Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

teatr.kultureska

teatr.kultureska

Trzemeśnia

TEATR KULTURESKA to teatr dla dzieci, działający od 2014 roku:
ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ: www.kultureska.pl

Natalia Przybylska to autorka wyjątkowych bajek i scenariuszy teatralnych, związana z Teatrem Kultureska od początku działalności.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1765 PLN z 11900 PLN

24 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

14%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 13.07.2020.

O jeżu, jaki smog! – eko-książka dla dzieci

O projekcie

Poznajcie zająca Zuzę i jeża Jerzego, którzy znani są dzieciom ze spektaklu Teatru Kultureska pt. "Kolory Miasta". Spektakl poruszał tematy ekologiczne i edukował dzieci przez dobrą zabawę.

Przez lata obejrzały go z zachwytem dziesiątki tysięcy dzieci:

Kiedy zamknięto teatry, zając Zuza i jeż Jerzy postanowili stać się bohaterami bajki dla dzieci. I tak powstała książka: "O JEŻU, JAKI SMOG! Przygody jeża Jerzego i zająca Zuzy", autorstwa Natalii Przybylskiej. 

 

"O JEŻU, JAKI SMOG! Przygody jeża Jerzego i zająca Zuzy" to zabawna, wzruszająca i wartościowa pozycja literacka dla dzieci, która porusza tematy ekologiczne. To opowieść o wielkiej przyjaźni i spełnianiu marzeń.

Jeż Jerzy to wyjątkowo przytulaśny zwierz, który żarliwie poszukuje miłości. Kolczaste geny sprawiają jednak, że wszystkie jego romantyczne podboje kończą się niepowodzeniem...

Z kolei zając Zuza to żądny przygód szaraczek, który marzy, żeby zostać bohaterką książki. By stać się bohaterem literackim, postanawia wyjść naprzeciw przygodzie!

Zając i jeż ruszają do miasta, gdzie stają się świadkami wyjątkowych wydarzeń. Szary Kraków tonie w smogu... Bohaterowie postanawiają znaleźć przyczynę zanieczyszczeń powietrza i uratować miasto. Na ich drodze pojawi się jednak czarny charakter...

 

Już wkrótce w aktualnościach będziemy publikować ilustracje z książki!

 

 Cel projektu:

Celem projektu jest wydruk, wydanie i promocja książki "O JEŻU, JAKI SMOG! Przygody jeża Jerzego i zająca Zuzy". Dzięki temu ma szanse powstać wartościowa i pięknie zilustrowana bajka dla dzieci o tematyce ekologicznej. Jest to pozycja literacka, która bawi, wzrusza i uczy młode pokolenie. Bajka skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat.

Dzięki temu projektowi dajemy Ci szansę zostać mecenasem kultury - twoje nazwisko będzie wpisane do książki, możesz otrzymać podziękowanie na facebooku, a także zgarnąć kulturalne i ekologiczne nagrody!

Budżet 11 900 zł pozwoli nam na:

- wydruk książki w 1000 egzemplarzy w formacie a5 w oprawie twardej szyto-klejonej z pięknymi kolorowymi ilustracjami

- wydanie książki poprzez System Wydawniczy Fortunet

- promocję książki; książka trafi do największych hurtowni książek (np. Olesiejuk, Azymut, Ateneum, Platon, Bonito, Dictum), a także sieci księgarskich (Empik, Książnica Polska), a także do księgarni niezależnych i marketów.

 

Wydanie książki: lipiec/sierpień 2020

 

Jeżeli kwota będzie wyższa niż zbierana - resztę pieniążków przeznaczymy na nagranie płyty z ekologicznymi piosenkami dla dzieci.

Jeżeli nie zbierzemy całości kwoty to będziemy szukać sponsorów, aby książka mogła jak najszybciej znaleźć się na półkach księgarni.

 

Od Zająca Zuzy:

Hej Kochani Wspierający naszą książkę!

 

Zwą mnie zając Zuza, ale nie jestem jednym z tych leśnych szaraczków. Od zawsze moim marzeniem było zostać bohaterką książki dla dzieci, więc postanowiłam wyjść naprzeciw przygodzie i przeżyć wyjątkową historię. Żeby ubarwić tę bajkę przefarbowałam nawet futerko na niebiesko, żebym lepiej prezentowała się na ilustracjach.

Musisz na wstępie wiedzieć, że mam też wyjątkowego przyjaciela – jeża Jerzego, który ma dość kłujący problem. Od lat uparcie poszukuje miłości. Pragnie znaleźć żonę, by być ciągle przytulanym. Brzmi to jednak trochę nieprawdopodobnie… Pewnie domyślasz się, dlaczego.

Jak do tego doszło i dlaczego zasłużyłam na miano „bohatera bajki”? Co wydarzyło się, że powstała książka "O JEŻU, ALE SMOG! Przygody jeża Jerzego i zająca Zuzy"? Czy ktoś w końcu przytulił jeża? I czy spełniło się pragnienie mojego przyjaciela i odnalazł wymarzoną miłość? 

Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź, wspierając wydanie tej książki! Gwarantuję, że wspierasz wspaniałą komedię kryminalną z zaskakującym zaskoczeniem, pełną zabawnych sytuacji i wyjątkowych zwrotów akcji!

 

NAGRODY:

Twoje nazwisko lub logo Twojej firmy może znaleźć się w naszej książce! Wybierz odpowiednią nagrodę, a staniesz się mecenasem kultury.

Wśród nagród za Wasze wsparcie znalazły się różne gadżety z logo Teatru Kultureska: worko-plecaki dla dzieci i parasole.

W nagrodę za wsparcie możesz także obejrzeć w domu jeden z poniższych spektakli Teatru Kultureska (odezwij się do nas na maila teatr@kultureska.pl z potwierdzeniem wsparcia, a wyślemy Ci niezwłocznie odpowiedni link):

"Zielony Kopciuszek"

 

 

"Skrzydlaty Odlot"

Kontakt z nami:

mail: teatr.kultureska@gmail.com

fb: https://www.facebook.com/kultureska/ 

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCk1QTM3Yayi2Tbl4y42LjBQ

 

Zanim wyjdzie książka to wszystkich wspierających zapraszamy do posłuchania innych autorskich bajek Natalii Przybylskiej na Youtube:

"Owca Ola bohaterką pola"

 

"Osiołek Olek na tropie talentów"

Wszystkim wspierającym z góry bardzo dziękujemy!

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 13.07.2020 22:10