Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Agnieszka Skalska

Agnieszka Skalska

Warszawa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

26155 PLN z 22000 PLN

269 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

118%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.06.2015.

MNICH Z MORZA - pełnometrażowy film dokumentalny

O projekcie

 

UDAŁO SIĘ!!!!

 

DZIĘKI WAM MAMY JUŻ PONAD 100%, A ZBIÓRKA WCIĄŻ TRWA!

 

DZIĘKUJEMY!

 

Zachęcamy do dalszego wsparcia!

Jeśli zbierzemy 25.000 - uda się ogarnąć SKOMPONOWANIE i NAGRANIE AUTORSKIEJ MUZYKI DO FILMU, a wtedy każdy kto wpłacił powyżej 40 zł dostanie płytę CD z muzyką z filmu

Jeśli zbierzemy 30.000 - uda się NAGRAĆ PROFESJONALNE EFEKTY DŹWIĘKOWE, tzw. FOLEY'E

 

W Tajlandii 70% mężczyzn zostaje tymczasowymi mnichami. Ball ma tylko dwa tygodnie, żeby odnaleźć spokój, ale cały świat próbuje mu przeszkodzić.

Zgodnie z tajską tradycją każdy "prawdziwy mężczyzna" powinien raz w życiu wstąpić do klasztoru i zostać buddyjskim mnichem, nawet na kilka dni. Taki jest kulturowy przymus, podsycany przez rodziców, rówieśników i pracodawców. 

OFICJALNY TRAILER FILMU:

„Mnich z morza“ to historia Balla – mieszkającego z rodzicami 30-letniego imprezowicza i pracoholika z Bangkoku, który właśnie spełnia ten nakaz i postanawia wstąpić do klasztoru na dwa tygodnie. Na czas pobytu w nim będzie musiał zrezygnować z alkoholu, papierosów, sprzętów elektronicznych, telewizji i mnóstwa innych przyjemności, które towarzyszą mu na codzień.  

Nasz bohater na swój klasztor wybiera zupełnie wyjątkowe miejsce – Wat Khun Samut Trawat. Znajduje się on na skraju wioski, która od 50 lat jest stopniowo zalewana przez morze na skutek zmian klimatycznych w Tajlandii. Wat Khun Samut znajdował się kiedyś w środku wioski. Teraz naokoło niego jest tylko woda.

Przyjazd Balla do Wat Khun Samut Trawat zbiega się w czasie z budową 10-metrowego pomnika Buddy, który ma uchronić klasztor i całą wioskę przed ostatecznym zalaniem. Opat klasztoru wydaje na to bardzo dużo pieniędzy, które mogłyby posłużyć umocnieniu tamy. Budzi to niechęć w mieszkańcach wioski.

Pobyt Balla w klasztorze to dla niego nie tylko ważne duchowe i kulturowe przeżycie, lecz także okazja do bliższego poznania Opata. Spotkanie tych bohaterów, dwóch mężczyzn, o zupełnie innym stylu życia, temperamencie i priorytetach jest kolejnym, niezwykle istotnym, wątkiem naszego filmu.

Z kamerą towarzyszyliśmy Ballowi zanim został mnichem, w trakcie jego pobytu w klasztorze oraz po powrocie do Bangkoku, do dawnego życia.

Czy dwa tygodnie wystarczą, żeby zmienić swoje przyzwyczajenia? Czy silna wiara Opata wystarczy aby uratować klasztor? Co Ball i Opat wyniosą ze spotkania ze sobą?

„Mnich z morza“ będzie pełnometrażowym filmem dokumentalnym, który mamy zamiar pokazywać na festiwalach, a naszym dalszym celem jest wprowadzenie filmu do dystrybucji kinowej. 

