Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Anna Szot

Anna Szot

Radom

Mam na imię Ania i jestem absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Kocham sztukę, to właśnie ona towarzyszyła mi od dziecka. Uważam, że jest jednym z ważniejszych elementów w życiu człowieka. Moją największą pasją jest malarstwo, rzeźba i tworzenie biżuterii. Dzięki uporowi oraz wieloletniemu rozwijaniu zdolności manualnych udało mi się połączyć te trzy dziedziny w spójną całość :) Specjalizuję się też miniaturze. Swoją małą twórczością dzielę się z ludźmi na moim blogu oraz na facebook'u, na które serdecznie zapraszam :)
Z plastycznych zainteresowań lubię jeszcze pracować w grafice cyfrowej, fotografować, szyć, tworzyć makiety, rysować i na prawdę wiele, wiele innych rzeczy :)
Uważam się za pozytywnie nastawioną do życia osobę, która lubi pomagać innym. Lubię wyzwania i zawsze staram się dać z siebie wszystko.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5527 PLN z 5500 PLN

56 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.03.2015.

Mała sztuka bliżej człowieka

O projekcie

 

 

 

      Witajcie! Nazywam się Ania Szot i jestem absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologicznego-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Kocham sztukę, od dziecka wychowywałam się w jej otoczeniu, dzięki czemu nauczyłam się, jak wielkie znaczenie ma w życiu człowieka. Mój projekt powstał w celu przekazania tej wiedzy innym oraz przybliżenia ludzi do sztuki. Jest to też chęć zwrócenia uwagi na problem masowego powielania wzorów. Ludzie starają się wyróżnić, a jednocześnie idą za modą dyktowaną przez media, powielając motywy. Większość kupuje modne rzeczy, co w przypadku biżuterii zazwyczaj oznacza masowo produkowane, tanie ozdoby. Łatwo dostać takie błyskotki, jednak równie łatwo rzucić je w kąt, gdy przeminie na nie moda. Wtedy trzeba kupić następne „na topie”. Gdzie tu jest miejsce na oryginalność? Chciałabym zachęcić ludzi do tego, by postawili na rękodzieło, które niesie ze sobą tę oryginalność. Fakt, taka biżuteria jest droższa, ale ma w sobie troskę o każdy szczegół i jest robiona specjalnie na życzenie danej osoby. Ma w sobie też ładunek emocjonalny – takie przedmioty docenia się bardziej, bo są unikatowe i moda nie ma na nie wpływu. Uważam, że warto uzbierać trochę więcej pieniędzy na taki unikatowy przedmiot – wtedy bardziej go docenimy i będziemy się nim cieszyć znacznie dłużej.

 

 

 

     Tworzę biżuterię i małe rzeźby wzorowane na przedmiotach codziennych. Sama wyjątkowo chętnie zbieram rzeczy wytworzone przez innych ludzi - posiadają ładunek emocjonalny i własną historię. Bardzo lubiłam dawać prezenty, które sama wykonałam – wiedziałam, że będą wyjątkowe. Znajomi reagowali bardzo pozytywnie na moje wytwory – stąd pojawił się pomysł na podzielenie się z innymi ludźmi moim pomysłem.

 

Od 08.12.2012. prowadzę bloga pod nazwą „Too Sweet”, na którym umieszczam swoje małe prace. Teksty pisałam po angielsku, bo po skończeniu studiów miałam w planach wyjazd za granicę, jednak stwierdziłam, że nie chcę opuszczać swojej Ojczyzny, dopóki nie spróbuję tutaj swoich sił. Dlatego od 17.05.2014 prowadzę bloga również po polsku.


