Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

fabrykaprzygod

fabrykaprzygod

Polska

Fabryka Przygód to przede wszystkim nietuzinkowe podróże połączone z szaleńczymi pomysłami. To podróże obfite w wyzwania i przeciwności.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4287 PLN z 15000 PLN

29 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

28%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.02.2015.

Kuba na jednym kole czyli 1600 km na monocyklach

O projekcie

   

 

                                             

Monocyklowy wyjazd na Kubę to kolejny projekt grupy przyjaciół zebranych pod nazwą Fabryka Przygód.

Fabryka Przygód to przede wszystkim nietuzinkowe podróże połączone z szaleńczymi pomysłami. To podróże obfite w wyzwania i przeciwności.

Na swoim koncie mamy już takie osiągnięcia jak:

- Mont Blanc Grill Expedition, gdzie oprócz zdobycia najwyższej góry Europy na szczycie rozpaliliśmy grilla.

- przejechanie 3000 km z Portugalii do Polski na rolkach.

- zdobycie Zimowej Korony Gór Polski czyli 28 szczytów w 165 godzin ustanawiając nowy rekord Polski.

- przejechanie 9000 km do Gruzji z manekinem sklepowym.

Zdajemy sobie sprawę, że przebywając w danym państwie 2 tyg.nie jesteśmy w stanie poznać na tyle dobrze daną kulturę by z turysty stać się transparentnym uczestnikiem zdarzeń, dlatego podczas każdej wyprawy staramy się nabywać nowe umiejętności tak, by spędzony czas podczas podróży wykorzystać w 100%. Nie kierujemy się żądzą zysku i sławy, przeciwnie – zależy nam na tym aby każdy mógł pójść w nasze ślady. Przecieramy szlaki tym, którzy chcieliby spróbować innej strony podróżowania.

Nasze relacje z wypraw oraz zdjęcia możecie znaleźć na Naszej stronie:

www.fabrykaprzygod.com

Fabryka Przygód

 

                                  

Kuba na jednym kole - to pomysł zakładający przejechanie 1600 km z zachodu na wschód Kuby na monocyklach (rowery z jednym kołem). Dodatkowym wyzwaniem podczas tej wyprawy będzie porzucenie monocykli 29’ na rzecz znacznie większych i możliwie największych 36’. Czas realizacji projektu 30 dni.  Startujemy na przełomie luty/marzec. Dokładny termin zostanie podany po zebraniu funduszy.

 

Ze względu na to, że cały bagaż sportowy nie zostanie zapełniony sprzętem chcemy zabrać ze sobą zabawki i środki czystości, które ofiarujemy potrzebującym rodzinom na Kubie. Na miejscu planujemy przejeżdżać ok. 50-80 km dziennie, tak by w razie jakiś komplikacji, mieć czas na ich rozwiązanie. Będzie to wyprawa podczas, której całkowicie rezygnujemy z udogodnień takich jak spanie w hotelach na rzecz spania pod "chmurką". Chcemy poznać kulturę, lokalne zwyczaje i upodobania kulinarne panujące na Kubie. Chcemy tańczyć salsę i rozmawiać z ludźmi.

Poprzez swoje działania nie chcemy jedynie realizować naszych marzeń, ale inspirować ludzi i pokazywać im alternatywną wersje podróżowania, która nie jest nastawiona na spanie w hotelach i leżenie na plaży lecz na zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności połączonych z poznawaniem obcych kultur i wspaniałych ludzi. Pokazujemy, że niemożliwe z pozoru rzeczy są możliwe do realizacji.

Część zebranych pieniędzy przeznaczymy na zakup 10 monocykli dla jednego z Domów Dziecka w Polsce oraz na przeprowadzenie warsztatów nauki jazdy. Dodatkowo we współpracy z fundacją "Kadry ze świata" przystąpiliśmy do akcji " Pocztówka z podróży". Wyślemy do Ciebie pocztówkę z Kuby a część środków przekażemy na fundację, która zrealizuje podróżnicze marzenia dzieci.

 

 

Z naszym projektem chcemy trafić do ludzi, którzy szukają inspiracji i pomysłu na swoje podróże. Do ludzi, którzy uwielbiają nieprzeciętne historie.

                      

Przygotowaliśmy dla Was specjalną serię gadżetów stworzonych na potrzeby tej wyprawy. Seria jest bogata w nagrody o różnej wartości. Mamy nadzieję, że odnajdziecie coś dla siebie i tym samym wesprzecie Naszą wyprawę.

TORBA Z GRAFIKĄ " ŻYCIE KOŁEM SIĘ TOCZY"

Bawełniana tobra z grafiką naniesioną za pomocą sitodruku spodoba się wszystkim miłośnikom mono jak i bicyklów.

 

                     

NAKRĘTKI NA WENTYLE

Nakrętki na wentyle 2 sztuki. Produkowane technologią druku 3D metodą FDM, materiałem ABS. Przygotowane na 2 rozmiary: wentyle samochodowe i rowerowe. Kształtem i kolorem nawiązują do kubańskiej flagi.

SASZETKA

Zapinana na zamek z grafiką nanoszoną za pomocą sitodruku. Dobrze sprawdzi się na drobne akcesoria.

 

TORBA TYPU "NERKA"

Na torbie naniesiona została grafika za pomocą sitodruku. Zapinana na zamek. Idealna na mono i bicykl.

