Dołącz do naszej społeczności!

Wydanie drukiem książki ''Legendy Pomorza''

Kategoria - Książki/Publikacje

10%

Postęp

2980 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

jaka idea nam przyświeca?

Pomorze, pas ziemi ciągnący się wzdłuż południowego brzegu Bałtyku, to dla Polaków popularne miejsce letniego wypoczynku. Takie właśnie są najczęstsze skojarzenia wczasowiczów: morze, plaża, wydmy, opalenizna…

A gdyby tak spojrzeć na Pomorze z innej strony? Zagłębić się w jego długie i burzliwe dzieje, poznać wielowiekową spuściznę kulturalną, dzisiaj stosunkowo słabo znaną – i to nie tylko osobom z głębi Polski, ale nawet, nader często, samym współczesnym Pomorzanom? Spróbować odkryć tę tajemniczą krainę, po której - jeśli wierzyć dawnym sagom - spacerowały niegdyś potężne stolemy i maleńkie skrzaty, gdzie rybacy wyławiali z morza zielenice, diabły – bez większych sukcesów – próbowały zwodzić dobrych ludzi na złą drogę, a nad tym wszystkim pieczę sprawowały gryfy, otulające nadmorską krainę swoimi opiekuńczymi skrzydłami?

Kampania finansowania społecznościowego Wydanie drukiem książki ''Legendy Pomorza''

 

co chcemy zrealizować?

Chcemy przybliżyć obecnym mieszkańcom Pomorza (oraz innych regionów Polski) wyjątkowość historii i baśniowość krainy nad Bałtykiem.

Efektem projektu ma być wydanie w formie książkowej zbioru 200 legend, podań, opowieści opracowanych na nowo na podstawie źródeł archiwalnych. Książka będzie liczyć ok. 500 stron, a zawarte w niej teksty dotyczą obszaru Księstwa Pomorskiego - niemieckiej i polskiej jego części (zobacz na mapie). 

Treść książki wzbogaci 30 ilustracji wybranych legend (zobacz przykładowe obrazy).

Legendom towarzyszą także krótkie opisy uzupełniające tekst o informacje  osadzające je w miejscu i czasie, przybliżające realia epoki. 

Przykładową legendę udostępniamy w formie ebooka do pobrania w formatach mobi oraz epub

Projekt Wydanie drukiem książki ''Legendy Pomorza''      Projekt Wydanie drukiem książki ''Legendy Pomorza''      Zbiórka Wydanie drukiem książki ''Legendy Pomorza''

Zbiórka Wydanie drukiem książki ''Legendy Pomorza''      Kampania crowdfundingowa Wydanie drukiem książki ''Legendy Pomorza''      Kampania finansowania społecznościowego Wydanie drukiem książki ''Legendy Pomorza''

Od samego początku chcemy, by książka była wartościową publikacją, starannie opracowaną merytorycznie, a także edytorsko. Chcemy, by jej wydaniu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera i zainteresowanie. Bo jest to książka, która zasługuje na swoją własną legendę! :-)

Dlatego książka będzie mieć dwie różne okładki i obie znajdą się w każdym wydanym egzemplarzu (zobacz oba projekty okładek). Jakby tego było mało jedna z okładek będzie zupełnie odmienna, bo tytuł znajdzie się nie na przodzie okładki, a na jej tyle! Jak to zrobimy? Przekonacie się gdy książka się ukaże. 

Zbiórka Wydanie drukiem książki ''Legendy Pomorza''

kim jesteśmy? 

Niniejszy projekt tworzymy w dwie osoby: Jarek Kociuba - autor, Szymon Jeż - wydawca.  

Wspierają nas dodatkowo osoby wykonujące ilustracje (Justyna Szklarska), skład (Aleksandra Brambor), opracowanie graficzne (Adrian Łaskarzewski). 

czemu finansowanie społecznościowe?

