Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Koczułap

Paweł Koczułap

Zamość, Polska

Przygodę z komiksem zacząłem od \"Batmana\" będącego adaptacją pierwszego filmu. Później były tytuły TM-Semic. Wraz z pojawieniem się seriali animowanych na Polonii 1 zainteresowałem się komiksem azjatyckim. Jestem przedstawicielem pokolenia \"Kawaii\" ceniącym dobre, ciekawe komiksy i filmy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

423 PLN z 12000 PLN

18 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.02.2017.

Magazyn 'Dobra Manga'

O projekcie

 

Witajcie!

Chcemy wydać na polskim rynku nowoczesny magazyn hobbystyczny poświęcony azjatyckim komiksom, filmom i popkulturze. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o projekcie oraz przykładowymi grafikami.

 

Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość

 

Pomysł wydania magazynu istniał w mojej głowie od wielu, wielu lat. Kocham komiks od dzieciństwa i jako nastolatek czytając kultowe dzisiaj "Kawaii" czy też "Animegaido" przemknęła mi przez głowę myśl, że kiedyś chcę wydać coś podobnego. Oczywiście czasy się zmieniły, standardy współczesnych czasopism są całkiem inne, aniżeli w latach dziewięćdziesiątych. Początkowy pomysł ewoluował wraz rozwojem i zmianami zachodzącymi na rynku prasy komiksowej. Oczywiście samemu nie udałoby mi się zrobić czasopisma. Zaczęły się więc poszukiwania ludzi chętnych do współpracy, chcących tworzyć magazyn, mających głowy pełne pomysłów i wkładających serce w to co robią. (Paweł Koczułap - red. naczelny)

 

Idea magazynu "Dobra Manga" - CZAS POŚWIĘCONY LEKTURZE MANGI NIE BĘDZIE STRACONY POD WARUNKIEM ŻE WYBIERZESZ DOBRY TYTUŁ

 

Naszym zadaniem będzie zatem podpowiedzieć, które z dostępnych na polskim rynku tytułów są warte Twojej uwagi i pieniędzy. W ostatnich latach rynek komiksów azjatyckich w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Bogata oferta mangi jest widoczna zwłaszcza na półkach specjalistycznych sklepów komiksowych i Empików. W gąszczu tytułów można się pogubić i przegapić naprawdę ciekawe pozycje. Dlatego w magazynie prezentujemy tytuły, które nas zaintrygowały i chcemy podzielić się z Tobą naszą opinią. Stąd nazwa magazynu Dobra Manga. Znajdziesz tu rzetelnie napisane recenzje dobrych tytułów. Postaramy się pokazać różnorodność z jakiej słynie komiks azjatycki. Komedia, sensacja, kryminał, dramat, science-fiction, horror, erotyka itd. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno młodszy jak i starszy czytelnik. Zdamy relacje z branżowych imprez, przyjrzymy się nowościom filmowym, napiszemy o dobrych grach wideo dla fanów, rozpoczniemy serię wywiadów z ciekawymi ludźmi z branży. Każda dobra inicjatywa w fandomie trafi na strony magazynu. Zakładamy czytelniku, że jesteś otwarty na świat i na pewno ucieszysz się z recenzji komiksów europejskich i amerykańskich, książek i dużej porcji dobrej publicystyki. Zapraszamy również do lektury działu retro. O tym dlaczego o nostalgii lepiej czytać, aniżeli do niej wracać w praktyce, będzie w felietonie w premierowym numerze.

Dobra Manga ma wszystko, co powinien zawierać współczesny magazyn o azjatyckim komiksie. Dodatkowo w atrakcyjnej dla oka szacie graficznej! (Zespół redakcyjny)

 

Doświadczenie i świeżość czyli mieszanka wybuchowa

 

Taki jest właśnie nasz zespół. Mój pierwszy komiks to "Batman" 1/1990 będący adaptacją pierwszego aktorskiego filmu kinowego. Później były pozostałe tytuły TM-Semic i innych wydawnictw, aż w końcu dzięki serialom z Polonii 1 (i telewizyjnej Dwójki) odkryłem... mangę. "Secret Service", "Kawaii", "Animegaido" i pierwsze mangi JPF-u to była moja młodość. Dzisiaj mam wiele przeczytanych tytułów na koncie, pokaźną kolekcję komiksów (azjatyckich, europejskich, amerykańskich). Uwielbiam opowieści obrazkowe i chcę się dzielić tą radością i wiedzą z czytelnikami. Debiutowałem kilka lat temu w "Otaku"(recenzje "Princess Ai" i "Robin Hooda") oraz przez 2,5 roku szlifowałem warsztat pisząc recenzje dla "Kyaa!". To jednak wciąż było mało... teraz dzięki Waszemu wsparciu będę mógł pokazać Wam magazyn, jaki sam chciałbym czytać. Wszystko to jest oczywiście możliwe dzięki wspaniałemu zespołowi redakcyjnemu którego sylwetki (zdjęcia i krótkie opisy znajdziecie poniżej). Generalnie mamy w redakcji dwie osoby mogące pochwalić się bogatym doświadczeniem (ja i Jarek Drożdżewski który od wielu lat prowadzi popularny blog o komiksach) jak i osoby, które dopiero będą debiutować swoimi tekstami na łamach "Dobrej Mangi" (Ania Szewczyk i Renata Prościńska). Gwarantuję, że dziewczyny wniosą odpowienią ilość świeżości. W połączeniu z doświadczeniem daje to niezłą mieszankę wybuchową. Kamil za to zadba o odpowiednią jakość graficzną i ciekawy layout. Zresztą, przejrzyjcie poniższe grafiki.

