Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Radosław Wojas

Radosław Wojas

Wrocław

Od ładnych paru lat pływa, obecnie udaje ratownika w trzebnickim aquaparku. Kiedyś chodził po górach, ale zepsuł sobie bioderko. Lubi stare kino i równie stare przeboje. Jego rodzina pochodzi z Odessy i coś zawsze ciągnie go na wschód...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

206 PLN z 7000 PLN

10 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.05.2015.

Mickiewicz w Gruzji?

O projekcie


 

Czworo maturzystów, ambicje, Kaukaz i...
Adam Mickiewicz.

 

Koncepcja projektu powstała w styczniu tego roku. Stworzyło ją czworo maturzystów "humana" z dziesiątego Liceum we Wrocławiu.

Chcielibyśmy zrobić coś, czego nikt jeszcze nie zrobił i w sposób, z którego raczej nikt by nie skorzystał. Chcemy przejechać autostopem całą Gruzję - zarówno miasta jak głęboką prowincję. To jednak tylko sposób wykonania, a nie cel projektu.
Przeprowadzimy szereg spotkań 
w gruzińskich szkołach i na uniwersytetach. We wrześniu 2015 roku przybliżymy naszym kaukaskim rówieśnikom Polskę, jej historię i tradycje, nasze miasto- Wrocław, a przede wszystkim postać, historię i twórczość Adama Mickiewicza. 
Każdy dzień naszego pobytu w Gruzji będziemy dokumentować- zarówno pisemnie, fotograficznie, jak i filmowo. Wskutek tego zamierzamy wydać książkę zawierająca nasze przemyślenia z każdego dnia na stokach Kaukazu. Skompletujemy też album fotograficzny,
a oprócz krótkich filmików z każdego dnia, powstanie również amatorski pełnometrażowy film. 

 

 

Adam Mickiewicz jest symbolem polskości dla sporej części Gruzinów. Do jego postaci w kontaktach polsko-gruzińskich przyciągnęła nas historia Giorgi Eristawiego, ojca kaukaskiego romantyzmu. Eristawi, po zesłaniu do Polski, zachwycony Mickiewiczem, przetłumaczył 6 z Sonetów Krymskich. I tym właśnie przyczynił się do nawiązania kontaktów na polu kultury między naszymi narodami. Poza tym Adam Mickiewicz to patron wszystkich polskich humanistów. ;)

 


 

Dlaczego crowdfunding?

 

Wybraliśmy crowdfunding, ponieważ nie jesteśmy w stanie sami sfinansować całego projektu. Postanowilismy więc poprosić was o wsparcie dla tej idei. 
Wiemy, że wiele doświadczonych i inteligentnych osób, którym zależy na rozwoju polskiej kultury i zawieraniu nowych relacji miedzynarodowych na jej płaszczyźnie, zainteresuje nasz nietuzinkowy projet. Na pomoc takich ludzi bardzo liczymy i wierzymy, że nie przejdą obok "Mickiewicza w Gruzji" obojętnie i wesprą nas w działaniu.
Jeśli nie udałoby nam się zebrać wymaganej sumy, czyli 7000 złotych, wszystkie pieniądze, które wpłaciliście, zostaną wam zwrócone!

 

NASI PARTNERZY

 

 

 

Hostel Villa Opera i JEEP Club Georgia

 

 

 

 

 

 

 Ania. Uwielbia wszystkie sporty związane z wodą. Najchętniej tylko nurkowałaby i żeglowała. W wolnym czasie gra na pianinie jak opętana. Szybko nawiązuje kontakty z ludźmi nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Interesuje się podróżami i kulturą azjatycką. Ma zamiar odwiedzić wszystkie azjatyckie kraje i rozpoczyna swoją przygodę od Gruzji.

 

Radosław. Od ładnych paru lat pływa, obecnie udaje ratownika w trzebnickim aquaparku. Kiedyś chodził po górach, ale zepsuł sobie bioderko. Lubi stare kino i równie stare przeboje. Jego rodzina pochodzi z Odessy i coś zawsze ciągnie go na wschód...

Aleksander. Pasjonat historii, interesuje się przede wszystkim kulturą państw prawosławnych.
Nie ma problemów z opanowywaniem kolejnych języków, a co za tym idzie, ciągle nawiązuje znajomości w krajach całej Europy.

Kasia. Trochę nadpobudliwa i bardzo kreatywna optymistka. Uwielbia film i sztukę. Zna wszystkie usłyszane piosenki na pamięć, gra w szkolnym teatrze. Wygadana, szybko nawiązuje nowe kontakty. Chociaż kocha podróżować (kto nie kocha...) i robi to często, to wizyta w Gruzji będzie jej pierwszą. Ma nadzieję przesiąknąć kaukaską kulturą i obfotografować cały kraj.

 

Na co zbieramy?

 

  • Bilety lotnicze + bagaż  5360 zł
  • Koszty wydrukowania około 150 egzemplarzy książki 600zł
  • Pamiątki dla goszczących nas Gruzinów i koszty nagród dla wspierających 300zł
  • Prowizja dla polakpotrafi.pl 700zł
    Razem 6960 złotych

 

 

DODATKOWO, jeśli uda nam się uzbierać więcej pieniędzy, to:
  • Jeśli uzbieramy 8000 złotych, zakupimy porządną kamerę, by filmy powstające podczas naszego pobytu w Gruzji były w miarę przyzwoitej jakości.
  • Jeśli uda nam się uzbierać zawrotną sumę 9000 złotych, przeznaczymy ów dodatkowy 1000zł na wykłady i lekcje na temat Gruzji i Adama Mickiewicza w Polsce po zakończeniu projektu. 

 

 

 

Termin realizacji:

Z racji tego, że projekt miałby się odbyć we wrześniu tego roku, realizacja nagród może się zacząć najszybciej na przełomie września i października.

Kontakt:

Wszystkich zainteresowanych projektem w jakikolwiek sposób zapraszamy na facebookową stronę projektu "Mickiewicz w Gruzji".

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.05.2015 18:06