Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja_im.T.Karpowicza

Fundacja_im.T.Karpowicza

Wrocław 50-107 Przejście Garncarskie 2

Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji powstała w 2009 r. Od 2010 r. prowadzimy we wrocławskim rynku Cafe Księgarnię Tajne Komplety oraz księgarnię filmową Tajne Komplety - Nowe Horyzonty. Wydajemy książki poetyckie i współczesną prozę. Nasze portale literackie:
www.fundacja-karpowicz.org
www.magazyn-cegla.net
www.dolnoslaskosc.pl

Organizujemy również Festiwal Literacko-Artystyczny preTEXTY.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

grzez

grzez


5166 PLN z 5000 PLN

65 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.12.2018.

Wydanie książki poetyckiej Marka Kołodziejskiego

O projekcie

 

Cześć,

wiosną tego roku zmarł nagle nasz przyjaciel, poeta Marek Kołodziejski. Pozostawił po sobie wiele niepublikowanych wierszy, które złożą się na pośmiertnie wydany tom poetycki "Przypis do noty biograficznej."

 

Śmierć Marka Kołodziejskiego była nagła, przerwała w pół słowa strumień wierszy, który z dnia na dzień ewoluował w sposób nieoczekiwany, bo lejtmotywem jego twórczości była zmiana. Przedstawiamy zatem ostatnie, niepublikowane wiersze z lat 2014-2018 – źle by było, gdyby pozostały nieznane. Może uda nam się  sprawić, żeby pamięć o Marku trwała nie tylko w nas, ale również wśród czytelników. Dajmy mu drugie życie, bo przecież pamięć jest życiem!

 

W niniejszym projekcie zbieramy na druk i opracowanie książki poetyckiej „Przypis do noty biograficznej”. W przypadku uzbierania większej kwoty niż zaplanowana, wydamy książkę w lepszej jakości i większym nakładzie.

Nagrody wyślemy po zakończeniu zbiórki, a w przypadku kiedy nagrodą będzie tom Marka Kołodziejskiego, po wydaniu książki (około 40 dni od zakończenia projektu)

Marek Kołodziejski (aka Pa­łuc­ki Un­der­gro­und, w in­nych oko­li­cach zna­ny jako Pier­wot­na Droga [Bon Do]) – poeta, meloman, buddysta zen. Wszystkie te przestrzenie były dla niego bardzo ważne, we wszystkich dążył do perfekcji. Wieczny buntownik i poszukiwacz, którego największym wrogiem była nuda. Autor zbiorów „Przekreślony horyzont” (1983), „koniec świata” (2009), „Linijki” (2011), „Kontrakt” (2015). Ostatnia książka była nagrodą w konkursie na Zbór wierszy o Złoty Syfon Scherffera von Scherffersteina w Brzegu w roku 2014. Kolejnej już nie napisze. Odszedł od nas 8 maja 2018 roku. Przedstawiamy jego ostatnie wierszePrezentujemy kilka niepublikowanych wierszy, które ukażą się w tomie  "Przypis do noty biograficznej".

Kontakt do nas: biuro@fundacja-karpowicz.org

Koordynator projektu: Karol Pęcherz

tel: 71 7142380

Dołącz się do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/309965549593567/

 

 

 

 

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA NASZEGO PROJEKTU!

NAGRODY CZEKAJĄ!

Książki, które przekażemy na nagrody z naszej serii Tajne Komplety oraz gadżety, znajdziecie pod linkiem:

Seria wydawnicza Tajnych Kompletów

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.12.2018 22:10