Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Łukasz Stasiorowski

Łukasz Stasiorowski

Chełmno

Urodzony 12 sierpnia 1989 roku w Toruniu. Oczarowany magią kina od najwczesniejszych lat dziecięcych, miłośnik horroru, głównie kina grozy klasy B z lat dawno minionych. Wierny fan filmów Wesa Cravena, Sama Raimiegi i Stevena Spielberga. Uwielbia grozę literacką, zwłaszcza autorstwa Stephena Kinga.
Zadebiutował amatorskim komediohorrorem LEGENDA, w którym pełnił role reżysera, scenarzysty, producenta, aktora, montażysty i jeszcze parę innych ,których za bardzo nie da się nazwać.
Od 31 lipca 2010 roku w związku małżeńskim z żoną Agatą.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Zdjęcie główne projektu
Oczekujący

0 PLN z 9500 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.04.2014.

Legenda 3D

O projekcie

OPIS PROJEKTU

Legenda 3D to projekt trójwymiarowego remake'u pierwszego (i jak dotąd chyba jedynego, jednak mogę się mylić) chełmińskiego filmu offowego - komediohorroru Legenda, który powstał w całości w Chełmnie w marcu 2012 roku, a swoją premierę miał na zakończenie Dni Chełmna 2 lipca 2012 roku w miejscowym kinie Rondo. 
Projekt od początku bombardowały kolejne problemy - ciągłe zmiany w obsadzie, zdające się nie mieć końca poprawki scenariusza, brak budżetu, a w pewnym momencie nawet sprzętu, o jakimkolwiek wcześniejszym doświadczeniu nie wspominając - wydawało się, że ten film nie miał szans powstać.
A jednak stało się inaczej - powstał dzięki naszej pasji, uporowi i chęci zrobienia CZEGOŚ WIELKIEGO. Albo chociaż dużego, w miarę możliwości.
Przy jego realizacji popełniliśmy wszystkie możliwe błędy -a jednak mimo bardzo słabej jakości obrazu i dźwięku, a także pozostawiającego sporo do życzenia aktorstwa, widownia przyjęła obraz z entuzjazmem, podobnie, jak Ci, którzy zobaczyli później Legendę w internecie - świadczy o tym całkiem niezła średnia ocena na cenionym portalu Filmweb, czy całkiem pozytywna recenzja w portalu HorrorReviews, specjalizującym się w kinie grozy. Ba, twórcy filmy otrzymali nawet wyróżnienie od organizatorów znanego w całym kraju festiwalu Tofifest - "za udział w filmowej aktywizacji regionu". Żeby nie było za słodko, zdarzały się róznież głosy mocno krytyczne pod adresem naszego filmu.
Mimo niewątpliwego sukcesu, jakim był sam fakt doprowadzenia prac nad filmem do końca, pozostawał w nas niedosyt - końcowy efekt odbiegał znacząco od naszych oczekiwań.
Przez te niespełna półtora roku od premiery, dojrzewało w nas przekonanie, że powinniśmy nakręcić ten obraz raz jeszcze - tym razem poprawnie zarówno pod względem technicznym, jak i fabularnym. 
Tak narodził się pomysł na zrealizowanie Legendy 3D - remake'u naszego pierwszego i jak dotąd - jedynego dzieła: chcemy dać nie tylko sobie, ale przede wszystkim widzom film, będący takim, jakim być powinien - oldschoolowym slasherem z autoironicznym zacięciem. Od fanów dla fanów i nie tylko.
Tak samo, jak oryginał był filmem wyjątkowym - jako pierwszy offowy film w historii Chełmna - tak chcemy, by i remake był pionierem w swojej dziedzinie. Stąd też modne 3D w tytule - bo będzie to pierwszy polski film offowy, ktory obejrzeć można będzie w 3D!
Niestety, bez budżetu, jak już się boleśnie przekonaliśmy, nie ma co oczekiwać cudów - i tu potrzebujemy Waszego wsparcia - by pokryć koszty zakupu sprzętu, kostiumów, materiałów do charakteryzacji, rekwizytów, cateringu, noclegów i tak dalej i tak dalej...
Dlatego zwracamy się do Was o pomoc - bo to przecież Wy, wspierający takie projekty jak nasz, tworzycie polskie kino offowe. Bez Was to tak jak by grać w lidze sportu którym nikt się nie interesuje. Dlatego też wspierajcie nasz projekt, stańcie się nie tylko jego częścią ale też częścią historii filmów offowych!

***

STRESZCZENIE FABUŁY

Szesnastoletnia Ania nie ma łatwego życia. Jej matka wyjechała za pracą za granicę, zostawiając ją pod opieką starszego brata, z którym wcześniej prawie nie miała kontaktu. Jakby tego było mało, dziewczyna właśnie zaczyna pierwszy rok nauki w miejscowym liceum, gdzie wszyscy znają jej mroczny sekret. Ania jest bowiem córką legendarnego Żniwiarza - seryjnego mordercy, który siał postrach wśród mieszkańców Chełmna aż do śmierci w niewyjaśnionych okolicznościach piętnaście lat temu. Wyobcowana, polegać może jedynie na swojej przyjaciółce, rezolutnej Wiki. Gdy wydaje się, że gorzej już być nie może, w mieście zaczynają ginąć ludzie, a legenda o duchu Żniwiarza wracającym zza światów w rocznicę swojej śmierci staje się żywa i nikt już nie jest bezpieczny...