Dlaczego „za słodkie”? Bo przeważnie ludzie widząc moje prace wypowiadają: „ojej, jakie to słodkie!”. O właśnie takie reakcje mi chodziło, pełne uśmiechu i pozytywnej energii! Jednak po jakimś czasie te wytwory stawały się tylko zbierającą kurz ozdobą pokoju. Myślałam, że fajnie by było uczynić moje prace praktycznymi tak, by można było je zabierać ze sobą - szukałam dla nich nowej formy. Od dłuższego czasu pragnęłam połączyć swoją sztukę z użytkowością. Wtedy właśnie stwierdziłam, że tworzenie oryginalnej biżuterii jest moim powołaniem, a zarazem kluczowym elementem mojego projektu. 
Zaczęło się od małych prac inspirowanych jedzeniem - głównie ciasteczkami i lodami, które starałam się oddać z jak najdokładniejszą precyzją. W całym procesie tworzenia najbardziej fascynowała mnie możliwość ciągłego eksperymentowania z materiałami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z czasem zaczęłam szukać własnych, bardziej charakterystycznych tematów, czegoś, co będzie wyzwaniem dla moich umiejętności. Tak powstały „mini gorseciki”, które aktualnie cieszą się największą uwagą wśród moich odbiorców. Są to zawieszki miniaturowych kopii gorsetów, których tworzenie jest dużo bardziej skomplikowane, ale sprawia mi wiele radości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednak wciąż mi czegoś brakowało i szukałam dalej. Potem przyszło oświecenie – dlaczego nie połączyć swoich dwóch największych pasji – malarstwa z tworzeniem biżuterii? Tak powstały mini obraziki. Jestem ogromną miłośniczką malarstwa i kocham swoje prace, lub prace, które ktoś dla mnie wykonał. Obrazy sprawiają, że czuję się szczęśliwa, jednak jest niemożliwością ciągłe przebywanie w ich pobliżu. Moment podróży zawsze wywoływał we mnie smutek, że muszę pozostawić swoje prace w domu. Żartowałam często, że gdyby były na tyle małe, by wziąć je do kieszeni, to bym je zabrała ze sobą w podróż. Tak narodził się pomysł tworzenia miniaturowych obrazów - biżuterii, które są blisko mnie. Tworzę małe podobrazia na których maluję farbami olejnymi. Używam do nich srebrnych elementów biżuteryjnych. Pierwszymi miniaturowymi obrazami były moje własne prace dyplomowe. Później próbowałam swoich sił w odtwarzaniu znanych i lubianych przeze mnie dzieł.

 

 

 

 

                 

 

     

 

 

 

 

Od początku moim zamysłem było stworzenie sztuki bliżej człowieka. Zazwyczaj gdy się o niej mówi ludzie wyobrażają sobie wielkie obrazy i rzeźby, kojarzą je z muzeami, galeriami czy wystrojem wnętrz. Często zapomina się, że jest nią również rękodzieło artystyczne. Chciałam, aby było bardziej cenione, by inni zrozumieli jak wiele emocji i serca wkłada się w jego tworzenie. Dzięki moim małym pracom każdy człowiek może być bardzo blisko sztuki, która przynosi szczęście i uśmiech na twarzy, a także uświadamia, że liczy się jakość, a nie ilość.

 

 

 

 

A do wszystkich :) Mała sztuka jest dla każdego :

Dla dzieci może stanowić lekki i przyjemny kontakt z działaniem plastycznym, co rozbudzi ich ciekawość wobec sztuki, a być może skłoni do własnych prób i zaowocuje odkryciem talentu. Zachęci do indywidualności.

 

Dla dorosłych – bo kto powiedział, że zawsze muszą być mega poważni – oryginalny, ręcznie stworzony dodatek podkreśli osobowość i zainteresowania. Może stanowić również świetny prezent dla bliskiej osoby.

 

Płeć też nie ma znaczenia – biżuteria jest nie tylko dla pań. Dla mężczyzn też znajdzie się coś ciekawego – jasne, już robiłam fajne przypinki do mankietów i breloczki do kluczy ;)

 

 

 

Do tej pory stypendium rektora pokrywało koszty mojego hobby. Ludzie spoza granic naszego kraju zaczęli interesować się moimi pracami – jednak moje zapasy zaczynają się kończyć. Bardzo nie chciałabym zaprzepaścić tej szansy. I tutaj pojawia się mój projekt, oraz gorąca prośba do Was, którzy to czytają – jeśli wierzycie we mnie i w moją małą misję niesienia sztuki i pozytywnej energii – proszę o wsparcie.

 

Mój projekt jest długoterminowy i przewiduje kilka etapów, na które będę zbierać pieniądze. Suma 5500 złotych jest na pokrycie pierwszych trzech. Na tyle też ustalam budżet projektu – jest to kwota, która pozwoli mi kontynuować moją pasję i udoskonalić warsztat. Mogę przysiąc, że każdą uzbieraną złotóweczkę przeznaczę na ten cel, w końcu jest to moja pasja. Nie widzę też przeszkód w stałym informowaniu wspierających w postępach projektu.

