Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marian Nocoń

Marian Nocoń

Katowice, Polska

Jestem Katowiczaninem, który przez całe życie zamieszkuje w tym mieście. Zawodowo zajmuję się zarządzaniem i realizacją projektów dla klientów.
Lubię:
turystykę górską (jestem Przodownikiem GOT i przeszedłem w górach blisko 10 tys. km, Zdobyłem Kilimandżaro ), żeglarstwo, szachy i fotografię.
Jednak ostatniej pasji jaką jest od 7 lat pisanie, poświęcam ostatnio najwięcej czasu. Zadebiutowałem w 2010 roku, a moja ostatnia książka uzyskała tytuł Książki Roku 2016 w swej kategorii.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7840 PLN z 7700 PLN

59 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.05.2017.

POWYD. Wydanie nowej powieści.

O projekcie

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Projekt obejmuje wydanie i wypromowanie nowej powieści jeszcze w 2017 roku.

 

Harmonogram przewiduje:

  • do końca maja br. zebranie kwoty,
  • do końca czerwca przekazanie pieniędzy do wydawnictwa,
  • do końca czerwca zgłoszenie tytułu przez wydawcę,
  • we wrześniu rozpoczęcie kampanii reklamowej,
  • pod koniec października przekazanie książek do dystrybucji
  • pod koniec listopada przekazanie nagród wpłacającym,
  • w listopadzie sprzedaż tytułu w ogólnopolskiej sieci sprzedaży.

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________ 

Wydanie książki będzie zrealizowane przez wydawnictwo, które zagwarantuje jej wydanie jeszcze w tym roku. Na dzisiaj jedno już zgłosiło taką możliwość i czekam na decyzję paru następnych. Wydanie obejmie pełny nakład w wersji papierowej i zostanie skierowane do ogólnopolskiej dystrybucji udostępniając ją teoretycznie każdej księgarni.

Książka to dreszczowiec konspiracyjny o wartkiej i wciągającej akcji, zawierający elementy przygody oraz kryminału z delikatnym wątkiem miłosnym i starożytnej tajemnicy.

Powieść opisuje różne postawy ludzkie, interesy oraz pozostawia przesłanie czytelnicze na teraźniejszość.

Docelową grupą odbiorców mają być czytelnicy w wieku: 17 – 65 lat, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, lubiący: dreszczowce, sensację, przygodę oraz akcję. 

Jest okazją do pogłębienia wiedzy podanej w atrakcyjnym przekazie. Intryguje tajemnicami, które czytelnik może sam zweryfikować w dostępnych źródłach. Prowokuje do refleksji, gdzie kończy się fikcja a zaczyna rzeczywistość oraz pokazuje losy ludzi wciągniętych w międzynarodową intrygę. Pokazuje, jak ludzkie motywacje, wybory i towarzyszące okolicznościom emocje, zmieniają się wobec nowych wyzwań, przed którymi stają bohaterowie. Czytelnik jest wciągany w narrację tak, aby stał się jego częścią. 

Główny bohater, major amerykańskiej armii, bierze udział w rutynowym patrolu po drugiej wojnie w Zatoce Perskiej, na terenie Iraku. Niefortunny incydent sprawia, że w ręce jego sierżanta wpada stary przedmiot. Od tego momentu ich losy oraz bliższych i dalszych im ludzi zaczynają zmierzać w zupełnie innym kierunku, aniżeli mogliby tego chcieć i tego się spodziewać.

Zostają wciągnięci w intrygę. Główny bohater podąża (jak mu się zdaje) osobistym tropem - szukając swego przyjaciela z armii. Jednak z każdym etapem swej misji pierwotny cel rozmywa się, a nowe okoliczności wyłaniają nowy. Więzi międzyludzkie, odgrywają tutaj równie istotną wagę, jak sama eskapada pełna brawurowych, ale także tajemniczych epizodów. Losy bohatera przewijają się od Iraku, poprzez Niemcy, USA, Meksyk, Hiszpanię po Polskę. Z fragmentem można się zapoznać na końcu opisów.

Książka jest autonomiczną powieścią, ale jako I tom stanowi zapowiedź kontynuacji w drugiej oraz  w trzeciej części. Powieść zawiera się w objętości około 385 stron. 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Jako niezależny autor udanie zadebiutowałem w 2010 roku. W 2016, moja kolejna książka uzyskała tytuł Książki Jesieni 2016 w kategorii "Z historią w tle" i Książki Roku 2016 w kategorii "Książki z lamusa". 

 

Teraz przygotowuję się do wydania trzeciego tytułu, będącego zarazem I tomem trylogii.
Złożona propozycja wydawnicza została przez Wydawcę poprzedniej książki dobrze przyjęta, a jego redaktorzy ocenili przedstawiony materiał jako bardzo dobry. Jednakże, aby zwiększyć sukces i wesprzeć tę pozycję z dużym potencjałem w promocji, potrzebuje ode mnie 7 tys. zł.