***

TWÓRCY FILMU

Grupa pzytywnych wariatów o różnych temperamentach, których łączy wspólna pasja - są zakręceni na pinkcie kina i chcą tym zarażać innych:

 ŁUKASZ STASIOROWSKI

Urodzony 12 sierpnia 1989 roku w Toruniu. Oczarowany magią kina od najwczesniejszych lat dziecięcych, miłośnik horroru, głównie kina grozy klasy B z lat dawno minionych. Wierny fan filmów Wesa Cravena, Sama Raimiegi i Stevena Spielberga. Uwielbia grozę literacką, zwłaszcza autorstwa Stephena Kinga.
Zadebiutował amatorskim komediohorrorem LEGENDA, w którym pełnił role reżysera, scenarzysty, producenta, aktora, montażysty i jeszcze parę innych ,których za bardzo nie da się nazwać.
Od 31 lipca 2010 roku w związku małżeńskim z żoną Agatą.

 

AGATA STASIOROWSKA

Urodzona 16 sierpnia 1990 roku w Chełmnie. Z wykształcenia kucharz małej gastronomii, z zamiłowania wokalistka kilku amatorskich zespołów muzycznych, w grupie filmowej pełniąca multum funkcji - od aktorki, przez scenarzystkę, po producentkę. W wolnych chwilach pisuje książki dla dzieci, nie wzgardzi poezją.
Zadebiutowała jako aktorka rolą Jagody Kasprzyk w offowym komediohorrorze LEGENDA.
Od 31 lipca 2010 roku w związku małżeńskim z Łukaszem Stasiorowskim.
 

 

KINGA NOWICKA

Urodzona 24.08.1990 r. w Chełmnie, absolwentka VII LO im. Wandy Szuman w Toruniu, a od października br. studentka UMK w Toruniu na wydziale Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Główne zainteresowania to oczywiście film, książka oraz prasa i wszystkie tematy z tym związane, co ukierunkowało jej plany na przyszłość. Stricte z filmem związana jest od marca 2012 r. , kiedy to zagrała główną bohaterkę, Anię Kasprzyk w komediohorrorze Łukasza Stasiorowskiego opowiadającą o tajemniczym Żniwiarzu, który co roku powraca z zaświatów, aby mordować niewinnych nastolatków małego miasteczka Chełmna. Inne zainteresowania to wyżej wspomniana książka, głównie twórczość mistrzów horrorów takich jak S. King czy G. Masterton. Zainteresowanie prasą natomiast skłoniła ją do tego aby związać swą przyszłość z dziennikarstwem, a umocniło ją w tym pisanie krótkich reportaży w czasach szkolnych oraz wierszy, często w j.angielskim, którymi zwyciężała konkursy. 

 

***

PRZYDATNE LINKI

 

"Legenda 3D" na Facebooku
 "Legenda 3D" na IMDB

Oficjalna strona internetowa

 

 

***

DODATKOWE INFORMACJE


* Castingi do filmu odbędą się pod koniec lutego w Chełmińskim Domu Kultury. Główne role w obrazie chcemy powierzyć wyłonionym w nich utalentowanym amatorom.

* Muzykę skomponuje Kristian Sensini, autor ścieżek dźwiękowych do takich filmów, jak "House of Flesh Mannequins", "P.O.E.: Poetry Of Evil" czy "Hyde's Secret Nightmare". Uczeń takich mistrzów kompozytorskiego rzemiosła, jak Ennio Morricone, Michael Giacchino czy Nathan Barr. W latach 2010-2013 sześciokrotnie nominowany do narody za najlepszą ścieżkę dźwiękową na Jerry Goldsmith International Film Music Award.

* W filmie epizod zagra Ewelina Serafin, znana z takich produkcji, jak seriale "M jak miłość" czy "Hotel 52". Ciekawostką jest, że w oryginalnej "Legendzie" Ewelina miała zagrać postać Natalii Williams, jednak do tego nie doszło, ze względu na konflikt terminów. Tym razem nic nie stanie na przeszkodzie dla jej występu. W filmie pojawią się również znani z oryginału Łukasz Stasiorowski, Kinga Nowicka, Paweł KrupińskiMichał Kowalski oraz nowe nabytki: Anna Iwasiuta-Dudek i Jovita Peroń.

* Patronat medialny nad filmem sprawują serwisy KinoAmatorskie.pl - sewris filmowego podziemia, The Dark Zone Project oraz Chełmno - jestem na TAK! - najbardziej pozytywny fanpage w Chełmnie i okolicach.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.04.2014 18:06