Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Terra Artis Lanckorona

Terra Artis Lanckorona

Lanckorona, Polska

Stowarzyszenie „Terra Artis Lanckorona” powstało w 2010 roku z inicjatywy grupy osób będących przedstawicielami środowiska artystycznego i naukowego. Wspólnym celem, jaki przyświeca tej grupie, jest interdyscyplinarna edukacja artystyczna.
Misja Stowarzyszenia realizowana jest przez prowadzenie warsztatów i zajęć edukacyjnych w ramach Ogniska Artystycznego Terra Artis, a także organizację koncertów, wystaw i festiwali. Dorocznym zwieńczeniem działalności Stowarzyszenia jest Festiwal Terra Artis i Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie objęte honorowym patronatem JM Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie. Dyrektorem Artystycznym i Programowym Festiwalu jest dr hab. Michał Nagy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

25695 PLN z 25000 PLN

61 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2016.

IX Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie

O projekcie

                                                                  

 

Wspiera nas także:

                                             

 

Dlaczego projekt jest ważny?

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zorganizowaniu i urzeczywistnieniu  IX Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie, od 14 do 24 lipca 2016, które od ośmiu lat cieszą się wielką sympatią naszych Fanów i gromadzą w jednym miejscu, na 10 dni, licznych Uczestników - adeptów gitary i innych instrumentów oraz Mistrzów, którzy dzielą się swą wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi. Nie możemy w tym roku liczyć na wystarczające finansowanie ze źródeł publicznych, więc zwracamy się do Państwa i wszystkich miłośników zarówno gitary, jak i samej Lanckorony, by pomogli nam nie tylko urzeczywistnić przedsięwzięcie, ale by tym razem poczuli się także jego Współtwórcami. Od 9 lat Warsztaty cieszą się zainteresowaniem zarówno wśród Uczestników, jak i licznych Gości - słuchaczy koncertów. Uzyskaną dzięki Państwa życzliwości kwotę, przeznaczymy na pokrycie kosztów Koncertu Finałowego. Nie wyobrażamy sobie bowiem wielkiego finału tego niezwykłego spotkania bez Koncertu, który nie tylko stanowi wielką ucztę dla ducha, ale jest też wydarzeniem integrującym aktywnych Uczestników Warsztatów ze Słuchaczami - Mieszkańcami Lanckorony i Fanami, którzy przybywają na tę okazję z wielu stron. Ewentualną nadwyżkę uzyskaną w wyniku naszej akcji na portalu Polak Potrafi, przeznaczymy na organizację Jubileuszowych X Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie w 2017 roku. Oby tak się stało! Wstęp na wszystkie koncerty jest tradycyjnie wolny!

Program będziemy aktualizować na bieżąco na stronie: www.gitaralanckorona.pl

Profile na fb: https://www.facebook.com/WarsztatyGitarowewLanckoronie/?fref=ts    https://www.facebook.com/Festiwal-Terra-Artis-w-Lanckoronie-781486788614001/?fref=ts

Na zdjęciu: Koncert Zespołu Desorient na Rynku w Lanckoronie - 2015

O Warsztatach:

Tym, co wyróżnia lanckorońskie Warsztaty spośród podobnych przedsięwzięć, jest rezygnacja z konkursowej atmosfery rywalizacji i współzawodnictwa, na rzecz otwartości i pełnej akceptacji Uczestników, bez względu na wiek i posiadane umiejętności. Zajęcia oparte są na relacji Mistrz-Uczeń. Zakłada ona bliski i zindywidualizowany kontakt Uczestnika z Wykładowcą. Zajęcia prowadzone są przez renomowanych artystów i pedagogów z kraju i zagranicy.

Od początku swojego ośmioletniego istnienia, Warsztaty mają  także akcent prospołeczny – włączona do nich jest grupa dzieci i młodzieży z Gminy Lanckorona    i gmin okolicznych. Podmiotem organizacyjnym Warsztatów jest Stowarzyszenie Terra Artis Lanckorona i Agencja Artystyczna GAP z Krakowa.

IX Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie, które stanowią integralną część Festiwalu Terra Artis, odbędą się w dniach 14 -24 lipca 2016 roku. Są one skierowane do  studentów, uczniów szkół muzycznych i wszystkich miłośników gitary. Ich celem jest doskonalenie warsztatu Uczestników, kształtowanie ich wrażliwości artystycznej i poszerzanie horyzontów twórczych poprzez udział w dodatkowych zajęciach z innych dyscyplin sztuki (m.in. warsztaty fotograficzne i poetyckie, wernisaże i wystawy). Spodziewamy się obecności blisko setki Uczestników               i kilkunastu Wykładowców i Mistrzów.

