Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Joanna Mielewczyk

Joanna Mielewczyk

Monachium, Niemcy

Nazywam się Joanna Mielewczyk.
Przez 12 lat byłam dziennikarką radiowej Trójki, na której antenie prowadziłam audycje: Matka Polka Feministka, Seks nasz powszedni (na jej podstawie powstała - wydana przez Znak - książka „Seks. Pozycja dla praktykujących”), a wcześniej: Adopcja po polsku i Jestem feministką. Jestem feministą (razem z Darkiem Bugalskim). Jestem mamą dwóch fantastycznych, żywiołowych chłopców i od września 2015 roku razem z rodziną mieszkam w Monachium.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

18623 PLN z 16700 PLN

335 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.07.2016.

Matka Polka Feministka - O Bohaterach Trójkowej audycji

O projekcie

 

Moi Drodzy - ocalmy Matkę Polkę Feministkę od zapomnienia!

Pomóżcie mi wydać książkę - to krok pierwszy.

Stwórzmy razem stronę internetową, dzięki której nadal będziemy spotykać się, by posłuchać historii o rodzicielstwie - to krok kolejny.

Ale zacznijmy od początku:

Matka Polka Feministka – audycja w radiowej Trójce.

Miałam ogromne szczęście przygotowywać krótkie, 5.minutowe rozmowy o rodzicielstwie. O problemach, radościach, o wyzwaniach. Za każdym razem były to opowieści Wasze - Rodziców. Albo Wasze - Osób, które rodzicami pragną zostać. Przygotowałam 200 rozmów przez prawie 4 lata trwania cyklu na antenie radiowej Trójki.

Każde ze spotkań wywoływało Wasze emocje. Czasem trudno było zaakceptować wybór rodziców. Czasem utożsamialiście się z nimi w pełni.

Matka Polka Feministka to moje trzecie "dziecko". Od początku do końca wymyślone samodzielnie. Chociaż wiele tematów powstało dzięki Wam.

 

Książka, czyli o czym chcę Wam opowiedzieć?

O rodzicach. O kilkunastu osobach, które spotkaliście w audycji Matka Polka Feministka. Opowiem Wam o tym, jak te rozmowy wyglądały, jak się do nich przygotowywałam, jak zjadały nas nerwy. Tak, tak, mnie bardzo często również.

Ale przede wszystkim opowiem Wam, co dziś u Nich słychać. Będziecie zaskoczeni. Co słychać u mamy, która urodziła pierwszego syna dzięki in vitro? A co u mamy, która przerwała ciążę i do dziś nie potrafi się z tym pogodzić? Co u taty, którego żona zmarła podczas porodu trzeciego syna? Jak się ma mama, która długo nie potrafiła powiedzieć, że urodziła, bo dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie?

To wszystko niezwykle ważne historie. Dla mnie. Ale dla Was również. Po każdej audycji dostawałam dziesiątki listów, w których pisaliście: ja też, też tak miałam/miałem. Albo: ja tego nie doświadczyłam/doświadczyłem. Te listy także posłużą mi w opisywaniu Waszych historii!

Jeszcze jedną historię Wam opowiem! Moją. O tym, co się dzieje, gdy zaczyna się od nowa. W nowym miejscu. Z nowymi znajomymi. Ale rodziną tą samą ;)

To nie ma być książka tylko dla fanów audycji.

To książka dla wszystkich. Dla rodziców. Dla przyszłych rodziców. Dla babć i dziadków też.

A tak mniej emocjonalnie? Proszę:

Matka Polka Feministka - to reportaże o rodzicielstwie. O tym, czego ojcom w Polsce brakuje, o tym, czy można czuć się mamą, gdy nie karmi się piersią. O pragnieniu, by zostać rodzicem. O tym, czy niepłodność odziera z męstwa. O tym, czym jest aborcja dla osoby wierzącej. O in vitro, czyli decyzji, która kosztuje utratę pracy. O tym, co może zrobić samotna kobieta, która bardzo pragnie zostać mamą.

Sprawdzam po miesiącach, czasem latach, co słychać u moich Bohaterów.

Jesteście ciekawi? Zatem do dzieła.

 

Ale to nie koniec!

