Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Hektor i przyjaciele

Hektor i przyjaciele

Warszawa

Głęboko wierzę, że psy, podobnie jak ludzie, mają osobowość i uczucia. Dlatego chce edukowac w tym temacie od najmlodszych oraz przelamac tabu rozmawiania z dziecmi na trudne tematy. Swoimi dzialaniami chce wspierac fundacje dzieci oraz zwierzat.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

75 PLN z 10000 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 09.06.2020.

Ksiazka edukacyjna dla dzieci o uczuciach zwierzat

O projekcie

 Witam!

Staram się spełnić jedno z moich marzeń dzieciństwa. Poprzez swoją inicjatywę chciałabym wesprzeć fundację dzieci i zwierząt. Na początek chcę wydać książkę edukacyjną dla dzieci o uczuciach zwierząt, która przełamuje tabu rozmawiania o trudnych tematach jak śmierć, choroba, miłość, wiara itd. oraz jednocześnie pełni misję edukowania dzieci od najmłodszych lat o szacunku do zwierząt. Zyski ze sprzedaży pójdą na cel charytatywny. Przeczytaj trzy pierwsze rozdziały za darmo tutaj

 

O MNIE

 

Od kiedy miałam 12 lat marzyłam o opublikowaniu własnej powieści, aby tym samym zebrać pieniądze na fundacje dla psów. Jako jedynaczka czułam się często bardzo samotna i odtrącona przez inne dzieci. To był jeden z powodów, dla których marzyłam o posiadaniu psa.

 

Kiedy w końcu stało się to możliwe, moje życie nabrało kolorów. Może to się wydawać śmieszne z perspektywy czasu, ale ja naprawdę odnalazłam w tej istocie prawdziwego przyjaciela, który towarzyszył mi przez całe nastoletnie życie, aż do momentu, kiedy dorosłam. Ofiarował mi bezwarunkową i czystą miłość aż do ostatnich dni życia.

 

Tak zrodził się pomysł, by napisać opowieść o pewnym szczeniaku o imieniu Hektor. Moim pomysłem na powieść było zbadanie, jak świat i nasze życie wyglądałyby z perspektywy psa szukającego domu, a wszystko na tle II wojny światowej.

 

 

Pod wieloma względami historia może odzwierciedlać nasze własne życie: dorastanie, prawdziwą miłość, przyjaźń i poszukiwanie przynależności. W końcu spełniłam swoje marzenie. Napisałam piękną historię o miłości, przyjaźni i szczeniaku imieniem Hektor, który szuka szczęścia. Kolorowe ilustracje i okładka zostały zaprojektowane przez bardzo utalentowanego i wielokrotnie nagradzanego indonezyjskiego ilustratora – Irfan Budi Harjo. Tekst sprawdził jeden z amerykańskich agentów literackich, który zajmuje się książkami dla dzieci. Treść tej historii skonsultowano również z psychologami i rodzicami.

 

O KSIĄŻCE

 

Głęboko wierzę, że psy, podobnie jak ludzie, mają osobowość i uczucia. Wyrażają je poprzez oczy, ułożenie szczęki, czy chociażby machanie ogonem. A co jeśli tylko mogłyby mówić? Może przez chwilę warto zastanowić się, jak świat i nasze życie mogłyby wyglądać z perspektywy psa? Czy ich postrzeganie i odbiór rzeczywistości są naprawdę tak dalekie od naszego? Czy również psy, na co dzień mierzą się z trudnościami i szukają odpowiedzi na pytania egzystencjalne?W ten sposób zrodził się pomysł, by napisać opowieść o pewnym szczeniaku imieniem Hektor. Moją intencją było stworzenie historii, która mogłaby również dotyczyć nas, ludzi. To jest książka o dojrzewaniu, prawdziwej miłości, przyjaźni, poszukiwaniu upragnionego domu, bezpieczeństwa oraz pokonywaniu codziennych trudności na różnych etapach życia w czasie II wojny światowej. Jest to historia, która udowadnia, że nadzieja nigdy nie umiera i na każdego gdzieś na ziemi czeka szczęście.

 

CEL PROJEKTU

 

Zamierzam opublikować tę książkę (na razie w językach angielskim i polskim), a zyski przekazać na cele charytatywne - wspieranie fundacji dzieci i zwierząt. Dzieło samo w sobie realizuje również cel edukacyjny - przedstawia związek między ludźmi i zwierzętami. Kolorowe ilustracje i okładka zostały zaprojektowane przez bardzo utalentowanego i nagradzanego indonezyjskiego ilustratora.

