Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

zuk.tattooing

zuk.tattooing

Cieszyn

Jestem tatuatorką i na co dzień pracuję w Bielsku-Białej również aktywnie podróżując po Polsce i za granicą.
Zajmuję się tatuażem kolorowym neotradycyjnym, a oprócz tego prowadzę szeroko zakrojoną działalność edukacyjną dla klientów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5511 PLN z 30000 PLN

79 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

18%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 02.03.2020.

Książka - Poradnik o Tatuażu

O projekcie

Cześć! Nazywam się Konstancja Żuk, w mediach społecznościowych funkcjonuję jako Żuk Tattooing. Chciałabym zachęcić Cię do wsparcia mojego projektu, jakim jest książka kompendium wiedzy na temat tatuażu dla osób, które dopiero chcą zacząć się tatuować, lub mają już tatuaże, ale pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat sztuki tatuażu. 

Tatuaż towarzyszy ludzkości od zarania dziejów, przez lata pełnił przeróżne funkcje od magicznej i leczniczej, poprzez określającą status społeczny, po funkcję rytuału przejścia, piętna i wiele innych. W dzisiejszych czasach tatuowanie się staje się coraz popularniejsze i zjawisko występuje we wszystkich grupach wiekowych i warstwach społecznych. Tatuaż ma uczennica liceum, ekspedientka w sklepie, lekarka, sąsiad z bloku naprzeciwko. Jednak wraz z rosnącą popularnością tatuażu rośnie też liczba osób, które tatuować zwyczajnie nie potrafią. W związku z tym postanowiłam wydać książkę, w której zbiorę odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, które otrzymuję od moich klientów podczas pracy, gdyż na co dzień tatuuję. Zbieranie materiałów do książki zajęło mi tyle, ile prowadzenie całej działaności edukacyjnej, w formie felietonów dla klientów i spotkań na żywo w Bielsku-Białej i Katowicach, czyli dwa lata. Dwa lata researchu, konsultacji, wertowania forów internetowych i grup na Facebooku w poszukiwaniu najczęściej pojawiających się problemów. Jestem już na finiszu moich działań, od sukcesu dzieli mnie tylko zebranie kwoty, potrzebnej do wydania książki w formie papierowej. Marzę o tym, aby branża tatuatorska rozwijała się prężnie, aby klienci nosili na sobie piękne prace, aby kiedyś pojęcie coveru źle wykonanego tatuażu przeszło do lamusa. I mam nadzieję, że mój projekt dołoży cegiełkę do tego, aby tworzyć dla nas dobrą przyszłość. 

Książka to efekt mojej dwuletniej, edukacyjnej pracy u podstaw, opartej na codzienniej pracy tatuatorskiej z klientami, na zorganizowanych prelekcjach, podczas których odpowiadam na najczęściej zadawane pytania oraz obserwowaniu, jakie aspekty zwykle budzą wątpliwości klientów. Trzydzieści rozdziałów tworzy kompendium wiedzy na temat tego, jak tatuować się odpowiedzialnie i mądrze, książka porusza takie aspekty, jak na co zwrócić uwagę w studiu tatuażu, ile kosztuje tatuaż, przeciwwskazania i najczęściej pojawiające się komplikacje w trakcie gojenia, jak wybrać odpowiedniego tatuatora, dlaczego tatuowanie boli, dlaczego wzór widzimy w dniu tatuowania, czy tatuaże blakną, o czym trzeba wiedzieć, jeśli chce się zostać tatuatorem i wiele, wiele innych. Po krótce wszystko, co potrzebne, aby trafić w dobre ręce i nie żałować swojej decyzji do końca życia. 

Twarda oprawa, doskonałej jakości papier, zdjęcia połączone z poszczególnymi tematami, przewodni kolor - niebieski, czyli kolor nierozerwalnie związany ze mną, autorką poradnika. 

