Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

czteryka

czteryka

Katowice

Nazywam się Kordian Kądziela. Urodziłem się w 1987roku. Studiuję Reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w
Katowicach.
Jestem autorem kilku filmów krótkometrażowych pokazywanych w konkursach kina krótkometrażowego na
najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Gdynia Film Festival,
T-Mobile Nowe Horyzonty, Etiuda & Anima
(Nagroda Publiczności 2012)) a
także za granicą m.in. St. Petersburg Student Film Festival, Cineast
Luxembourg, Ann Arbor Polish Film Festival USA (Debut Award 2012)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9062 PLN z 5500 PLN

154 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

164%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.08.2013.

LARP- film krótkometrażowy

O projekcie

Jesteśmy grupą studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zeszłego lata zrealizowaliśmy zdjęcia do krótkometrażowego filmu pt. "Larp". 

 

 

FABUŁA


Film opowiada o siedemnastoletnim Sergiuszu, który czuje się zupełnie nierozumiany w swym najbliższym środowisku. Niektóre ciocie mylą go z jego kuzynem, starszy brat - Remigiusz nawet nie otwiera ust w jego stronę, zaś ojciec bardzo chciałby zrobić z niego światowej sławy boksera.

Chłopiec ucieka w świat fantastyki, która jest największą z jego pasji. Podczas jednej z terenowych rozgrywek fantasy Sergiusz zostaje bohaterem, co niesie za sobą nieoczekiwane konsekwencje.

 

CO JUŻ ZROBILIŚMY


 

Najtrudniejsze już za nami! Po długich i dokładnych przygotowaniach udało nam się zrealizować całość materiału zdjęciowego w czerwcu (3 dni), sierpniu (2 dni) i wrześniu (1 dzień) 2012 roku. Przygotowując się do filmu obiecaliśmy sobie, że w żadnym aspekcie nie będziemy zadowalali się półśrodkami. Udało nam się. W naszym filmie zgodzili się zagrać wymarzeni aktorzy i dziesiątki statystów, wynajęliśmy sprzęt oświetleniowy, dźwiękowy i optyczny stosowany na planach filmów kinowych, uzyskaliśmy zaplanowaną scenografię urządzając od podstaw wynajęte przez nas pustostany, skompletowaliśmy też dziesiątki kostiumów zarówno współczesnych jak i tych w klimacie fantasy.

 

 

CZEGO DO TEJ PORY ZROBIĆ SIĘ NIE UDAŁO

 Pieniądze które na film przekazała nam nasza szkoła wystarczyła na niewielki procent wymienionych wyżej kosztów. Pozostałą część wyłożyliśmy z pieniędzy własnych i pojedynczych lokalnych sponsorów.


To wystarczyło na pokrycie kosztów samej realizacji zdjęć. Jednak po zakończeniu tego etapu pieniędzy zabrakło nam na sfinansowanie profesjonalnej postprodukcji obrazu i dźwięku, zgranie filmu na dyski DCP oraz na spłatę części należności (m.in. za wynajem niektórych rekwizytów).

Jesteśmy już na ostatniej prostej! Po zakończeniu postprodukcji planujemy w pierwszej kolejności zorganizowanie uroczystej premiery filmu. Po niej zaczynamy wysyłkę na festiwale krajowe i zagraniczne. W późniejszym czasie planujemy też premierę filmu w internecie.

 

SYLWETKI GŁÓWNYCH TWÓRCÓW

 AKTORZY

 

Marcel Borowiec (Przepis na życie, Na dobre i na złe, Plebania)

 

Juliusz Chrząstowski (Karol – człowiek który został papieżem, Różyczka, Enen)

 

Barbara Lubos- Święs (Ewa, Drzazgi, Benek)

 

Barłomiej Firlet (Wojna polsko-ruska,Listy do M.,80 Milionów)

 

Michał Czernecki  (Wojna polskoruska, Wałęsa, Karolczłowiek, który został papieżem)

  

Marek Pyś(Świat według Kiepskich, Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy)

 

REŻYSER


Kordian Kądziela (rocznik 1987) - Student Reżyserii Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Absolwent Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na tymże wydziale. Autor filmów krótkometrażowych: “Muka!”, “Matko Bosko!”, “Garp!”i “Tiwi. Współautor sztuki oraz współreżyser spektaklu “Zbuntowany autobus, czyli jazda bez trzymanki” w Teatrze Ateneum w 2011 roku. Film “Muka!” pokazywany był konkursach kina krótkometrażowego na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Gdynia Film Festival, T-Mobile Nowe Horyzonty, Młodzi i Film Koszalin, Etiuda & Anima - Nagroda Publiczności 2012, Dwa Brzegi Kazimierz nad Wisłą itd.), a także za granicą m.in. St. Petersburg Student Film Festival, Cineast Luxembourg, Ann Arbor Polish Film Festival USA (Debut Award 2012).

