Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

rzut

rzut

Warszawa

Redakcja: Katarzyna Billik, Matylda Gąsiorowska, Karolina Matysiak, Milena Trzcińska, Aleksander Kozielski, Igor Łysiuk, Łukasz Stępnik i Łukasz Wenclewski. Znamy się z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1470 PLN z 1100 PLN

30 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

133%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.05.2013.

Kwartalnik RZUT

O projekcie

Pomóż nam wydać pierwszy numer kwartalnika architektonicznego RZUT. Nasz kwartalnik to inicjatywa kilku osób związanych głównie z architekturą, ale także z socjologią, historią sztuki i antropologią. Postanowiliśmy założyć pismo o tematyce architektonicznej, ponieważ brakuje nam wydawnictw, które w sposób pogłębiony podejmowałyby tę problematykę.


Rosnące społeczne zainteresowanie architekturą i miastem domaga się ugruntowania w teorii i wypracowania języka, którym architekci i urbaniści mogliby komunikować się z innymi środowiskami. Tworząc kwartalnik RZUT chcielibyśmy wykształcić platformę dialogu, która pozwoli środowiskom zainteresowanym przestrzenią lepiej zrozumieć zarówno techniczne jak i społeczno-kulturowe zagadnienia związane z architekturą i zdefiniować jej najistotniejsze problemy.

Pozwólcie, że przedstawimy członków redakcji:

RZUT powstał jako pismo studenckie o charakterze naukowym, ale nie ogranicza się do akademickich podsumowań i prezentacji projektów. Jego treść związana jest zarówno z tematami o dużym stopniu ogólności jak i komentarzem do spraw najbardziej aktualnych. Nasz kwartalnik nie ma stałej struktury – każdy numer opisuje inne zjawisko, a autorami mogą zostać wszyscy zainteresowani. Mamy nadzieję, że będzie ich w Polsce coraz więcej.


Właśnie trwają prace nad pierwszym numerem naszego pisma. Jego tematem przewodnim jest produkcja architektury. Dostaliśmy bardzo dużo propozycji tekstów od osób z całej Polski, z różnych uczelni i wydziałów. Wybrani przez radę naukową autorzy napisali artykuły związane z tematem numeru. Przeprowadziliśmy już wywiady z architektami, deweloperami i urzędnikami miejskimi.


Dzięki sponsorom udało nam się już zebrać dużą część funduszy, ale potrzebujemy jeszcze trochę pieniędzy, aby wydać nasze pismo nie tylko w internecie, ale i w formie papierowej. Jeśli uda nam się wydać pierwszy numer łatwiej będzie nam pozyskiwać środki na kolejne. Dlatego będziemy niezmiernie wdzięczni za każde wsparcie. Każda złotówka może sprawić, że przestrzenie, w których żyjemy będą dla nas przyjemniejsze!

 

Więcej informacji o nas znajdziecie na naszej stronie:

http://kwartalnikrzut.blogspot.com/

Możecie także śledzić nas na Fejsbuku:

https://www.facebook.com/pages/RZUT/345400062227645

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.05.2013 00:12