Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Fundacja_im.T.Karpowicza

Fundacja_im.T.Karpowicza

Wrocław 50-242 Probusa 9/4

Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji powstała w 2009 r. Od 2010 r. prowadzimy we wrocławskim rynku Cafe Księgarnię Tajne Komplety oraz księgarnię filmową Tajne Komplety - Nowe Horyzonty. Wydajemy książki poetyckie i współczesną prozę. Nasze portale literackie: www.fundacja-karpowicz.org, www.magazyn-cegla.net. Organizujemy również Festiwal Literacko-Artystyczny preTEXTY.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


52 Wspierający

101% Postęp

5580 PLN z 5500 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 03.05.2014

Książka Piotra Janickiego "Wyrazy uznania"

O projekcie

Ta joj ta wieczór

Wszyscy śpią,
mogę włożyć na głowę Kamili stanik i sporządzić syrop z miodu  i cytryny,
bo wszyscy też trochę kaszlemy.

                                                  Piotr Janicki

 

Projekt zakłada wydanie, promocję i dystrybucję książki poetyckiej "Wyrazy uznania" Piotra Janickiego przez Fundację Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza prowadzącą księgarnie Tajne Komplety.

Piotr Janicki - poeta, ur 1974 r. w Białymstoku, obecnie mieszka w Supraślu, wydał tom wierszy w 2006 r. "Nadal aksamit". Współautor portalu "Cyc gada", drukował wiersze w branżowych pismach.

                  janicki2

Pozornie niejednolite, "Wyrazy uznania" Piotra Janickiego to rzadki w polskiej poezji przypadek energetycznego, błyskotliwego i, co bardzo istotne, dowcipnego powiązania postmodernistycznych narzędzi z ugruntowanymi poetykami i parametrami wiersza przedmodernistycznego. Jest to doprawdy oszałamiająca i unikalna mieszanina.

 

 
"Wyrazy uznania" to druga po debiutanckim, dobrze przyjętym przez czytelników i krytykę tomie "Nadal aksamit" książka poetycka Piotra Janickiego. Nowy zbiór wierszy jednego z redaktorów nieodżałowanego portalu literackiego Cyc Gada, jest radykalnym krokiem w przód zarówno pod względem kompozycji, jaki i gatunkowej rozpiętości, w stosunku do jego pierwszej propozycji wydawniczej.

 

Autor liczy na Wasze wsparcie:

                   janicki1

 

 

Na książkę składają się z 4 części. Pierwszą część zaczyna znormalizowana struktura, tym razem za temat mająca inną szczególna relacje: wybraniec (w tym - a nie jedynym - wypadku boży) a jego otoczenie ziemskie. Wiersz trzeci jest jakby pisany kursywą, poetyką didaskaliów i można powiedzieć, że głos w nim mówi z głębokości tworzywa, a potem pojawia się sonet ale nie bawiący się już planami, tylko wprowadzający dzień powszedni bytu. Naczelnym motywem jest dziecko. W drugiej części zmienia się przy tym struktura tomu, bo - co sugeruje następny wiersz - zaczynają się dystychy. Niezmiennie natomiast króluje ja liryczne.
 
Więcej wierszy Janickiego znajdziecie tu

 

 

Jeżeli forma społecznego finansowania sprawdzi się jako możliwość finansowania książek poetyckich, będzie to na pewno duża sprawa na malutkim, poetyckim  rynku wydawniczym. Możemy razem wydawać wartościowe książki poetyckie, a jako że prowadzimy księgarnie Tajne Komplety, wprowadzać je w obieg do księgarń w całym kraju.

Książka nie otrzymała wsparcia MKiDN, jesteście ostatnią nadzieją na wydanie tomu. Poeta cierpi, twórczość idzie na marne.

 

 

Media o Twoim projekcie:

Piotr Janicki - akcja na portalu PolakPotrafi

www.portal-pisarski.pl | 2014-04-16

Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza oraz księgarnia Tajne Komplety. Księgarnia partnerska Dolnośląskiej Szkoły Wyższej ruszają z nowym pomysłem na finansowanie książek poetyckich i niszowych. Na portalu polakpotrafi.pl, opierającym się na zasadach społecznego finansowania, rzuciliśmy na pierwszy ogień "Wyrazy uznania" Piotra Janickiego, książka nie otrzymała dotacji MKiDN w 2013, dlatego szukamy nowych rozwiązań dla funkcjonowania niezależnych działań wydawniczych. Portal polakpotrafi.pl umożliwia takie działania. Teraz wszystko zależy od Was!

