Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Miasto Jest Nasze

Miasto Jest Nasze

Warszawa, Polska

Miasto Jest Nasze powstało w październiku 2013 roku.
Działamy na rzecz poprawy kompetencji obywatelskich, rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych. Popularyzujemy ideę partycypacji obywatelskiej, konsultacji społecznych, budżetów obywatelskich i referendów lokalnych.
Wielokrotnie interweniowaliśmy w sprawach ważnych dla warszawiaków szczególnie w kwestiach ochrony dziedzictwa kulturowego Warszawy.
Wspieramy działalność rzemieślników i lokalnych przedsiębiorców. Promujemy dobre praktyki w zakresie rozpowszechniania transportu publicznego i tworzenia przestrzeni przyjaznej pieszym.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

anna.jarzebska

anna.jarzebska

Warszawa, Polska

Członkini Stowarzyszenia Miasto jest Nasze. Koordynator projektu Rzemieślnicy.

melania.luczak

melania.luczak

Nowakowski Tadeusz

Nowakowski Tadeusz

Warsaw, Poland

kasprzak.joanna

kasprzak.joanna


7748 PLN z 6000 PLN

183 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

129%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.08.2017.

Mapa Warszawskich Rzemieślników

O projekcie

Pomóż nam wypromować warszawskich rzemieślników! Od dwóch lat pracujemy nad projektem, którego celem jest zebranie informacji o wszystkich zakładach rzemieślniczych w mieście, dzielnica po dzielnicy. Do tej pory wydaliśmy już mapy o rzemieślnikach z Żoliborza, Pragi Północ i Pragi Południe.

Teraz przyszedł czas na Mokotów, Śródmieście i Wolę. Zebraliśmy już wszystkie adresy, odwiedziliśmy osobiście ponad 250 zakładów, i kończymy pracę nad projektem graficznym i obróbką danych. Potrzebujemy Waszego wsparcia aby opłacić wydruk: kilkunastu tysięcy mapek kieszonkowych, które póżniej będą dostępne bezpłatnie w kawiarniach, sklepach i punktach usługowych; oraz kilkuset plakatów, które zawisną w zakładach rzemieśliczych.

O naszym projekcie pisały i mówiły: TVN Warszawa, Gazeta Wyborcza, RMF, WawaLove, RDC, Eska, Ngo.pl, NaszeMiasto.pl i wiele innych!

Oto jak wyglądają już zrealizowane mapki z Pragi:

 Celem projektu jest pokazanie, że rzemieślnicy są żywą części lokalnego dziedzictwa. Zależy nam na wypromowaniu znikającej kultury rzemieślników miejskich z wieloletnia tradycją fachu. Chcemy też przybliżyć nowemu pokoleniu, że zawód rzemieślnika nie daje tylko zawodu, ale i również tradycje tworzenia, pasję oraz możliwości specjalizacji w danej dziedzinie. Chcemy też promować naprawienie przedmiotów, którym można w ten sposób przedłużyć życie, a także stworzyć na zamówienie coś unikatowego.

Mapa ma służyć mieszkańcom danej dzielnicy i też przybliżyć historie miejsca i ludzi.

Mapa jest też zamieszczona w internecie: http://rzemieslnicy.miastojestnasze.org/

 

 

Autorem naszego filmiku jest członek  naszego Stowarzyszenia. Mistrz kręcenia i  montażu Tadeusz Nowakowski. 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.08.2017 22:10