Przeczytaj trzy pierwsze rozdziały tutaj oraz zobacz filmik promocyjny tutaj

 

JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ KSIĄŻKA

 

Twarda oprawa, doskonałej, jakości papier, kolorowe ilustracje indonezyjskiego artysty połączone z poszczególnymi rozdziałami, przewodni kolor - czerwony, czyli kolor nierozerwalnie związany ze mną, autorką książki. 

 

·       Tytuł: Hektor, psia opowieść

·       Format: 15x23 cm

·       Ilość stron: 95

·       Oprawa: twarda

·       Nakład: 300- 500 egzemplarzy

 

BUDŻET

 10 tyś zł na druk 300-500 sztuk celem przekazania bezpłatnie do szpitali, bibliotek i fundacji. Następnie uruchomienie dystrybucji w sklepach internetowych + promocja wśród influencerów i opiniotwórców.

 

HARMONOGRAM 

Oficjalne wydanie planuje na 11 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Natomiast uruchomienie sprzedaży oraz dostawę do placówek przed 26 sierpnia - Międzynarodowy Dzień Psa.

TARGET 

Zarówno dzieci, jak i młodzi dorośli z przyjemnością przeczytają utwór „Hektor, psia opowieść”. To historia dla wszystkich miłośników psów!

  

KANAŁY PROMOCJI I SPRZEDAŻY

 

„Hektor, psia opowieść” jest pierwszą książką z serii przygód Hektora. Do promocji jej oraz pozostałych książek została stworzona strona internetowa, gdzie można znaleść informacje o książce oraz inicjatywie. Na stronie jest również sekcja poświecona fundacjom, które książka wesprze oraz partnerom + bibliotekom, które chciałaby nabyć książkę lub wykorzystać, jako cegiełkę w przypadku fundacji. Na stronie będzie też link do sprzedaży internetowej. Książka będzie dostępna w wersji elektronicznej oraz drukowanej.

Pozostałe kanały promocji to strona FB a później również grupa promująca szacunek do zwierząt i stanowiąca platformę wymiany doświadczeń miedzy miłośnikami zaskrzepiania miłości do zwierząt u dzieci od najmłodszych lat. Książka będzie miała też profil na Instagram. 

 

CO MÓWIĄ PIERWSI CZYTELNICY:

 

  • „Ta książka była bardzo ekscytująca ze smutnymi i szczęśliwymi momentami, nigdy nie wiedziałam, co będzie dalej. Bardzo podobało mi się zakończenie i cieszyłam się, że Hektor, Mini i Oskar mogą być razem. Poleciłabym tę książkę każdemu dziecku, które tak samo jak ja ma obsesję na punkcie psów!"
  • „Wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i oddaniu. Każdy dorosły i dziecko powinno tą książkę przeczytać by uświadomić sobie, że każde zwierzę potrzebuje naszej miłości. Dzięki niej, gdy patrzę na swojego psa wiem, że zawsze będziemy go kochać i nigdy go nie zostawimy.'
  • „Uważam tę książkę za potężną i piękną. Rodzi ona prowokujące do myślenia pytania - często dość trudne - że dzieci mogą zadać sobie pytanie, dołączając do Hektora podczas jego podróży. Oczami psa odkrywają, że życie ma swoje wzloty i upadki, ale dzięki determinacji i miłości wszystko będzie dobrze."
  • „Ta książka była bardzo ekscytująca ze smutnymi i szczęśliwymi momentami, nigdy nie wiedziałam, co będzie dalej. Bardzo podobało mi się zakończenie i cieszyłam się, że Hektor, Mini i Oskar mogą być razem. Poleciłabym tę książkę każdemu dziecku, które tak samo jak ja ma obsesję na punkcie psów!"

 

NAGRODY 

  1. Bezpłatny e-book dla każdego darczyńcy dostarczony w formie kodu do sklepu internetowego.

2. Możliwość zamieszczenia imienia swojego pupila na specjalnie stronie dedykacyjnej.

 

JAK SIĘ ZE MNĄ SKONTAKTOWAĆ?

 

Można napisać maila: atanera13@gmail.com lub ewentualnie skontaktować się  ze mną za pośrednictwem FB . Chętnie odpowiem na Wasze pytania. Piszcie śmiało!

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 09.06.2020 22:10