Arainna Savall i Peter Udland Johansen osobiście zapraszają na tegoroczne Warsztaty:

 

Ważnym elementem programu są ogólnodostępne koncerty, w tym roku m.in. Guitar4mation (Austria, Czechy, Polska), Andrea de Vitis (Włochy), Hedvika Svendova (Czechy), Janusz Strobel i Anna Stankiewicz - wokal (Polska), oraz Hirundo Maris (Norwegia, Hiszpania, Polska) i koncerty Uczestników Warsztatów.

O Mistrzach:

Wykładowcami w tym roku będą: Piotr Domagała (Instytut Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach), Michał Nagy (Akademia Muzyczna w Krakowie), Marek Nosal (Akademia Muzyczna w Katowicach), Michał Pindakiewicz, Petr Saidl (Konserwatorium w Pardubicach), Marcin Siatkowski, Tatiana Stachak   i Paweł Kwaśny.

Partnerem projektu jest Heinz Wallisch z Austrii:

https://www.facebook.com/editionheinzwallisch/

 

Na zdjęciu: Piotr Domagała z Uczestnikiem Warsztatów

 

Na zdjęciu: Michał Nagy z Uczestniczką Warsztatów

 

Na zdjęciu: Marek Nosal z orkiestrą gitarową

 

Na zdjęciu: Michał Pindakiewicz z Uczestnikiem Warsztatów

 

 Na zdjęciu: Petr Saidl z Uczestniczką Warsztatów

 

Na zdjęciu: Marcin Siatkowski z gitarą, w towarzystwie Bronisława Maja, który co roku prowadzi Warsztaty Poetyckie

 

Na zdjęciu: Tatiana Stachak z Uczestniczką Warsztatów

 

Na zdjęciu: Paweł Kwaśny podczas zajęć grupowych

Uczestnicy Warsztatów będą mogli skorzystać z lekcji indywidualnych i grupowych (muzyka kameralna, orkiestra gitarowa i chór), wezmą także udział w koncertach. Propozycja obejmuje ponadto liczne zajęcia dodatkowe, które poprowadzą: Bronisław Maj  (warsztaty poetyckie), Janusz Leśniak ( fotografia), Petter  Udland  Johansen (warsztaty śpiewu w chórze) oraz Arianna Savall (warsztaty harfy celtyckiej i historycznej).

Na zdjęciu: Arianna Savall podczas warsztatów harfowych

 

Na zdjęciu: Peter Udland Johansen z chórem

Oferta Warsztatów skierowana jest również do nauczycieli muzyki. W tym roku warsztatami metodycznymi pokieruje Janusz Strobel, a ich tematem będzie bossa nova i inspiracje jazzowe w klasycznej muzyce gitarowej.

 

Budżet projektu

Całkowity budżet projektu wynosi: 117 050,-PLN

Mamy obecnie:

68 750,- PLN jako planowane wpływy z opłat Uczestników Warsztatów Gitarowych

  4 400,- PLN jako planowane wpływy z opłat Uczestników Warsztatów Harfowych

  3 900,- PLN jako planowane wpływy z opłat Uczestników Warsztatów Metodycznych

15 000,- PLN jako dotacja Samorządu Województwa Małopolskiego, w ramach programu "Mecenat Małopolski"

Razem: 92 050,- PLN pokrywa koszty pobytu Uczestników i Mistrzów, honoraria oraz koszty organizacyjne i promocyjne

Brakuje nam:

25 000, - PLN na pokrycie kosztów Koncertu Finałowego na Rynku w Lanckoronie (honoraria i koszty Artystów, oświetlenie, nagłośnienie)

Razem: 25 000,- PLN i o taką kwotę zwracamy się do Państwa w ramach inicjatywy Polak Potrafi.

Jeśli okaże się, że wpłaty od Państwa przekroczą nasze oczekiwania, to nadwyżkę przeznaczymy na organizację Jubileuszowych X Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie w 2017 roku.

