Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kurs na Marzenia

Kurs na Marzenia

Warszawa, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

236 PLN z 45000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.08.2016.

Kurs na Marzenia - transatlantyckie regaty żaglowców

O projekcie

Kurs na Marzenia, czyli 100 młodych śmiałków płynie w transatlantyckich regatach.

 

Cel projektu

 

Fundacja im. Karola Olgierda Borchardta, w ramach swojej działalności statutowej, prowadzi projekt „Kurs na Marzenia”. Naszym celem jest zmotywowanie młodych ludzi w wieku 15-25 lat do wykorzystania wewnętrznego potencjału, kreatywności, wiedzy i determinacji w dążeniu do realizacji marzeń. Finał projektu to udział w transatlantyckich regatach „Rendez-vous 2017 Tall Ships Regatta” na pokładzie żaglowca Kapitan Borchardt.

 

Jako Fundacja odpowiadamy za przygotowanie żaglowca do regat. Jest ono kosztowne, ze względu na wymogi bezpieczeństwa w regatach transatlanyckich - podwójny i dodatkowy sprzęt. Celem naszej kampanii na polakpotrafi.pl jest doposażenie żaglowca. W ten sposób chcielibyśmy wesprzeć młodych ludzi w ich wysiłkach, dlatego prosimy Was o wsparcie. 

 

 

Budżet

 

Start w regatach transatlantyckich to niezwykle kosztowne przedsięwzięcie. Całkowita kwota potrzebna na zakup sprzętu to 216 500 zł.

 

Nasza docelowa kwota w kampanii, 45 000 zł, pozwoli na zakup agregatu przenośnego, odsalarki oraz kombinezonów wypornościowych SOLAS.

  

Każda złotówka ponad kwotę docelową zostanie przeznaczona na kolejny sprzęt: agregat prądotwórczy, szelki pneumatyczne, żagle, sprzęt ratowniczy, części zamienne.

 

 

Kurs na Marzenia

 

„Kurs na Marzenia” to projekt Fundacji im. Karola Olgierda Borchardta, realizowany w okresie 01.01.2015 - 30.09.2017, kierowany do osób w wieku 15-25 lat, zamieszkałych i uczących się lub pracujących na terenie Polski. Obejmuje udział 100 uczestników w międzynarodowych regatach transatlantyckich „RendezVous 2017 Tall Ships Regatta” na STS Kapitan Borchardt. Rozpoczyna się od zdobywania zaplecza finansowego przeznaczonego na opłacenie udziału, kończy się uczestnictwem w wyścigu żaglowców z całego świata.

 

Wizja

 

Projekt ma na celu nauczyć młodzież odpowiedzialności, wiary we własne możliwości i odkrywania w sobie twórczego potencjału. Zadaniem jest przygotowanie wchodzących w dorosłość ludzi do spełniania swoich marzeń. Niezbędna przy tym jest odwaga przełamująca nieśmiałość, wola walki i doskonalenia się, wytrwałość, zdolność do uczenia się na błędach i sprawna komunikacja. Wiele cennych inicjatyw i szczytnych założeń ginie w fazie wcielania w życie. Chcemy pokazać, że warto podejmować ryzyko i dążyć do samorealizacji. Sukces wymaga poświęcenia i pracy,

ale włożony wysiłek przekłada się na wymierne, często imponujące, rezultaty.               Sen – choćby ten o dalekiej morskiej wyprawie – może stać się rzeczywistością. Mamy nadzieję, że chwile spędzone na pokładzie naszego szkunera będą inspiracją do szukania kolejnych wyzwań i sięgania coraz dalej, poza horyzont codzienności.

 

Wesprzyj nasz projekt, dołącz do naszej wielkiej załogi

 

Start w transatlantyckich regatach to nielada przedsięwzięcie. Nie byłoby możliwe, gdyby nie dziesiątki ciężko pracujących osób. Załoga projektu to wielu młodych śmiałków, ich mentorzy oraz zespół Fundacji. Od dziś możesz dołączyć do nas i Ty, wspierając finansowo "Kurs na Marzenia".

 

Przygotowaliśmy dla Was szereg morskich nagród, żeby podzielić się emocjami regat. 

 

 

 

O Fundacji

 

Fundacja im. Karola Olgierda Borchardta została złożona w 2011 roku z inicjatywy żeglarzy i spadkobierców Kapitana Borchardta. Jej nadrzędnym celem jest rozwój i popularyzacja żeglarstwa, a także upowszechnianie kultury i tradycji morskiej. Obok propagowania wiedzy o życiu i pracy K. O. Borchardta oraz edukacji z zakresu polskiej historii, kultury i tradycji morskiej Fundacja w swoim działaniu skupia się na promocji żeglarstwa, jako sposobu na kształtowanie osobowości. Obcowanie z morzem to nie tylko wspaniała przygoda, ale przede wszystkim wyjątkowe doświadczenie, wzmacniające pewność siebie, uczące odpowiedzialności i tolerancji oraz podejmowania świadomego ryzyka.

 

Od 2014 roku Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego.

 

O żaglowcu: blisko 100 lat historii

 

Kapitan Borchardt to trzymasztowy szkuner gaflowy, wybudowany w Holandii w 1918 roku jako oceaniczny statek towarowy. W tym samym czasie wybudowano około 50 podobnych kadłubów, niektóre z nich do dziś możemy oglądać pod różnymi banderami, głównie na zlotach żaglowców. Na przestrzeni lat statek pływał pod wieloma nazwami - zwodowany został jako Nora, zanim trafił do Polski nosił imię Najaden. W 1934 roku, wskutek zderzenia na Tamizie z holenderskim motorowcem przybrzeżnym Pinguin, stracił swój oryginalny dziób kliprowy. Podczas II wojny światowej służył w Kriegsmarine jako statek szkoleniowy na Morzu Bałtyckim dla stacjonującej w Gdyni szkoły U-Bootów. W 1945 roku w ramach niemieckiej akcji ewakuacyjnej na Bałtyku statek został odholowany do Travemunde. W 1989 roku został przebudowany, jego portem macierzystym stał się Sztokholm, był wykorzystywany do czarterowych rejsów pasażerskicna Bałtyku.

 

30 sierpnia 2011 roku w Nynashamn żaglowiec został przekazany polskim żeglarzom. Tego dnia rozpoczął się jego pierwszy rejs pod polską banderą.                 8 października 2011 roku w Gdańsku odbył się chrzest statku, podczas którego nadano mu imię Kapitan Borchardt. 

 

 

 

 

Zespół Fundacji im. Karola Olgierda Borchardta:

 

 

                         

 

 

Kontakt

 

Zapraszamy na stronę projektu, na której będzie można śledzić postępy uczestników: www.kursnamarzenia.pl, a także na Facebooka: www.facebook.com/kursnamarzenia

 

Monika Jaślarz

monika@fundacjaborchardta.pl

 

Termin realizacji

 

Nagrody zostaną zrealizowane po zakończeniu projektu "Kurs na Marzenia", jesienią 2017.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.08.2016 15:03