Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marek Zatwarnicki

Marek Zatwarnicki

Opole, Polska

Nazywam się Marek Zatwarnicki i mam szesnaście lat. Jestem uczniem Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu.
Szkołę podstawową nr.26 im. Książąt Opolskich w Opolu ukończyłem z nagrodą najlepszego ucznia, wygrywając wiele konkursów filmowych.
W gimnazjum wygrałem konkurs na pracę pisemną organizowany przez Narodowy Bank Polski. Zostałem również laureatem konkursu przedmiotowego z geografii i finalistą z historii. W wolnym czasie piszę, gram w piłkę w lokalnym klubie sportowym oraz tworzę komputerowe projekty budynków.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

18363 PLN z 15000 PLN

21 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

122%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.03.2017.

Książka 'Nowa Kartagina'

O projekcie

Jest rok 233 p.n.e. Nad Morzem Śródziemnym zbierają się czarne chmury. Imperium Kartaginy pali kolejne hiszpańskie miasta. Jednym z niewielu ocalałych jest syn Iberyjskiego wodza – Esquin. Jego jedynym życiowym celem staje się pomszczenie tych, których kochał. Chłopiec zamierza zabić jednego z najgenialniejszych dowódców w dziejach – Wielkiego Hannibala, który niemalże podbił Imperium Rzymskie. Bohater będzie musiał wybierać pomiędzy sławą i zemstą, a miłością i szczęściem.

Na jego nieszczęście wszystko to stanowi jedynie przedsmak wojny mającej zepchnąć największe imperia na skraj upadku. Po starciu Rzymu i Kartaginy nic nie będzie już takie samo. 

Osoby, którym zależy na poznaniu większej części historii Esquina oraz przeczytaniu pierwszego rozdziału powieści zapraszamy do odwiedzenia naszej strony - http://www.nowakartagina.pl. Zachęcamy również do śledzenia nas na Facebooku, gdzie znajduje się wiele ciekawostek, faktów z czasów 2 wojny punickiej oraz wypowiedzi autora - https://www.facebook.com/nowakartagina.

Zapraszam do pobrania i przeczytania pierwszego rozdziału:
Rozdział pierwszy

 


„Nowa Kartagina” to pierwsza część trylogii, osadzona w czasach drugiej wojny punickiej. W  fazie przygotowań znajdują się kolejne dwie powieści: „Nowa Kartagina – Morze ognia” oraz „Nowa Kartagina - Upadek", będące kontynuacją wydarzeń z pierwszej części.

Zbieramy środki na wydanie trylogii z odpowiednim rozmachem. „Nowa Kartagina” jest niemal gotowa do druku. Jej objętość to około 400 stron pełnych emocji, pięknych ilustracji i map. Jest to książka przygodowa o akcji osadzonej w czasie początku podbojów imperium rzymskiego. Historyczni dowódcy, politycy i żołnierze stykają się z fikcyjnymi postaciami, tworząc barwną rzeczywistość przepełnioną strachem, patriotyzmem, nienawiścią, poniżeniem, ale i miłością, w której zło i dobro stanowią jedynie punkt widzenia.

Czego zatem brakuje nam do wydania pierwszej części?

Końcowej korekty, na którą przeznaczymy 15% zebranych środków. Dzięki niej książkę będzie czytało się jeszcze lepiej! Druku pierwszego tysiąca sztuk powieści, czyli najmniejszej liczby niezbędnej, by trafić do typowego czytelnika. Koszt wydania pierwszego tysiąca jest bardzo wysoki, dlatego pochłonie około 70% zakładanego budżetu. Jeśli projekt uda się, część zebranych środków, czyli około 15% przeznaczymy na akcje promocyjne. Zamierzamy wykorzystać reklamy dostępne na serwisach Google oraz Facebook, tak by dotrzeć do jak najwiekszej liczby odbiorców.

 Gdyby sukces przerósł nasze oczekiwania, przygotowaliśmy plan na w wypadek zebrania 150% i 200% zakładanej sumy.

Jeśli uda nam się pozyskać 150%, przeznaczymy je na druk kolejnego tysiąca sztuk oraz kolejne zabiegi reklamowe oraz marketingowe. 

A co jeśli uda nam się zebrać 200%? Najpewniej zostaniemy przy dwóch tysiącach sztuk powieści. Dodatkowe fundusze przeznaczymy za to na korektę, a może nawet wydanie kolejnej części trylogii – „Nowa Kartagina – Morze ognia”.

Harmonogram projektu zakłada, że w przypadku sukcesu projektu nagrody powinny trafić do dobroczyńców na początku wakacji. Oznacza to, że „Nowa Kartagina” ma szansę trafić na półki jeszcze w tym półroczu. 

Więcej informacji o projekcie na http://www.nowakartagina.pl

 

  Dla każdego wspierającego przygotowaliśmy wyjątkowe nagrody.

-          Każdy wpłacający co najmniej 10 złotych otrzyma imienne podziękowanie na maila, stronę WWW lub konto na Facebooku.

-     Każdy wspierający nas kwotą co najmniej 25 złotych otrzyma plakat w formacie A3 oraz zakładkę „Nowa Kartagina” z jedną z grafik przygotowanych przez naszego grafika.

