Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

3 szyna

3 szyna

Warszawa

Zajmujemy się produkcją niezależnych filmów dokumentalnych. Zapisujemy otaczającą nas alternatywną rzeczywistość.
Szczególnie interesuje nas kobiecy punkt widzenia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6702 PLN z 6160 PLN

45 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.08.2015.

L.POETKI film dokumentalny

O projekcie

Czy znasz współcześnie żyjące poetki? Komu potrzebna jest poezja? Czy poezja pisana przez kobiety nieheteronormatywne pokazuje inny punkt widzenia? Jak żyją współczesne poetki?

Te i inne pytania stawiamy sobie przed realizacją tego filmu, który jest wynikiem poszukiwań artystycznych od 2009 roku w ramach działań Damskiego Tandemu Twórczego (DTT). Poetki nieheteronormatywne poznałysmy bliżej podczas pierwszej edycji O'LESS Festiwalu, organizowanego przez DTT w 2012 roku. Okazało się wtedy, jak wiele jest kobiet nieheteronormatywnych piszących poezję.

Bohaterki filmu - A.E.Frank (Agnieszka Eunika Frankowska), Agnieszka Anna Grzelczak, Ilona Ewa Urban - wydały lub zamierzają wydać swoje tomiki. Pochodzą z Warszawy i Poznania. Różnie definiują swoją seksualność. Angażują się w życie społeczne lub przyglądają się mu z boku. Uprawiają różne zawody. Ciekawi nas w nich właśnie ta różnorodność, to niewpisywanie się w powszechne wyobrażenie poety/poetki ze szkolnej lektury.

Dokument ma być filmową impresją, intymnym spotkaniem w ich środowisku. Obrazem zanurzonym w atmosferę miasta, w jakim żyją.

 

Nasze bohaterki tak same o sobie piszą:

 

A.e.Frank ur. 08.03.1972 r. (Agnieszka Frankowska) 


Urodzona 8 marca - czyli w Międzynarodowy Dzień Kobiet i w dzień śmierci Piotra Odmieńca Własta (Maria Komornicka); lesbijka / feministka / aktywistka / spółdzielczyni / poetka. Walczy o emancypację lesbijek; przez lata zaangażowana w działania poznańskiego Stowarzyszeniu Kobiet "Konsola" na rzecz kobiet nieheteronormatywnych (1996 - 2006); współorganizatorka pierwszego Marszu Równości w Poznaniu (2004) oraz jego kolejnych edycji w tym również tego zakazanego przez władze w 2005 r; założycielka poznańskiej "Wyspy Kobiet" (2011 - 2013), czyli przestrzeni wzorowanej na londyńskim Barze Wotever; obecnie angażuje sie w działania nowo powstającej Partii "Razem"; publikowała w feministycznym piśmie "Zadra", nieregularniku lesbijsko - feministycznym "Furia" i w sabatniku boginiczno - feministycznym "Trzy kolory"; na codzień zajmuje się rehabilitacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością intelektualną, jest wiceprezeską Dobrej Spółdzielni Socjalnej w ramach, której prowadzi Dobrą Kawiarnię; prywatnie partnerka swojej partnerki oraz fanka k.d.lang i szeroko rozumianej sztuki kobiet. Ciągle przed debiutem książkowym. Jej pierwszy tomik będzie nosił tytuł  "Pachwina".

 

Agnieszka Anna Grzelczak ur. 26.07.1983 r. 

Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.Życie studiuje, bo wie, że to potega wiedzy wciąż nieświadoma. Nigdy nie obojętna wobec niesprawiedliwości. Ambitna, przy tym skromna, twardo stojąca na ziemi, z wrażliwą duszą na ramieniu - swoisty mix. Nieprzeciętna osobowość, budząca optymizm u innych.