 

AUTOR ZDJĘĆ

 

Piotr Chodura (rocznik 1987) - Student Realizacji Obrazu Filmowego na Wydziale Radia i Tv Uniwersytetu Śląskiego. Absolwent Akademii Fotografii Warszawie. Etiuda szkolna "Miłość”, do której zrealizował zdjęcia zdobyła w 2012 roku główną nagrodę na festiwalu “Za drzwiami” w Gliwicach. Obecnie pracuje nad pełnometrażowym filmem dokumentalnym Ambulans Polska-Syria” (2014).

 

Dołącz do nas na FB: 

https://www.facebook.com/LarpFilmKrotkometrazowy

 

Media o Twoim projekcie:

Elficki najemnik w zwiastunie filmu "LARP"

stopklatka.pl | 2013-08-01

W sieci pojawił się zwiastun filmu "LARP", polskiego fantasy. Grają Marcel Borowiec ("Przepis na życie", "Na dobre i na złe", "Plebania"), Juliusz Chrząstowski ("Karol – człowiek który został papieżem", "Różyczka", "Enen"), Barbara Lubos-Święs ("Ewa", "Drzazgi", "Benek") i Barłomiej Firlet ("Wojna polsko-ruska", "Listy do M"., "80 Milionów"). Reżyseruje Kordian Kądziela.

Filmowa fantastyka

gameplay.pl | 2013-07-24

W polskim kinie ze świecą szukać produkcji z gatunku fantastyki. Chyba do dzisiaj wszyscy śmieją się z filmowego "Wiedźmina", który skutecznie spowodował niechęć do wykładania większych pieniędzy na tego typu produkcje. Jednak młodzi i niezależni twórcy wciąż próbują. I wychodzi im to naprawdę nieźle!

Polak Potrafi: film LARP

www.elendilion.pl | 2013-07-24

Zeszłego lata grupa studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zrealizowała zdjęcia do krótkometrażowego filmu pt. Larp. Film opowiada o siedemnastoletnim Sergiuszu, który czuje się zupełnie nierozumiany w swym najbliższym środowisku. Niektóre ciocie mylą go z jego kuzynem, starszy brat – Remigiusz nawet nie otwiera ust w jego stronę, zaś ojciec bardzo chciałby zrobić z niego światowej sławy boksera. Chłopiec ucieka w świat fantastyki, która jest największą z jego pasji. Podczas jednej z terenowych rozgrywek fantasy Sergiusz zostaje bohaterem, co niesie za sobą nieoczekiwane konsekwencje… Znajoma sytuacja dla wielu młodych miłośników fantazji, prawda?

LARP - fantastyczna premiera na Falkonie!

www.falkon.co | 2013-07-23

Ten trailer od kilku tygodni włada sercami larpowców w całej Polsce. Dla wszystkich, którzy z niecierpliwością czekają na efekt końcowy, mamy bardzo dobrą wiadomość. W imieniu realizatorów filmu i swoim, już dzisiaj zapraszamy Was na pierwszy popremierowy pokaz dla szerokiej publiczności oraz spotkanie z autorami filmu na tegorocznym Falkonie!

Kręcili w Głuchołazach - zobacz zwiastun

glucholazyonline.com.pl | 2013-07-18

Mozna już oglądać zwiastun filmu LARP. Sceny do krótkometrażowego filmu kręcone były w Głuchołazach na Górze Parkowej. Scenografię przygotowala głucholazianka Anna Żurawska. Film opowiada o siedemnastoletnim Sergiuszu, który czuje się zupełnie nierozumiany w swym najbliższym środowisku.

Kinematografia: Na ziemi prudnickiej powstaje film fantasy

www.tygodnikprudnicki.pl | 2013-07-18

25-letni mieszkaniec Głogówka jest w trakcie kręcenia krótkometrażowego filmu pt. "LARP". Zostały już zrealizowane trzy z sześciu planowanych dni zdjęciowych.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.08.2013 00:12