-          Każdy wspierający nas kwotą co najmniej 50 złotych otrzyma elektroniczny dostęp do pierwszego rodziału drugiej części trylogii - "Nowa Kartagina - Morze Ognia" autorstwa Marka Zatwarnickiego.

-  Osoby wspierające nas kwotą 50 złotych lub większą (pakiet Generał) otrzymają elektroniczną wersję książki - ebook "Nowa Kartagina" autorstwa Marka Zatwarnickiego.

-    Każdy wspierający nas kwotą co najmniej 100 złotych otrzyma papierową wersję książki.

-        Każdy wspierający nas kwotą co najmniej 200 złotych otrzyma elektroniczną oraz papierową wersję książki "Nowa Kartagina" autorstwa Marka Zatwarnickiego.

-  Osoby wspierające nas większymi kwotami (pakiet Cesarz i Imperator Augustus) wyjątkowo przyczynią się do sukcesu projektu, dlatego przewidujemy dla nich coś specjalnego. Każdy wpłacający 500 lub więcej złotych otrzyma grafikę jednej z dziesięciu ilustracji autorstwa artysty wystawiającego swoje cenione prace w galeriach. Grafika ma wymiary 21 cm na 29,7 cm, jest rysowana piórkiem oraz oprawiona w antyramę.

-   Osoby wpłacające 1000 złotych lub więcej będą mogły dokonać wyboru, którą z 10 ilustracji autorstwa artysty wystawiającego swoje cenione prace w galeriach chcą otrzymać. Dodatkowo ich grafika o wymiarach 21 cm na 29,7 cm zostanie przygotowana w technice piórko-akwarela i oprawiona w antyramę. Taka osoba będzie mogła również zaproponować postać, która pojawi się w następnej książce autorstwa Marka Zatwarnickiego.


Współpraca od zawsze była podstawą sukcesu. Kto zatem znajduje się w naszym zespole?

Marek Zatwarnicki - autor i pomysłodawca serii, twórca postaci Esquina, wielki pasjonat historii starożytnej. W przeszłości był odpowiedzialny za napisanie trzech części powieści. Obecnie zajmuje się promocją i dba o to, by wydanie pierwszej części doszło do skutku."Nowa Kartagina" jest jego debiutem autorskim. Laureat nagród w lokalnych, ogólnopaństwowych oraz międzynarodowych konkursach filmowych oraz konkursie Narodowego Banku Polskiego na pracę pisemną. Zwycięzca wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z geografii oraz finalista z historii. Na co dzień jest szesnastoletnim uczniem Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi w Opolu.

 Krzysztof Zatwarnicki –  ojciec autora, opiekun projektu oraz profesor na wyższej uczelni. Dba o to, żeby zbiórka społecznościowa przebiegała prawidłowo. Pilnuje terminów, wspiera twórców, bierze odpowiedzialność, podejmuje decyzje finansowe, rozmawia również z reklamodawcami, wydawnictwem oraz osobami odpowiedzialnymi za korektę. Prowadzi nasz projekt na polakpotrafi.pl. 

 Halina Zatwarnicka – autorka rysunków w książce, mających pomóc przenieść czytelnika w świat starożytności. Prywatnie babcia autora oraz wielka pasjonatka malarstwa.  

 

Wybraliśmy zbiórkę społecznościową w serwisie polakpotrafi.pl, ponieważ chcemy podzielić się historią Esquina z jak największą liczbą osób, ale wymaga to nakładów finansowych. Wydanie książki w Polsce jest przedsięwzięciem bardzo trudnym, ale dzięki ciężkiej pracy, dobremu zarządzaniu projektem i Państwa wsparciu powieść będzie mogła pojawić się na półkach czytelników. Właśnie dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w finansowaniu. Liczy się każde wsparcie.

Drogi Czytelniku, jeśli chcesz przyczynić się do stworzenia czegoś wyjątkowego wesprzyj nasz projekt.

Media o Twoim projekcie:

16-latek zbiera fundusze na wydanie powieści

doxa.fm | 2017-03-22

Ma dopiero 16 lat, a już napisał książkę. Teraz zbiera pieniądze na jej wydanie. Mowa o Marku Zatwarnickim, autorze powieści historyczno-przygodowej “Nowa Kartagina”.

Opolski licealista napisał powieść historyczno-przygodową z czasów Hannibala

plus.nto.pl | 2017-03-10

Książkę osadzoną w realiach II wojny punickiej zaczął pisać w gimnazjum. Machnął od razu trylogię i lada dzień odda do druku I tom. Marek Zatwarnicki ma 16 lat, jest uczniem III LO w Opolu.

Zobacz w Teleexpressie od 13 minuty i 46 sekundy.

teleexpress.tvp.pl | 2017-02-10

NASTOLETNI PISARZ Z OPOLA NAPISAŁ KSIĄŻKĘ "NOWA KARTAGINA"

opole.tvp.pl | 2017-02-10

Ma dopiero 16 lat, a już napisał powieść historyczno-przygodową. Marek Zatwarnicki z Opola w czasie wolnym od szkoły nie próżnował i pisał, aż stworzył trylogię na 1200 stron. Pierwsza część „Nowa Kartagina” jest niemal gotowa do druku. To książka przygodowa o akcji osadzonej w czasie początku podbojów imperium rzymskiego. Teraz młody autor potrzebuje Państwa wsparcia, by wydać swoje dzieło.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.03.2017 18:06