Główną motywacją BALLA do zostania krótkoterminownym mnichem jest chęć udowodnienia przed sobą i przed swoimi znajomymi tego, że dojrzał i jest już prawdziwym mężczyzną. Ball jest gejem, mieszka z rodzicami, w ciągu dnia jest wzorowym pracownikiem korporacji, wieczorami zmienia się w wielkiego imprezowicza. Nieustannie towarzyszy mu smartfon - w świecie wirtualnym jest często dużo bardziej obecny, niż w świecie tu i teraz. 

OPAT to mnich pełen sprzeczności, dawny kryminalista, który wciąż prowadzi walkę – z siłami przyrody, czy z niektórymi mieszkańcami wsi. Teraz jego celem jest postawienie wielkiego pomnika Buddy, to jego wielka idea, której nic nie stanie na przeszkodzie.

Jak spotkanie tego doświadczonego przez życie mnicha wpłynie na imprezego chłopaka z Bangkoku?

Tajlandię odwiedzaliśmy co jakiś czas od 2011 roku. Zdjęcia do filmu zostały już zakończone. Nakręciliśmy ponad 100 godzin materiału, jesteśmy w trakcie montażu.

Teraz potrzebujemy pieniędzy na postprodukcję, przede wszystkim na:

  • DOKOŃCZENIE MONTAŻU
  • KOREKCJĘ BARWNĄ
  • UDŹWIĘKOWIENIE FILMU
  • IDENTYFIKACJĘ GRAFICZNĄ (projekt plakatu, okładki DVD i inne)
  • WYTŁOCZENIE PŁYT DVD

Dodatkowe środki przeznaczymy na:

  • jesli zbierzemy 25.000 - SKOMPONOWANIE i NAGRANIE AUTORSKIEJ MUZYKI DO FILMU, a wtedy każdy kto wpłacił powyżej 40 zł dostanie płytę CD z muzyką z filmu
  • jeśli zbierzemy 30.000 - NAGRANIE PROFESJONALNYCH EFEKTÓW DŹWIĘKOWYCH, tzw. FOLEY'E

Reżyser i autor zdjęć - Rafał i Filip - przyjaźnią się od czasów studiów w łódzkiej filmówce. Zrealizowali razem kilka etiud krótkometrażowych.

RAFAŁ SKALSKI - REŻYSER

Reżyser filmów dokumentalnych i krótkich filmów fabularnych. Absolwent Wydziału Reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi. Jego filmy były pokazywane i nagradzane m.in. na IDFA Amsterdam, DOXA Vancouver, Londynie, Lizbonie, Pampelunie, Hot Docs Toronto, Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jest jednym z reżyserów wiodących telewizyjnego Weekendowego Magazynu Filmowego, laureatem stypendium Ministra Kultury "Młoda Polska", uczestnikiem Berlinale Talent Campus oraz członkiem Polskiej Akademii Filmowej.

Lubi robić dokumenty jak fabuły, a fabuły jak dokumenty.

Filmy Rafała do zobaczenia tutaj.
Więcej o Rafale na FilmPolski.

FILIP DROŻDŻ - OPERATOR

Skończył Wydział Operatorski w Szkole Filmowej w Łodzi i Grafikę na ASP w Krakowie. Autor zdjęć wielu filmów dokumentalnych i fabularnych. Uczestnik projektów artystycznych i podróżniczych, zainteresowany filmem eksperymentalnym oraz badaniem granic między fikcją, a dokumentem. Biorąc udział w wyprawie Long Walk Expedition dostał się siłą własnych nóg z Jakucka do Kalkuty.

Więcej o Filipie na FilmPolski oraz longwalk.pl

FILIP DRZEWIECKI - MONTAŻYSTA

Montażysta filmów dokumentalnych, obecnie student czwartego roku kierunku Montaż Filmowy w Szkole Filmowej w Łodzi. Lubi podróże po Azji. Przed "Mnichem z morza" współpracował przy kilku projektach dokumentalnych zarówno z Rafałem jak i z Filipem.

Więcej o Filipie na FilmPolski i tu.

