona używa ciasteczek (cookies), bez nich nie byłoby możliwe wspieranie Projektów.

PolakPotrafi.pl to platforma crowdfundingowa, czyli platforma finansowania społecznościowego. Pomagamy uzyskać finansowanie ciekawych pomysłów i projektów, nie tylko z zakresu sztuki, designu czy filmu, ale także biznesu. PolakPotrafi.pl to platforma, dzięki której sfinansujesz swój pomysł poprzez crowdfunding i crowdsourcing zarazem. Crowdfunding to sposób finansowania różnego rodzaju projektów przy współpracy ze społecznością, natomiast crowdsourcing to wykorzystanie wiedzy i pomysłów społeczności internetowej do rozwijania własnych inicjatyw i idei. Dzięki PolakPotrafi.pl i crowdfundingowi, możesz zebrać środki na swoje wymarzone przedsięwzięcie biznesowe lub artystyczne. Skorzystaj z finansowania społecznościowego i nadaj nowej dynamiki Twojemu ciekawemu pomysłowi lub projektowi. Można powiedzieć, że portal PolakPotrafi.pl to swego rodzaju polski Kickstarter (Kickstarter.com) lub polskie Indiegogo (Indiegogo.com). Oba te portale odniosły ogromny sukces biznesowy na całym świecie. Dzięki ich wsparciu rozwinęło się wiele biznesów, inicjatyw kulturalnych, społecznych i innych. PolakPotrafi.pl - finansuj swój projekt razem ze społecznością!a