Zdecydowaliśmy się na finansowanie społecznościowe, gdyż chcemy dotrzeć do osób zainteresowanych pomorską tematyką, a przy tym zaangażowanych na tyle, by uczestniczyć w wydaniu książki. 

Finansowanie społecznościowe pozwoli dodatkowo ominąć bariery rynku wydawniczego, który znamy z własnego doświadczenia.

co chcemy sfinansować?

Prace nad wydaniem książki trwają już od pewnego czasu. Mamy gotowe teksty, które znajdą się w książce. Wykonana została część ilustracji oraz wstępny skład. Teraz chcemy dokończyć prace nad książką i ją wydrukować - na to przeznaczymy zebrane pieniądze (oraz na wykonanie nagród!). 

co w zamian za wsparcie?

Wszystkim wspierającym oferujemy (odpowiednio do zaangażowania finansowego):

  1. wymienienie jako darczyńcy w książce,
  2. egzemplarze wydanych dzięki wsparciu „Legend Pomorza”
  3. egzemplarze książki „Pomorze - praktyczny przewodnik turystyczny”, naszego wcześniej wydanego tytułu (ponad 700 stron, kilkaset kolorowych zdjęć, opisy ponad 100 miejscowości po polskiej i niemieckiej stronie Pomorza - zobacz tu),
  4. płócienne torby z herbem wielkim Księstwa Pomorskiego - idealne do noszenia książek :-)
  5. ceramiczne kubki z mapą i herbem wielkim Księstwa Pomorskiego - do popijania herbaty lub kawy podczas lektury :-),
  6. dla najbardziej hojnych osób lub firm - zamieszczenie logosów na skrzydełkach okładek oraz reklamy na końcu książki. 

 Zbiórka Wydanie drukiem książki ''Legendy Pomorza''Zbiórka Wydanie drukiem książki ''Legendy Pomorza''

Kampania finansowania społecznościowego Wydanie drukiem książki ''Legendy Pomorza''

Wierzymy, że nasz projekt zakończy się powodzeniem dzięki Waszemu wsparciu - osób, których sercom bliskie jest Pomorze, którym ta książka jest potrzebna; którzy czują się współcześnymi Pomorzanami chcącymi wiedzieć więcej o swojej małej ojczyźnie. 

W ciągu 2 miesięcy od szczęśliwego zakończenia projektu książka trafi do Waszych rąk :-)

Jeśli uda nam się przekroczyć próg 120% zakładanej kwoty przygotujemy dodatkowe upominki (pocztówki, przypinki) dla wszystkich wspierających, do których będą miały trafić egzemplarze książki. 

 

... BO TA KSIĄŻKA ZASŁUGUJE NA SWOJĄ WŁASNĄ LEGENDĘ!

Więcej o naszym projekcie na naszym fanpage

 

Media o Twoim projekcie:

Ta książka mogła być legendą. Jeszcze może, ale czeka na spore dotacje od czytelników

| 2015-05-11


Pomorzanin potrafi: pomóż wydać Legendy

| 2015-05-09


Czy to się wyda? Chodzi o "Legendy Pomorza". Zbiórka na książkę

szczecin.gazeta.pl | 2015-04-13


Nietypowa inicjatywa wydawnictwa. Czytelnicy mogą zainwestować w wydanie książki i dostać jej egzemplarze oraz gadżety. Treść już jest. Wystarczą drobne poprawki i oddanie do druku.

"Legendy Pomorza" [ROZMOWA]

radioszczecin.pl | 2015-04-13


500-stronicowa książka zawierająca dwieście legend czeka na wydanie. Autorem opracowania jest Jarosław Kociuba, który zebrał pomorskie legendy powstałe między X a XIX wiekiem. Dotyczą one miejscowości leżących obecnie po polskiej i niemieckiej stronie. Dzięki platformie crowdfundingowej "Polak Potrafi", każdy zainteresowany pomocą w wydaniu książki może się do tego przyczynić. Szczegóły na stronie: polakpotrafi.pl/projekt/legendy-pomorza. W studiu autor "Legend Pomorza", Jarosław Kociuba oraz Szymon Jeż, Walkowska Wydawnictwo. Dla jakiego odbiorcy przeznaczona jest ta książka?

