Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Ewa Stępniewicz

Ewa Stępniewicz

Gliwice

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2495 PLN z 9500 PLN

34 Wspierający

23 dni do zakończenia

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 12.04.2019 22:10

Kto mieszka za meblami?

O projekcie

"Wszystkie dzieci wiedzą, że za meblami mieszkają różne stwory”. Tak zaczyna się książka napisana i zilustrowana (z małą pomocą dorosłych) przez kilkuletnią Polę. Opowiada historię chłopca, który bał się potworów mieszkających w jego domu. Razem z mamą udało mu się opracować sposoby jak je oswoić. Teraz ta książeczka ma szansę pomóc innym dzieciom radzić sobie z ich „strachami”.

 

Na obecnym etapie książka jest już prawie w całości zaprojektowana, środki, które zbieramy zostaną przeznaczone na jej druk, produkcję nagród dla uczestników akcji na Polak Potrafi oraz koszty wysyłki.

 Cześć! Jestem Pola i mam 8 lat. Mieszkam w Gliwicach z moją mamą Ewą, siostrą Alą i tatą Hubertem. 

 

Strasznie bałam się potworów. Wychodziły zza szafy, fotela, spod stołu i krzeseł. Nie dawały mi spokoju. Próbowałam różnych sposobów aby się ich pozbyć. W końcu z pomocą mojej Mamy Ewy udało mi się je pokonać. Teraz chcę pomóc innym dzieciom żeby przestały się bać. To bardzo proste!

 

Napisałam o tym książeczkę. Poza tym wszystkie te potwory sama narysowałam. Teraz chciałabym tę książeczkę wydać. Pomożecie?

Witajcie, nazywam się Ewa i jestem mamą Poli. 

 

 Strach przed potworami jest irracjonalny, ale realny. Nawet dorośli miewają lęki przed czymś, czego do końca nie rozumieją. Co dopiero dzieci. Rodzice stają na rzęsach żeby spróbować wytłumaczyć dzieciom, że gdy gaśnie światło nie uruchamiają się automatycznie dziwne stwory czyhające na nie pod lub za meblami. Czasami brakuje już pomysłów. Okazuje się jednak, że takie potwory najlepiej ujarzmić odrobiną kreatywności i poczucia humoru.

 

Chcemy w tej historii pokazać takie rozwiązania oczami dziecka, czyli stworzonej przez Polę postaci Janka, głównego bohatera książeczki „Kto mieszka za meblami". Jej tekst był wielokrotnie konsultowany przez psychologa a także przez samych rodziców, dlatego mamy pewność, że jest on skrojony na miarę potrzeb. 

 

 Witajcie, nazywam się Ania, jestem psychologiem i specjalistą terapii pedagogicznej. Na co dzień pracuję jako psycholog szkolny w gimnazjum i liceum z oddziałami integracyjnymi a także prowadzę wykłady dla studentów z zakresu psychologii rozwojowej na uczelniach wyższych. Mama Poli poprosiła mnie o konsultację psychologiczną tekstu książki, tak żeby jej treści były uniwersalne dla problemów dzieci, które poznałam podczas swojej praktyki zawodowej.

 

Wszystkim osobom pomagającym w wydaniu książeczki „Kto mieszka za meblami” zależy, aby:

 

1. Dzieci dowiedziały się, że ich lęki i strachy wcale nie są „głupie i niemądre” i że nie są w tym wszystkim same.

2. Problemy są od tego, by je rozwiązywać i często okazuje się, że przy bliższym poznaniu nie są takie straszne, bo jak wszyscy wiemy: strach ma wielkie oczy. To nauka nie tylko dla dzieci😉 czasem dorosłym przydaje się o tym przypomnieć.

3. Dzieci mogą liczyć na pomoc dorosłych, a lektura tej książeczki może być początkiem rozmowy o tym, czego dziecko się obawia. Mamy nadzieję, że pozwoli Wam jako rodzicom, dziadkom, siostrom, braciom czy kuzynom znaleźć narzędzia do oswajania potworów dzieciaków.

 

 Cześć! Jestem Karolina i do moich zadań należy oprawa graficzna tego projektu.

 

Mieszkam w Londynie, ale serce pozostawiłam w Polsce. Moim ulubionym zajęciem jest przerysowywanie szarej codzienności w kolorach podstawowych i zbieranie ozdobnych łyżek.

