Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Natalia Szymaniak

Natalia Szymaniak

Gorzów Wielkopolski

Mam na imię Natalia i pragnę wydać swoją pierwszą książkę pod tytułem Przeczucie. Przez prawie 7 lat trenowałam kajakarstwo w k.s Admira w Gorzowie Wielkopolskim w którym mieszkam od urodzenia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 14000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 07.05.2018 22:10

Książka - 'Przeczucie' :)

O projekcie

 

Fragment z mojej książki: 

                                             

                                               Pamiętnik mordercy nr 1

Jest wieczór, wszędzie ciemno. Siedzę w lesie i czekam. Czas mi się dłuży. Patrzę na drogę, widzę na niej jakiegoś chłopaka. Rozpoznaję go. Idę w jego stronę, jest do mnie odwrócony tyłem. W ręku mam ciężką, grubą gałąź. Uderzam go w tył głowy. Robi się coraz zimniej. Biorę jego rękę i ciągnę w kierunku opuszczonej chaty w samym sercu lasu. Kładę na podłodze w salonie i patrzę na niego. Sprawdzam czy żyje, wyczuwam puls. Biorę do ręki taśmę i zaklejam mu usta. Mam zamiar trochę się nim pobawić. Sadzam go na krześle i przywiązuję do niego. Czekam aż odzyska przytomność. W tym czasie biorę duży nóż i bawię się nim w rękach. Jest tak ostry, że wbija się w skórę, jak w masło. Kiedy ofiara odzyskuje przytomność, poznaje mnie i nie ma pojęcia o co chodzi. Jego reakcja mnie bawi tak bardzo, że zaczynam się śmiać...

 

Książka Przeczucie to niebanalny horror, który pokazuje, że psychopaci są wśród nas, a mordercy zaliczani są do kręgu najbliższych osób. Główna bohaterka, budzi się w szpitalu z poparzonym ciałem i amnezją. Pewna piosenka przypomina dziewczynie serię okrutnych morderstw i moment, w którym miała spłonąć żywcem. Kto jest mordercą?

Napisanie książki zajęło mi (nie licząc planowania, opisu postaci itd.) 3 miesiące. Włożyłam w to wiele wysiłku, pisałam opowieść często do późnych godzin. Moi przyjaciele i rodzina pomagali mi, kiedy miałam kryzys i dzięki nim powstała moja książka! Teraz dzięki Wam będę mogła ją zgłosić do wydawnictwa! Postacie w książce są bardzo różnorodne, znajdziemy w niej psychopatów, morderców, marzycieli i także tych, którzy uparcie dążą do celu :) Uwaga!!! Jestem w trakcie planowania drugiej części książki! Jeżeli projekt osiągnie 150% zebranej kwoty, będę w stanie wydać "Przeczucie 2" dużo wcześniej ! (planowana nazwa).

 

Nazywam się Natalia Szymaniak, mam 19 lat. Przez blisko 7 lat trenowałam kajakarstwo klasyczne w klubie sportowym Admira w Gorzowie Wielkopolskim. Aktualnie pracuję, od września planuję skończyć naukę w zaocznym liceum ogólnokształcącym. Uwielbiam oglądać horrory, lubię czuć dreszczyk emocji i strachu ;) Od najmłodszych lat interesowałam się pisaniem. W wieku 14 lat w 60 kartkowym zeszycie pisałam swoją pierwszą książkę( choć dziś tak bym jej nie nazwała ). Historia dotyczyła młodej dziewczyny o imieniu Sylwia. Była w swojej szkole popularna ale miała zimne serce.
Nikomu nie chciała pomagać, szydziła ze swoich szkolnych kolegów i koleżanek. Dzisiaj, kiedy przypominam sobie swoją pierwszą nieskończoną książkę, widzę że do pisania horrorów miałam pociąg już wtedy (opowieść miała skończyć się śmiercią paru osób). Zapiski pokazałam kilku osobom z klasy. Mój kolega ze szkolnej ławki po jej przeczytaniu stwierdził, że mam talent i powinnam iść w tym kierunku. Wtedy nie wierzyłam, że mówił to szczerze. Pod koniec roku 2017 postanowiłam, że spróbuję napisać książkę (nie miałam wtedy konkretnego pomysłu, wszystko przyszło z czasem). Zachętą były wspomniane słowa mojego kolegi, z którym straciłam kontakt sprzed lat. Dzięki Tobie uwierzyłam, że jestem w stanie napisać dobrą, trzymającą w napięciu historię! Twoje słowa, w chwilach kryzysu przynosiły mi wiarę i dziękuję Ci z całego serca, gdziekolwiek teraz jesteś! Również Wam, wspierającym mój projekt dziękuję z całego serca, bez Was nie byłabym w stanie spełnić marzenia sprzed lat! Trzymajcie się mocno. Natalia ;)

 

Teraz nieco o budżecie i celach. Skąd taka kwota? Na wydanie swojej książki potrzebuję około 11 000 zł. Z kwoty 14 000 zł trzeba odciągnąć 10%. Pozostała kwota będzie przeznaczona na promocję książki oraz zakup laptopa. Niestety nie posiadam swojego, książkę Przeczucie pisałam na wypożyczonym. Teraz muszę go oddać właścicielowi i nie będę miała na czym pisać. Książka Przeczucie nie jest zbyt długą historią, stron będzie około 160 więc jest idealna dla rozpoczęcia przygody z tym gatunkiem :) Znajdziecie w niej wiele zwrotów akcji i jeśli macie przeczucie kto jest mordercą, nie zawsze wszystko jest tym, czym nam się wydaje :) Historię tą pisałam na początku roku, moi rodzice jak i przyjaciele mocno wspierali mnie w jej skończeniu, jak i w dawaniu cennych wskazówek. Dziękuję im za to z całego serca! Odnośnie okładki książki, planuję ją na mroczną, ze zdjęciem lasu w ciemnościach lub pustej drogi o zmroku.

Jeżeli uda nam się zebrać pieniądze, cena książki w księgarniach nie przekroczy 32zł :)

W planach mam napisanie drugiej części książki najprawdopodobniej o nazwie Przeczucie 2. Druga część będzie opowiadać o dalszych losach Karoliny. Tym razem jednak dziewczyna wraz z policją będzie szukać naszego mordercy i nie spocznie dopóki go nie odnajdzie. Po wydarzeniach z pierwszej części dziewczyna zrobi wszystko by morderca zapłacił za śmierć niewinnych osób. Powoli zaczynam planować drugą cześć tej historii, a w głowie tworzę kolejne książki, kolejne mroczne historie z gatunku horror :)

 

 

Mój osobisty profil na facebooku : https://www.facebook.com/natalia.szymaniak.77?ref=bookmarks

Strona na facebooku gdzie będą konkury i aktualności: 

https://www.facebook.com/nataliaszymaniak.autor/

Masz jakieś pytania? Zadźwoń ! : 666 522 625

Możesz również napisać na email: natalia.szymaniak@interia.pl

Kanał na Youtube : https://www.youtube.com/channel/UC0pEDrwC8EP10Qd0WWSi9PQ?view_as=subscriber

Zachęcam do subskrypcji, będę tam publikować zajawki książek, wydarzenia oraz konkursy :)