Legendy Pomorza

www.szczecin.eu | 2015-04-07


Walkowska Wydawnictwo i Fundacja Pomeranus pragnie dzięki finansowaniu społecznościowemu i portalowi PolakPotrafi.pl wydać "Legendy Pomorza."

Społecznościowa zbiórka na wydanie książki ”Legendy Pomorza”

www.gazetakaszubska.pl | 2015-04-02


Przygotowali książkę będącą zbiorem legend pomorskich. Teraz chcą zebrać pieniądze na jej wydanie. Jarek Kociuba – autor oraz Szymon Jeż – wydawca, wykorzystując crowdfunding zgromadzili już niemal 1000zł na publikację „Legend Pomorza”. Do potrzebnej kwoty jeszcze sporo brakuje, ale są dobrej myśli.

Pomorzanin potrafi

24kurier.pl | 2015-04-01


Dwieście legend dotyczących Księstwa Pomorskiego opracowanych na nowo na podstawie źródeł archiwalnych czeka na wydanie. Publikację 500-stronicowego zbioru lokalnych mitów i gawęd o krainie, w której rybacy wyławiali z morza zielenice, mogą wspomóc czytelnicy.

O rycerzach, książętach i mitycznych stworach – czy Pomorze potrzebuje książki z legendami? Zdecyduj

www.wszczecinie.pl | 2015-03-31


Prawie 30 tys. zł – tyle potrzebują, by wydać 200 legend z ziem dawnego Księstwa Pomorza. Czy taka pozycja jest w ogóle potrzebna na rynku? Przekonamy się w połowie maja – wtedy kończy się zbiórka funduszy w serwisie PolakPotrafi.pl.

33

Wspierający

2980 zł

Z całkowitej kwoty 29500 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt uda się, jeśli otrzyma co najmniej 29500 zł
wsparcia do 16:00 14.05.2015

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Zamieścimy Twoje imię i nazwisko na specjalnej stronie książki "Legendy Pomorza", gdzie będą wymienieni wszyscy darczyńcy.

6 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Twoje nazwisko zostanie wymienione na specjalnej stronie książki "Legendy Pomorza" wśród wszystkich darczyńców, otrzymasz także 1 egz. tej książki (w cenie wysyłka listem poleconym na terenie Polski).

15 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 95 zł lub więcej!

Twoje nazwisko zostanie wymienione na specjalnej stronie książki "Legendy Pomorza" wśród wszystkich darczyńców, otrzymasz także 2 egz. tej książki z autografem Autora (w cenie wysyłka listem poleconym na terenie Polski).

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 125 zł lub więcej!

Twoje nazwisko zostanie wymienione na specjalnej stronie książki "Legendy Pomorza" wśród wszystkich darczyńców, otrzymasz także 1 egz. tej książki oraz 1 egz. "Pomorze - praktyczny przewodnik turystyczny po ziemiach Księstwa Pomorskiego" z autografem Autora (w cenie przesyłka kurierska na terenie Polski).

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

Twoje nazwisko zostanie wymienione na specjalnej stronie książki "Legendy Pomorza" wśród wszystkich darczyńców, otrzymasz także 1 egz. tej książki oraz 1 egz. "Pomorze - praktyczny przewodnik turystyczny po ziemiach Księstwa Pomorskiego" z autografem Autora, a także płócienną torbę i ceramiczny kubek (w cenie przesyłka kurierska na terenie Polski).

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 190 zł lub więcej!

Twoje nazwisko zostanie wymienione na specjalnej stronie książki "Legendy Pomorza" wśród wszystkich darczyńców, otrzymasz także 2 egz. tej książki oraz 1 egz. "Pomorze - praktyczny przewodnik turystyczny po ziemiach Księstwa Pomorskiego" z autografem Autora, a także płócienną torbę i ceramiczny kubek (w cenie przesyłka kurierska na terenie Polski).

