Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sawanty

Sawanty

Poznań, Polska

Jesteśmy zespołem rockowym. Mówią, że gramy punk'n'roll, my wolimy określenie twist'n'shit. W obecnym składzie gramy od 2016 roku, początki sięgają 2013. Ostatnio nagraliśmy EP 'Tysiąc stóp', które wydała nam niezależna bydgoska wytwórnia Plexus Of Infinity. Portal Muzykoholicy.com napisał, że ta minipłyta to 'połączenie energicznego, surowego rocka, punkowych riffów, partii skrzypcowych i klasycznego syntezatora student 106M'. Rzeczywiście, staramy się łączyć punkowe lub postpunkowe brzmienie z nietypowymi wykonaniami i instrumentami. Ostatnio do instrumentarium dołączyliśmy zabytkowe organy Yamaha FE-30.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

655 PLN z 500 PLN

10 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

131%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.03.2017.

Młody zespół rockowy chce nagrać koncertówkę!

O projekcie

Nazywamy się Sawanty. Jesteśmy młodym, postpunkowym zespołem z Poznania. Dzięki pomocy przyjaciół udało nam się nagrać i wydać w małej, niezależnej wytwórni swój pierwszy minialbum. Teraz, aby spopularyzować swoją muzykę, pragniemy uzyskać pierwszy, profesjonalnie nagrany koncert na żywo...


Posłuchaj naszego minialbumu!

Dlaczego to dla nas takie ważne? Żaden materiał audio nie odda tego, jacy jesteśmy na scenie. Nasz występ ma określoną dramaturgię. Zaczynamy od energicznych punkowych kawałków, później przechodzimy do utworów poważniejszych, a w kulminacyjnym momencie występu perkusista staje się... skrzypkiem, który prowadzi muzyczną dyskusję z gitarzystą. Całość uzupełnia swoista choreografia wokalisty. Uważamy, że każdy utwór dopiero w wykonaniu na żywo uzyskuje ostateczny i niepowtarzalny kształt. W naszym instrumentarium pojawiły się niedawno organy Yamaha Electone FE-30 z lat 70-tych; na koncertach korzystamy z polskiego syntezatora firmy Unitra Student 106M z lat 80-tych.

Od lewej: Adam Kaczmarek (gitara basowa, głosy), Stanisław Kukorowski (perkusja, skrzypce, instr. klawiszowe), odpowiedzialny za zbiórkę pieniędzy Iwo Greczko (głos), Filip Jaworski (gitara elektryczna, chórki). Fot. M. Sobkiewicz.

Jak? Jest w Kielcach fundacja, która za darmo nagrywa koncerty młodych, dobrze rokujących zespołów.  Proponują nam streamowanie live relacji z koncertu, wielościeżkowe nagranie audio, nagranie video z 4 kamer HD, backline i obsługę techniczną i promocję wydarzenia w mediach.


Po co więc nam pieniądze? Jesteśmy z Poznania, a przewiezienie nas i całego sprzętu kosztuje. Aby utrwalić naszą koncertową ekspresję, potrzebujemy tylko sfinansowania kosztów dojazdu i powrotu na trasie Poznań - Kielce! 500 złotych to niby nie tak wiele; jednak dla nas to sporo, nie zarabiamy na razie na swojej działalności.

Całość wydamy na paliwo - rachunki przedstawimy do wglądu - a ewentualną nadwyżkę spożytkujemy tak, by nie być głodnymi na scenie! :-)

Od lewej: Adam Kaczmarek, Stanisław Kukorowski, Iwo Greczko, Filip Jaworski. Koncert w Klubie  u Bazyla w Poznaniu, czerwiec 2016 r. Fot. M. Peters.

Dlaczego Polakpotrafi.pl? To, mamy nadzieję, najbardziej efektywny sposób, aby uzyskać sfinansowanie wyjazdu, a jednocześnie podzielić się z Wami, tym, co kochamy robić - naszą muzyką.

Nagrody rozsyłać będziemy na bieżąco:

  • Kwota wsparcia: 1 zł - 19,99 zł, nagroda: imienne podziękowanie w serwisach społecznościowych (Facebook, Youtube). Można zrezygnować, jeśli strzeże się prywatności! :-)

Imienne podziękowania.

  • Kwota wsparcia: 20 zł - 54,99 zł, nagroda: fotografia zespołu w formacie pocztówkowym z autografami i pozdrowieniami +  podziękowanie w serwisach społecznościowych:

+

Imienne podziękowania.

  • Kwota wsparcia:55,00 zł - 100 zł, nagroda: mininialbum "Tysiąc stóp" w wersji fizycznej (digipack) z autografami, fotografia z pozdrowieniami,  podziękowanie w serwisach społecznościowych.

+

+

Imienne podziękowania.

  • Kwota wsparcia: 100 i więcej zł, nagroda: Tajemnicza płyta CD-niespodzianka + minialbum "Tysiąc stóp" w digipacku z autografami + fotografia w formacie A5 (!) z pozdrowieniami, podziękowanie w serwisach społecznościowych.

+

+

+

Imienne podziękowania.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Efekt, czyli koncert odbyć ma się 31.03.2017 r. Dzięki streamingowi live będzie można nas zobaczyć na całym świecie na ekranach komputerów. Niedługo później opublikujemy cały materiał na Youtube.

Więcej:

Dziękujemy!

Logo zespołu autorstwa Adama Kaczmarka (gitara basowa). "Pingwinek" to tytuł pierwszej piosenki na EP "Tysiąc stóp".

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.03.2017 21:09