Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Hajduczenia

Paweł Hajduczenia

Kraków

Pisanie o sobie pozbawia cennego poczucia wstydu. Jak każdy niepytany o to student prawa musi powiedzieć o kierunku, który studiuje. Jeden debiut książkowy zaliczony (Twarz Egiptu), ale liczy na więcej. Ironia losu - szuka pomocy u ludzi, żeby wydać książkę o nienawiści do nich. Zaprzecza jednak jakoby sam myślał w ten sposób.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

830 PLN z 8000 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.05.2016.

Mizantropia

O projekcie

 WPŁACAJĄC NIC NIE TRACISZ

Jeśli finansowanie będzie nieudane, cała kwota, która wpłynęła na poczet danego projektu, może zostać przekazana na inny lub może być zwrócona na konto. Jeśli projektowi nie uda się otrzymać minimalnej zakładanej kwoty, pieniądze wracają do wszystkich wspierających na ich konta w serwisie PolakPotrafi.pl. Wspierający może te środki przelać na poczet innego projektu lub może je wypłacić na swoje konto bankowe. 

 

https://www.facebook.com/antyhumanizm

 

Mizantropia to bezkompromisowa, kontrowersyjna i przepełniona nierzadko gorzką ironią powieść psychologiczna o otaczającej nas rzeczywistości. Filozoficzne rozważania głównego bohatera i rozwijająca się akcja przeplatana wątkami erotycznymi składa się na wnikliwą obserwację współczesnego człowieka, ukazując jego namiętności, życiowe rozterki oraz, w gruncie rzeczy, bezideowość.

 

 

OPIS KSIĄŻKI

 

Mizantropia to słowo pochodzenia greckiego ( miseo - nienawidzę, anthropos - człowiek) oznaczające nienawiść do gatunku ludzkiego. Książka opowiada o losach tytułowego mizantropa: przeciętnego, będącego wytworem swoich czasów młodego mężczyzny, żywiącego głęboką awersję, a nawet wrogość do innych ludzi. Gardzi nimi bez wyjątku do czasu, kiedy poznaje pewną dziewczynę, która, intrygując go swoją osobą, stopniowo zmienia poglądy młodzieńca. Fabuła koncentruje się głównie na opisie przeżyć wewnętrznych bohatera, jego emocjach, relacjach z otoczeniem i sposobem postrzegania wciąż negowanego przez niego świata, w którym przyszło mu żyć. Zachęcam do zapoznania się z jej fragmentami, udostępnionymi za darmo w linkach poniżej: Inne fragmenty lub całość można nabyć po wsparciu projektu i wybraniu odpowiedniej nagrody. W miarę trwania zbiórki postaram się udostępniać nowe partie książki.

https://www.dropbox.com/s/z4wbmi31rhkb8tw/MIZANTROPIA_FRAGMENT_I.PDF?dl=0

 https://www.dropbox.com/s/nw96vlfz3r2mboz/Mizantropia_fragment_2.PDF?dl=0

 W RAZIE NIEDZIAŁAJĄCYCH LINKÓW PROSZĘ O WIADOMOŚĆ!

 "Znienacka uszczypnąłem ją. Syknęła, gdy ścisnąłem sutek, ale po chwili dała do zrozumienia, że chce więcej. Bawiąc się naprzemiennie w głaskanie i ostre szczypanie naszła mnie myśl, że niekiedy zdecydowanie, z jakim pieścimy kobiety, jest ważniejsze od rzeczywistych umiejętności. "

 

KIM JESTEM? MÓJ DOROBEK I NOWA POWIEŚĆ

 

Aktualnie student IV roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Debiutowałem z ebookiem pod tytułem "Twarz Egiptu" - powieścią paraboliczną o tzw. Arabskiej Wiośnie Ludów w Egipcie. Jej treść i forma trafiały głównie do zainteresowanego tymi wydarzeniami środowiska akademickiego. Następną książkę zamierzałem napisać więc bardziej przystępnie, dotykając tematów z naszej codzienności. Dzięki temu "Mizantropia" jest bliższa Czytelnikowi. Wciąż jednak pozostaje książką niezwykłą, w której sceny nocnego życia czy seksu mieszają się z poważnymi wnioskami na temat życia i związków. Czyta się ją sprawnie dzięki wszechobecnej ironii, która dobrze uwypukla stosunek bohatera do toczących się wydarzeń. 

"Selekcja naturalna pośród tych organizmów zaczęła się przecież, gdy zaczęły wsadzać sobie nawzajem noże w żebra po meczach piłki nożnej. [...] Jednocześnie nie traciłem kontaktu wzrokowego z moimi być może przyszłymi oprawcami, którzy wciąż świdrowali mnie groźnymi świńskimi oczkami. Przechodząc obok nich, niemal marzyłem o tym, by zapytali mnie komu kibicuję. Odparłbym wtedy: "waszej inteligencji" i przypuszczalnie moment później doznał wewnętrznego katharsis z okazji spuszczonego mi wpie*dolu"

 

 

 DLACZEGO CROWDFUNDING i POLAK POTRAFI?

