Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

aga.beaupre

aga.beaupre

Warszawa

Ur. 1991 w Krakowie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Ivo Krankowski

Ivo Krankowski

Warsaw, Poland


18751 PLN z 17800 PLN

50 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.01.2021.

Lament Film

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

 

OPIS PROJEKTU

 

Lament to 25 minutowy film-art autorstwa Agi Beaupré i Tamary Alliny. Jest to historia osadzona na planie filmowym, która podważa sens kreacji i stawia pytania o genezę, cel i rezultat. Założeniem formalnym filmu jest jego realizacja za pomocą ciągłego obrotu kamery wokół własnej osi znajdującej się w centrum akcji. Film przewidziany jest zarówno do galeryjnej projekcji, jak i pokazów na festiwalach filmowych.

 

 

SYNOPSIS FILMU

 

W świetle bladych reflektorów Ekipa Filmowa przygotowuje się do występu Chóru, który ma wykonać tradycyjny lament. Przemykający w gąszczu kabli i statywów Członkowie Ekipy są częścią uniwersum, którego podstawą jest ciągły, jednostajny ruch kamery obracającej się wokół własnej osi. Każdy z obrotów kamery zwieńczony jest obrazem stołu cateringowego, na którym obserwujemy postępujący rozkład dań.Zmechanizowane obroty determinują tempo i choreografię Ekipy. Bohaterowie ubrani na czarno, poruszają się po przestrzeni planu wykonując “choreografię czynności”. Kiedy jednak nadchodzi czas rejestracji występu Chóru okazuje się, że na planie nie ma i prawdopodobnie nigdy nie było Reżysera. W międzyczasie pojawiają się Chórzystki, które wydają się mieć kojący wpływ na apatyczną Ekipę. Osamotnieni bohaterowie stają przed dylematem, czy realizacja występu ma sens w obliczu braku kluczowego twórcy. 

 

 

STATUS PROJEKTU

 

W sierpniu 2020 roku udało nam się z powodzeniem zrealizować zdjęcia do filmu. W główne role wcielili się Karolina Staniec (Teatr Dramatyczny) i Jakub Kamieński (Nowy Teatr). Zdjęcia zrealizowała Jacqueline Sobiszewski a muzykę napisał Alex Gruz. Producentem kreatywnym filmu jest Ivo Krankowski a producentem wykonawczym LaCamera Independent. Film jest wstępnie zmontowany ale do jego ukończenia pozostała nam profesjonalna postprodukcja.

 

 

CEL ZBIÓRKI

 

Potrzebujemy Waszego wsparcia na dokończenie postprodukcji filmu: na korekcję barwną, efekty wizualne, postprodukcję dźwięku (udźwiękowienie, montaż i mix dźwięku) oraz nagrania chóru w studio.

 

Uproszczony kosztorys postprodukcji:

 

Korekcja barwna 2,500
Efekty wizualne (compositing) 6,000
Nagrania chóru w studio 1,700
Udźwiękowienie 1,500
Montaż i mix dźwięku 3,000
Muzyka 2,500
Oprawa wizualna 600
SUMA 17,800

 

Film ma być gotowy na początku 2021 roku. 

 

 

O TWÓRCACH

 

Aga Beaupré

Absolwentka Central Saint Martins i Royal College of Art w Londynie, mieszkająca i tworząca w Polsce. Doświadczenie zdobywała u boku artystów takich jak Małgorzata Szczęśniak, Denis Guéguin, Tai Shani czy Edward Thomasson. W 2017 reprezentowała RCA na międzynarodowej wystawie StartpointPrize w Narodowej Galerii w Pradze. Jej prace są hybrydą języka teatralnego, scenografii i filmu. Łącząc te elementy, artystka tworzy niepokojące i obce środowiska. Dotykając turpistycznych motywów rozpadu i mięsności, artystka wskazuje na podobieństwa pomiędzy współczesną rzeczywistością a fikcją aktu twórczego.

 

www.agabeaupre.com

 

Tamara Allina 

Reżyserka filmowa; ukończyła Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na UW. Była stypendystką na wydziałach DAMU i FAMU w Pradze. Ukończyła kurs DOK PRO w Wajda School i obecnie realizuje swój debiut dokumentalny. Współpracowała z artystami takimi jak Borys Lankosz, Xavery Żuławski, Oskar Dawicki i Rafał Bujnowski.

 

Ivo Krankowski

 

Producent filmowy, reżyser, performer. Autor nagradzanych filmów krótkometrażowych m.in. “8 historii, które nie zmieniły świata”. Ukończył reżyserię filmową na Central Saint Martins w Londynie. Produkował m.in. dla Canal+ oraz instytucji kulturalnych i publicznych m.in. Muzeum POLIN i Stowarzyszenie ŻIH. 

 

Jacqueline Sobiszewski

Artystka wizualna, pracuje ze światłem, video, filmem i fotografią. Absolwentka wydziału operatorskiego PWSFTiF w Łodzi. Tworzy własne projekty, współpracuje z reżyserami i muzykami Polsce i za granicą. Wielokrotnie nagradzana mdz. Innymi na 15. International Small Scene Theatre Festival w Rijece za reżyserię świateł w Medei Grzegorza Jarzyny.

 

Alex Gruz

Kompozytor i reżyser dźwięku. Komponuje zarówno muzykę filmową jak i eksperymentalną. W 2019 nawiązał stałą współpracę z nominowanym do Oscara Danielem Pembertonem, z którym pracował przy produkcjach takich jak np. “Spider Man Uniwersum”, “Osierocony Brooklyn” czy “Yesterday” Dannego Boyla.

 

 

 

NAGRODY

 

Zestaw 16 pocztówek, 10x15cm, seria 1/100.

 

(przykładowe pocztówki)

 

Plakaty 50 x 70cm, drukowane metodą offsetową, seria 1/50.

 

Plakat BRZUCH

 

 

Plakat LAMPA

 

 

 

Dziękujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.01.2021 22:10