Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adrianna Biełowiec

Adrianna Biełowiec

Szczecin

Od wielu lat autorka powieści i opowiadań science fiction, głównie z podgatunku hard i military. Ma na koncie też parę opowiadań grozy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

375 PLN z 1300 PLN

6 Wspierający

22 dni do zakończenia

28%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 14.02.2021.

Misja Odrodzenie – korekta II tomu powieści sf

O projekcie

O KSIĄŻCE I CELU ZBIÓRKI

 

"Misja Odrodzenie" to kontynuacja powieści "Onkalot" i drugi tom trylogii "Death Bringer". Książkę tworzyłam w latach 2015-2020. Jestem autorką tekstów science fiction, być może jedyną w Polsce kobietą piszącą publicznie powieści łączące tematykę military, biopunk i hard. Także eksperymentuję z podgatunkami fantastyki, których brakuje w kraju. Mam zwyczaj, że jeszcze przed wysłaniem propozycji wydawniczej – albo już po redakcji i korekcie wydawcy – na własny koszt poprawiam jakość tekstu. Zależy mi, aby czytelnicy otrzymali jak najlepszą książkę. Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu "Misja Odrodzenie" przejdzie drugą, niezbędną korektę, której tym razem nie dam rady zorganizować samodzielnie. Celem zbiorki jest więc zebranie sumy na doszlifiowanie tekstu (jak wyłapanie literówek, błędów ortograficznych czy stylistycznych) po redakcji i pierwszej korekcie.

 

 

FABUŁA

 

Akcja rozpoczyna się w 2957, rok po wydarzeniach z "Onkalota". Posadę Pierwszego Dygnitarza Galaktycznego przejmuje Kiret Necron Biffter. Za jego rządów imperium Kiritian słabnie, dodatkowo w Zodiac Universum pojawia się niebezpieczny wróg – cybernetyczny lud Kandrok, poprzedzony falą szpiegów i uchodźców z pobitej galaktyki z innego wszechświata. Ocaleni z pogromu Kiritianie muszą uciekać jak niegdyś rebelianci przed nimi, zawierać niewygodne sojusze i ukrywać się pod powierzchniami planet, gdzie najlepsi naukowcy starają się opracować technologie skuteczne w walce z silniejszym agresorem.

Zhańbiony Necron postanawia uczynić coś, czego dotąd nie udało się żadnemu człowiekowi – przywrócić zmarłego do życia. Uważa, że tylko wskrzeszony imperator Forkis jest w stanie odzyskać dawną świetność Kiritian. Droga do celu wiedzie przez starożytne świątynie na planecie Chulimal, a kończy się na krążącej miliardy lat świetlnych dalej Tamasul, którą włada okrutna istota o boskich możliwościach.

Porucznik Tsar Seymour z towarzyszami zostają przeniesieni do Amyrade Anfraktoris, wymiaru gorszego niż piekło. Prowadzeni przez artefakt obcych, szukają atole Forkisa. Muszą walczyć o przeżycie tak samo jak córka Anny Sandstorm – Jenny i Necron, którzy próbują umknąć polującym na nich Kandrok.

 

 

DLACZEGO WARTO WESPRZEĆ TEN PROJEKT

 

Na rynku jest mało polskiej literatury science fiction dla dorosłych, w tematyce space operowej, hard i military, gdzie akcja rozgrywa się w bardzo odległej przyszłości. Dlatego chciałabym dorzucić choć cegiełkę do tego rodzimego zbioru. Dzięki Waszemu wsparciu dam czytelnikom produkt dobrej jakości. Moje teksty są wolne od jakichkolwiek ideologii czy poprawności politycznej, nie narzucam żadnych poglądów. Bohaterowie żyją swoim życiem, są różnorodni na potrzeby historii, co nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Chociaż inspiracji mam wiele, gatunki obcych i prawie wszystkie technologie wymyślam od podstaw, aby moje uniwersum było jak najbardziej unikalne. Z pomysłami nie boję się płynąć pod prąd. Jeśli wesprzesz mój projekt odpowiednią kwotą, obiecuję Ci w lekturze jazdę bez trzymanki!

 

FRAGMENT POWIEŚCI

 

Do przeczytania w "Szortalu" marzec/kwiecień 2019, strona 31.

 

LINKOWNIA

 

Profil Facebook.

Fanpage książkowy.

Książki serii na portalu Lubimyczytać.

Informacje o poprzednim tomie "Onkalot" (videorecenzja).

 

NAGRODY

 

Po zaksięgowaniu pełnej wpłaty na konto zostaną rozesłane e-booki, jak i na stronie autorskiej pojawi się post z podziękowaniami. Jeśli ktoś chciałby być wpisany inaczej niż na Polak Potrafi, prosiłabym wcześniej o informację. Druk będzie gotowy do wysłania dla Wspierających od kwietnia 2021, o czym wprzód poinformuje prywatnie. Nie powinno trwać to później niż do czerwca.

 

 

Jeśli masz pytania, chętnie udzielę odpowiedzi na FB :)

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 14.02.2021 18:06