Jeśli tylko uda mi się wzbudzić Wasze zainteresowanie i zbierzemy nieco więcej pieniędzy, powstanie strona, dzięki której nadal będziemy rozmawiać, bo tematów nie brakuje :)

O mnie:

Nazywam się Joanna Mielewczyk. Od 12 lat jestem dziennikarką radiowej Trójki, w której prowadziłam audycje: Matka Polka Feministka, Seks nasz powszedni (na jej podstawie powstała książką Seks. Pozycja dla praktykujących, którą wydało wydawnictwo Znak), a wcześniej: Adopcja po polsku i Jestem feministką. Jestem feministą (razem z Darkiem Bugalskim). Jestem mamą dwóch fantastycznych, żywiołowych chłopców. Od września 2015 roku razem z rodziną mieszkam w Monachium.

Jestem przygotowana!

10 historii już opisałam. Chciałabym, by w książce znalazły się jeszcze przynajmniej dwie, w tym moja.

Wsparcie finansowe:

100% - 16 700 zł

O tyle proszę, by książka się pojawiła.

Jeśli uda się uzbierać 22 000 zł - powstanie profesjonalna strona internetowa! A my będziemy spotykać się dalej.

 

Uwaga! Idzie nam fantastycznie! Dlatego zapisuję kolejne marzenie - spotkanie z Wami. Jeśli uda nam się uzbierać 26 000 - ruszam w trasę! Przyjadę do 5 miast i zaproszę Was na spotkanie z moimi "matkopolkowymi" rodzicami. Co Wy na to? Ruszę w okolicach września/października :)

Bez Was się nie uda!

Nagrody:

Za każde 5 złotych napisze do Ciebie mail ;) obiecuję przynajmniej 3 zdania z osobistymi podziękowaniami i pozdrowieniami ;) (nagroda nielimitowana)

Jeśli zdecydujesz się wpłacić 10 złotych, z przyjemnością prześlę Ci zakładkę do książki (mam 10 takich prezentów dla 10 pierwszych osób)

Za 15 złotych otrzymasz „matkopolkową” przypinkę. (10 sztuk dla 10 pierwszych osób)

UWAGA - nowa nagroda - za 15 złotych będę miała dla Ciebie przepiękny, turkusowy, ceramiczny magnes z Pracowni Artlantyda (oczywiście z "matkopolkowym" napisem)(20 sztuk dla pierwszych 20 osób)

Dla Chętnych, by wpłacić 20 złotych, przygotowałam pocztówki z osobistymi pozdrowieniami :) (100 sztuk dla pierwszych 100 osób)

A za 30 złotych chętnie prześlę pocztówkę wraz z przypinką oraz zakładką. (50 sztuk dla pierwszych 50 osób)

45 złotych - książka Matka Polka Feministka z imienną, odręczną dedykacją będzie Twoja! (200 sztuk dla pierwszych 200 osób)

Wpłać, proszę, 50 złotych a otrzymasz książkę Matka Polka Feministka, zakładkę oraz imienną, odręczną dedykację (100 sztuk dla pierwszych 100 osób)

UWAGA - nowa nagroda - za 55 złotych będę miała dla Ciebie przepiękną, turkusową, ceramiczną broszkę z Pracowni Artlantyda (oczywiście z "matkopolkowym" napisem) oraz książkę Matka Polka Feministka (45 sztuk dla pierwszych 45 osób)

Jeśli wpłacisz 60 złotych będę miała dla Ciebie zestaw: książkę Matka Polka Feministka, zakładkę oraz przypinkę. Dodatkowo w książce znajdziesz imienną, odręczną dedykację (50 sztuk dla 50 pierwszych osób)

75 złotych - a książka Matka Polka Feministka z dedykacją, zakładka, przypinka i pocztówka - lecą do Ciebie lub wybranej przez Ciebie osoby :) (50 sztuk dla pierwszych 50 osób)

 

Uwaga! Nowa nagroda - proponuję Wam koszulkę w pakiecie z książką Matka Polka Feministka oraz dedykacją za 85 zł. co Wy na to? (50 sztuk dla pierwszych 50 osób)

A dwie koszulki dla Ojca i Matki - 90 zł.

 

Zrobię wszystko, by jesienią książką była gotowa! Strona z pewnością powstanie dużo wcześniej ;)

Trzymam kciuki za projekt, który od dziś staje się NASZYM projektem.

Po kolejne szczegóły zapraszam na fejsbukowy profil Matki Polki Feministki.

https://www.facebook.com/Matka-Polka-Feministka-117563051734640/?ref=aymt_homepage_panel

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.07.2016 07:07