Dołącz do naszej społeczności!

Lil Ironies - brakuje na mastering i tłoczenie płyty!

Kategoria - Muzyka

114%

Postęp

5710 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

Projekt Lil Ironies - brakuje na mastering i tłoczenie płyty!
Nazywamy się Lil Ironies.


Od dwóch lat uparcie zajmujemy się muzyką :-) Podobno z dobrym skutkiem. A nawet jak z niedobrym - i tak będziemy to robić dalej ;-)

Potrzebujemy wsparcia do skończenia naszej debiutanckiej płyty. Większość kosztów ponieśliśmy sami na nagranie i miks (ok 10000 zł...). Na ostatniej prostej brakuje nam pieniędzy na mastering płyty oraz jej wytłoczenie... Brakuje też na klip, ale powiedzmy, że to już jest luksus, na który pozwolimy sobie, jeżeli np uda nam się zebrać cokolwiek ponad minimum niezbędne do skończenia płyty. Jeżeli zbiórka się nie uda - będziemy zmuszeni sprzedać również pianino i karton, których użyliśmy do nagrania filmiku promującego nasz projekt ;-)

Oto próbka naszej płyty:Zespół istnieje od półtora roku – w trakcie pracy nad debiutanckim materiałem zostaliśmy zaproszeni na festiwale – NowoBrzmienia we Wrocławiu, Re:Wizje, Uruchomucho w Warszawie oraz Warsaw Music Week, dotarliśmy również do finału konkursu „Zrób Głośniej” t-mobile-music.Zapraszamy na naszą stronę:

http://www.lilironies.pl/


I do polubienia nas:

https://www.facebook.com/lil.ironieshttp://lilironies.bandcamp.com

A tutaj trochę Lil Ironies live:


Nasza muzyka to efekt minimalistycznego podejścia do dźwięków i aranżu – wszystko na możliwie ascetycznej, ale lekko przybrudzonej płaszczyźnie muzycznej. Brudny minimalizm – tak określamy swoją „szufladę” w muzyce. Paradoksalnie staramy się osiągnąć cel przy użyciu bardzo szerokiego instrumentarium: od piwnicznie brzmiącej perkusji, czy zabawkowych klawiszy, przez kontrabas i gitarę aż po cyfrowe pady, syntezatory, ale też wirtualne instrumenty i fortepian…
Eksplorując całe bogactwo dostępnych współcześnie możliwości, zazwyczaj pozwalamy utworom zabrzmieć jakby były „niedoaranżowane”. Proste glassowskie motywy, dysonanse, elektroniczne zgrzyty, czy fragmenty oparte tylko na kontrabasie i perkusji - wszystko zgodnie z zasadą „lepiej mniej niż więcej”. Napawając się ciszą, instrumentaliści pozostawiają dużo przestrzeni dla Kinty - wokalistki obdarzonej mocnym, miejscami schizofrenicznym i depresyjnym głosem. Teksty obnażają najskrytsze emocje, stanowiąc studium bolesnego przeżywania życia i sztuki "naprawdę" - zjawisko często zapomniane dla pokolenia Facebook.

Media o Twoim projekcie:

Crowdfunding – zespół Lil Ironies zbiera na płytę

webologia.pl | 2013-12-20


Dziś czas na trochę prywaty. Crowdfunding nie jest w Polsce pewnie tak popularny jak w USA, ale pojawiają się platformy, które pozwalają nam wesprzeć różne ciekawe inicjatywy. Najpopularniejszym serwisem wspierającym różne projekty, głównie tworzone przez Polaków i dla Polaków, jest witryna Polak potrafi.

Lil Ironies: na tym polega szaleństwo

www.t-mobile-music.pl | 2013-12-18


Na froncie urocza, śpiewająca dziewczyna, za nią kilku kolegów, którzy przy użyciu różnych instrumentów grają "brudny minimalizm". "Nazywamy się Lil Ironies. Od dwóch lat uparcie zajmujemy się muzyką. Podobno z dobrym skutkiem."

64

Wspierających

5710 zł

Z całkowitej kwoty 5000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 01.02.2014

Wesprzyj projekt

Wpłać 1 zł lub więcej!

podziękowanie na fb!

0 Wspierających
 

Wpłać 5 zł lub więcej!

jeden utwór w formacie mp3 na dwa tygodnie przed premierą + podziękowanie na fb!

0 Wspierających
 

Wpłać 10 zł lub więcej!

płyta w formacie mp3 na dwa tygodnie przed premierą, podziękowanie na fb,

5 Wspierających
 
Pozostało: 99

Wpłać 15 zł lub więcej!

Nowy album do ściągnięcia w postaci wav + okładka elektroniczna w formacie pdf na dwa tygodnie przed premierą.

1 Wspierający
 
Pozostało: 498

Wpłać 25 zł lub więcej!

płyta na nośniku CD, podziękowanie na fb

2 Wspierających
 
Pozostało: 477

Wpłać 30 zł lub więcej!

płyta na nośniku CD z podpisami lil ironies, podziękowanie na fb

23 Wspierających
 
Pozostało: 87

Wpłać 50 zł lub więcej!

płyta CD, powiększenie grafiki z okładki płyty (projekt Piotra Dąbrowskiego), podziękowanie na fb.

13 Wspierających
 
Pozostało: 487

Wpłać 100 zł lub więcej!

płyta CD z podpisami lil Ironies, czarna, lub biała koszulka z logo lil Ironies w elipsie (www.lilironies.pl - zdjęcia wkrótce), podziękowanie na fb.

13 Wspierających
 
Pozostało: 18

Wpłać 1000 zł lub więcej!

płyta CD, oraz krótki, kameralny akustyczny koncert - gitara, wokal, w uzgodnionym z zespołem terminie, po opłaceniu kosztów dojazdu i noclegu, podziękowanie na fb, oraz na okładce płyty.

2 Wspierających
 
Pozostało: 50

Wpłać 3000 zł lub więcej!

płyta CD z podpisami lil Ironies, organizacja koncertu w dowolnym miejscu w Polsce w uzgodnionym z zespołem terminie, po opłaceniu kosztów dojazdu i noclegu oraz spełnieniu ridera, podziękowanie na fb, oraz na okładce płyty.


0 Wspierających

O autorze

lilironies

lilironies

Warszawa

Zespół istnieje od półtora roku – w trakcie pracy nad debiutanckim materiałem zostaliśmy zaproszeni na festiwale – NowoBrzmienia we Wrocławiu, Re:Wizje, Uruchomucho w Warszawie oraz Warsaw Music Week, dotarlismy również do finału konkursu „Zrób Głośniej” t-mobile-music.. Nasza muzyka to efekt minimalistycznego podejścia do dźwięków i aranżu – wszystko na możliwie ascetycznej, ale lekko przybrudzonej płaszczyźnie muzycznej. Brudny minimalizm – tak określamy swoją „szufladę” w muzyce.

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.