Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ktosmniepokochal

ktosmniepokochal

Katowice, Polska

"Ktoś mnie pokochał" to krótkometrażowa tragikomedia w reżyserii Ewy Borysewicz (Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10032 PLN z 10000 PLN

47 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.11.2016.

KTOŚ MNIE POKOCHAŁ - film krótkometrażowy

O projekcie

Kto pokochał Adelę? Bohaterka naszego filmu gubi się w sieci domysłów. Pomóż nam rozwiązać ten iście gordyjski węzeł!

Ktoś mnie pokochał to krótkometrażowa tragikomedia w reżyserii
Ewy Borysewicz.

Główna bohaterka filmu, Adela, żyje po to, by kochać i być kochaną. Małżeństwo z Maćkiem jest niestety porażką. Adela nie potrafi odwzajemnić jego uczucia, wyżej mierzyła, los jej więcej obiecywał. Pewnego dnia dostaje anonimowy list miłosny w niebieskiej kopercie.

Chcesz dowiedzieć się kto pokochał Adelę?

WESPRZYJ NAS I POKOCHAJ! 

Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, znana widzom z tytułowej roli w filmie Dziewczyna z szafy, a także z seriali Singielka i Bodo, zagra w naszym filmie główną rolę.

Aktor teatralny i filmowy, znany widzom m.in. z filmów Disco Polo, Pokój, Różyczka, ulubieniec widowni Narodowego Teatru Starego w Krakowie, odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Aktor filmowy i telewizyjny, znany z filmów Zabicie Ciotki, Sługi Boże, Planeta Singli, Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć. Wykładowca Szkoły Aktorskiej Machulskich.

Aktor filmowy i teatralny, występujący dotychczas na deskach Teatru Narodowego i Polskiego w Warszawie, Teatru Miejskiego w Gdyni, Współczesnego we Wrocławiu, Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Polskiego w Poznaniu.

Absolwent krakowskiej PWST, aktor szczecińskiego Teatru Współczesnego, nagradzany na festiwalach teatralnych za swoją debiutancką rolę w Męczennikach Mariusa von Mayenburga.

Pochodząca z Podlasia absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, obecnie studentka reżyserii filmowej na WRiTV UŚ w Katowicach. Rezydentka AAIR w Tokio (2012) i Akademie Schloss Solitude w Stuttgarcie (2013). Autorka krótkich animacji o treściach społecznych dla TVP Kultura i Galerii Arsenał.

Po festiwalowych sukcesach filmu animowanego Kto by pomyślał? (2009), jej debiut Do serca Twego (2013) zdobył GRAND PRIX na Międzynarowym Festiwalu Animateka w Lublanie, wyróżnienia na Krakowskim Festiwalu Filmowym i został nominowany do ZŁOTEGO NIEDŹWIEDZIA na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym BERLINALE (2014).

Studentka realizacji obrazu WRiTV, ukończyła Banff Mountain Academy w Kanadzie. Współautorka zdjęć PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze. Asystowała przy filmach: Zbliżenia Magdaleny Piekorz, Czerwony Pająk Marcina Koszałki, Szczęście świata Michała Rosy. Realizowała kampanie społeczne, reklamy telewizyjne i kinowe np. Euro26, Red Bull Pirates Tv, Fiat dla Fiat Freestyle Team oraz etiudy studenckie. Współzałożycielka Cinelight.pl

Studentka kierunku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na WRiTV w Katowicach oraz absolwentka Zarządzania Mediami na UJ.  Pracowała przy produkcjach filmowych i reklamowych. Była częścią zespołu krakowskiej agencji kreatywnej ART FM, która stworzyła interaktywne muzeum Hydropolis we Wrocławiu, a także Muzeum Interaktywne / Centrum Edukacji Teatralnej MICET dla Narodowego Teatru Starego.

Absolwentka ASP w Krakowie i Warszawie oraz na Wydziale Scenografii na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu. Od wielu lat współpracuje ze szkołami filmowymi w Katowicach, Łodzi oraz z PWST w Krakowie. Uczestniczyła w warsztatach z ALLANEM STARSKIM, Wiesławą Starską, ANDRZEJEM WAJDĄ i Lechem Majewskim. Pracowała przy boku Krystiana Lupy, w Białostockiej Operze i Filharmonii. Realizowała projekty dla TVP1, Wirtualnego Muzeum Małopolski, Muzeum w Zamościu, Polskiego Alarmu Smogowego. Laureatka konkursu o NAGRODĘ IM. JERZEGO MOSKALA na Festiwalu Nowej Scenografii.

STRONA WIZUALNA filmu zainspirowana jest malarstwem Pietera Brueghela Starszego, Edwarda Hoppera, fotografiami Gregorego Crewdsona i filmami Roya Anderssona.

W filmie odkryjemy na nowo piękno polskiej ARCHITEKTURY MODERNISTYCZNEJ, bogato reprezentowanej w Katowicach.

W filmie ponownie ożyje przeznaczony do wyburzenia, ekskluzywny w latach swojej świetności HOTEL SILESIA. Parking na terenie SPODKA stanie się świadkiem dramatycznych wydarzeń przed filmową Restauracją Błękit. Modernistyczne OSIEDLE ZGRZEBNIOKA będzie miejscem zamieszkania Adeli. WYDZIAŁ FIZYKI UŚ stanie się filmową politechniką.

Wybitny polski reżyser i prozaik. Autor filmów wpisanych na karty historii polskiego kina: Wahadełko, Magnat, Poznań 56, Przedwiośnie, Panie Dulskie. Odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI.

Operator filmowy i reżyser filmów dokumentalnych, absolwent WRiTV UŚ. Dwukrotnie zdobywca ZŁOTYCH LWÓW za zdjęcia na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Pręgi, Rewers) oraz Brązowej Żaby na Camerimage. Laureat wielu międzynarodowych nagród za filmy dokumentalne m.in. Takiego pięknego syna urodziłam, Deklaracja nieśmiertelności.

Operator filmowy, absolwent WRiTV UŚ. Laureat wielu nagród za zdjęcia, m.in. Camerimage, Beginning (Petersburg), Overlook ISFF (Finale Ligure), Polish Film Festival (Los Angeles), Złote Mrówkojady (Lublin).

 10 tys. zł to:

 - wypożyczenie profesjonalnego sprzętu (m.in. kamera i oświetlenie)
- wynajem modernistycznych lokacji w Katowicach
- adaptacja scenograficzna

 12 tys. zł to dodatkowo:

 - stworzenie porządnej bazy zaopatrzeniowo-noclegowej
- scenografia, scenografia i jeszcze raz scenografia

 15 tys. zł i więcej to dodatkowo:

 - profesjonalna postprodukcja

zaproszenie na plan filmowy, spacer szlakiem modernizmu katowickiego z przewodnikiem, lekcja języka francuskiego, sesja zdjęciowa o dowolnej tematyce, lekcja tańca bollywood, grafiki wykonane przez Ewę Borysewicz, zaproszenia na premierę filmu i wiele, wiele innych

Nagrody rzeczowe dostaniecie po okresie zdjęciowym, czyli
POD CHOINKĘ.

                                                  

ktosmniepokochal@gmail.com

          

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.11.2016 18:06