 

Praca nad książeczką "Kto mieszka za meblami" jest dla mnie fantastyczną przygodą, to podróż w głąb dziecięcego umysłu, którego efektem jest m.in. stworzenie grafik na podstawie rysunków i charakteru pisma Poli. Bardzo starałam się sprostać wyzwaniu przełożenia wyobrażeń Poli i jej indywidualnego stylu na język graficzny. Chyba się udało… w każdym razie autorka wszystko zaakceptowała😉

 

A oto mała zajawka :)

    

          Cześć, mam na imię Basia, zajmuję się koordynacją i opiekuję się tym projektem od strony finansowej.

 

Na co dzień w pracy zajmuję się m.in. zarządzaniem projektów wydawniczych, graficznych, a czasem eventowych i wiem, że realizacja tego typu zadania wymaga sporego zaangażowania. Ale to już mamy! Udało nam się zgromadzić świetny zespół! Jednak książeczka nie ujrzy światła dziennego, bez wsparcia finansowego potrzebnego na jej realizację, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o włączenie w naszą akcję.

 

 Zachęcam do kliknięcia w zielony przycisk pod wybranym rodzajem wsparcia. Proces zakupu jest prosty - jak w sklepie internetowym. Bardzo dziękujemy za każdy rodzaj pomocy!

     

 Hej, nazywam się Marta i też jestem koordynatorką tego projektu. 

 

Chcemy żebyście nas poznali, widzieli jakie mamy cele i sami zadecydowali czy takie wydawnictwo przypadnie Wam i Waszym dzieciom do gustu. Cieszymy się, że dzięki takiej platformie jak Polakpotrafi.pl jesteśmy w stanie dotrzeć do szerszego grona osób, które mogą być zainteresowane naszym projektem. Chcielibyśmy poznawać Wasze opinie, czy Waszym zdaniem taka książeczka jest potrzebna, czy Wasze dzieci też miały problemy ze strachami? A może Wy sami jako dorośli pamiętacie jeszcze Wasze potwory? 

 

    

   Cześć! Jestem Natalia i do tej pory stałam po drugiej stronie obiektywu. Obecnie skupiam się na wychowaniu fajnego, małego człowieka, ale chętnie angażuję się w różne kreatywne projekty. Działam społecznie i próbuję odrobinę poprawić świat wokół. :)

 

   

   

 

 

 

Przewidywany czas zakończenia druku i wysyłki nagród: do 30 maja 2019 r.

Cześć! Nazywam się Iwona Guzowska.

 

Doskonale wiem co oznacza walka ze strachami i przeciwnościami losu, które stają nam na drodze. Jak wiele jest rzeczy, których nie zrobiliście, bo się czegoś baliście? No właśnie, założę się, że niemało… Dlatego właśnie zdecydowałam się wesprzeć ten projekt.

 

Nigdy nie można pozwalać, aby irracjonalne lęki powstrzymywały nas przed naszymi marzeniami.  Zachęcam Was do wspierania tego wspaniałego projektu.

 

Udowodnijmy razem, że działając umiejętnie każdego potwora da się pokonać! :)

 

 

 

 

Basia Kaźmierczak

e-mail: ba.kazmierczak@gmail.com

tel.: 509 840 106

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               

 

          

        

         

 

Media o Twoim projekcie:

Sześciolatka napisała książkę. Ma pomóc innym dzieciom radzić sobie z lękami

www.polsatnews.pl | 2019-03-19

Razem z mamą wymyśliły sposoby na ich oswojenie. Według zamysłu twórców, książka pt. \"Kto mieszka za meblami\" ma pomóc innym dzieciom radzić sobie z ich lękami i obawami.

Książka według pomysłu sześciolatki ma pomóc dzieciom oswoić strachy

www.tvp.info | 2019-03-19

„Wszystkie dzieci wiedzą, że za meblami mieszkają różne stwory” – tak zaczyna się książka napisana i zilustrowana, z niewielką pomocą dorosłych, przez kilkuletnią Polę. To historia chłopca, który bał się potworów mieszkających w jego domu.

W WIEKU 6 LAT NAPISAŁA KSIĄŻKĘ - „KTO MIESZKA ZA MEBLAMI”

silesiadzieci.pl | 2019-03-14

To historia potworów mieszkających w domu Janka. Razem z mamą wymyślił sposób jak te „strachy” oswoić. To, co w tej książce jest najbardziej wyjątkowe, to tekst wymyślony przez kilkuletnią Polę oraz ilustracje, które powstały na podstawie jej rysunków.