 

Buduję mój rynek czytelniczy, który oczekuje wydawania corocznie przynajmniej jednego tytułu, a biorąc pod uwagę kilka tomów – co pół roku.
Dlatego powinienem wydać kolejny tytuł w 2017 roku. Natomiast inne wydawnictwa mogłyby to zrobić dopiero w 2018 i 2019. Tymczasem, do tego czasu (w 2019 r.) zamierzam wydać szósty tytuł.

 

Czytelnicy dopominają się już o moją nową książkę i dlatego chciałbym ich usatysfakcjonować jeszcze w tym roku.


__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Marian Nocońkierownik projektu. Odpowiedzialny za organizację i zarządzanie projektem oraz wdrożenie jego efektów tj. sfinansowanie celów projektu oraz uzyskanie sukcesu ekonomicznego i pisarskiego. Dwadzieścia osiem lat był menadżerem, a od 2014 roku prowadzi firmę doradczą „Usługi Menadżerskie i Ekonomiczne” , w tym zrealizował ponad 20 projektów krajowych. Jako autor aktywny internetowo, zrealizował z sukcesem dwa projekty wydawnicze i marketingowe związane z wydaniem dwóch, swoich książek „Wszystko się zmienia” (2010)
i „Czarna biel. Wspomnienia” (2016).

 

Szymon Nocoń – odpowiedzialny za opracowanie i realizację materiałów filmowych oraz kontakt z mediami. Na co dzień specjalista ds. systemów oświetlenia LED. Od niemal dwóch lat współtworzy portal Gamers24.pl będący platformą skierowaną do ludzi zainteresowanych tematyką e-sportu i gier. Dba o rozwój sceny e-sportowej w Polsce poprzez realizację materiałów wideo z turniejów, tworzenie artykułów i newsów.

 

 

Marcin Nocoń – odpowiedzialny za media społecznościowe i kontakt z darczyńcami.
Student Politechniki Śląskiej. Na bieżąco, od dwóch lat, współrealizuje pracę i koncerty zespołu muzycznego, prowadzi jego fanpage. Odpowiada za przygotowanie spotkań autorskich i kontakt z czytelnikami.

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________ 

 

Kwota do pozyskania: 7700 złotych

Z tej kwoty:

- 10% będą przeznaczone na koszty platformy polakpotrafi.pl,

- od 20% do 40% (zależne od struktury wpłat tj. im mniejsze kwoty wpłat tym bliżej 40% struktury kosztów) na nagrody dla darczyńców,

- w ramach 40%30%  dochodów zostanie przeznaczone na: dodatkowe koszty wydania związane z przyśpieszeniem prac wydawnictwa,

- reklama książki (banery, zamieszczenie płatnych ogłoszeń, plakaty, uczestnictwo na targach)) w najważniejszych portalach i blogach czytelniczych): 15%,

- promocja książki (akcje konkursowe, akcje rabatowe: 15%.

W przypadku pozyskania dodatkowych środków dodatkowe wpłaty zostaną przeznaczone odpowiednio na:

- większą pulę nagród dla darczyńców: o 5%,

- rozszerzenie promocji (akcje konkursowe, akcje rabatowe, uczestnictwo na targach) oraz na najważniejszych portalach i blogach czytelniczych: 10%,

- wyprodukowanie e-booka i jego dystrybucję: 1%,

- wyprodukowanie i dystrybucję audiobooka: 4%.

Oprócz przewidzianych wyżej kosztów: organizacyjnych portalowi polakpotrafi, nagród i ich dostarczenia wszystkie pozostałe prace wykonane na poczet przygotowania projektu, jego obsługi oraz wdrożenia zebranej sumy na poszczególne działania – cele projektu, będą realizowane bezkosztowo.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

A. Przekroczenie o 30% - reklama internetowa na wiodącym portalu książkowym        

B.  Przekroczenie o 50% - reklama internetowa na dwóch wiodących  portalach książkowych  

C.  Przekroczenie o 60%- reklama i promocja internetowa na jednym wiodącym portalu książkowym

D.  Przekroczenie o 100% - reklama i akcja promocyjna internetowa na wiodącym portalu książkowym

E.   Przekroczenie o 150%- reklama i akcja promocyjna internetowa na dwóch wiodących portalach książkowych tj. Zaczytani.pl i Granice.pl.             