 

TORBA NA LAPTOPA

Torba została uszyta z filcu. Wymiary będą dostosowane do Waszych laptopów. Rozmiar podajemy w mailu kontaktfabrykaprzygod@gmail.com, podając wymiary laptopa, imię i nazwisko.

 EXTRA PAKA GADŻETÓW

Jeżeli PAKA GADŻETÓW to dla Was za mało to mamy Dla Was unikalną EXTRA PAKĘ GADŻETÓW w limitowanej edycji sztuk jeden. W pace znajdziecie: unikalną torbę wykonaną z filcu, która jest jedynym wyprodukowanym egzemplarzem. Za produkcję torby odpowiedzialni są członkowie Fabryki Przygód! Dodatkowo znajdziecie tam: saszetkę, torbę typu "nerka", naklejki, torbę bawełnianą, 2 wentyle, PAKIET MEDIALNY oraz 2 bilety na imprezę!

MONOCYKL 20'

Monocykle idealne do nauki. To właśnie na nich uczyli się członkowie Fabryki Przygód. Dodatkowo w pakiecie 10 godzin nauki jazdy, które można realizować we Wrocławiu lub Bielsku Białej. Do tego dorzucamy PAKIET MEDIALNY. Obowiązuje zasada, że kto pierwszy ten ma prawo wybrać monocykl.

 

MONOCYKL 29'

Monocykle dla zapaleńców, którzy chcą już poczuć prawdziwą frajdę z jazdy. Podobnie jak w przypadku monocyklów 20' dorzucamy 10 godzin nauki jazdy na terenie Wrocławia lub Bielska i PAKIET MEDIALNY. Obowiązuje zasada, że kto pierwszy ten ma prawo wybrać monocykl.

 

...

 Wszystkie paczki zostaną starannie zapakowane tak, by nadawały się na prezent. Oprócz tego my sami lubimy ładnie zapakowane rzeczy.

Oprócz tego mamy dla Was także...

BILETY NA IMPREZĘ

Są to bilety na specjalną imprezę organizowaną przez Nas po powrocie z wyprawy. Podczas tego wydarzenia po raz pierwszy zostanie zaprezentowany materiał filmowy z wyprawy oraz opowiemy Wam o Naszej podróży. Po prezentacji materiałów z wyprawy będzie zabawa do samego rana. Będziecie mieli okazję spotkać się z ludźmi, którzy podobnie jak Wy kochają i wspierają tego typu wyprawy. Będziecie mieli okazję nawiązać wspaniałe znajomości oraz włączyć się do konkursów z nagrodami.

KOSZULKA

Koszulka z grafiką "życie kołem się toczy". Dostępne są różne rozmiary. Krój jest uniwersalny.

SPECJALNY PREZENT PRZYWIEZIONY Z KUBY

Prezent niespodzianka! Gwarantujemy, że upominek nie będzie w formie tandetnych gadżetów sprzedawanych wszystkim turystom chcącym wydać swoje pieniądze na bibeloty. Mamy nadzieję, że unikalność prezentu Was zachwyci :)

PAKA GADŻETÓW

Jeżeli spodobały się Wam wszystkie gadżety i nie możecie się zdecydować na jeden to mamy dla Was specjalną ofertę, w której znajdziecie: saszetkę, torbę typu "nerka", naklejki, torbę bawełnianą, 2 wentyle, PAKIET MEDIALNY oraz 2 bilety na imprezę! Wszystko to ładnie zapakowane !

2 MIEJSCA NA WYPRAWĘ

Jeżeli chcecie przeżyć z Nami niesamowitą przygodę to mamy Wam do zaoferowania miejsca na wyprawę, którą w całości zorganizujemy po konsultacjach i uwzględnieniu Waszych preferencji. Odpowiadamy za całą logistykę oraz nadanie wyprawie niepowtarzalnego charakteru rodem z Naszych wcześniejszych wypraw. Pomagamy w zdobyciu odpowiedniego sprzętu oraz umiejętności. Relacja z wyprawy oraz materiały filmowe i zdjęcia zostaną zamieszczone na Naszej stronie i kanałach social media. Możesz zostać członkiem wydarzenia, o którym usłyszy cała Polska!

 

          

 15000 zł

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bilety lotnicze, wizy, ubezpieczenia, transport monocykli, sprzęt potrzebny do konserwacji i naprawy monocykli, specjalistyczną odzież sportową. Zakup 10 monocykli i organizowanie warsztatów w domach dziecka.

Wy wyprawie udział wezmą:

Karolina Tomaszewska

Artur Gańczarczyk

Przemek Ficoń

 

 

NASZ WYJAZD WSPIERAJĄ:

 

 

Mamy nadzieję,  że dzięki Wam uda się zebrać potrzebne środki na realizację Naszej wyprawy! 

 

Media o Twoim projekcie:

Kuba na jednym kole

www.radiobielsko.pl | 2015-01-28

Za sobą mają Mont Blanc Grill Expedition, gdzie oprócz zdobycia najwyższej góry Europy na szczycie rozpalili grilla, przejechali też 3000 km z Portugalii do Polski na... rolkach, a do Gruzji wybrali się z nietypowym towarzyszem - manekinem sklepowym. Teraz chcą pokonać 1600 kilometrów z zachodu na wschód Kuby na monocyklach, czyli rowerach z jednym kołem. Wyjazd na Kubę to kolejny projekt grupy przyjaciół z Bujakowa, Jasienicy oraz Wrocławia zebranych pod nazwą Fabryka Przygód.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.02.2015 18:06