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 225 zł lub więcej!

Twoje nazwisko zostanie wymienione na specjalnej stronie książki "Legendy Pomorza" wśród wszystkich darczyńców, otrzymasz także 2 egz. tej książki oraz 2 egz. "Pomorze - praktyczny przewodnik turystyczny po ziemiach Księstwa Pomorskiego" z autografem Autora (w cenie przesyłka kurierska na terenie Polski).

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 250 zł lub więcej!

Twoje nazwisko zostanie wymienione na specjalnej stronie książki "Legendy Pomorza" wśród wszystkich darczyńców, otrzymasz także 2 egz. tej książki i 2 egz. "Pomorze - praktyczny przewodnik turystyczny" z autografem Autora oraz 1 torbę płócienną i 1 kubek ceramiczny (w cenie przesyłka kurierska na terenie Polski).

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 390 zł lub więcej!

Twoje nazwisko zostanie wymienione na specjalnej stronie książki "Legendy Pomorza" wśród wszystkich darczyńców, otrzymasz także 3 egz. tej książki i 3 egz. "Pomorze - praktyczny przewodnik turystyczny" z autografem Autora oraz 3 torby płócienne i 3 kubki ceramiczne (w cenie przesyłka kurierska na terenie Polski).

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 650 zł lub więcej!

Twoje nazwisko zostanie wymienione na specjalnej stronie książki "Legendy Pomorza" wśród wszystkich darczyńców, otrzymasz także 5 egz. tej książki i 5 egz. "Pomorze - praktyczny przewodnik turystyczny" z autografem Autora oraz 5 toreb płóciennych i 5 kubków ceramicznych (w cenie przesyłka kurierska na terenie Polski).

0 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 1500 zł lub więcej!

Wraz z 15 egz. książki "Legendy Pomorza" z autografem Autora darczyńca (osoba lub firma) otrzyma umieszczenie logo na skrzydełku obwoluty i okładki książki "Legendy Pomorza" oraz w filmie promującym książkę (w cenie dostawa książek przesyłką kurierską na terenie Polski).

0 Wspierających
Pozostało: 3 z 3

Nagroda za 3000 zł lub więcej!

Wraz z 30 egz. książki "Legendy Pomorza" z autografem Autora oraz 15 kubkami darczyńca (osoba lub firma) otrzyma umieszczenie logo na skrzydełku obwoluty i okładki książki oraz w filmie promującym książkę. (w cenie dostawa książek i kubków przesyłką kurierską na terenie Polski).

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 5000 zł lub więcej!

Wraz z 50 egz. książki oraz 25 kubkami i 25 torbami darczyńca (osoba lub firma) otrzyma tytuł SPONSORA GŁÓWNEGO, umieszczenie logo na skrzydełku obwoluty i okładki książki oraz na osobnym ekranie w filmie promującym książkę, a także możliwość zamieszczenia jednostronnicowej reklamy wizerunkowej na końcowych stronach książki.

0 Wspierających

O projektodawcy

Szymon Jeż

Szymon Jeż

Szczecin

Jestem Pomorzaninem od urodzenia (w Stargardzie), a obecnie mieszkam w Szczecinie. Od lat jestem związany z wydawaniem książek i czasopism. Swój patriotyzm lokalny staram się łączyć z pracą zawodową. Pod marką Walkowska Wydawnictwo uczestniczyłem w wydaniu przewodników, albumów, powieści, a także aplikacji mobilnych o Szczecinie i Pomorzu, współtworzę czasopismo „Szczeciner”. Wspólnie z Jarkiem Kociubą wydaliśmy obszerny przewodnik po Pomorzu - pierwszą taką książkę opisującą łącznie obie części regionu, polską i niemiecką.
Lubię pływać kajakiem po Międzyodrzu i wędrować po Puszczy Bukowej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: