Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ewelina Walkowiak i Artur Chmielewski

Ewelina Walkowiak i Artur Chmielewski

Poznań

Jesteśmy absolwentami Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od kilku lat angażujemy w działalność misyjną w kraju. Stwierdziliśmy, że czas zrobić krok do przodu! :)

Ewelina ma 23 lata. W tym roku marzy o obronie swojej pracy magisterskiej! Ostatnie doświadczenia misyjne utwierdziły ją w przekonaniu, że z działalnością humanitarną powinna związać się na dłużej. Na co dzień miłośniczka śpiewu chóralnego, fitness, tancerka flamenco i właścicielka najwspanialszego psa na świecie!

Artur ma 26 lat jest pielęgniarzem i ratownikiem medycznym. Współdzieli marzenia obrony nie jednej a dwóch prac licencjackich! Jego ciekawość świata popchnęła go już do tego by zwiedzić prawie całą Europę! Wieczny optymista, swym energicznym usposobieniem zaraża wszystkich ludzi będących w jego polu rażenia!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3607 PLN z 3000 PLN

75 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

120%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.08.2014.

Misja Kenia

O projekcie

CEL PROJEKTU

Pod koniec września chcemy pojechać na wolontariat medyczny do Kithatu, małej wioski w Kenii. Mieszkańcy tego regionu nie mają dostępu do opieki medycznej, dlatego Siostry misjonarki Św. Rodziny otworzyły mały gabinet. Okazało się, że potrzeby są większe niż Siostry początkowo zakładały, więc zdecydowały się rozwinąć działaność medyczną. Właśnie otwierają porodówkę i dodatkową przychodnię. Jako profesjonaliści chcielibyśmy pomóc im w organizacji ośrodka i szkoleniu personelu. Pomoc innym ludziom będzie dla nas nie lada wyzwaniem, ale również unikatowym doświadczeniem zawodowym. Wyruszamy pod koniec września tego roku! Na kenijskiej ziemi spędzimy osiem miesięcy swego życia :)

Zdecydowaliśmy się umieścić nasz projekt na portalu PolakPotrafi.pl, ponieważ potrzeby chorych mieszkańców Kithatu są tak ogromne, że potrzebujemy również Waszego wsparcia! 

 

O NAS

Jesteśmy absolwentami Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Właściwie tylko obrony prac dyplomowych dzielą nas od zakończenia życia studenckiego! :)

Od kilku lat angażujemy się w działalność misyjną w Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Wspólnie uznaliśmy, że najwyższy czas zrobić krok do przodu! :)


Ewelina jest położną, która w zeszłym roku pracowała przez trzy miesiące w Etiopii. Otwarcie przyznaje się do uzależnienia od wolontariatu misyjnego, dlatego i w tym roku zdecydowała się na wyjazd!

Artur jest pielęgniarzem i ratownikiem medycznym. Uwielbia podróże w nieznane, dlatego możliwość połączenia obydwu jego pasji okazała się strzałem w dziesiątkę!

 

Razem tworzymy zgrany, profesjonalny zespół medyczny, który po wielu kursach z zakresu medycyny tropikalnej zgłasza swą gotowość misyjną! :)

 

Ale po co?

Otrzymalismy zaproszenie od polskich Sióstr misjonarek! Wiemy, że będą potrzebowały pomocy szczególnie teraz, kiedy zaczynają wszystko od nowa. Wcześniejsze doświadczenia misyjne oraz lata wolontariatu w Polsce nauczyły nas pokory i wzajemnej współpracy. Wiemy, że nie uratujemy wszystkich istnień, oraz że będziemy musieli przywyknąć do bezradności będąc na drugim krańcu świata bez nowoczesnej techonologii...ale jeśli ujrzymy uśmiech chociaż u jednego z naszych pacjentów, wtedy powiemy, że było warto!  :)

Wyjazd ten jest również ogromną szansą dla nas samych! Na studiach, podczas naszych praktyk, mieliśmy do czynienia z najlepszymi specjalistami medycyny w ogromnych szpitalach klinicznych. Teraz pragniemy przenieść się do miejsca, w którym opieka medyczna dopiero się tworzy, a medycyna często staje się kwestią instynktu i wyostrzonych zmysłów. Jedziemy po to, aby pomagać, ale również po to, by uczyć się od innych :)

 

Na co konkretnie potrzebne są nam pieniądze?

  • zakup podstawowego sprzętu medycznego (termometr, ciśnieniomierz, przenośny doppler czynności serca płodu);
  • leki (przeciwmalaryczne, przeciwbólowe, witaminy, suplementy);
  • materiały higieniczne;
  • uzupełnienie bieżących braków w przychodni.

 

To co lubimy najbardziej, czyli...NAGRODY!

Na każdego wspierającego nasz projekt, czekają przypisane przelanej kwocie nagrody! Ale to nie wszystko! W wolnym czasie planujemy nakręcić film obrazujący piękno Kenii w dość niecodzienny sposób. A mianowicie będzie on odzwierciedlał piękno widziane oczami tych, którzy znają Kenie od podszewki- jej mieszkańców. Zobaczycie obrazy, do których zazwyczaj nie mają dostępu turyści. Z naszym filmem odkryjecie afrykańskie piękno na nowo!

Za przelane pieniążki - te małe i duże - dziękujemy w imieniu naszych przyszłych pacjentów! :) 

Szczegolne podziekowania kierujemy w strone Moni, dzieki ktorej obejrzeliscie okupiony salwami śmiechu filmik! <3

 

Nie macie dość? Zapraszamy na nasz misyjny fanpage na facebooku:

Medycy Na Czarnym Lądzie    :)

 

Niespodzianka dla wytrwałych! Making of z naszych trzech filmików na poprawę humoru :D

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.08.2014 18:06