"Nie mam w zwyczaju litować się nad tym, którzy nad sobą płaczą. Wspierać mogę tych, u których widzę trud pracy, gdy im ciężko. Nie będę Cię głąskać po głowie i mówić - oj biedactwo. Nigdy nie usłyszysz tego ode mnie, bo irytuje mnie miękkość. Miej kręgosłup, płuca i temperament. Nie samym dobrem świat zbudowano, trzeba mieć jeszcze siłę, wiarę i orientację, by zrobic odważny krok do przodu."

 

Ilona Ewa Urban ur. 21.12.1985 r.

Niespokojny duch, który łącząc różne sposoby artystycznego wyrazu, żadnemu nie jest wierny do końca. Na co dzień pisze, rysuje, fotografuje, robi lampy z tykwy i rzeźby z drutu. Od czasu do czasu oddaje się pasji tworzenia biżuterii hand made i innym zajęciom mniej lub bardziej potrzebnym. W międzyczasie pracuje zawodowo, czyta i chodzi własnymi drogami. Byle dalej i pod prąd... zawsze czarno-biało, ale z domieszką tęczy.

Dotychczasowy dorobek: 
- tomik poezji „Zanurzona w kropli” (Wydawnictwo „e media” – 2010 r.), 

- powieść „Droga do światła” (Warszawska Firma Wydawnicza – 2012 r.), 
- tomik poezji "Na strunach tęczy - zatrzymując peronowe zegary" (Wydawnictwo „e media” – 2014).

 

Monika Rak / aktorka / mgr  sztuki / absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie / teatrolożka / 2/2 Damskiego TANDEMU Twórczego / uczęszczała do Warszawskiej Szkoły Reklamy na wydział Realizacji Filmowej i TV / autorka kilku dokumentalnych filmów krótkometrażowych i videoartów / debiutowała w 2006 roku filmem "Oni" (premiera w Kinie LAB CSW). W projekcie odpowiedzialna za zdjęcia i stronę techniczną.

 

Agnieszka Małgowska / reżyserka / mgr sztuki / absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie / teatrolożka / scenarzystka / researcherka / 1/2 Damskiego TANDEMU Twórczego.

W projekcie odpowiedzialna za scenariusz i stronę merytoryczną. 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

* Wszystkie nasze aktywności na stronach, do których linki są w kontakcie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Pieniądze chcemy  przeznaczyć na:

 • transport i noclegi dla ekipy filmowej (2 osoby)

 • dokupienie sprzętu (baterie do kamery, osłona przeciwwietrzna na ZOOM H4, dysk przenośny dedykowany temu projektowi)

 • postprodukcję (montaż, muzyka), w tym: tłumaczenie ścieżki dialogowej i wykonanie napisów w języku angielskim.

Naszą ambicją jest stworzenie filmu, który mogłybyśmy wysłać na festiwale filmów niezależnych i dokumentalnych. Dlatego tak potrzebna jest nam Twoja/Wasza pomoc w zdobyciu środków na ten cel.

 

Dlaczego? Bo wierzymy, że można realizować zamierzenia artystyczne poza głównym nurtem, że nie trzeba mieć wielkich pieniędzy i znajomości, że wystarczy oddolna inicjatywa, pasja, zawodowe umiejętności i Twoje/Wasze wsparcie, żeby zrobić ten film.

 

Dziękujemy Wam za wsparcie

 • ofiarowując kolekcjonerską edycję pinów, które w szczególny sposób są naznaczone przez bohaterki filmu.

 

 

        Pin po lewej to grafika Ilony Ewy Urban. 
        Pin po prawej to oryginalny portret Agnieszki Euniki Frankowskiej.  

 

 

       Ten zaś to zdjęcie autorstwa Agnieszki Anny Grzelczak.

 

 • płyta DVD z filmem 

      

 • plakat w wersji elektronicznej 
 • fotosy z filmu - oczywiście tuż po realizacji materiału filmowego
 • dwa wydane tomiki poetyckie

                

 • zdjęcia i grafiki Poetek (tu czeka Cię/Was niespodzianka) Donatorki i Donatorzy otrzymają mailem miniatury zdjęć, grafik i będą mogli sami wybrać nagrody.