 

 

 

 

Etap 1 ( próg 5500 zł)

Zakup materiałów umożliwiających mi kontynuację mojego hobby oraz poszerzyć zakres działań.

Zakup mas plastycznych, komponentów, płynów, lakierów, farb.

Poprawa jakości komponentów, korzystanie z nowych surowców. Do tej pory tworzyłam z elementów takich jak stal antyalergiczna. Chciałabym „uszlachetnić” i podnieść jakość swoich wyrobów i dać ludziom możliwość wyboru między srebrem, a złotem.

Chciałabym udoskonalić swój warsztat – kupić lepszy sprzęt do wyrobu biżuterii, by ułatwić jej tworzenie np. łatwiej jest rozwałkować modelinę specjalną maszynką, niż wałkiem do ciasta ;) Przydatne będą nożyk modelarski, czy też pistolet do kleju.

 

Etap 2 ( próg 9000 zł)

Samo-promocja. Chciałabym mieć możliwość własnej reklamy. Cały czas sama projektuję swoje banery, ulotki czy wizytówki. Bardzo lubię pracować w programach graficznych. Byłoby miło móc zaprojektować, a potem wydrukować własną reklamę, ale do tego potrzebna jest dobra drukarka, papier i program graficzny. Nie potrzebuję sławy, ale chciałabym by moje prace rozeszły się po świecie przynosząc ludziom radość i nowinę, że w Polsce można znaleźć dobre rękodzieło oraz pozytywnych ludzi.

 

Etap 3 ( próg 12000 zł)

Zakup profesjonalnego sprzętu fotograficznego, aby poprawić jakość zdjęć. A jeśli zainteresowanie dopisze i ludzie byliby chętni, spróbowałabym nakręcić jakieś filmiki, jak np. tutoriale - jak samemu zrobić ciekawą biżuterię,  porady - jak dbać lub odnowić stare przedmioty, lub prowadzić dyskusje na dany temat, np. o prawach autorskich w rękodziele itp. Z chęcią podzielę się z innymi dotychczasowymi doświadczeniami oraz wiedzą, bym nie tylko ja skorzystała na tym projekcie.

 

Etap 4 - (próg 14000zł)

Ułatwienie ludziom dostępu do swoich prac – stworzenie własnej strony internetowej – dobra strona internetowa wygląda dużo profesjonalniej i zachęcająco, niż blog.

 

Etap 5 (próg 20000zł)

Spełnienie mojego marzenia – jeśli zainteresowanie dopisze i ludzie wspomogą, znajdą sens w tym co robię, bardzo chciałabym założyć własną działalność gospodarczą, by zostać własnym szefem i nie być zdanym na łaskę pracodawcy. W moim rodzinnym mieście jest bardzo trudno o DOBRĄ pracę. Jestem uczciwa i jeśli moje marzenie się spełni i zacznę zarabiać na swoich pracach w sposób ciągły, to chciałabym wspierać nasz kraj i płacić podatki – uważam, że tak należy postąpić - w końcu hobby stanie się moją pracą, a nie ma nic lepszego, niż zawodowe robienie tego co się kocha.

 

 

 

 

W zamian za pomoc oferuję ręcznie tworzone nagrody. Każdy wspierająca/cy mój projekt dostanie niepowtarzalny, stworzony specjalnie na tę okazję upominek. :)

 

1zł

Serdeczne podziękowania :)

 

5zł

Serdeczne podziękowania na e-mail :)

 

10zł

Słodka” kartka (wykonana w programie graficznym) z imiennymi podziękowaniami na e-mail.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

15zł

Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami wysyłana na adres wspierającej /ego.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

25zł

Słodka zawieszka / breloczek / broszka w kształcie ciasteczka.

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

35zł

Słodkie kolczyki w kształcie ciasteczek.

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

50zł

Słodki komplet (zawieszka + kolczyki) w kształcie ciasteczek.

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

80zł

Mały malunek na kartce, oprawiony w passe partout (do wyboru: krajobraz / kwiaty / „słodki specjał”)

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

100zł

Mały malunek na kartce, oprawiony w passe partout (do wyboru: krajobraz / kwiaty / „słodki specjał”)

+ Słodki komplet (zawieszka + kolczyki) w kształcie ciasteczek.

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

150zł

Gorsecik lub inny ulubiony przedmiot na zamówienie.

