Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

LAS, 4 RANO

LAS, 4 RANO

Łódź, Polska

"Las, 4 rano" to film w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.
Występują: Krzysztof Majchrzak, Olga Bołądź, Marysia Blandzi, Michał Kowalski, Aleksandra Michael, Grzegorz Stelmaszewski. Produkcja: Wytwórnia Doświadczalna. Koprodukcja: Centrala, Centrum Technologii Audiowizualnych (Wrocław), K2 Strefa, EC1 - Miasto Kultury (Łódź). Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybucja: Wrocławska Fundacja Filmowa.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20467 PLN z 20000 PLN

81 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.12.2016.

Las, 4 rano - film na DVD

O projekcie

DLACZEGO ZBIERAMY?

CHCEMY WYDAĆ DVD RAZEM Z WAMI!

Las, 4 ranoto najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego. Dzieło o niesamowitej poetyce i poruszającej historii. Tytuł, który rolą Forsta na nowo wprowadza na wielki ekran niezwykle utalentowanego i charyzmatycznego Krzysztofa Majchrzaka po dwunastoletniej przerwie! 

Jan Jakub Kolski – reżyseria, scenariusz, zdjęcia

Reżyser, scenarzysta, operator filmowy, pisarz, nauczyciel akademicki, członek Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. W dorobku zawodowym ma ponad dwadzieścia filmów dokumentalnych, szesnaście fabularnych i osiem powieści. Wielokrotnie nagradzany; jego filmy brały udział między innymi w festiwalach w Cannes, Wenecji, Berlinie, Tokio, Moskwie, Montrealu. Pochodzi z rodziny zakorzenionej w filmie od pięciu pokoleń. 

Film, mimo skromnego budżetu, udało się zrealizować dzięki pasji wyjątkowej, pełnej zapału ekipy. Zespół stworzyli ludzie, których połączyła nie tylko praca czy miłość do kina, ale po prostu przyjaźń, odnaleziona gdzieś na granicy cywilizacji – w lesie.

„Las, 4 rano” zdecydowanie trafi w uczucia każdego widza i to już wkrótce – 20 stycznia, czyli w dniu premiery kinowej. Chcielibyśmy także, aby Forst został z nami dłużej – nie tylko na wielkim ekranie, ale i w domowym zaciszu, w spokoju i w osobistym odbiorze, do którego można wracać. 

Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wydać DVD filmu. Chcemy jednak, aby było to oryginalne wydanie, na jakie zasługuje „Las, 4 rano”. Specjalnie dla Was szykujemy limitowaną edycję płytową. W pięknym, leśnym pudełku znajdziecie prawdziwe, filmowe skarby – wyjątkowe zdjęcia prosto z planu, najciekawsze wypowiedzi twórców na temat filmu, słowo od autora i oczywiście podziękowania dla Was, osób, bez których nasz projekt nie miałby sensu.

Nie zapominamy oczywiście, że DVD to przede wszystkim sam film. I tu również szykujemy parę niespodzianek. Kolekcjonerskie wydanie zawierać będzie sceny, których nie zobaczycie na wielkim ekranie w kinach. Twórcy jeszcze raz zaszyją się w leśnym zaciszu i wrócą do montażu, abyście mieli możliwość odkrywania filmu na nowo i budowania wyjątkowych znaczeń.

Z tego też powodu wybraliśmy crowdfunding. Wspólnie możemy zdziałać więcej. Wspólnie sprawimy, aby ten film był obecny nie tylko w kinach i na festiwalach, ale również w Waszych domach.

Dołączcie do leśnej rodziny!

FORST jest zamożnym, dobrze zorganizowanym człowiekiem. Nosi markowe garnitury, drogie zegarki i buty. Kiedy go poznajemy, wydaje się być królem życia. Jednak któregoś dnia wszystko się zmienia... 

Las, 4 rano kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny – zarośnięty, brudny, w łachmanach – zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy, że to ten sam człowiek  Forst. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Jedynym jego towarzyszem jest trójnogi pies. 

Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, oraz resztkami zbieranymi dla niego przez NATĘ, prostytutkę poznaną przy nieodległej drodze. Dobrze się dogadują, rozmawiają o literaturze i o... życiu. Pewnego dnia przed drzwiami samotni Forsta staje trzynastoletnia dziewczynka – JADZIA. Żąda opieki, nie wyjaśniając kim jest i dlaczego uciekła z miasta. Forst musi po raz kolejny zmienić swoje życie...

Czy tym razem uda mu się zbudować coś, co będzie miało wartość?

                   

 

Krzysztof Majchrzak – scenariusz, odtwórca głównej roli FORST

Aktor filmowy i teatralny, muzyk. Jeden ze współczesnych mistrzów aktorstwa charakterystycznego, wykładowca i nauczyciel Akademii Teatralnej w Warszawie. Karierę rozpoczynał na deskach Teatru Narodowego. Przez kilkanaście lat należał do zespołu warszawskiego Teatru Powszechnego. Od 1991 jest aktorem Teatru Studio. Wykreował wiele wybitnych, wielokrotnie nagradzanych ról, grając w ponad 30 filmach i kilkudziesięciu produkcjach Teatru Telewizji. Najważniejsze z nich to „Koniec babiego lata”, „Aria dla atlety”, „Konopielka”, „Cudowne miejsce”, „Amok”, „Pornografia”.