Akcja crowfundingowa. Żarty się skończyły, poezja idzie po hajs

wroclaw.gazeta.pl | 2014-03-22

Poezja się nie sprzedaje. Bez publicznego wsparcia druku tomiku nie zaryzykuje żaden wydawca. Kiedy go brakuje, kończą się sny o sławie i chwale. Wrocławska Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza postanowiła stawić czoła tej zależności. I uderzyć po ratunek dla poezji do społeczeństwa.

52

Wspierających

5580 zł

Z całkowitej kwoty 5500 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 03.05.2014

Wesprzyj projekt

Wpłać 1 zł lub więcej!

Pamięć poety każdego wieczoru, jak wiemy, poeta pamięta

2 Wspierających
 

Wpłać 5 zł lub więcej!

Imienne podziękowania na stronie Fundacji Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza

3 Wspierających
 

Wpłać 25 zł lub więcej!

Otrzymujesz tomik Piotra Janickiego "Wyrazy uznania" do 14 dni po wydaniu książki oraz podziękowania na stronie Fundacji Na Rzecz Kultury im. Tymoteusza Karpowicza.

14 Wspierających
 

Wpłać 40 zł lub więcej!

Otrzymujesz tomik Piotra Janickiego "Wyrazy uznania" z imienną dedykacją autora do 14 dni po wydaniu książki oraz podziękowania na stronie Fundacji Na Rzecz Kultury im. Tymoteusza Karpowicza, jak również inny tomik z naszego wydawnictwa: http://tajnekomplety.osdw.pl/oferta/Wydawnictwa-Tajnych-Kompletow,27

8 Wspierających
 

Wpłać 70 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w tomiku Piotra Janickiego "Wyrazy uznania" z imienną dedykacją autora dzięki czemu przechodzisz do historii literatury, podziękowania na stronie Fundacji Na Rzecz Kultury im. Tymoteusza Karpowicza. Otrzymujesz również 3 książki z naszego wydawnictwa: http://tajnekomplety.osdw.pl/oferta/Wydawnictwa-Tajnych-Kompletow,27

2 Wspierających
 

Wpłać 100 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w tomiku Piotra Janickiego "Wyrazy uznania" z imienną dedykacją autora dzięki czemu przechodzisz do historii literatury, podziękowania na stronie Fundacji Na Rzecz Kultury im. Tymoteusza Karpowicza. Otrzymujesz również książkę "Rozkład Jazdy. Literatura Dolnego Śląska po 89 r." oraz 3 inne książki z naszego wydawnictwa: http://tajnekomplety.osdw.pl/oferta/Wydawnictwa-Tajnych-Kompletow,27

5 Wspierających
 

Wpłać 150 zł lub więcej!

Imienne podziękowania w tomiku Piotra Janickiego "Wyrazy uznania" z imienną dedykacją autora dzięki czemu przechodzisz do historii literatury, podziękowania na stronie Fundacji Na Rzecz Kultury im. Tymoteusza Karpowicza. Otrzymujesz również książkę "Rozkład Jazdy. Literatura Dolnego Śląska po 89 r." oraz 6 innych książek z naszego wydawnictwa: http://tajnekomplety.osdw.pl/oferta/Wydawnictwa-Tajnych-Kompletow,27

2 Wspierających
 

Wpłać 250 zł lub więcej!

Autor dedykuje wiersz specjalnie dla Ciebie, dodatkowo Imienne podziękowania w tomiku Piotra Janickiego "Wyrazy uznania" z imienną dedykacją autora dzięki czemu przechodzisz do historii literatury, podziękowania na stronie Fundacji Na Rzecz Kultury im. Tymoteusza Karpowicza. Otrzymujesz również książkę "Rozkład Jazdy. Literatura Dolnego Śląska po 89 r." oraz 7 innych książek naszego wydawnictwa: http://tajnekomplety.osdw.pl/oferta/Wydawnictwa-Tajnych-Kompletow,27

2 Wspierających
 
Pozostało: 3

Wpłać 1375 zł lub więcej!

Wszystkie formy wyrazów uznania (baner sponsorski w tomiku i wszystkich materiałach promocyjnych), szczegóły do ustalenia z wydawcą, wszystkie poprzednie nagrody oczywiście w pakiecie.

1 Wspierający

O autorze

Fundacja_im.T.Karpowicza

Fundacja_im.T.Karpowicza

Wrocław 50-242 Probusa 9/4

Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji powstała w 2009 r. Od 2010 r. prowadzimy we wrocławskim rynku Cafe Księgarnię Tajne Komplety oraz księgarnię filmową Tajne Komplety - Nowe Horyzonty. Wydajemy książki poetyckie i współczesną prozę. Nasze portale literackie: www.fundacja-karpowicz.org, www.magazyn-cegla.net. Organizujemy również Festiwal Literacko-Artystyczny preTEXTY.

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.