Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paulina Załucka

Paulina Załucka

Gdańsk, Polska

Nazywam się Paulina, swoją przygodę z triathlonem zaczęłam 10 lat temu w klubie TRUSO ELBLĄG. Studiuję na 2 roku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Pomiędzy zajęciami na uczelni a treningami pracuję jako trenerka pływania i triathlonu. Staram się zarazić dzieci moją pasją pokazując im to co jest najpiękniejsze w tym sporcie. Przygotowuję również triathlonistów amatorów, z którymi na co dzień trenuję.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

23344 PLN z 15000 PLN

222 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

155%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.02.2016.

Paulina jedzie na Mistrzostwa Świata

O projekcieNazywam się Paulina Załucka.
W sierpniu 2015 roku wystartowałam w zawodach Hebalife Ironman 70.3 w Gdyni.
Zwyciężyłam w swojej kategorii wiekowej i dzięki temu zdobyłam slota czyli tzw. kwalifikację na Mistrzostwa Świata w triathlonie, które odbędą się w Australii na dystansie 1/2 Ironman. 4 września 2016 roku w Sunshine Coast  zmierzę się z najlepszymi zawodniczkami na świecie.

Moim celem jest walka o medal MŚ w kategorii wiekowej kobiet (18-24)!

 Moim trenerem i managerem, który dba o wszystko, jest Patryk Sawicki. Trenuję w grupie Complexsports Pro Team, którą stworzył 2 lata temu. Dzięki temu mam zapewnione  świetne warunki do treningu. Przygotowuję się w grupie z chłopakami: Maćkiem Kosmalą i Damianem Tomaszewiczem, których stale gonię, co jest dla mnie wyzwaniem na co dzień.

W mojej sportowej drodze bardzo wspierają mnie rodzice. Towarzyszą mi w chwilach sukcesów i porażek, zawsze gotowi do pomocy. Byli ze mną na wszystkich zawodach w jakich startowałam w całym moim życiu :)

 

Jestem studentką drugiego roku Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Od 10 lat pasjonuję się triathlonem, który stał się dla mnie sposobem na życie. Sport który wybrałam, wymaga dużego zaangażowania, samozaparcia oraz wiary we własne możliwości. Dzięki wsparciu grupy Complexsports Pro Team, w której trenuję, mogę się rozwijać i spełniać swoje sprtowe marzenia. 

Studia także pozwalają robić mi to co kocham. Specjalizacja, którą wybrałam jest pływanie, dzięki temu z powodzeniem łączę naukę z treningiem. 

Bardzo ważne dla mnie jest także to co robię poza uczelnią i treningami. Moim hobby jest fotografia, której poświęcam każdą wolną chwilę. Uwielbiam fotografować przyrodę ale największą frajdę mam z robienia zdjęć sportowcom podczas zawodów.

                     

 Triathlon wymaga dużo poświęceń. Znalezienie równowagi pomiędzy treningami, uczelnią, pracą i życiem osobistym często wymaga ode mnie perfekcyjnej organizacji i zarządzania czasem wolnym.

Trening zajmuje mi średnio 20-22 godziny w tygodniu. Jest to 5h spędzonych na basenie, 8h na rowerze (w okresie zimy jeźdzę w domu na trenażerze) i 6h biegając. Dodatkowo w okresie zimowym 2h na siłowni. 

Poświęcam naprawdę dużo i staram się dawać z siebie wszystko na treningu bo wiem, że każdego dnia zbliżam się do wyznaczonego celu. 
Na początku wydawał mi się on nieosiagalny, ale realizując wszystkie założenia, które wyznaczyliśmy sobie z trenerem wierzę, że dam radę.


I miejsce K18-24 Ironman 70.3 Gdynia 2015.= Kwalifikacja na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 Australia 2016
• I miejsce młodzieżowców Olsztyn 2015
• I miejsce 1/4 IM Gdańsk 2015
• II miejsce 1/8 IM Brodnica 2015 
• II miejsce K18-24 1/2 IM Herbalife Triathlon Gdynia 2014 
• I miejsce 1/8 IM Mrągowo 2014
• II miejsce 1/8 Nieporęt 2014 
• III miejsce K18-24 1/4 IM Poznań 2014 
• Członkini kadry narodowej juniorów

Moje cele na sezon 2016:

 Mistrzostwa Świata Australia  - miejsce 1-3
 Kwalifikacja na MŚ w 2017 roku w Meksyku podczas Herbalife Gdynia 2016 
• Podium na zawodach Ironman 70.3 w Austrii (St. Polten)
• Medal Mistrzostw Polski 
• Zwycięstwa w innych zawodach.

