Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sylwia Pangsy-Kania

Sylwia Pangsy-Kania

Szemud, Polska

Nazywam się Sylwia Pangsy-Kania. Zawodowo jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Gdańskiego. A poza tym jestem autorką charytatywnych książek dla dzieci: Księżniczka Polinka, Album dla dzieci od dzieci, Bajki pełne dobra i miłości, Dziesięć Przykazań w opowiadaniach dla dzieci. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą czwórki dzieci oraz właścicielką psa Idefiksa :-)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5778 PLN z 5500 PLN

61 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.12.2016.

DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOŻYCH W OPOWIADANIACH DLA DZIECI

O projekcie

NIEZWYKŁA KSIĄŻKA

DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOŻYCH W OPOWIADANIACH DLA DZIECI

 

CEL PROJEKTU czyli  powody dlaczego ta książka jest niezwykła?

1. Na polskim rynku wydawniczym nie ma książki, która w zrozumiały dla dzieci sposób tłumaczyłaby istotę Dekalogu, a to przecież drogowskaz szczęśliwego życia!

2. To książka, która będzie pomagała! Jej autorka czyli ja zrezygnuję z jakichkolwiek korzyści finansowych z jej sprzedaży (wierzę, że uda się ją wydać) na rzecz dzieci będących pod opieką domowego hospicjum Pomorze Dzieciom. CAŁY DOCHÓD z jej sprzedaży wesprze dzieci z Hospicjum.

Celem projektu jest drugie wydanie książki. Pierwsze było wyjątkowym prezentem dla dzieci w mojej parafii z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Tymczasem bardzo często słyszę pytanie: gdzie można ją kupić, bo jest niezwykła?! A ponieważ nigdzie nie można jej kupić, to postanowiłam zwrócić się do Was o wsparcie, aby ją wydać i aby mogła być sprzedawana i aby mogła pomagać. Na filmiku zaprezentowany został mój autorski egzemplarz pierwszego wydania. W drugim wydaniu zmieniony będzie nieco tytuł. Kto jest spostrzegawczy zapewne zauważył :-)

O czym jest ta książka?

Książka, o której finansowanie się staram to DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOŻYCH W OPOWIADANIACH DLA DZIECI. Zawiera ona opowieści osnute wokół Dekalogu, tak aby były zrozumiałe dla dzieci, zwłaszcza tych, które przyjmą Pierwszą Komunię Świętą. Komentarze do każdego przykazania napisał proboszcz mojej parafii - św. Mikołaja w Szemudzie - dr Robert Kaczorowski. DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOŻYCH W OPOWIADANIAH DLA DZIECI to historie dzieci z Kaszub, które pokazują jak żyć, aby być szczęśliwym. Książka ma prolog i epilog. A piękne rysunki wykonane zostały przez dzieci ze szkoły podstawowej w Szemudzie.  Książka liczy 112 kolorowych stron. Wpisana jest w tożsamość regionu. Format książki 21x21 cm. Okładka bardzo miła w dotyku - z gąbką w środku.

BUDŻET PROJEKTU i dlaczego crowdfunding?

Na wydanie książki (1000 egzemplarzy) potrzebuję 14 tys. zł. Ponad połowę potrzebnych środków już mam - od sponsorów (firm). Jednak mimo usilnych starań nie udało mi się znaleźć kolejnych firm chętnych do wsparcia tego projektu. Pomyślałam zatem o crowdfundingu... Brakuje mi jeszcze 5,5 tys. zł., aby książka została wydana i mogła pomagać. Jeśli zbierzemy więcej to po prostu wydamy więcej egzemplarzy. 

Książka będzie pomagała dzieciom będącym pod opieką domowego hospicjum Pomorze Dzieciom, które znajduje się w tragicznej sytuacji finansowej. Pod opieką hospicjum jest obecnie 20 dzieci. Ta książka będzie pomagała odchodzić tym dzieciom w otoczeniu rodziny, tam gdzie jest mama, tata, rodzeństwo, znajomy widok z okna, tam gdzie jest ulubiona zabawka, własna poduszka i kołderka, ciepło bliskich osób. Po prostu tam, gdzie jest miłość. Książka będzie kosztowała ok. 35-40 zł i CAŁY dochód przekażę na pomoc  dzieciom z Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Na koszt wydania składa się: korekta, opracowanie graficzne, skład, przygotowanie do druku, druk.

   TAKI RYSUNEK ZNAJDZIE SIĘ NA OKŁADCE NASZEJ KSIĄŻKI:

 

A poniżej przykłady przepięknych rysunków wykonanych przez dzieci. Rysunki te stanowią cudowną ilustrację napisanych przeze mnie opowiadań osnutych okół Dekalogu.

 

 

Z góry Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ

za wsparcie tego wyjątkowego projektu i spełnienie dobrego uczynku !

 

 

 

WAŻNE!!!

 

KAŻDA WPŁATA TO PODAROWANIE MIŁOŚCI I WAŻNYCH CHWIL DZIECIOM BĘDĄCYM POD OPIEKĄ HOSPICJUM POMORZE DZIECIOM. TAKIE WSPARCIE JEST BEZCENNE!!!

 

 

KILKA INFORMACJI O MNIE:

Nazywam się Sylwia Pangsy-Kania. Zawodowo jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Gdańskiego. A poza tym jestem autorką charytatywnych książek dla dzieci: Księżniczka Polinka, Album dla dzieci od dzieci, Bajki pełne dobra i miłości, Dziesięć Przykazań w opowiadaniach dla dzieci. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą czwórki dzieci oraz właścicielką psa Idefiksa :-)

KONTAKT DO MNIE:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001716627611

 http://ekonom.ug.edu.pl/web/wydzial/?lang=pl&ao=pracownicy_a-z&staff=29

Media o Twoim projekcie:

Wydała cztery książki. Dochód przeznacza na chore dzieci

trojmiasto.wyborcza.pl | 2016-12-18

Pisze książki dla dzieci. Ale nie zarobiła na nich nic. Bo całkowity dochód ze sprzedaży przeznacza na cele charytatywne. - To taka niezwykła radość, bo z dawania, a nie brania - mówi Sylwia Pangsy-Kania*.

Dekalog w twardej oprawie

gdansk.gosc.pl | 2016-11-30

Charytatywna książka dla dzieci z Hospicjum "Pomorze Dzieciom", w której wydanie włączyć może się każdy.

"Mogą odchodzić otoczone miłością w swoim domu". Pomoc dzieciom chorym na raka z Pomorza

radiogdansk.pl | 2016-11-12

Pomoc dzieciom chorym na raka z Pomorza, którymi opiekują się pielęgniarki i lekarze w domach. Taki jest cel wydania charytatywnej książki "Dziesięć Przykazań w opowiadaniach dla dzieci".

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.12.2016 18:06