 • Tytuł: Poradnik o tatuażu, czyli jak tatuować się mądrze
 • Format: 21x26
 • Ilość stron: 91
 • Oprawa: twarda
 • Nakład: 1000 egzemplarzy

 • Zbieranie materiałów do książki 2017-2019
 • Przygotowanie i rozbudowanie tekstów marzec 2019
 • Sesja fotograficzna marzec-kwiecień 2019
 • Rozpoczęcie pracy nad składem październik 2019
 • Rozpoczęcie i zakończenie zbiórki styczeń/luty 2020
 • Druk książki luty/marzec 2020
 • Wysyłka nagród i podziękowań koniec marca 2020

Wstępna wycena druku książki w pełnym kolorze to około 20000 zł. Zależy mi, aby jakość druku, papieru i wygląd okładki były pierwszorzędne, by poradnik nie tylko dobrze się czytało, ale też by świetnie prezentował się wizualnie na waszych półkach. Dodatkowe koszty to skład wykonany przez doświadczonego grafika Pawła Mildnera oraz fotografie tematyczne wykonane przez Dominikę Mosiewską. Nie należy również zapomnieć o kosztach wysyłki. Szacowany ciężar książek to aż ponad 500 kg! Prowizja od całości dla portalu polakpotrafi.pl wyniesie około 3000 zł. 

 • Fotografie do książki: 1200 zł
 • Skład i oprawa graficzna: 2200 zł
 • Druk: 20000 zł 
 • Wysyłka: 5000 zł 
 • Prowizja: 10% czyli 3000 zł 
 • ŁĄCZNIE: 30 000 ZŁ

Żuk Tattooing. Jestem tatuatorką, zajmuję się na co dzień tatuażem kolorowym neotradycyjnym, pracuję w Bielsku-Białej oraz aktywnie podróżuję po kraju i Europie zachodniej tatuując gościnnie na zaproszenie zaprzyjaźnionych studiów tatuażu. Moja przygoda z tatuażem rozpoczęła się blisko 10 lat temu, gdy wykonałam sobie pierwszy tatuaż, który zresztą okazał się być tak zwanym błędem młodości. W bardzo krótkim czasie tatuaż stał się moją największą pasją, prenumerowałam prasę branżową, śledziłam polską i zagraniczną scenę tatuażu, uczestniczyłam w krajowych konwentach, tatuowałam się jak szalona, by w końcu zasiąść po drugiej stronie maszyny. Poza działalnością stricte tatuatorską prowadzę szeroko zakrojoną działalność edukacyjną. Moja pasja do dobrego tatuażu sprawiła, że podjęłam się trudnej pracy u podstaw, jaką jest edukowanie klientów w zakresie tej trudnej sztuki. Jak dbać o świeży tatuaż? Jak wybrać dobrego tatuatora? Na co zwrócić uwagę w studiu tatuażu? Ile kosztuje tatuaż i dlaczego? Na te i wiele innych pytań odpowiadam od dwóch lat prowadząc otwarte Bliskie Spotkania Ze Sztuką Tatuażu w Bielsku-Białej i Katowicach oraz pisząc cykl felietonów dla klientów w moich mediach społecznościowych. Przyszedł czas na to, aby mój projekt „poradnik”, który traktuję jak dziecko i najważniejszą misję przenieść na wyższy poziom. Chcę, aby klienci tatuowali się mądrze, rozważnie wybierali artystów, aby tatuaże, które zostaną z nimi już na zawsze budziły podziw i zadowolenie klienta. A polska scena tatuażu rozwija się dynamicznie i ma niesamowicie wiele do zaoferowania.

Zapraszam do odwiedzenia mnie na moich kanałach społecznościowych:

Egzemplarz mojej książki z podpisem i dedykacją specjalnie dla Ciebie, lub bliskiej Ci osoby.

Moja książka w formie elektronicznej, którą zawsze możesz mieć przy sobie bez zbędnego dźwigania.

 

 

Print w formacie A3 lub A4 - czyli ilustracja mojego autorstwa - do wyboru gotowy wzór, lub limitowana ilość ilustracji, które wykonam z waszego pomysłu.

 

 

Pocztówka z moją ilustracją wysłana na podany adres wraz z podziękowaniem za wsparcie.

 

 

Wyjątkowe zakładki do książek z moją ilustracją.

 

 

Zestaw kosmetyków do pielęgnacji tatuażu Tattoobutter od Loveink.

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 02.03.2020 22:10