 

 

 • Jeśli uda nam się osiągnąć 150% to wydamy je na wzbogacenie dokumentu o rozmowy z literaturoznawczyniami. 

Wtedy każdy, kto wpłacił kwotę pomiędzy 59-78 PLN, będzie miał dostęp do zamkniętego videobloga i na bieżąco będzie uczestniczył w zdjęciach z planu. 

A jeśli dopłaci kolejne 11 PLN to otrzyma:

* tytuł MIEDZIANEJ DONATORKI/MIEDZIANEGO DONATORA, a jej / jego nazwisko zostanie wyróżnione w ten sposób w napisach końcowych.

* tęczową ZAWIESZKę hand made – specjalnej edycji – wyprodukowanej przez Ilonę Ewę Urban i Damski Tandem Twórczy

 

 

 • Jeśli uda nam się osiągnąć 180 % to wydamy je na wzbogacenie dokumentu o zakup slidera, który pozwoli wykonać klimatyczne zdjęcia.

Wtedy każdy, kto wpłacił kwotę  79-98 PLN, będzie miał dostęp do zamkniętego videobloga i na bieżąco będzie uczestniczył w zdjęciach z planu.

A jeśli dopłaci jeszcze 11 PLN to otrzyma:

* tytuł BRĄZOWEJ DONATORKI/ BRĄZOWEGO DONATORA jej/jego nazwisko zostanie wyróżnione w ten sposób w napisach końcowych

* tęczowe KOLCZYKI lub BRANZOLETKĘ hand made – specjalnej edycji – wyprodukowanej przez Ilonę Ewę Urban i Damski Tandem Twórczy.

 

 

 • Jeśli uda nam się osiągnąć 200 % to wydamy je na zintensyfikowaną reklamę i promocje filmu.

Wtedy każdy, kto wpłacił kwotę  99-249 PLN, będzie miał dostęp do zamkniętego videobloga i na bieżąco będzie uczestniczył w zdjęciach z planu.

A jeśli dopłaci jeszcze 11 PLN to otrzyma:

* tytuł SREBRNEGO DONATORKI/ SREBRNEGO DONATORA a jej / jego nazwisko zostanie wyróżnione w ten sposób w napisach końcowych

tęczowy NASZYJNIK hand made – specjalnej edycji – wyprodukowanej przez Ilonę Ewę Urban i Damski Tandem Twórczy.

 

Biżuterię będziemy sukcesywnie pokazywać na naszej stronie fan page:

Warto więc ją często odwiedzać :-)

 

 

 

                  

                                       

          

 

 

 

 

 

                    mail: 3szyna[małpa]gmail.com

 

www.3szyna.pl
nasza strona reklamowa

dtandemt.blogspot.com
strona Damskiego TANDEMU Twórczego, którego 3szyna jest filmową odnogą. Szczególna uwagę zwracamy na: 

1. www.knh.vmx.pl
strona dużego projektu Kobieta Nie/heteronormatywna, który trwa od września 2014 - tu robimy filmy, rejestrujemy debaty, ale też je współorganizujemy

2. olessfestiwal.blogspot.com
strona O'LESS Festiwalu, który organizujemy od 2012 roku. Tu szczególnie polecamy zakładkę literacką.

3. olessliteratura.blogspot.com/p/poezja
zakładka dotycząca poezji na O'LESS Festiwalu 

 

Media o Twoim projekcie:

Poranek RDC: L. poetki

rdc.pl | 2015-07-13

Agnieszka Małgowska i Monika Rak mówiły w “Poranku RDC” o filmie dokumentalnym “L. poetki” i lesbijskim teatrze.

L.POETKI film dokumentalny - wspieramy

kobiety-kobietom.com | 2015-06-11

Czy znasz współcześnie żyjące poetki? Komu potrzebna jest poezja? Czy poezja pisana przez kobiety nieheteronormatywne pokazuje inny punkt widzenia? Jak żyją współczesne poetki?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.08.2015 18:06