Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

monika.wirzajtys

monika.wirzajtys

Bydgoszcz, Polska

Mam na imię Monika. Jestem psychologiem, psychoterapeutą, a przede wszystkim mamą. Na co dzień pomagam dorosłym i dzieciom na nowo odnaleźć radość życia po trudnych doświadczeniach. Odkąd pamiętam opowiadam historie, piszę bajki - pomagajki i piosenki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20313 PLN z 20000 PLN

96 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.12.2016.

Wydanie książki: Moja mama mieszka w walizce

O projekcie

Jedna matka  Jeden syn  Jedna artystka

 

 

 

 Wszyscy, którzy uwierzyli, że warto opowiedzieć tę historię światu;)

 

 

 

 To jest książka o chłopcu, który ma dwa domy, dwie piżamy i podwójne wakacje.

 

To jest nasza wspólna książka: mamy i syna. Bohaterem jest chłopiec, który ze zwyczajnej walizki konstruuje wehikuł czasoprzestrzeni, którym przemieszcza się pomiędzy domami mamy i taty. A jednocześnie przypadkiem trafia do magicznych światów, które jak w grze komputerowej przenoszą go na kolejny poziom rozumienia siebie i swoich emocji.

 

 Walizka, ilustracja z książki "Moja Mama mieszka w walizce"

 

W sumie to był jego pomysł! Obiecałam mojemu synowi, że napiszemy i wydamy książkę, która nie będzie droga, ale sprzeda się na całym świecie. Tak żeby wszystkie dzieci mogły ją przeczytać. Postanowiłam, że zrobimy pierwszy krok
i wydamy ją po polsku.

Mam na imię Monika. Jestem psychologiem, psychoterapeutą, a przede wszystkim mamą. Na co dzień pomagam dorosłym i dzieciom na nowo odnaleźć radość życia po trudnych doświadczeniach. Odkąd pamiętam opowiadam historie, piszę bajki i piosenki. Ta książka jest dla mnie szczególnie ważna, bo próbuję w niej „wejść w buty dziecka”. Zależy mi żebyśmy my dorośli, w ten sposób wspierali nasze dzieci, próbując poczuć jak to jest widzieć to, co nam się przydarza ich oczami. Pomagał mi mój „osobisty” syn, więc jest szansa, że to się udało.

Tymoteusz ma 9 lat i najbardziej lubi dobrze się bawić z tymi, których kocha. Jak większość chłopców w jego wieku, lubi grać w gry i je tworzyć. Czasem wystarcza mu do tego kartka i ołówek, a czasem potrzebuje komputera. Był naszą największą inspiracją, na każdym etapie tworzenia książki i nadal pilnuje, żeby nam się nie nudziło. Jest też współtwórcą ilustracji i pomysłodawcą najzabawniejszych fragmentów opowieści.

O stronę artystyczną dba nasza przyjaciółka i artystka Martyna Rzepecka. O sobie Martyna mówi, że jest klasycznie wykształconym grafikiem, który lubi dłubać w linorycie. Na co dzień, poza tworzeniem, jest doktorantką w Zakładzie Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu (Zakład Rysunku UMK) oraz animatorką w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Jest miłośniczką pracy z ludźmi o sztuce i poprzez sztukę oraz psów z różowym nosem.

 

 

  Zielnik, Ilustracja z książki "Moja Mama mieszka w walizce"

 

Tak bardzo chcemy już dotknąć i powąchać naszą książkę, że nie możemy doczekać się jej wydania;) Właśnie na to potrzebujemy Twojego wsparcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteśmy na fb   Napisz do Moniki

 Tutaj poznasz działalność Martyny  Napisz do Martyny

 

Podczas ubiegłorocznej konferencji TED (Tutaj Monika wspomina o naszej książce), kiedy to mówiłam o sensie nierozsądnych decyzji, powiedziałam pod koniec, że marzy nam się żeby wydać naszą książkę do końca roku. Co prawda chodziło o 2015, ale nie tracimy nadziei i wydamy ją do końca 2016! Z Twoją pomocą!

Prosimy Cię o wsparcie, bo wierzymy, że ta książka jest potrzebna, żebyśmy mogli się nawzajem lepiej rozumieć. Dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą wpłatę!


 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.12.2016 10:10