Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

rpazusinska

rpazusinska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2050 PLN z 14500 PLN

31 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

14%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.12.2020.

Książka dla dzieci - 'Mała Wu, złoty orzech i Miś'

O projekcie

PROJEKT

Książka "Mała Wu, złoty orzech i Miś" to opowieść o białym niedźwiedziu Domim, który przybywa z Arktyki z pierwszą wizytą do swoich dalekich krewnych – niedźwiedzi brunatnych. Po drodze poznaje zabawną wiewiórkę, zwaną małą Wu, i odtąd dzieje się mnóstwo zabawnych i wzruszających sytuacji. To literacka pozycja dla dzieci, do której się wielokrotnie wraca ze względu na piękne ilustracje i dużo uśmiechów oraz przytulania podczas czytania.

 

Decydując się na zakup tej książki, dajecie prezent swojemu dziecku na Gwiazdkę i wspieracie tym samym Polskie dzieci w Wilnie, które dzięki Wam otrzymają książeczki w prezencie na Gwiazdkę

 

Dzięki Waszemu uczestnictwu w projekcie będę mogła wydrukować 500 książek dla Was i przesłać 100 książek do polskich dzieci w Wilnie, co pomoże im w nauce języka polskiego. Jeżeli przekroczymy założoną kwotę o 3 tys. zł. będę mogła przekazać kolejne 100 książek polskim dzieciom w Wilnie. Jeżeli osiągniemy większą kwotę, to kolejne książki trafią do maluchów.

 

 Książeczka, którą przygarniasz, niesie ze sobą dobrą energię.

Biorąc – dajesz. Dając – otrzymujesz. Tak jest w przypadku tego projektu. 

 

Polacy w Wilnie/ na Litwie to mniejszość narodowa. Pielęgnowanie języka polskiego i jego poprawności jest bardzo trudne, gdyż mniejszość polska zmaga się z wieloma problemami, które dla Polaków w Polsce są nieznane. Jednym z czynników jest to, że w Wilnie bardzo mocno przenikają się trzy kultury: polska, litewska i rosyjska. Często ze względu na perspektywę łatwiejszego dostania się w przyszłości na studia, rodzice decydują się wysłać swoje dzieci do szkół litewskich. Dodatkowo pewne polityczne rozgrywki władz litewskich ograniczają szanse mniejszości polskiej na równouprawnione traktowanie. Dlatego tak ważna jest możliwość obcowania Polaków, zwłaszcza dzieci, z dobrą literaturą polską i wzmacnianie tożsamości polskiej.

 

 

NA JAKIM ETAPIE JEST KSIĄŻKA?

Książka jest dedykowana dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przeszła profesjonalną redakcję i korektę, powstały już wysokiej jakości ilustracje i okładka.

Format 20x20 cm. 36 str., w tym 16 ilustracji pełnostronicowych.

Książeczka wkrótce trafi do druku, potem będzie wymagała składowania, pakowania i transportu. 

 

 

KIM JESTEM?

Wiem, jak to jest należeć do mniejszości i bronić swojego prawa do mówienia w języku ojczystym. Wiem, jak trudno jest zachować poprawność językową u dziecka, kiedy większość wokół mówi w innym języku. Sama byłam takim dzieckiem i wychowuję takiego 5latka.

Urodziłam się w Wilnie, kocham to miasto i ludzi, jestem dumna z mojego pochodzenia.

W sercu i w umyśle jestem Polką. 

 

Jestem też autorką dwóch audiobooków dla dzieci, które powstały we współpracy z Audioteką i lektorami J. Zadurą oraz A. Więdłocha. Współtworzyłam antologię "Duch Wileński". Mam na swoim koncie 4 wystawy fotografii artystycznej w Berlinie. Maluję obrazy dla dorosłych i piszę magiczne opowieści dla dzieci. Należę do założycielek grupy "Świat według pisarek", zrzeszających 12 polskich autorek książek dla dzieci z różnych krajów, działamy od 10 listopada na Instagramie i już wkrótce Youtube.

Zapraszam na moją stronę www.renata-pazusinska.com

 

 

Z KIM WSPÓŁPRACUJĘ?

Ilustracje – Paulina Siwek. Redakcja – Marta Kowerko-Urbańczyk. Korekta – Twarda Oprawa, Anna Gidaszewska. Skład i łamanie – Katarzyna Winkler. Książki przekaże dzieciom Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie "Macierz Szkolna".

 

 

NAGRODY

Jeżeli zdecydujecie się na nagrodę w postaci książki lub nagrodę wysyłaną mailem, powinny one trafić do Was jeszcze przed Gwiazdką. W trakcie kampanii mogą się pojawić nowe limitowane nagrody. Audiobook, puzzle z ilustracją z książki oraz limitowane wydruki fotografii artystycznych w dużych formatach – poglądowe zdjęcia zamieszczam poniżej. Natomiast, jeżeli jest jakaś nagroda, której pragniecie, a brakuje jej tutaj, proszę o wiadomość w komentarzach lub na mojej stronie internetowej.

Bądźcie czujni ;)

 

 

PODZIĘKOWANIA

 

Dziękuję, że tu jesteś i wspierasz.

Wspierasz realizację marzeń i darujesz uśmiech dzieciom.

W tych trudnych czasach, kiedy wielu rodzinom brakuje na podstawowe rzeczy, książki nie należą do priorytetów. Ale przecież to dzięki nim żyje nasz piękny język, uczymy się porozumiewać, książki wspierają nas w chwilach zwątpienia czy samotności.

 

Dlatego Twoja decyzja, by przygarnąć książeczkę "Mała Wu, złoty orzech i Miś", jest tak ważna. Bo daje nadzieję, że polskie dzieci poza granicami Polski nie są same, mają wsparcie i w Święta otrzymają iskierkę ciepła od Ciebie.

Dziękuję Ci za to serdecznie.

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 10.12.2020 23:11