 

Layout  magazynu (przykładowe strony):

 

 

 

 

Ekipa ludzi tworzącej periodyk:

 

Paweł Koczułap – redaktor naczelny, kilka słów o mojej osobie znajdziecie w ramce obok. W azjatyckim komiksie siedzę bardzo długooo i chętnie podzielę się Wami moim doświadczeniem. Do wszystkiego co związane z hobby podchodzę z pasją i zaangażowaniem. Jestem głównym pomysłodawcą projektu i chcę stworzyć magazyn z duszą!

 

Jarosław Drożdżewski – prowadzi ciekawy, popularny blog Półka z kulturą. Jeżeli go czytaliście, to wiecie że autor pisze bardzo dobre recenzje oraz posiada bogatą wiedzę na temat komiksów i Japonii. Polecam w szczególności jego felieton Za co kocham Japonię który ukaże się w premierowym numerze.

 

Anna Szewczyk – Anię znam od dzieciństwa. Pamiętam jeszcze jak kiedyś nagrywała Sailor Moon na kasety VHS (ja robiłem to samo z Kapitanem Tsubasą). Kiedy przysłała mi swoje recenzje do pierwszego numeru zakochałem się w jej tekstach. Gwarantuje, że Wy również się zakochacie, bo pisze bardzo, bardzo ciekawie.

 

Renata Prościńska – co prawda jeszcze żaden jej tekst nie znajdzie się w pierwszym numerze, ale bardzo mi pomagała w przygotowaniu materiałów do pierwszego numeru. Usilnie będę przekonywał przyszłą dietetyk, aby podzieliła się z Wami tajemnicami kuchni orientalnej.

 

Kamil Pawliczuk – człowiek dzięki któremu magazyn wygląda tak dobrze. Przełożył moją wizję do rzeczywistości. Dzięki zaangażowaniu Kamila wkrótce dostaniecie najnowocześniej wyglądający magazyn na rynku poświęcony naszemu hobby.

 

 

 

Dlaczego crowdfunding?

 

Każdy kto kiedyś myślał o podobnym przedsięwzięciu, wie jak duże koszty trzeba ponieść na starcie magazynu. Przede wszystkim druk magazynu. Aby wydać czasopismo na przyzwoitej jakości papieru, trzeba liczyć się z tym, że drukarni należy zapłacić dość dużą sumę. My oprócz ekskluzywnych treści i ciekawej szaty graficznej chcemy zaoferować czytelnikom papierowe wydanie na dobrej jakości papierze. Dlatego ustaliliśmy nas budżet projektu na 12 000 zł. Uzyskana suma (po odjęciu wiadomych opłat) pokryje w całości koszty wydania pierwszego numeru (80% sumy to koszty druku, pozostałe opłaty to koszt składu DTP, gadżetów będących nagrodami i przesyłek pocztowych). Dodatkowe środki zebrane w czasie kampanii pozwolą również na wydruk magazynu na najwyższej jakości papierze. Wszyscy którzy nas wesprzą, otrzymają magazyn i swoje nagrody w przeciągu miesiąca od zakończenia akcji.  Poza tym kampania crowdfundingowa pozwoli nam na ocenę, jakie jest zainteresowanie magazynem, która wersja (cyfrowa czy papierowa) cieszy się większym powodzeniem oraz jaki nakład magazynu wchodzi w grę przy wydaniu drugiego numeru. Poza tym liczymy, że dzięki kampanii crowdfundingowej naszym magazynem zainteresują się nie tylko fani komiksów. W końcu wiele osób mających konto na polakpotrafi.pl nie czyta komiksów. Każdy z członków redakcji byłby szczęśliwy, gdyby jego artykuł skłonił taką osobę do zapoznania się z konkretnym tytułem. Śmiało sięgajcie po nasz magazyn, odkryjemy przed Wami tajemnice powieści obrazkowych i zaręczamy, że dzięki nam przekonacie się, że komiks jest wspaniałym medium do przekazywania różnych treści. I wspaniałą rozrywką.

 

Dlaczego warto wesprzeć nasz projekt?

Mamy nadzieję że po przeczytaniu wyżej zamieszczonych informacji już wiecie, że warto wesprzeć nasz projekt. Wspierając wydanie magazynu "Dobra Manga" masz gwarancję że:

1. Dostaniesz kolorowy, nowoczesny magazyn o ciekawej szacie graficznej z ekskluzywnymi treściami;

2. W numerze znajdziesz: ciekawe, rzeczowe recenzje starannie wybranych przez nas tytułów, ambitną publicystykę, aktualności z branży, wywiady, relacje z imprez, dział retro.

3. NO MAINSTREAM FAN MAGAZINE - napis na okładce do czegoś nas zobowiązuje! W naszym magazynie odchodzimy nieco od głównego nurtu. Dużo miejsca poświęcamy nie tylko popularnym seriom, ale również twórczości niezależnej, komiksom mniej znanym szerokiej publiczności, ale godnym uwagi. Nie ma na polskim rynku takiego magazynu, jeżeli chodzi o tematykę azjatyckiego komiksu.

4. Wkładamy w tworzenie magazynu 100% serducha. Mamy nadzieję że będzieice to czuć, czytając pierwszy numer.

Wesprzyjcie nas w zbiórce, postaramy się Wam dostarczyć wyjątkowy magazyn!

Zespół redakcyjny "Dobrej Mangi"

Jeżeli masz pytania, pisz: pawelkoczulap1982@gmail.com

Jestem również na facebooku:

Paweł Koczułap (red. naczelny) - profil na facebooku

Dobra Manga - profil na facebooku

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.02.2017 21:09