CENTRALA - PRODUCENT 

Centrala koncentruje się na produkcji filmów dokumentalnych młodych twórców. Zespół tworzą ludzie z różnorodnym doświadczeniem zawodowym, a rdzeniem zespołu są Jacek Nagłowski, Paweł Kosuń, Marta Wojciechowicz, Agnieszka Janowska. Każdy z projektów, które realizujemy traktujemy indywidualnie, starając się przeprowadzić jego produkcję z nastawieniem na maksymalny sukces artystyczny. Zajmujemy się także dystrybucją produkcji dokumentalnych. W serwisie polakpotrafi z sukcesem współfinansowany był film dokumentalny produkcji Centrali - Gottland.

Więcej o Centrali tutaj i tutaj.

Producenci o sobie:

Paweł Kosuń - Miłośnik literatury iberoamerykańskiej. Od zawsze chciałem opowiadać historie. Najpierw jako dziennikarz, później jako producent filmowy, choć  z wykształcenia jestem filologiem hiszpańskim. Koproducent czeskiego kandydata do Oskara 2012: “W Cieniu” w reż. Davida Ondricka. W ósmym dniu tygodnia prowadzę Wrocławską Fundację Filmową. Większość czasu spędzam w podróży, niestety służbowej.

Agnieszka Janowska - Pracę w filmie zaczęłam dzięki dziwnym zbiegom okoliczności inspirowanym moją ciekawością rzeczy. Kolejne produkcje filmów są jednak równie fascyjnującym jak i absorbującym wyzwaniem. Dlatego zainspirowana Schulzem próbuję wyznaczać boczne odnogi czasu i tu realizować swoje pasje poza filmowe. Marzę o długiej podróży do Ameryki Południowej, także śladami Borgesa.

Film ma wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, ale ponieważ był kręcony w Tajlandii i wymagał dużego nakładu środków finansowych, brakuje nam pieniędzy na prace postprodukcyjne.

Nasze zdjęcia pochłonęły większość pieniędzy z budżetu, ponieważ byliśmy w Tajlandii trzy razy. Łącznie spędziliśmy z naszymi bohaterami ponad dwa miesiące.

Teraz zależy nam przede wszystkim na tym, żeby praca włożona w zdjęcia była poparta profesjonalną postprodukcją. Bez Waszego wsparcia nie będziemy mogli pozwolić sobie na zrealizowanie naszej wizji w pełni.

Jesteśmy fanami finansowania społecznościowego, bo wiemy, że ci, którzy wesprą nasz film, będą mu kibicować, a to bardzo mobilizuje do dalszej pracy. 


Jesienią chcemy zakończyć wszystkie prace związane z postprodukcją, tak by film był gotowy do oglądania zimą 2015/2016.

Liczymy na to, że film dziejący się w gorącej Tajlandii choć trochę ociepli Wam następną zimę!

Wysyłkę ostatnich nagród (płyta DVD z filmem, scenariusz filmu, czy zaproszenie na premierę) planujemy więc na grudzień 2015. 

Film po dystrybucji w kinach studyjnych zostanie wyemitowany w polskiej telewizji.

 

DVD:

Fotosy w ramkach:

Kubek z tajskiego bambusa:

Mata do jogi:

Zaproszenie:

Grafika Patryka Mogilnickiego "Tsunami":

Jeśli nie masz pewności, jak ładna i smaczna będzie tajska zupa w domu reżysera, zobacz, jak ją przygotowujemy!


 

 Polub nas, napisz do nas, a najlepiej zrób jedno i drugie:

  

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

WESPRZYJ „MNICHA Z MORZA” NA POLAK POTRAFI

www.polishdocs.pl | 2015-05-07

Na platformie Polak Potrafi ruszyła akcja crowdfundingowa, której celem jest zebranie funduszy na postprodukcję filmu „Mnich z morza”. Projekt można wesprzeć do 24 czerwca.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.06.2015 18:06