Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Nicolas Vasseur

Nicolas Vasseur

Warszawa

Młody reżyser, który wraz ze swoim międzynarodowym zespołem chce pokazać inny wymiar kina.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 3500 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 21.04.2019 22:10

'Lost Tears' - film krótkometrażowy - dramat

O projekcie

  

"Lost Tears" jest krótkometrażowym 40 minutowym filmem stworzonym przez utalentowany i pełen pasji zespół młodych artystów.

 

Wyreżyserowany przez Nicolasa VASSEUR jest połączeniem kilku rodzajów filmowych. Możemy w nim odnaleźć odrobinę dramatu psychologicznego, romansu, jak również szczyptę horroru.

 

 

 

 

  "Lost Tears" jest filmem anglojęzycznym, stworzonym w Polsce przez międzynarodowy zespół młodych artystów. Powstał on z myślą o widzach będących osobami otwartymi, nie bojącymi się dyskutować w kwestii kontrowersyjnych tematyk, seksualności i złożoności psychiki ozdób po przejściach. Atmosfera filmu oscyluje pomiędzy lekkością, a napięciem przybliżając z każdą minutą widza do zrozumienia głównego bohatera oraz zadania sobie pytań o własne przekonania. 

 

            Matt w wieku 12 lat jest świadkiem śmierci swego ojca, w następstwie czego powstaje u niego wiele problemów psychicznych. W ramach pomocy chłopiec otrzymuje terapię psychiatryczną, w trakcie której jest wielokrotnie wykorzystywany seksualnie przez swojego lekarza. Chłopiec zachowuje w tajemnicy tragiczne przeżycia chcąc uchronić matkę przed kolejnym cierpieniem. Z czasem wpływa to na wykształcenie u niego bardzo silnej osobowości charakteryzującej się sarkastycznym podejściem do świata. Przełom następuje dopiero po 15 latach, kiedy poznaje w barze młodego mężczyznę  - Adama. Dzięki swojej spontaniczności Adam odkrywa przed Mattem nieznane mu dotąd piękno życia i poczucie radości. Męzczyźni stają się sobie coraz bliźsi co z czasem owocuje miłością. Szczęście jednak nie ma trwać długo, ponieważ demony przeszłości postanawiają ponownie nawiedzić Matta...

 

Zdjęcia na planie filmowym trwały 7 miesięcy. Pozostał nam montaż filmu oraz przetłumaczenie dialogów na polskie napisy.

 

          Budowanie zespołu było bardzo drugim procesem, ponieważ chcieliśmy za wszelką cenę dobrać odpowiednich aktorów umiejących jednocześnie oddać złożoność granych przez siebie postaci, jak równiez przedstawić skomplikowane relacje pomiędzy bohaterami.

 Wierzymy w subtelne i mocne kino, które jest odbiciem naszego własnego życia. Dlatego aktorstwo jest priorytetem, ponieważ pozwola nam nadać filmowi siłę emocjonalną. 

 Jesteśmy dumni z efektów przeprowadzonych przez nas castingów oraz z pracy jaką nasi aktorzy włożyli w zbudowanie atmosfery ukazującej meritum tematyki "Lost Tears". Chcielibyśmy poniżej zapoznać Was z naszym zespołem: 

 

 

Adam HADI : Matt Foster

 

 

Jan Marczewski : Dr Frank Miller 

 

Sebastisan Słomiński : Adam 

  

@Marta Miklinska

 

Magdalena Dębicka : Fiona Foster

 

Simon Janzen : Young Matt Foster

 

Garrett Hunter : The Barman

 

 Praca nad technicznymi aspektami filmu przypadła polsko-francuskiemu zespołowi złożonemu zarówno przez specjalistów w swojej dziedzinie, jak również  przez pasjonatów:

 

Reżyseria - Nicolas Vasseur

 

 

Scenariusz - Nicolas Vasseur, Garrett Hunter

Zdjęcia - Jan Gierach

Muzyka - Loic Vincent

Kierownik produkcji - Małgorzata Skorupska, Nicolas Vasseur

Produkcja - Nuit Blanche production

Montaż - Nicolas Vasseur

Asystent reżysera - Andrzej Zhuravskyy

Makijaż - Krzysztof Podżus

Operator kamery - Aleksander Gierach, Michał Sierakowski

Dźwięk - Andrzej Zhuravskyy, Noe Nitot, Michał Włoczkowski

Konsultant - Garrett Hunter

Pilot drona - Nicolas Ozarm

 

 

Po co są fundusze?

 

Publiczne wsparcie finansowe wciąż spada, kultura potrzebuje prywatnego finansowania, aby nadal istnieć, produkować i ewoluować. Cały projekt został w pełni realizowany z własnego budżetu i brakuje nam wskazanej kwoty do sfinansowania postprodukcji i kosztów dyfuzji na festiwalach.

 

Poniżej podajemy szczególowo koszty, z którymi pozostało nam się liczyć:

 

- 1000 zł  - końcowa obróbka techniczna filmu (nałożenie koloru, montaż, obróbka audio video),

- 700 zł  - soundtrack,

- 1000 zł  - na zgłoszenie filmy na festiwale,

- 800 zł -  premiera filmu w kinie.

 

Kiedy?

 

    Posiadając powyższe fundusze potrzebowalibyśmy miesiąca na dokończenie obróbki technicznej filmu i moglibyśmy zaprosić naszych sponsorów już w maju bieżącego roku na premierę filmu w kine dostępna z polskimi napisami

 

Mamy prawdziwe ambicje związane z tym filmem. Poprzez autoprodukcję i finansowanie społecznościowe możemy ze sobą współpracować i tworzyć bezpłatne kino, które będzie odpowiedzią na aktualne potrzeby społeczeństwa.

 

ZAPRASZAMY WAS NA WSPÓLNĄ PRZYGODĘ! :)

 

 

Na chwilę obecną możemy podzielić się niewielkim zwiastunem naszego filmu dostępnym pod linkinem poniżej: 

https://youtu.be/yVtlkm8hlac