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

200zł

Zawieszka mini obrazik (do wyboru: krajobraz / kwiaty / „słodki specjał” )

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

250zł

Zawieszka mini obrazik z motywem na specjalne życzenie.

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

300zł

Malunek na ręcznie wykonanym podobraziu (10x10 cm) (do wyboru: krajobraz / kwiaty / „słodki specjał”)

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

400zł

Malunek na ręcznie wykonanym podobraziu (10x10 cm) z motywem na specjalne życzenie.

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

500zł

Komplet do wyboru: mini obrazików/gorsecików/ciasteczek (zawieszka + kolczyki) na srebrnych komponentach + malunek na ręcznie wykonanym podobraziu (10x10 cm) (do wyboru: krajobraz / kwiaty / „słodki specjał”)

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

1000zł

Słodka niespodzianka” - ręcznie ozdobione pudełeczko z kilkoma nagrodami wymienionymi wyżej :)

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

2000zł

Malunek na podobraziu (40x40cm) oraz zaprojektowanie i stworzenie zawieszki ( logo firmy lub specjalny motyw) + niespodzianki :)

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

 

4000zł

Nagroda Sponsora - Imię i nazwisko / logo oraz nazwa firmy wymieniana będzie w każdym projekcie / filmiku czy wydarzeniu tworzonym przez Too Sweet.

+ Na moim blogu, stronie internetowej oraz facebook'u zostanie umieszczone logo Sponsora.

+ Malunek na podobraziu (60x60cm) oraz zaprojektowanie i stworzenie zawieszki ( logo firmy lub specjalny motyw) + niespodzianki :)

+ Ręcznie wykonana kartka z imiennymi podziękowaniami.

+ Oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebook'u.

+ Informacje o Sponsorze we wszystkich filmikach, jakie stworzę.

+ Certyfikat z podziękowaniem za wsparcie projektu.

 

25000zł

Nagroda specjalna - Mecenasa mojej małej sztuki – nagrodą za spełnienie mojego marzenia będzie tytuł Mecenasa Małej Sztuki, co oznacza, ze imię i nazwisko / logo oraz nazwa firmy wymieniana będzie w każdym projekcie / filmiku czy wydarzeniu tworzonym przez Too Sweet.

+ Stworzenie specjalnej rubryki na moim blogu oraz stronie z informacjami, reklamą oraz linkiem do strony Mecenasa.

+ Stworzenie specjalnego filmu z podziękowaniami dla Mecenasa, zawierającymi jego logo lub hasło.

+ Informacje o Mecenasie w czołówce wszystkich filmików, jakie stworzę.

+ W przypadku firmy do każdego zamówienia będę dodawać ulotki/wizytówki Mecenasa.

+ Namalowanie na podobraziu (60x60) specjalnego obrazu z logo lub hasłem Mecenasa.

+ Zaprojektowanie i stworzenie zawieszki z logo lub hasłem Mecenasa.

+Certyfikat z podziękowaniem za wsparcie projektu.

 

+ Oczywiście dla wszystkich wspierających oficjalne podziękowania na moim blogu (zarówno ang jaki pol) oraz na facebooku.

 

+ dodanie do utworzenie specjalnej rubryki na moim blogu/stronie zawierająca listę wszystkich wspierających :)

 

 

 

Jeśli wsparcie będzie duże postaram się pododawać jeszcze jakieś małe bonusiki do nagród ;) Jestem również otwarta na ciekawe propozycje dotyczące nagród.


 

 

Długo nad dodatkowymi nagrodami myślałam, gdyż chciałam aby były to przedmioty, które wszyscy lubią, a za razem by stały się interesujące i wyjątkowe jak ludzie, którzy wesprą mój projekt i  je dostaną. Cały czas kieruję się ideą mojego projektu i chcę jak najwiecej rzeczy wykonywać ręcznie - co prawda nie potrafięszyć koszulek czy wypalać kubków, jednak na pewno każdy z nich będzie ozdobiony przeze mnie ręcznie - żadnych druków, żadnych powielanych wzorów. Zejdzie mi z tym dużo dłużej, ale dla Was kochani warto! Oto co wymyśliłam:

 

 

 

Każda osoba, która wsparła mój projekt za minimum 25 złotych otrzyma:

- Dodatkowy mały malunek na kartce, który będzie można dać bliskiej osobie w prezencie :)

 

 

Każda osoba, która wsparła mój projekt za minimum 25 złotych otrzyma:

- Okrągłą przypinkę Too SweeT!