 

Kto stoi za projektem:

 

   Zofia Oszacka
W latach 2002 - 2014 Wójt Gminy Lanckorona. Od samego początku Warsztatów, mocno z nimi związana organizacyjnie i emocjonalnie. Kieruje nią przekonanie, że doroczne Warsztaty Gitarowe są jednym z elementów decydujących o wyjątkowości Lanckorony. Pomysłodawczyni inicjatywy crowdfundingu na portalu Polak Potrafi. Kontakt: oszacka@onet.eu

 

   dr hab. Michał Nagy
Pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Krakowie. Wirtuoz gitary. Twórca i Dyrektor Programowy i Artystyczny Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie.

 

   dr Bronisław Maj
Poeta, aktor, satyryk. Pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Związany z Warsztatami od kilku lat, jako prowadzący warsztaty poetyckie dla dzieci i młodzieży. Potrafi także pięknie grać na gitarze.

https://www.youtube.com/watch?v=WvDUQndnUzs

 

Przygotowaliśmy dla Państwa piękne nagrody za wpłaty. Dziękujemy Darczyńcom! Oto niektóre z nich:

 Pastel Małgorzaty Flis pt. Domagała & Pindakiewicz, Lanckorona 2014, 100 cm x 70 cm

 

 

Wino z Winnicy Turnau

 

 

Drodzy,
załączam reprodukcję swojej autorskiej fotografii z cyklu "leśniaki" -
"Garden 14, 1993" sygnowanej, której oryginał na papierze barytowym
(gelatin silver print - contact print ) wykonany stykowo z oryginalnego
negatywu Polaroid (10x8,5 cm) przekazuję (rama, passe partout 30,7x40,7
cm). Jest ona częścią serii fotografii zrobionych dla Polaroida w Cambrigde
(USA). Fotografie te znajdują się również w zbiorach Bibliotheque Nationale de
France w Paryżu. Serdecznie Was pozdrawiam - Janusz Leśniak

 

  

Ceramika z Lanckorony (Państwo Piaskowscy)

https://www.facebook.com/ceramika/?fref=ts

 

Pobyt w Willi Niebieskiej w Lanckoronie

https://www.facebook.com/Willa-Niebieska-w-Lanckoronie-773733712739692/

 

   

Album "Lanckorona" Bogdana Frymorgena

_________________________________________

Grafika autorstwa Danki Jaworskiej - do wyboru. Odbiór osobisty w Lanckoronie.

Informacja o Artystce:

http://jaworska.se/

_________________________________________

 

Płyty "Libertango" Tango Bridge

 

 Najnowszy tomik poezji Michała Zabłockiego "Koleżanki mojej Żony"

 

   

Ceramika autorstwa Państwa Budzowskich a także kawa w Ich pięknej Cafe Arka w Lanckoronie

 

   

Całodniowe bilety, bez ograniczeń  http://energylandia.pl/

 

     

Płyty Domenico Scarlatti - Sonatas. Arkadiusz Krupa i Michał Nagy

https://www.youtube.com/watch?v=O_wBPrOhMtM

 

   

Poczęstunek w Niebieskiej Kawiarence

https://www.facebook.com/Niebieska-Kawiarenka-w-Lanckoronie-969907859694083/

 

   
Piękne, autorskie kolczyki Justyny Iskry z lnu, minerałów i srebra:
Turkusowe są z howlitu, lnu i srebra oksydowanego
Rude z bursztynu, lnu i srebra oksydowanego
Niebieskie z naturalnych pereł, lnu i srebra oksydowanego

 

   

Prywatny koncert Arkadiusza Krupy (obój) i Michała Nagy (gitara)

https://www.youtube.com/watch?v=2L-LKNMTLOc

 

i wiele, wiele innych...

Zapraszamy do wspierania naszego przedsięwzięcia i serdecznie dziękujemy!

Autorką większości zamieszczonych zdjęć jest Ewelina Stępień

 

Media o Twoim projekcie:

Zostań Współtwórcą IX Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie

cameralmusic.pl | 2016-05-11

Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie, co roku gromadzą w jednym miejscu licznych Uczestników - adeptów gitary i innych instrumentów oraz Mistrzów, którzy dzielą się swą wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi. Zostały tylko dwa tygodnie na uzbieranie kwoty niezbędnej do organizacji IX edycji wydarzenia, a dzięki stronie Polak Potrafi, jego współtwórcą może stać się każdy.

Zostań Współtwórcą IX Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie

naszakalwaria.pl | 2016-05-10

Nie otrzymali wystarczającego wsparcia finansowego ze źródeł publicznych, nie załamali się postanowili że brakujące środki zbiorą dzięki ofiarności ludzi. Mowa o Międzynarodowych Warsztatach Gitarowych w Lanckoronie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2016 22:10