Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja_im.T.Karpowicza

Fundacja_im.T.Karpowicza

Wrocław 50-107 Przejście Garncarskie 2

Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji powstała w 2009 r. Od 2010 r. prowadzimy we wrocławskim rynku Cafe Księgarnię Tajne Komplety oraz księgarnię filmową Tajne Komplety - Nowe Horyzonty. Wydajemy książki poetyckie i współczesną prozę. Nasze portale literackie:
www.fundacja-karpowicz.org
www.magazyn-cegla.net
www.dolnoslaskosc.pl

Organizujemy również Festiwal Literacko-Artystyczny preTEXTY.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5580 PLN z 5500 PLN

52 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.05.2014.

Książka Piotra Janickiego "Wyrazy uznania"

O projekcie

Ta joj ta wieczór

Wszyscy śpią,
mogę włożyć na głowę Kamili stanik i sporządzić syrop z miodu  i cytryny,
bo wszyscy też trochę kaszlemy.

                                                  Piotr Janicki

 

Projekt zakłada wydanie, promocję i dystrybucję książki poetyckiej "Wyrazy uznania" Piotra Janickiego przez Fundację Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza prowadzącą księgarnie Tajne Komplety.

Piotr Janicki - poeta, ur 1974 r. w Białymstoku, obecnie mieszka w Supraślu, wydał tom wierszy w 2006 r. "Nadal aksamit". Współautor portalu "Cyc gada", drukował wiersze w branżowych pismach.

                  janicki2

Pozornie niejednolite, "Wyrazy uznania" Piotra Janickiego to rzadki w polskiej poezji przypadek energetycznego, błyskotliwego i, co bardzo istotne, dowcipnego powiązania postmodernistycznych narzędzi z ugruntowanymi poetykami i parametrami wiersza przedmodernistycznego. Jest to doprawdy oszałamiająca i unikalna mieszanina.

 

 
"Wyrazy uznania" to druga po debiutanckim, dobrze przyjętym przez czytelników i krytykę tomie "Nadal aksamit" książka poetycka Piotra Janickiego. Nowy zbiór wierszy jednego z redaktorów nieodżałowanego portalu literackiego Cyc Gada, jest radykalnym krokiem w przód zarówno pod względem kompozycji, jaki i gatunkowej rozpiętości, w stosunku do jego pierwszej propozycji wydawniczej.

 

Autor liczy na Wasze wsparcie:

                   janicki1

 

 

Na książkę składają się z 4 części. Pierwszą część zaczyna znormalizowana struktura, tym razem za temat mająca inną szczególna relacje: wybraniec (w tym - a nie jedynym - wypadku boży) a jego otoczenie ziemskie. Wiersz trzeci jest jakby pisany kursywą, poetyką didaskaliów i można powiedzieć, że głos w nim mówi z głębokości tworzywa, a potem pojawia się sonet ale nie bawiący się już planami, tylko wprowadzający dzień powszedni bytu. Naczelnym motywem jest dziecko. W drugiej części zmienia się przy tym struktura tomu, bo - co sugeruje następny wiersz - zaczynają się dystychy. Niezmiennie natomiast króluje ja liryczne.
 
Więcej wierszy Janickiego znajdziecie tu

 

 

Jeżeli forma społecznego finansowania sprawdzi się jako możliwość finansowania książek poetyckich, będzie to na pewno duża sprawa na malutkim, poetyckim  rynku wydawniczym. Możemy razem wydawać wartościowe książki poetyckie, a jako że prowadzimy księgarnie Tajne Komplety, wprowadzać je w obieg do księgarń w całym kraju.

Książka nie otrzymała wsparcia MKiDN, jesteście ostatnią nadzieją na wydanie tomu. Poeta cierpi, twórczość idzie na marne.

 

 

Media o Twoim projekcie:

Piotr Janicki - akcja na portalu PolakPotrafi

www.portal-pisarski.pl | 2014-04-16

Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza oraz księgarnia Tajne Komplety. Księgarnia partnerska Dolnośląskiej Szkoły Wyższej ruszają z nowym pomysłem na finansowanie książek poetyckich i niszowych. Na portalu polakpotrafi.pl, opierającym się na zasadach społecznego finansowania, rzuciliśmy na pierwszy ogień "Wyrazy uznania" Piotra Janickiego, książka nie otrzymała dotacji MKiDN w 2013, dlatego szukamy nowych rozwiązań dla funkcjonowania niezależnych działań wydawniczych. Portal polakpotrafi.pl umożliwia takie działania. Teraz wszystko zależy od Was!

Akcja crowfundingowa. Żarty się skończyły, poezja idzie po hajs

wroclaw.gazeta.pl | 2014-03-22

Poezja się nie sprzedaje. Bez publicznego wsparcia druku tomiku nie zaryzykuje żaden wydawca. Kiedy go brakuje, kończą się sny o sławie i chwale. Wrocławska Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza postanowiła stawić czoła tej zależności. I uderzyć po ratunek dla poezji do społeczeństwa.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.05.2014 18:06