Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bożena Kraczkowska

Bożena Kraczkowska

Olsztyn

Bożena Kraczkowska, urodziła się w Świdniku k. Lublina. Od ponad 40 lat związana z Warmią i Mazurami. Na co dzień pracuje jako redaktor w Gazecie Olsztyńskiej.
Pisarka, poetka, fotografik. Jej teksty śpiewają m.in. Maryla Rodowicz i Cezary Makiewicz.
Zrealizowała 6 autorskich wystaw fotograficznych (jedna w Niemczech), wydała tomik wierszy \"Da się żyć\". Premiera tomiku odbyła się w Galerii znanej warszawskiej artystki Katarzyny Czajka.
Wydała autorską płytę CD pt. \"Wystarczy mnie lubić\", w tym roku na rynku wydawniczym ukazała się jej powieść dla dzieci \"Purpurowe Gniazdo\".
Blogerka – prowadzi dwa blogi: autorski Malachitowy Las
http://malachitowylas.blogspot.com/
oraz blog książki Purpurowe Gniazdo
http://www.purpurowegniazdo.blogspot.com/

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4758 PLN z 4500 PLN

54 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.05.2014.

Mały człowiek z wielkim psem

O projekcie

           
Image title

  Mały człowiek z wielkim psem

                                             Wydanie książki, płyty CD oraz wernisaż obrazów. "Mały człowiek z wielkim psem" - projekt łączący obraz, słowo i dźwięk. Obrazy są specjalnie malowane do opowiadania. Kto wesprze projekt ma szansę otrzymać jeden z oryginałów.
 
   
Mały człowiek z wielkim psem jest propozycją dla młodzieży i dorosłych. Projekt uzupełnia płyta CD z piosenką pt. Blues na drugą stronę. Muzyka i tekst - Bożena Kraczkowska.

      

Mały człowiek z wielkim psem jest propozycją dla młodzieży i dorosłych. Projekt uzupełnia płyta CD z piosenką pt. Blues na drugą stronę. Muzyka i tekst - Bożena Kraczkowska.
Mały człowiek z wielkim psem - to tytuł opowiadania Bożeny Kraczkowskiej. Autorka zastanawia się w nim, jak ważni są w życiu dziecka rodzice i sama nam odpowiada: są tak samo ważni, jak  ważny jest przyjaciel. W tym przypadku wielki pies. Pies z opowiadania daje dziecku (Jaśkowi) ciepło, miękki dotyk i poczucie bezpieczeństwa, czyli to, co powinni dać mu rodzice. I Jasiek próbuje sam odwrócić te role. Bardzo się boi, ale walczy.
 
Walczy też Joanna, matka Jaśka; niespełniona malarka i prawdopodobnie alkoholiczka. Jednak ona walczy o siebie. Sceny malarskie opowiadania ilustrują rzeczywiste obrazy Marioli Żylińskiej-Jestadt. Przetaczające się przez płótna głównej bohaterki, surrealistyczne niebieskie arbuzy spajają słowo z kolorem. To niezwykle emocje!
Malarstwo Marioli Żylińskiej-Jestadt jest zachwycające; z jednej strony niespokojne i pełne lęków, a z drugiej strony wypchane wręcz ogromnym optymizmem. 
Bożena Kraczkowska i Mariola Żylińska-Jestadt spotykają się raz w roku, może dwa. I zawsze w czasie tych spotkań rodzą się ciekawe projekty.
Książeczka dla dzieci; Obraz do wiersza; Wiersz do obrazu; O śmierci na luzie- to niektóre z nich.
Serdecznie zapraszamy do wsparcia projektu!
Pozdrawiamy,
Bożena Kraczkowska 
Mariola Żylińska-Jestadt

Media o Twoim projekcie:

Mały człowiek z wielkim psem - Radio Zet Gold

www.youtube.com | 2014-04-23

Rozmowa nt. projektu "Mały człowiek z wielkim psem" rozmawiają Bożena Kraczkowska i Paweł Amulewicz w Radio ZET Gold

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.05.2014 18:06