Każda osoba, która wsparła mój projekt za minimum 100 złotych otrzyma:

- Ręcznie uszyty z filcu breloczek w kształcie pączka!

 

Przykładowy wygląd okrągłej przypinki:

 

Przykładowy wygląd pączka - breloczka:

 

 

 Każda osoba, która wsparła mój projekt za minimum 150 złotych otrzyma:

 - Ręcznie ozdobiona materiałowa torebka na zakupy.


Przykładowy wygląd torby:

 

 

Każda osoba, która wsparła mój projekt za minimum 250 złotych otrzyma:

- Ręcznie pomalowany kubek! 
- Ręcznie pomalowana podkładka pod kubek.


Przukładowy wygląd kubeczka:

             

 

 

Każda osoba, która wsparła mój projekt za minimum 300 złotych otrzyma:

Ręcznie robiona broszka w kształcie do wyboru: ciasteczka / gorsecika / mini obrazika / lub inny  motyw  wybrany przez wspierającego.

Każda osoba, która wsparła mój projekt za minimum 500 złotych otrzyma:

- Koszulka ręcznie ozdobiona z wyjątkowym motywem!

Przykładowy wygląd koszulek - proszę pamietać, że każda będzie niepowtarzalna i z innym wzorem:

 

Dla Pań :)

Dla Panów :)

 

 

 

Na razie to pozostanie tajemnicą ;)

 

 

 

Przybywam, by prosić Was kochani o pomoc! Do tej pory działałam głównie internetowo - na moim blogu i szczególnie facebooku - zbudowałam grono odbiorców mojej twórczości, nie tylko wśród znajomych (w kraju i za granicą). Zainteresowanie staje się coraz większe i nie chciałabym tego zaprzepaścić. Jednak gdziekolwiek bym się nie zgłaszała, wymagane jest poręczenie majątkowe lub żyrant. Nie chciałabym, by ktoś zastawiał za mnie swój dom, bo mnie jest potrzebne kilka tysięcy złotych. Bardzo bym chciała aby moje hobby przekształciło się w sposób na życie - nie ma dla artysty nic lepszego, niż możliwość utrzymania się z robienia tego, co kocha. Proszę, wspomóżcie moje marzenia. Pomóżcie mi, bym ja też mogła pomóc innym :)

 

Myślę, że dzięki wspaniałemu portalowi Polak Potrafi mój przekaz dotrze do większej ilości osób, niż przez mój blog czy facebook'a. A przekaz jest prosty – sztuka to nie tylko te wielkie i poważne dzieła w muzeach, których nie można dotykać – postawmy na sztukę, która może być blisko nas. Może nie zawiera jakichś głębokich treści, ale przynosi uśmiech oraz motywuje :) 
Zapraszam serdecznie do zapoznania się z moją małą twórczością. Nie tylko tworzę biżuterię, ale również maluję. Ostatnio pokrywam słynnymi malowidłami nawet gorsety i inne części garderoby :) Zwykłe przedmioty też można przemienić w rękodzieło ;)


 

 

 

Blog ang:

http://too-sweet-27.blogspot.com/

 

Blog pl:

http://too-sweet27.blogspot.com/

 

Facebook fanpage:

https://www.facebook.com/pages/Too-Sweet/103686713164608

Zapraszam również do dołączenia do "wydarzenia" - Mała sztuka bliżej szłowieka na facebooku:

 

https://www.facebook.com/events/855401961183245/860974323959342/?notif_t=event_mall_comment

 

 Wszelkie pytania proszę kierować na maila:dead.paint27@gmail.com

 


PATRONATZ przyjemnością informuję, że prodziekan Wydziału Sztuki, dr hab. Andrzej Markiewicz prof. UTHRad. wspiera mój projekt, oraz wystawił mojej osobie pozytywną opinię :) Jest mi bardzo miło i jest to dla mnie wielki zaszczyt!


 GAZETA WYBORCZA NAPISAŁA O MOIM PROJEKCIE KRÓTKI ARTYKUŁ  :D 

http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201,17277639,Too_Sweet__Mala_sztuka_blizej_czlowieka__ZDJECIA_.html?fb_ref=Default

 

 PROJEKT ORAZ TWÓRCZOŚĆ TOO SWEET JEST WSPIERANA PRZEZ SKLEP REBEL MADNESS


 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.03.2015 10:10