F.   Przekroczenie o 200% - wydanie e-booka i reklama internetowa na jednym wiodącym portalu książkowym             

G.  Przekroczenie o 250% - wydanie e-booka i reklama internetowa na dwóch wiodących portalach książkowych          

H.  Przekroczenie o 300% - wydanie e-booka i akcja promocyjna internetowa na jednym wiodącym portalu książkowym.    

I.    Przekroczenie o 350% - wydanie audiobooka i reklama internetowa na jednym wiodącym portalu książkowym.     

J.   Przekroczenie o 400% - wydanie audiobooka i 50% rabatu na jeden egzemplarz  II tomu książki dla darczyńców.     

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Jest to coraz popularniejsza forma pozyskania pieniędzy na cele pozabiznesowe od ludzi i dla ludzi. Ważnym są same pieniądze, które pokonają powstałe przeszkody, jednak najważniejszym dla mnie w tym projekcie są ludzie. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu osiągniemy cel wspólny w kulturze, gdzie każdy z darczyńców staje się niejako jej mecenasem, a zarazem otrzymując za to nagrodę, przyczynia się do zaspokojenia potrzeb innych ludzi – czytelników. Zarazem jest to dobra okazja do rozszerzenia czytelnictwa w Polsce. Mój zespół będzie przy tym mógł się kolejny raz sprawdzić we współdziałaniu.

__________________________________________________________________________________________________________________________________ 

 

 

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________ 

 

W momencie rozpoczęcia projektu zostaną wystosowane zaproszenia do przyznania patronatu honorowego do władz miast polskich, w których dzieje się również akcja książki  Mecenasami wiodącymi  będą sami darczyńcy, którzy wpłacą na limitowane nagrody praw do adnotacji lub zamieszczenia loga w książce. Nie mniej zostanie wysłanych kilka zaproszeń do firm, które wcześniej rozważały taką możliwość.

Przewiduje się  zaangażowanie paru blogerek oraz kilku dziennikarzy, którzy już wspierali społecznie swymi artykułami i recenzjami na łamach ogólnopolskich periodyków i portali.
__________________________________________________________________________________________________________________________________ 

 

Dwie osoby, słabo mnie znające, zapytało o tą samą sprawę:

Jak są zabezpieczone wpłaty?

Zgodnie z zasadami platformy „Polak Potrafi” pieniądze trafiają do Organizatora platformy. Są tam zdeponowane do końca trwania projektu. Jeśli projekt nie osiągnie planowanej kwoty, to pieniądze wracają na konto Wspierającego. Gdy osiąga cel, wówczas środki są przekazywane prowadzącemu projekt, czyli mnie.

Jako autor z siedmioletnim stażem i zarazem prowadzący od 13 lat działalność biznesową, moje plany oraz reputacja jest dużo więcej warta.  O mnie można zapytać, sprawdzić w KRD lub zasięgnąć języka. Chcę budować swoją przyszłość. Jeśli by jednak coś mi się stało przed przesłaniem nagród, to tylko jednego nie mogą zagwarantować moi Synowie – spotkać się jako autor. Wszystkie pozostałe nagrody zrealizują.    

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 ksiazkanocon@gmail.com

 Autor Marian A. Nocoń

 @marian.a.nocon

 

http://mariannocon.pl/kontakt/

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

„O brzasku odezwały się pierwsze ptaki. Otworzył senne oczy i zobaczył ścianę na wpół zwalonego, ceglanego baraku. Przed sobą miał stary, zaniedbany ogród porośnięty bujnymi krzewami oraz skarłowaciałymi drzewkami. Za zachwaszczonym ogrodem widać było przestrzeń. Płytki sen i bezruch spowolniły jego poranne ruchy. Zaczął wstawać, gdy dostrzegł sunącą wzdłuż zarośniętego płotu ciemną sylwetkę z rozbłysłym, czerwonym punkcikiem.

To może być ten sam palacz sprzed kościoła – skojarzył ognik. – Co za dureń – ocenił prześladowcę.

 Odczekał chwilę, aby przejść za jego plecami, gdy  pod skorodowane ogrodzenie ogrodu podjechał samochód. Wyszło z niego czterech podobnych do palacza i rozleźli się po terenie.

Najwyraźniej kogoś lub czegoś szukają - pomyślał. - Wygląda to na coś ważniejszego, niż tylko zabawa w ciuciubabkę, skoro o tak wczesnej porze zgromadzili tylu ludzi w takim miejscu.

Dla niego oznaczało to konieczność poszukania jakiegoś wyjścia. Obserwując odległą o pięćdziesiąt metrów ulicę wstał i zaczął przesuwać się w wzdłuż ściany baraku. Jego dłoń wyczuła coś śliskiego. Była to szyba podzielona na cztery mniejsze części. Najniższe, położone nad parapetem okno było wybite, a drobne  kawałki leżały porozrzucane tuż przy otworze.

- Skoro jest okno muszą być też drzwi – pomyślał z nadzieją.