 

Po debiucie z ebookiem zdecydowałem, że następną książkę wolałbym wydać w wersji papierowej, gdyż forma elektroniczna nie jest w Polsce zbytnio rozpowszechniona. Początkowo zwróciłem się do tradycyjnych wydawnictw, lecz spotykałem się z odmową, najczęściej z powodu kontrowersyjnej zawartości. Wydawnictwa argumentowały swoje decyzje tym, że pomimo niebanalnej, dobrze napisanej treści, poniektóre fragmenty są zbyt ostre. Inne zwyczajnie nie chciały podejmować ryzyka. Jedyną opcją na wydanie bez przekształcania książki stała się metoda self-publishing i współfinansowanie "Mizantropii", dzięki czemu zachowałem wpływy nad procesem jej ostatecznego tworzenia. Ponadto uważam, że system wydawniczy w Polsce funkcjonuje w sposób bardzo skostniały i krzywdzący dla wielu twórców. Stawki są wręcz głodowe (w przedziale 5-10% zysku od sprzedanych egzemplarzy), promuje się głównie znane i nierzadko przereklamowane nazwiska, a autorzy zmuszeni są przekazywać swe prawa do książki wydawnictwu, tracąc jednocześnie kontrolę nad tym, co dzieje się z nią potem. W debiutantów lub mniej znanych pisarzy nie inwestuje się w ogóle, pozbawiając ich szansy na zdobycie uznania oraz krytykę szerszej publiczności. Self-publishing połączony z crowdfundingiem umożliwiają bardziej równą walkę z machiną wydawniczą, w której zwykle autor z góry jest na straconej pozycji. Nie życzyłbym sobie jednak, żeby ktoś zainwestował we mnie pieniądze i później się rozczarował. Dlatego w przeciwieństwie do innych autorów udostępniam dwa obszerne fragmenty za darmo, by czytelnik mógł się zapoznać z moją propozycją. Jeżeli uzna, że jest zaciekawiony, może uzyskać kolejne fragmenty, a nawet całość przed ewentualną publikacją, jednocześnie wspierając cały projekt. Nawet jeżeli nie uzyska statusu "udany", to przynajmniej ktoś się z tą powieścią zapozna i, mam nadzieję, oceni.

 

 "Zakochujemy się ideale i gdy go nie dostajemy lub co gorsza odkrywamy, że wcale nie istnieje, zadowalamy się drugą kategorią, czymś słabiej pożądanym, ale pozostającym w naszym zasięgu. I tu należałoby zadać sobie pytanie, czy taka sytuacja nas zadowala. W moim przypadku odpowiedź jest raczej negatywna. Nie ufam sobie i jeżeli będę miał przeczucie, że nie jestem z najlepszą dla siebie osobą, to niechybnie zacznę oglądać się za kimś innym. W skrajnym przypadku może się to skończyć na zdradzie. Oczywiście nie chodzi tu o obiektywny ideał. Ona powinna być ideałem dla mnie. Dlatego rozważałem typową dla mnie bierność. Złudzenie powinno zostać złudzeniem, zwłaszcza gdy jest doskonałe."

 KOSZTY CZYLI NA CO IDZIE SUMA

 

Za 8700 złotych przewidywany pierwszy nakład wyniesie 500 książek. Jednakże wydanie tysiąca egzemplarzy to, nie licząc pierwotnej kwoty, dodatkowy wydatek w postaci jedynych 2000 złotych. Koszty obejmują cały proces wydawniczy zakończony umieszczeniem powieści na rynku księgarskim wraz z jej promocją: skład i łamanie tekstu, tworzenie okładki, korektę, druk, nadanie numeru ISBN, reklamę oraz wiele innych. Książka będzie liczyć około 200 stron, w miękkiej oprawie z kolorową okładką. Ewentualna nadwyżka zostanie przekazana na dalszą promocję lub tłumaczenie powieści na język angielski.

"W relacjach często brakuje spojrzenia na ludzi, jakimi są naprawdę. Zamiast tego patrzymy na nich przez pryzmat odgórnie przypisanych cech. Dopasowując wzorce z wyobraźni do rzeczywistości nieświadomie krzywdzimy osoby, które ich nie spełniają. Część czyni tak dlatego, iż poszukują kogoś uzupełniającego ich braki. Chcą osoby, która będzie tym, czym oni sami nie są, przestają wymagać od siebie, a oczekują od innych. Stawiają szereg różnych wyzwań i są zawiedzeni, kiedy druga osoba im nie podoła, myśląc, że partner istnieje wyłącznie dla nich. "

 

 

 NAGRODY ORAZ DLACZEGO WARTO MNIE WSPOMÓC

 

Nagrody za finansowanie projektu znajdują się po prawej stronie, wystarczy wybrać jedną z nich. Portal polakpotrafi.pl poprosi o stworzenie nowego konta, jeżeli uprzednio takowego się nie posiadało. Rejestracja zajmuje krótką chwilę, po niej zaś następuje wybór banku i sposób płatności (obecnie dostępna jest forma przelewu). Nagrody będą rozdawane w miarę możliwości na bieżąco, za wyjątkiem wysłania gotowych, drukowanych egzemplarzy pod wskazany adres. Szacuję, że po zakończeniu zbiórki wydanie książki zajmie do trzech miesięcy, dlatego z góry proszę o cierpliwość.

Tak jak wspomniałem powyżej, wiele wydawnictw zarzucało mi zbytnią kontrowersyjność. Uważam, że literatura właśnie taka powinna być: musi wzbudzać jakiekolwiek emocje u Czytelnika. Nie muszą być to uczucia pozytywne, ważne aby nie przeszedł nad książką obojętnie. Wspierając mnie wspierasz niezależną literaturę. Dajesz mi także szansę, żebym mógł tworzyć dalej.

 Link do fanpage'a: https://www.facebook.com/antyhumanizm

 Wszystkie pytania kierować na adres: pawelhajduczenia@wp.pl lub za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.05.2016 18:06