 

DVD

Jeszcze go nie mamy, ale już teraz wiemy, jak będzie wyglądać DVD "Las, 4 rano". Sami się przekonajcie - tego filmu nie może zabraknąć na półkach w Waszych domach!

ZAPROSZENIE

Może macie ochotę zobaczyć "Las, 4 rano" wcześniej, zanim trafi do prywatnych, filmowych biblioteczek w postaci DVD? Jeśli tak, to mamy dla Was dwuosobowe zaproszenie na premierę (do wyboru w Łodzi lub w Warszawie) z udziałem Twórców. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia!

SCENARIUSZ

Najważniejszy atrybut każdego członka ekipy! Po 27 dniach zdjęciowych lekko wybrakowany, pełen plam po kawie, zaschniętego błota, liści, notatek i rysunków. A Ty, co zrobisz ze swoim?

KSIĄŻKA

Powieść Jana Jakuba Kolskiego „Las, 4 rano”, czyli nieodłączna inspiracja filmu. My mamy już nawet własne, pogniecione egzemplarze z autografami. Ty też możesz!

SZKIC ZIEMIANKI

Oprawiony w ramkę, unikatowy rysunek ziemianki autorstwa Jana Jakuba Kolskiego, na bazie którego powstała najważniejsza lokacja w filmie. Specjalnie dla was jesienna edycja limitowana: 5 sztuk z indywidualną dedykacją!

 ZDJĘCIE Z FILMU

Przyłapani na gorącym uczynku, czyli oryginalny, oprawiony w ramkę werk z podziękowaniem, przedstawiający Jana Jakuba Kolskiego i Krzysztofa Majchrzaka podczas pracy przy filmie.

KAWA ETNO

Najlepsza do plamienia scenariusza, a na planie filmowym niezastąpiona, szczególnie o 4 rano!

  

TORBA

Duża torba, przyda się podczas samotnych wędrówek w poszukiwaniu straconego…

SPŁYW
Spływ pontonem na trasie Tomaszów Mazowiecki - Inowłódz, organizowany przez Jednostkę Strzelecką 1002, która na planie filmu karmiła nas grochówką i chlebem ze smalcem. Po spływie na ostudzenie wrażeń coś na ząb, czyli ognisko i grill. Na zdjęciach przedsmak tego, co czeka Was na wiosnę!

 

PYTACIE NAS, KIEDY OTRZYMACIE NAGRODY?

Uśmiechy na twarzach leśnej rodziny i wiewiórek pojawiają się zaraz po dokonaniu przez was wpłaty.

Podziękowania na Facebooku i na stronie umieścimy w ciągu miesiąca od zakończenia projektu. Wtedy też prześlemy Wam kadr z podziękowaniami w wersji elektronicznej oraz pocztówki z lasu.

Podziękowania w książeczce przy DVD filmu umieścimy wraz z rozpoczęciem prac nad wydaniem płyty, czyli jak tylko odpoczniemy po świętach.

Torby, scenariusze, kawy, kadry i ziemianki w ramkach, plakaty, książki – czyli wszystkie leśne, rzeczowe unikaty – przybędą do Was w pierwszym kwartale nowego roku. A na ich czele, rzecz jasna, DVD z filmem „Las, 4 rano”!

Spływ pontonem zorganizujemy na wiosnę w porozumieniu ze wszystkimi zainteresowanymi, gdy tylko pogoda stanie się łaskawsza i odejdą mrozy.

Terminy motocyklowej sesji zdjęciowej oraz spotkań z Janem Jakubem Kolskim wyznaczymy zgodnie z dostępnością wspierających oraz organizatorów. Będzie to również pierwszy kwartał roku.

Jeśli chodzi o wizytę na planie kolejnego filmu Jana Jakuba Kolskiego oraz rolę epizodyczną w jego następnej produkcji, pozwólcie nam pozostawić terminy jeszcze w tajemnicy. Możemy tylko wspomnieć, że… długo czekać nie będziecie!   

             

 

      

 

 

Media o Twoim projekcie:

„Las, 4 rano”. Premiera filmu już w styczniu

tomaszow.pl | 2016-11-30

Już 20 stycznia odbędzie się premiera najnowszego filmu Jana Jakuba Kolskiego „Las, 4 rano”. Na ekranie zobaczymy między innymi Krzysztofa Majchrzaka i Olgę Bołądź. Pokaz specjalny, jeszcze w styczniu, odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim.

Czytaj więcej na: http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/29920-hel-z-pomoca-internautow-chca-stworzyc-wyjatkowy-hostel.html

| 2016-11-27

Czytaj więcej na: http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/29920-hel-z-pomoca-internautow-chca-stworzyc-wyjatkowy-hostel.html

Film “Las, 4 rano” Jana Jakuba Kolskiego z dębickim akcentem

ziemiadebicka.pl | 2016-11-18

Lokomotywa dębickiej firmy Tabor s.j. “zagrała” w filmie Jana Jakuba Kolskiego “Las, 4 rano”, który na ekrany kin wchodzi 2 grudnia. Film z dawno nie widzianym na ekranie, znakomitym aktorem Krzysztofem Majchrzakiem i Olgą Bołądź znaną m.in. z “Czasu Honoru” ma zostać wydany także na płycie DVD. O projekcie dotyczącymjego wydania DVD można przeczytać na platformie polakpotrafi.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.12.2016 18:06