 

Triathlon to dyscyplina Olimpijska jedynie na dystansie standard. Dla mnie oznacza to, że nie mogę liczyć na żadne wsparcie ze związku. Wszystkie koszty związane z treningami, obozami, sprzętem i wyjazadami na zawody muszę pokryć sama. Razem z trenerem udaje nam się pozyskać środki, aby pokryć te koszty jednak wyjazd do Australii przekracza nasze możliwości. 
Dlatego postanowiłam zgłosić swój projekt na stronie Polak Potrafi. 
Bez Waszej pomocy nie będę miała szansy wyjechać do Australii, aby walczyć o jak najwyższe miejsce. 

 

Pieniądze z projektu na stronie Polak Potrafi przeznaczę na:

- transport sprzętu, w tym roweru do Australii
- wynajęcie hotelu i pobyt w Australi 2 tygodnie przed zawodami
- pomiar mocy, niezbędny do monitorowania treningu kolarskiego

Jeśli uda mi się zebrać więcej środków przeznaczę je na:

25 000zł - zgrupowanie klimatyczne aby jeszcze lepiej przygotować się do zawodów (3 tygodnie) 

 

Chcąc zachęcić Was do wsparcia mojego projektu przygotowałam nagrody, którymi chcę się z Wami podzielić.

                  

Kontakt ze mną:

Mail: zalucka.paulina.tri@gmail.com

Zapraszam na mój fanpage:
https://www.facebook.com/paulinajedzienamistrzostwaswiata/

oraz teamow'ą stronę:
www.pro.complexsports.pl

Media o Twoim projekcie:

Paulina jedzie na Mistrzostwa Świata

akademiatriathlonu.pl | 2016-02-18

Pierwszy cel Pauliny Załuckiej został osiągnięty - dzięki pomocy finansowej internautów Paulina Załucka pojedzie na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 w Austrialii (WTC). Jeszcze przez 4 dni trwa zbiórka pieniędzy, która może pomóc w realizacji drugiego celu, jakim będzie solidne przygotowanie się do zawodów podczas obozu klimatycznego. Paulinie mozna pomóc poprzez stronę: Na www.polakpotrafi.pl

Triathlonowa pasja i determinacja, czyli Paulina Załucka w drodze po medal MŚ

radiogdansk.pl | 2016-02-15

W jej przypadku porażka nie wchodzi w grę. Paulina Załucka we wrześniu jedzie na MŚ w triathlonie do Australii. W Sunshine Coast zmierzy się z najlepszymi zawodniczkami na świecie. Cel jest jeden - medal na dystansie 1/2 Ironman.

Elblążanie z żelaza ruszają na podbój Australii

www.portel.pl | 2016-02-15

Dwójka elblążan jedzie na mistrzostwa świata w triathlonie do Australii. Oboje zbierają fundusze na ten cel przez portale crowdfundingowe. Krzysztof Kluge właśnie zebrał zaplanowaną sumę, Paulina Załucka ma jeszcze sześć dni, by spełnić swoje marzenie. Pomożecie?

Pomóżmy Paulinie wystartować w Mistrzostwach Świata

www.bogatyelblag.pl | 2016-01-26

W Elblągu podobnie jak w całej Polsce coraz więcej osób łapie sportowego bakcyla. Jedni próbują sił w profesjonalnych zawodach inni postanawiają uprawiać sport po prostu dla własnego zdrowia. Dyscypliną, która ostatnio zdobywa coraz większą rzeszę fanów jest triathlon. Szczególnie cieszy fakt, że coraz więcej osób z naszego miasta postanawia zająć się tym sportem na poważnie. Ostatnio namawialiśmy Was do pomocy w spełnieniu swoich marzeń i udaniu się na zawody dwóm sportowcom. Tym razem prosimy o Waszą pomoc dla Pauliny Załuckiej, która przygodę z Triathlonem zaczynała w elbląskim Truso.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.02.2016 21:09