Wsunął głowę do wnętrza. Panował tam półmrok oraz spory smród. Nie stanowiło to jednak bariery do bezpiecznego opuszczenia okolicy. Wślizgnął się tam niczym wąż. W skąpym świetle dnia zauważył jasny punkcik. Podszedł do otworu, który okazał się dziurką na klucz. Brakowało jednak klamki. Jedno uderzenie barkiem wyważyło stare skrzydło. Wpadająca do wnętrza spora ilość światła odsłoniła resztę pomieszczenia. Na wprost okna leżał stary materac wypchany sianem. Leżał na nim mężczyzna ubrany w ciemną garderobę. Spod czapki, mocno osadzonej na głowie, wystawały czarne włosy. Sylwetka ułożona była w pozycji embrionalnej. U wezgłowia leżał spory worek wypełniony czymś miękkim. W pierwszej chwili wystraszył się, że obudzony nagle mężczyzna, może zacząć krzyczeć. Wówczas jego położenie uległoby diametralnej zmianie. Postanowił, temu zapobiec. Złapał szmatę wystającą z worka tuż przy wężyku, zamierzając stłumić krzyk. Kiedy jednak zbliżył się dostrzegł znacznie więcej szczegółów. Na blado-żółtej twarzy nie drgnął żaden  mięsień. Skóra błyszczała niczym posmarowana woskiem. Zbyt uwydatnione wargi pokryte były czarno-brązowymi plamami, nie domknięte odsłaniały jasne zęby. Spuchnięte powieki otoczone czarnymi obwódkami ledwo się domykały. Spuszczona, nabrzmiała dłoń, wisiała nad złożona kartką papieru. I wtedy z nieproporcjonalnie dużego nosa wyszła mucha. Moss wzdrygnął się robiąc krok do tyłu. Poczuł charakterystyczny fetor. Tam, gdzie ciało stykało się z materacem przebiegał proces posuniętego rozkładu. Spod materiału wychodziły kolejne białe larwy, energicznie poruszając ciemnymi łebkami jakby zdziwione, że w tym miejscu zabrakło ich ulubionego tortu. Z nocnego odrętwienia budziły się też muchy, które masowo wzlatywały - tworząc gęstniejącą, brzęczącą, czarną chmurę. Choć ze śmiercią miał wielokroć do czynienia, to jednak twarz tego mężczyzny przedstawiała niesamowity wyraz. Jakby przeszedł bestialskie tortury. Chwila tam spędzona skłaniała Mossa do intensywniejszego rozwiązania tej zagadki. Aby stąd się wydostać, musiał jednak wpierw upewnić się, czy dom stojący zaraz przy baraku, jak również fragment widocznej stąd ulicy, są puste. Lustrując u futryny drzwi, z chustką przy nosie, wypatrywał potencjalnego poruszenia. Nie mogąc być pewien, czy za murem, oknem lub domem, ktoś na niego nie czyha, odwlekal moment ruszenia w dalszą drogę. Przyświecając sobie na krótko latarką sięgnął po upuszczoną kartkę. Z koślawych liter tworzyły się dwa słowa: KOCHAM WAS. Wystającą rurka, przy bliższych oględzinach, okazała się przewodem połączonym z lampką górniczą. 

Biedny człowiek – pomyślał.

Na chwilę wstrzymał oddech uświadamiając sobie, że być może widzi skutki poparzenia popromiennego. Od tego momentu nie zamierzał  pozostać tu ani chwili dłużej.

Było po czwartej nad ranem. Napłynęła gęsta mgła zakrywająca znienacka całą okolicę. Oddetchnął. Wyszedł z nisko pochylonymi plecami. Minął ścianę piętrowego domu i skierował się ku bramce dzielącej go od ulicy. Przejeżdżająca w poprzek śmieciarka ujawniła pobliskie skrzyżowanie, które zobaczył w świetle jej reflektorów kilka metrów przed sobą. Wszystko inne skrywała coraz bardziej gęstniejąca mgła. Idąc wzdłuż metalowego płotu skojarzył tę alejkę z nocną drogą, która zaprowadziła go pod stary kościół.

W ostatniej chwili spostrzegł faceta stojącego na czatach. Był obrócony do niego tyłem. Jeden szybki ruch ręki w okolicę podstawy szyi zwolnił chwilowo mężczyznę z wykonywania zadań.” 


__________________________________________________________________________________________________________________________________ 

Media o Twoim projekcie:

Nowa powieść Mariana Noconia w projekcie społecznym

www.wiadomosci24.pl | 2017-05-01

Z końcem kwietnia ruszył projekt POWYD. To projekt wsparcia społecznego towarzyszący wydaniu nowej książki Mariana Nocoń - autora m. in. „Czarna biel. Wspomnienia”, która uzyskała tytuł “Książki Roku 2016”.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.05.2017 21:09